مجموعه ای از بهترین برنامه های کاربردی برای مهندسان معماری

fx.nasiri

عضو جدید
سلام...
دوست من ارشیتکت زیاد سخت نیست اگه واقعا بخوای یاد بگیریش مطمئنم میتونی... حتی بدون استاد .
مهمترین چیز برای موفقیت خودشناسی و خودباوری است.. .:smile:

دوست عزیز اسم نرم افزاری که ایشون گفتن آرشیکد هست نه آرشیتکت ..

اما پاسخ به دوست عزیزم که قصد دارن نرم افزار های معماری رو یاد بگیرند..
اگر شما تاپیک رو از اول خونده باشین متوجه عرض دوست عزیزمون میشید که فرمودن اتوکد یک نرم افزار معماری نیست !!
در ادامه صحبتهای ایشون :
محیط نرم افزار اتوکد کاملا با ارشیکد فرق داره !
این درخواست شما یه کم کلی هست و نمیشه جواب درست و حسابی داد
در ایران بیشتر برای کارهای معماری ( اجرایی ) از اتوکد استفاده میکنند ( به دلیل دقت بالای نرم افزار ).
شما باید ببینی چه انتظاری و چه هدفی از معماری دارین ، ولی یک معمار باید تمام نرم افزارهای مرتبط به کارهاشو بلد باشه اینطور نیست که چی رو اول و چی رو آخر !!
در کل اگر بیشتر به کارهای سه بعدی علاقه دارین و میخواین فضاهای سه بعدی رو در ذهن خودتون تقویت کنین از آرشیکد استفاده کنین ..

#architect#

عضو جدید
من با cad و 3d max کارکردم ولی الان عاشق revit شدم واقعاً نیاز های ما رو برآورده میکنه
یاد گرفتنش هم خیلی آسونه

zohreh_yo

عضو جدید
نرم افزارهای زیادی امروزه در شاخه معماری به بازار عرضه شده اما یادگیری یک نمونه مناسب و کاربردی یکی از نقاط قابل بررسی دانشجویان و کاربران این رشته می باشد آموزش رویت توسط نویسنده اولین کتاب اموزشی این نرم افزار در زمینه مقدماتی و پیشرفته می تواند بهترین انتخاب شما باشد.
من اولین مدرس نویسنده کتابهای اموزشی رویت هستم خوشحال می شم که برای اموزس این نرم افزار در خدمتتون باشم zohreh_yo@yahoo.com

archi-tecture

عضو جدید
چه جور توش راینو و گراس هاپر معرفی نشده؟؟ مخصوصا گراس هاپر . به نظرم رقیبی با گراس هاپر برای تولید فرم و برسسی سازه ، انرژی و حتی پیچیده ترین کارهای مهندسی بر روی آن وجود ندارد. بزودی تو شرکت های معماری شما رو بخاطر بلد بودن این نرم افزاره که استخدام می کنن. از من گفتن بود:D

kiana -m

عضو جدید
revit architecture فوق العاده برنامه مناسبی برای معماری هستش . بهتون توصیه می کنم حتما یادش بگیرید.;)

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من بهترین نرم افزار معماری دنیا رویت هستش که واقعا یه کار شسته و رفته و بدون ماس مالی تحویل میده ... توی کد ما شاید جایی رو سر هم کنیم بره و هیچ کس نفهمه و لی توی رویت خوبیش اینه که همه چی سر همه و کلک و دقل نداره ... فقط رویت

بامزی

عضو جدید
میبینم که استفاده از کد و تیری دی در جهان جایی نداره:razz: منم تعریف چیف ارشیتکتو زیاد شنیدم ...شما چیزی ازش میدونی؟فک میکنی کسی که کد و تیریدی رو بلده بتونه اونو خودش از رو نرم افزار یاد بگیره؟

فوق العاده این مطلب درسته ;)

roshi_5669

عضو جدید
سلام دوستان ، من رویت رو بلدم ولی نه در حد زدن حجم های پیچیده ، میخواستم این تابستون کلاسی برم ، بین راینو و 3d max ، که بتونم حجم های پیچیده بزنم ، به نظر شما کدوم بهتره ؟؟ یا نرم افزاز بهتری هم هست ؟

mehdif100

عضو جدید
دوستان به نظر من برای طراحی دقیق کانسپت همراه با آمارگیری همزمان تا ارائه revit architecure بی نظیره فقطم کتاب mastering in revit رو بخونید که تازه میفهمید این نرم افزار چه قابلیتهای خاصی داره منکه هر صفحه میخونم شوکه میشم البته باید رندر کاراتون رئ اگه حرفه ایی میخاید با ویری مکس بگیرید و دونستن کد هم که دیگه الزامیه

