[ مدل کردن و بارگذاری پله و رمپ ] در Etabs

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام برای ساختمان هفت طبقه که دو طبقه رمپ خورده به ارتفاع 1.2 و1.5 متر چه جور باید معرفی بشه؟بارگداری خاصی داره؟
درباره مدل سازی دیوار برشی یه توضیحی بدید لطفا
با سلام ........

تا جايي كه بنده اطلاع دارم ............

مدل كردن رمپ در ايتبس مشكل هستش ................. و به صورت دستي انجام ميشه ......................... مثل رمپ راه پله ................

شهنور

عضو جدید
[ بارگذاری پله ها ] در Etabs

[ بارگذاری پله ها ] در Etabs

سلام دوستان خسته نباشید.در بارگذاری پله ها به صورت نقاطی که وارد می کنیم بعد از فعال کردن گزینه ی ABOSUTE DISTANCE FROME END I برچه اساسی هستن؟ممنون

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشید.در بارگذاری پله ها به صورت نقاطی که وارد می کنیم بعد از فعال کردن گزینه ی ABOSUTE DISTANCE FROME END I برچه اساسی هستن؟ممنون

سلام خانم مهندس شما محل اعمال بار (فاصله محل اعمال تا ابتدای تیر) را مشخص کن که هم می تونيد
به صورت نسبی relative distance عددی بین صفر تا یک وارد کنی و یا اینکه محل بار رو به صورت غیر نسبی
و مطلق (absolute distance) و عددی بین صفر تا طول تیر (مثلا 2 متر، 3 متر،...) وارد كني همين !!

ArashC!V!L

عضو جدید
سلام به حضار محترم. دوستان چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه راهنماییم کنین. اول اینکه طبق عکسی که گذاشتم راه پله یک وجهش به دیوار برشی منتهی میشه.در مدل سازی در ایتبس چگونه باید تیر نیم طبقه رو رسم کنم؟ یا اگه رسم نکنم چجوری بار اون قسمت رو اعمال کنم؟راه پله من دو پاگرده هست باید برای هر پاگرد دیوارک طراحی کنم؟ دیوارک هایی که رو تیر ساخته میشن.در ضمن تیر های داخل دیوار برشی باید بصورت عناصر خنثی مدل بشن/؟ در آن صورت وزن اون تیر ها حساب نمیسن؟ ممنون از راهنماییتونUntitled.jpg

atbina

عضو جدید
سلام. سعی کنید واسه خود بارگذاری از ایجاد سقف بپرهیرید و به صورت دستی بار رو روی تیرها وارد کنید چون تو طراحی پیچشی تیرای اطراف پله تاثبر میزاره(این اثر تو سازه های بتنی بهتر دیده میشه). پله گرد هم به همین صورته که بار رو مشخص کنید و وارد کنید. واسه محاسبه نیروهاس و طراحی خود پله میتونید به فصل 18 کتاب زیر مراجعه کنید.

STRUTURAL CONCRETE Theory and design
M.Nadim Hassoun

amir57g

عضو جدید
به نظر من باوجود سختی بالای دیوار برشی تعریف تیر نیم طبقه در آن تاثیری در محاسبات عمومی سازه نخواهد داشت و نباید مدل شود، ولی بار مرده و زنده آن باید در نقاط اتصال به دیوار برشی لحاظ شود
سلام به حضار محترم. دوستان چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه راهنماییم کنین. اول اینکه طبق عکسی که گذاشتم راه پله یک وجهش به دیوار برشی منتهی میشه.در مدل سازی در ایتبس چگونه باید تیر نیم طبقه رو رسم کنم؟ یا اگه رسم نکنم چجوری بار اون قسمت رو اعمال کنم؟راه پله من دو پاگرده هست باید برای هر پاگرد دیوارک طراحی کنم؟ دیوارک هایی که رو تیر ساخته میشن.در ضمن تیر های داخل دیوار برشی باید بصورت عناصر خنثی مدل بشن/؟ در آن صورت وزن اون تیر ها حساب نمیسن؟ ممنون از راهنماییتونمشاهده پیوست 194914

Alireza_V8

عضو جدید
بارگذاری راه پله

بارگذاری راه پله

سلام به همه ی دوستان ... در مورد بارگذاری راه پله دو رامپه راهنمایی می خواستم ..

بار مرده و زنده ی پله را دارم .. اما نمیدونم توی Etabs چه عددی رو باید به پله اختصاص بدم .. لطفا در اسرع وقت به یاری این جانب بشتابید !!

سپاس گذارم /////

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان ... در مورد بارگذاری راه پله دو رامپه راهنمایی می خواستم ..

بار مرده و زنده ی پله را دارم .. اما نمیدونم توی Etabs چه عددی رو باید به پله اختصاص بدم .. لطفا در اسرع وقت به یاری این جانب بشتابید !!

سپاس گذارم /////

تاپیک های جهت مراجعه و راهنمایی در این خصوص :

[h=1][ بارگذاری و طراحی پله و رمپ ] در Etabs[/h]
[h=3]تاپیک جامع در مورد نرم افزار ETABS[/h]
[h=3]مدل سازی پله در ایتبس[/h]

reza119

عضو جدید

سپاس گذارم /////

سلام

مساجت اطاق پله را در 700 کیلو ضرب کن بر 4 تقسیم کن به 4 نقطه پله وارد کن این بار مرده بود نصف این مقدار را اگر وارد کنی می شود بار زنده
توضیح لازم است ؟