محرم و معنی کلمه ای به نام وحدت حسینی

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
محرم شروع شد و دسته های طبل و شاه حسین گویان در محله ما شروع شده....
معمولا اینروز ها مخصوصا تاسوعا عاشورا سعی می کنم خونه نباشم و طبیعت گردی کنم که دیروز بر حسب اتفاق دیروقت از مهمونی داشتم میو مدیم که دسته ها توو خیابونها بودند و همه جا رو تقریبا بسته بودند بگذریم ....
یه صحنه جالب بود : حدود یه مسیر 5 ایستگاه اتوبوسی رو 2 ساعته رد شدم یه خیابون اصلی که میانبری هم نداشت و هر ایستگاه یا هر محله 2 یا 3 دسته جدا بودند که هر دسته بالای 12 تا طبل و طبل زن داشت و حدود 15 20 نفر سینه زن و دسته !!! حالا بهم هم می رسیدند اگه بهم راه نمی دادند دعواشون میشد ؟!من موندم اینها که داد میزنن از وحدت کلام حسینی بودن می گویند و می نالند چرا یه جا جمع نمی شن با هم باشند ؟ یعنی تابلو معلومه هر کی دستش به دهنش می رسه یه دسته ای تشکیل داده تا یه اسمی به در کنه ... خداییش این وسط فقط امام حسین بهونه هست همین.

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
شما همون طبیعت گردیتو بکن.

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خونه ماهم متاسفانه نزدیک یه حسینیه هستش شب تا دو و سه خواب نداریم . اینا فکر میکنن هرچی صدای بیشتری تولید کنن مخصوصا توی ساعات استراحت مردم ثواب بیشتری میبرن . مردم ازاری مردم ازاریه چه صدای طبلو سنج باشه چه گروه ارکستر عروسی

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما همون طبیعت گردیتو بکن.
بهشت رفتن زوری نیست حاج اقا برادر . بهشت رفتن شما به قیمت حروم شدن وقت خاب بقیه اس . شغل من جوری هست که ساعت 6 صبح باید بزنم بیرون . توی ایام محرم 4 ساعت نهایت 5 ساعت میتونم بخابم . اجرکم عندالله

consl

عضو جدید
چرا یه جایی مخصوص برای اینایی که عزاداری می کنند انتخاب نمی کنند؟

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ما خیابون پایینی خونه مون تالار عروسیه خیابون بالایی مسجد! نه صدای بوق ماشینای دنبال ماشین عروس ناراحتم میکنه نه صدای طبل و شیپور دسته ها... تنها چیزی که رو مخمه اینه که وجود این دسته ها به حکومت بالا سرمون قوت قلب میده که راحت تر بزنن تو سر منو امثال من!!! والا مشکل همه همینه، به نظرم با بهونه کردن چیزای الکی مث همین سر و صدا و ریختن آشغال تو زمین، عدم اتحاد، عدم خلوص نیت و بی فرهنگی تو گرفتن نذری اتفاقا راهو برا زبون درازی مذهبیون باز می کنید که فوری بگن خب تو هم پول طبیعت گردیتو به فقرا کمک کن، موقع جشن و عروسی سرو صدا راه ننداز و خیلی موارد دیگه، ... واقعا هم همه ی ایرادهایی که به مراسم عزاداری گرفته میشه روزهای دیگه سال هم کم و بیش وجود دارن (البته دیگه به این شدت همه شون همزمان یه جا جمع نمی شن) چون این مشکلات مربوط به پایین بودن سطح عمومی فرهنگ تو جامعه هستن نه فقط مذهبی ها!!! به نظر من علت انزجار و تنفر عمومی فقط همون عاملیه که گفتم، چون عقاید مذهبی این افراد پشتوانه های سیاسی دیکتاتورها رو تامین میکنه، برا همین کاراشون انقد رو اعصاب آدم میره! فقط همین ...

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما خیابون پایینی خونه مون تالار عروسیه خیابون بالایی مسجد! نه صدای بوق ماشینای دنبال ماشین عروس ناراحتم میکنه نه صدای طبل و شیپور دسته ها... تنها چیزی که رو مخمه اینه که وجود این دسته ها به حکومت بالا سرمون قوت قلب میده که راحت تر بزنن تو سر منو امثال من!!! والا مشکل همه همینه، به نظرم با بهونه کردن چیزای الکی مث همین سر و صدا و ریختن آشغال تو زمین، عدم اتحاد، عدم خلوص نیت و بی فرهنگی تو گرفتن نذری اتفاقا راهو برا زبون درازی مذهبیون باز می کنید که فوری بگن خب تو هم پول طبیعت گردیتو به فقرا کمک کن، موقع جشن و عروسی سرو صدا راه ننداز و خیلی موارد دیگه، ... واقعا هم همه ی ایرادهایی که به مراسم عزاداری گرفته میشه روزهای دیگه سال هم کم و بیش وجود دارن (البته دیگه به این شدت همه شون همزمان یه جا جمع نمی شن) چون این مشکلات مربوط به پایین بودن سطح عمومی فرهنگ تو جامعه هستن نه فقط مذهبی ها!!! به نظر من علت انزجار و تنفر عمومی فقط همون عاملیه که گفتم، چون عقاید مذهبی این افراد پشتوانه های سیاسی دیکتاتورها رو تامین میکنه، برا همین کاراشون انقد رو اعصاب آدم میره! فقط همین ...
تنها فرهنگ همیشه باعث پیشرفت جامعه هست همین و بس!

در ضمن متن تصویری زیر هم جالبه:

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بهشت رفتن زوری نیست حاج اقا برادر . بهشت رفتن شما به قیمت حروم شدن وقت خاب بقیه اس . شغل من جوری هست که ساعت 6 صبح باید بزنم بیرون . توی ایام محرم 4 ساعت نهایت 5 ساعت میتونم بخابم . اجرکم عندالله
نخسته عباد :gol:

• Like
واکنش ها: eb@d

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معنی عاشورا خیلی عمیق و بزرگه. ولی در ایران کسی به معنی توجه نمیکنه. ایرانی ها یاد گرفتن که از محتوا گریزان باشند و نمایش های ظاهری رو بهش رنگ و لعاب بدهند. هدف ایرانی ها درک فلسفه قیام سیدالشهدا نیست. اینا فقط نمایش دادن ظاهری و بی محتوی رو بلدن.

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماشالا، توو هر مناسبت مذهبی که میشه، یه عده روشن فکر دور هم جمع میشنو حرف های فرهنگی میزنن:D