forozan arch

عضو جدید
دوستان من دانشجوی ارشد شدم به تازگی... اما خب می خوام که نرم افزار هم قوی باشم چون کار طراحی دوست دارم انجام بدم - برای کار کردن تو یه شرکت مشاوره چه نرم افزاری رو خوبه تقویت کنم ؟ برای مدلینگ
اتوکد رو 2 و 3 بعدی نسبتا خوبم
دوره ی دانشجویی هم کارامو با اسکچ آپ کار می کردم چون ارائه گرافیکی به نظرم مناسب تر بود - اینکه نرم افزار وسیله باشه نه هدف !!! یه جورایی خودمو راحت کردم دیگه ;)

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من دانشجوی ارشد شدم به تازگی... اما خب می خوام که نرم افزار هم قوی باشم چون کار طراحی دوست دارم انجام بدم - برای کار کردن تو یه شرکت مشاوره چه نرم افزاری رو خوبه تقویت کنم ؟ برای مدلینگ
اتوکد رو 2 و 3 بعدی نسبتا خوبم
دوره ی دانشجویی هم کارامو با اسکچ آپ کار می کردم چون ارائه گرافیکی به نظرم مناسب تر بود - اینکه نرم افزار وسیله باشه نه هدف !!! یه جورایی خودمو راحت کردم دیگه ;)

به نظر میاد حداقل در ایران هنوز اتوکد تا چند سال آینده محبوب دفترها باشه پس ازین نظر مشکلی ندارین..ولی به نظرم به سمت رویت برین کم کم..در مورد رندر هم برای معماری از نظر من هیچ نرم افزاری جای 3dmax رو نمیگیره..در رابطه با مدلینگ احجام سخت و پیچیده مکس میتونه انجام بده ولی در زمان انجام دادن به هیچ عنوان قابل مقایسه با راینو نیس

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
به نظر میاد حداقل در ایران هنوز اتوکد تا چند سال آینده محبوب دفترها باشه پس ازین نظر مشکلی ندارین..ولی به نظرم به سمت رویت برین کم کم..در مورد رندر هم برای معماری از نظر من هیچ نرم افزاری جای 3dmax رو نمیگیره..در رابطه با مدلینگ احجام سخت و پیچیده مکس میتونه انجام بده ولی در زمان انجام دادن به هیچ عنوان قابل مقایسه با راینو نیس

به نظر من رویت هم میتونه خیلی خوب باشه تو ساخت احجام، حتی احجام پیچیده
فقط مشکل اینجاست که مورد کم توجهی قرار گرفته تو ایران، دلیلشم اینه که اکثرا تو کانسپچوال مس ضعیف هستن اساتید موجود
وگرنه بیشتر دستوراتش همون دستورات حجم سازی تری دی مکسه که آسون تر و راحت تر هم شده استفاده ازشون

hamedraz

عضو جدید
من چندین ساله با AutoCad Architecture که همون Architectural Desktop قدیمه کار میکنم. جدیدا هم از Revit Architecture هر کدوم اینها معایب و مزایایی دارند. کسانی که قبلا از AutoCad استفاده کرده باشند خیلی راحت تر از AutoCad Architecture استفاده میکنند. در کارهای بزرگ با توجه به اینکه باید با سایر گروهها مثله سازه و مکانیک تبادل فایل انجام بدهید اینکار راحت تر میباشد. AutoCad Architecture بر پایه ACA بوده و Revit Architecture بر اساس BIM میباشد. share پروژه در AutoCad Architecture راحت تر میباشد چون پروژه در فایلهای جداگانه ذخیره میگردد. جدیدا متوجه شدم که در Revit Architecture از پارامتریک دیزاین هم میشود استفاده کرد یک چیزی در مایه های گرس هاپرز راینو. حجم سازی در AutoCad Architecture کاملا مشابه 3Dmax بوده البته کاملا مهندسی تر. من به جرات میتونم بگم تمام احجام پیچیده رو میتونم در AutoCad Architecture بسازم و بعد برای متریال گزاری و رندر به مکس انتقال میدهم. اگه کسی در مورد AutoCad Architecture سوالی داره من در خدمتم.

topman85

عضو جدید
ممنون از تاپیک خوبتون
ای کاش در کنار معرفی هر یک از نرم افزارها چند نمونه کار از همون نرم افزار رو هم بذارین
مثلن Chief Architect چه جور کارایی باهاش شده؟

novincivil

عضو جدید
با سلام
بهترین نرم افزار برای کسانی که کار اسکیس و راندو انجام میدن چیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنند دوستان.

arc20

عضو جدید
به نظر من خیلی طول میکشه تا revitجای outocadرو تو ایران بگیره البته اطلاع دارم که outocadدر امریکا و کانادا منسوخ شده حتی توی ایران خودمون بعضی از نظام مهندسی های استانها نقشه ساختمانی outocad رو قبول نمیکنن و باید یه صورت revit ارایه بشه
اما چون خودم طراح داخلی و نما هستم واقعا outocad خیلی راحت و دقت بالایی داره و زمان 3بعدی کردن و انتقال اون به 3d max خیلی خوبه در ضمن خروجی هیچ render نرم افزارهای 3بعدی به پایه 3d max نمیرسه این حرف منو کساییکه تو بازار هستنو میبینن که کارفرما یک 3بعدی واقعی و زیبا میخواد یفهمند.
یا علی

halal314

عضو جدید
اون دوستی که گفت 3dmax مخصوص معماری نیست، پس نسخه 3dmax design چیه؟ (این نسخه مخصوص کارهای طراحی و معماری ایجاد شده)
اون دوستی که گفت Autocad مخصوص معماری نیست، پس نسخه Autocad architecture چیه؟ (این نسخه مخصوص کارهای معماری ایجاد شده)
میشه بگید توی کدوم نظام مهندسی autocad رو قبول نمیکنند؟ کدوم شهر؟
اگر نرم افزارهای archicad یا chief بهتر از autocad یا max یا revit هستند، میشه 4 تا شرکت معتبر داخلی رو نام ببرید که از این نرم افزارها استفاده کنند؟

memara

عضو جدید
دوست عزیز اگه بخوایم دقیق تر نگاه کنیم به این قضیه هم اتوکد و هم مکس واسه گروه مهندسی ( طراحی ..مکانیک... معماری ...انیمیشن سازی و .... ساخته و پرداخته شدن که چون بیشتر معمارا از این نرم افزارا استفاده میکنن شرکت تولید کننده نرم افزار اومده نسخه اختصاصی همین نرم افزارو واسه معماری اماده کرده و یکسری قابلیت هم اضافه شده

ولی حرف اون یکی دوستمونو نقض میکنم ...که گفته بود نظام مهندسی قبول نمیکنه نقشه های کدی رو تو برخی شهرستانا

اصا همچین چیزی امکان پذیر نیست عزیزم اگه هم هست نام ببرید تا ما هم اطلاع پیدا کنیم .... من خودم از مکس معماری ..اتوکد اسکچ اپ ارتلانتیس ارشیکد و رویت و حتی مایا هم استفاده میکنم و میتونم بگم مکس و کد بهترینهان

farzaneh o

عضو جدید
سلام دوستان عزیز.
در رابطه با نرم افزارهای نمودار کش یا تحلیل در معماری کسی اطلاعاتی داره؟

sleepingsun

عضو جدید
(click on pictures to enlarge)
(SmartGeometry / Bentley / Zaha Hadid Studio)
Workshop study using GenerativeComponents (as all workshops did) by Martin Krcha from Zaha Hadid Studio Vienna: Nesting of Bended Pyramids

(Bentley Systems)
The SmartGeometry Conference venue in Munich: BMW Welt designed by Coop Himme(l)bau

(SmartGeometry / Bentley / Grimshaw)
Workshop study by participants from Grimshaw Architects

(SmartGeometry / Bentley / AP Valletta)
Workshop study by Herman Calleja: Scripted Distribution

(SmartGeometry / Bentley / Arup)
Workshop study by David Farnsworth and Matthew Clark of Arup

(SmartGeometry / Bentley / Arup Sport)
Workshop study by Martin Pilsniak at Arup Sport: Parametric assembly of interlocking planar conponents

(SmartGeometry / Bentley / Arup Sport)
Workshop study by Pavel Hladik

(SmartGeometry / Bentley / KPF)
Workshop study by Terry Hudak of KPF: A random pattern with few controls creates visual noise

(SmartGeometry / Bentley Systems)
Selective Laser Sintering (SLS) models of the workshop designs

3D workshop models

(Zaha Hadid Architects)
Zaha Hadid Architects: Chanel Mobile Art Container

Conference crowd

این احجام با راینو ساخته شده؟!!!!!

بالا