محاسبه ما به التفاوت مصالح

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
با سلام.

برای ما به التفاوت من سرچ کردم این فرمول رو پیدا کردم .ولی من پرسیدم گفتن شاید اشتباه باشه بعد با نرم افزار تکسا هم حساب کردم عددی که خود تکسا محاسبه کرده با عددی که از این فرمول بدست اوردم متفاوت بود ممنون میشم کسی اطلاعاتی داره کمکم کنه .
فرمول : M=(P-P[SUB]0[/SUB](1.1)[SUP]n[/SUP])*T*1.14

P:قیمت مصالح در ماه خرید آن (براساس نرخ تعیین شده توسط دولت )
P[SUB]0: [/SUB]قیمت مصالح در ماه شرکت مناقصه (براساس نرخ تعیین شده توسط دولت )
T:مقدار برابر است با تفاضل ماهی که درآن مصالح خریداری شده از ماه شرکت در مناقصه تقسیم بر 12.

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
همکار محترم:در مورد رابطه مابه التفاوت من تحلیل زیر را دارم. قیمت مصالح در موقع مناقصه-قیمت مصالح در زمان خرید=Rتفاوت ماه خریدبا ماه مناقصه تقسیم بر 12 ماه=Nمقدار وزن یا حجم مصالح خرید=Tضریب :نسبت دو قیمت مصالح=K و رابطه:R.(1.1)^N.T.Kمثال:5000کیلو میله گرد (با یک قطر مفروض) فرض در فروردین کیلویی 25000ریال(مثلا سال 93در فروردین باشد) اعلام ودر خرداد مناقصه انجام وخریداری شده باشد:27000ریال . R=27000-25000=20000تفاوت ماهها=(1-3)تقسیم بر12=1/6.یعنی :N=1/6.,و نسبت :ضریب K=27000/25000=1.08.مابه التفاوت :C:می شود:[C=[2000(1.1)^1/6 واین مقدار را ضرب کنید در 5000 کیلو میله گرد خریداری شده وحاصل در 1.08 ضرب می گردد.تصورم این است این اختلاف که شما بدست می اورید واشاره کرده اید دراثر همین ضریب 1.14 است.که بنظر من ثابت نیست واز نسبت تقسیم دو دوره زمانی خرید باشد در مثال بنده 1.08 شد.من قیمت ها را حدودی وفرضی(قیمت بازارگرفتم)-شما با قیمت های بخشنامه ای حساب کنید -نتیجه را مطالعه وبررسی کنید.:gol:

آخرین ویرایش: