مدل کردن سد بتنی دو قوسی

yosef rasoli

عضو جدید
سلام کسی می دونه چطوری سد بتنی دو قوسی رو مدل می کنن؟ و با چه نرم افزاری این کار راحت تره ؟ تا با Abaqus تحلیل کنند.
خیلی ممنون می شم اگه کسی راهنماییم کنه.

ArazOghloo

عضو جدید
سلام:
برای طراحی سازه ای سدهای بتنی قوسی دو مرحله وجود داره
1) طراحی خصوصیات هندسی و قوسها
2) آنالیز تنش و کرنش

حالت اول رو معمولا دستی طراحی می کنن و بعد در ورحله دوم بهینه میکنن.
حالت دوم رو امروزه با نرم افزارهایی چون ABACUS و ANSYS مدل میکنن.
HH

yosef rasoli

عضو جدید
سلام
منظور من از این سوال این بود که برای مدل کردن سد بتنی دو قوسی این کار رو تو خود نرم افزار abaqus انجام می دن یا با نرم افزار های دیگه مدل می کنن و بعد می یارن به abaqus ؟

hassan.abdi

عضو جدید
برای مدل کردن سازه سد بتنی دو قوسی من پیشنهاد می کنم شما با نر افزار ansys این کار رو بکنین و البته مدلسازی رو هم با خود این نرم افزار انجام بدین... اما برای مدلسازی هیدرولیکی شما می تونین با نرم افزار flow 3d کار کنین و مدلسازیشو می تونین با autocad 3d مدل کنین و فایل stl این مدل رو به نرم افزار import کنین.

yosef rasoli

عضو جدید
سلام حسن جان
شما با انسیس کار کردین؟ می دونین من مشکات زیادی دارم مثلا نمی دونم فقط مدل بدنه برای تحلیل کافیه یا باید پی رو هم مدل کرد؟
:cry:

ali.aminian

عضو جدید
سلام
منم باید سد یک دو قوسی مدل کنم.این و می دونم که انسیس بهترین ولی نمی دونم چه جوری؟یا اینکه منبع خوبی داره؟کمک:cry:

aliess

عضو جدید
سلام منم هم در اين زمينه كمك ميخوام هواي مارو هم داشته باش

yosef rasoli

عضو جدید
سلام بچه ها
من تحقیق کردم مدل سازی سد بتنی قوسی در انسیس راحت تره و تحلیل هاش هم بهتر نتیجه میدن.

eldorado2

عضو جدید
سلام به همه
من هم دنبال آموزش مدل کردن یک سد در محیط abaqus هستم دوستان اگه جزوه ای در این مورد دارن ممنون میشم کمک کنن

pesaretehroni

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه
من هم دنبال آموزش مدل کردن یک سد در محیط abaqus هستم دوستان اگه جزوه ای در این مورد دارن ممنون میشم کمک کنن
سلام به همه دوستان
منم همین مشکل را دارم اگر میشه کمک کنید
منم باید یک سد وزنی واقعی را با abaqus یا ansys مدلسازی کنم
اگر جزوه ای دارید یا کسی را میشناسیدکه بلده و میتونه کمک کنه و یا اینکه کتابی در بازار هست را معرفی کنید
با تشکر

honestbud

عضو جدید
سلام به همه دوستان
منم همین مشکل را دارم اگر میشه کمک کنید
منم باید یک سد وزنی واقعی را با abaqus یا ansys مدلسازی کنم
اگر جزوه ای دارید یا کسی را میشناسیدکه بلده و میتونه کمک کنه و یا اینکه کتابی در بازار هست را معرفی کنید
با تشکر

سلام بر همه مهندسان عزیز
من هم برای درس سر بتنی (کارشناسیارشد سازه های هیدرولیکی) باید یک سد بتنی وزنی رو ابتدا با دست طراحی کرده و بعد با آباکوس abaqus مدل کنم.
میخواستم بدونم شما تونستید منابعی برای راهنمایی تو این زمینه پیدا کنید یا نه؟ اگه کسی چیزی پیدا کرده ممنون میشم به ما هم راهنمایی کنه.
موفق باشید

mahdavi137

عضو جدید
help me

help me

[با عرض سلا خدمت شما مهندس گرامی بنده نیز در مدل کردن سد بتنی دو قوسی نیاز به کمک دارم اگه میشه منابعی رو به بنده معرفی کنید که کمکم کنه با آباکوس یا انسیس

faezoon

عضو جدید
از برنامه Arch_dam_shape استفاده کنین. مشخصات ابعادی سد قوسی رو میگیره ازتون و خودش سد و مخزن و فونداسیون رو تو اباکوس براتون میسازه و فایلش رو بهتون تحویل میده.