"" مجله ی تالار کشاورزی و منابع طبیعی (ستاک) ""

Zara1

عضو جدید
بخش های نشریه

بخش های نشریه

سلام به همگی.
در جواب خیال شیشه ای عزیزم:heart::
بنظرم باید بخش های مختلف نشریه رو فهرست وار مشخص کنیم و یه نفر که در اون حوزه اطلاعات داره رو به عنوان سردبیر سرویس مثلن باغبانی انتخاب کنیم؛:redface:
و اون شخص منتخب وظیفه ی دسته بندی و آماده سازی مطالب اون بخش رو داره و با سردبیر اصلی درباره همه چیز مربوطبه اون بخش بحث میکنن:;)
مثلن تعداد مقالات این شماره؛ عکس هایی که باید برای مطالب تهیه بشه؛ کیفیت مطالب اون بخش در مقایسه با سایر قسمت خای نشریه و و و و ...........:D
:surprised:
سرویس ها یا بخش هایی که من تو این مدت احساس کردم نشریه ستاک به اونها نیاز خواهند داشت:
بخش آموزش ____ که میتونه زیر مجموعه ی هر کدوم از گرایش ها باشه یا بصورت جداگانه یه سرویس مستقل داشته باشه.
بخش سرگرمی و طنز ____ که بنظرم مثل قبلی میتونه وابسته یا مستقل باشه که البته بنظرم استقلالش بهترباشه.
بخش هنر وکشاورزی یا هنر کشاورزی!___ که میتونه شامل طرح های زیباسازی شهری-خانگی باغی و... باشه و طراحی فضاهای سبز و ... رو هم شامل بشه.
بخش نوآوری های کشاورزی و اخبار ____ که بهتره در حوزه ی کشاورزی داخل کشور فعال باشه و بیشتر رویدادهای داخلی رو پوشش بده.
بخش گیاه پزشکی__بخش باغبانی __ بخش علوم دامی __ بخش گیاهان دارویی __بخش آب و آبیاری + آبخیزداری ___ بخش کشت و کار+ زراعت__ بخش بیوسیستم و مکانیک __ بخش صنایع غذایی و فراورده های کشاورزی+ فراوری! __ بخش خاک__ بخش جنگل و مرتع __ بخش اقتصاد __
بخش اصلاح و زیست فناوری ___ و .....
میدونم بخش ها زیاد شدند :confused:ولی بنظرم مدیریت شون این شکلی راحت تر باشه.:smile:
البته اینا همه ش پیشنهاد بود و باید راجع بهش امرهم شوری بینهم بشه.:)
آها! یه چیز دیگه:سردبیر هر بخش رو هم یا مدیر مدیر انتخاب کنه یابچه های تالار تو یه تاپیک نظر سنجی اعلام کنن.:gol::gol::gol:

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام به همگی...
علیک سلام
اگه دوباره نری تا یه ماه دیگه سردبیری کل بیخ ریش خودت!
در مورد بخش گیاهپزشکی من اعلام همکاری می کنم... البته فعلا تا وقتی که درگیر پایان نامه ام فکر نکنم بتونم مطلب بذارم ولی هماهنگیاش با من!
کنترل نهایی هم که دیگه چون خیلی اصرار می کنید مجبورم بپذیرم!!

خب... دیگه چی؟

من میگم همینایی که داریم فعلا سر هم کنیم یه چیزی از توش در بیاد به عنوان پیش شماره بدیم بیرون تا کم و کاستی ها بهتر معلوم بشه >> #398

از افشین خان هم خواهش داریم یکی از همین مطالبی که تو سایت گذاشته به صورت یه مقالۀ شسته رُفته آماده کنه بزنیم تنگش!

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خب برای شروع اول مشخص کنیم که در این پیش شماره ی اول چه مطالب و چه مواردی قراره لحاظ بشه

دسته بندیش با من فقط یکی بیاد و بگه تا الان چه مواردی انجام شده و داده شده!!؟ اگه موردی به ذهنتون رسید بگید تا بنویسم!!

مقالاتی که تحویل داده شده ویراستاری شدن ؟!!

به نظر من مطالبی که می تونه تو این شماره قرار بگیره:

1 -مقالات رشته های مختلف

2- دانستنیها

3- عکس با موضوع کشاورزی و رشته های مختلف( می تونه بدون شرح باشه و همین طور پیامدی باشه)

4-مسابقه

5- مصاحبه

6- خبرها و تازه های مهم کشاورزی

7- جمع آوریِ رویدادهای مهم کشاورزی در سال 92

8-طنز و کاریکاتور با موضوع کشاورزی

9- معرفی یکی از مشاهیر کشاورزی

10- توضیحی در مورد صنعت کشاورزی

11- عکس هایی از بچه های گروه کشاورزی با موضوع های متنوع

12- معرفی کتاب با موضوع کشاورزی

یه تاپیک میزنم برای اعلام آمادگی تو بخش های مختلف نشریه اگه موافقید بگید!!؟

آخرین ویرایش:

مارجين

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
اهم اههمم..ببخشيد وارد گود بزرگان شدم...يه عرضي داشتم...اهممم...

ميگم خيال جون تو اين مواردي ذكر فرموديد جايي هم براي خريد يا فروش محصولات يا وسايل باغباني ( كشاورزي ) هم ميتونه ايجاد بشه ...؟

خب ديگه زياده عرضي نيست....

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اهم اههمم..ببخشيد وارد گود بزرگان شدم...يه عرضي داشتم...اهممم...

ميگم خيال جون تو اين مواردي ذكر فرموديد جايي هم براي خريد يا فروش محصولات يا وسايل باغباني ( كشاورزي ) هم ميتونه ايجاد بشه ...؟

خب ديگه زياده عرضي نيست....

اوهوم لحاظ شد گلم مرسی

Zara1

عضو جدید
سلام دوستان.
حالا که یواش یواش داره تیم نشریه کامل میشه بیاید راجع به صفحه بندیش هم نظر بدید؛
بنظرم همونطور که تو پستای قبلی م گفتم هر کارگروهی میتونه به زیر بخش هایی تقسیم بشه تا اعشای هر بخش با تمرکز روی اون موضوع خاص جلو برن و کیفیت مطالب جمع آوری شده پایین نیاد.

من این بخش ها رو مینویسم و شما راجع به این که چه بخشهایی اضافه بشه یا کم بشه نظر بدید؛{در پست بعدی}
لطفن نظراتتون رو درباره ی این که چه بخشهایی باید اضافه یا کم بشه رو برام پیام کنید تا این تاپیک خیلی شلوغ پلوغ نشه.
مچکّرم.

Zara1

عضو جدید
بخش های مختلف مجله ستاک

بخش های مختلف مجله ستاک

1.آموزش:
*آموزش کشت و کار به زبان ساده+عکس
*پرورش گیاهان زینتی- دارویی- ...
*پرورش و تربیت بونسای ....
*آموزش ساخت و نگهداری تراریوم
*

2.مقالات مرتبط/تخصصی:
*گیاهپزشکی
*باغبانی
*علوم دام/طیور/شیلات
*اقتصاد کشاورزی
*گیاهان دارویی
*آب و آبیاری + آبخیزداریی
*کشت و کار+ زراعت
*بیوسیستم و مکانیک
*صنایع غذایی و فراورده های کشاورزی+ فراوری!
*خاک
*جنگل و مرتع
*اصلاح و زیست فناوری
*

3.سرگرمی و طنز:
*طراحی جدول کشاورزی
*کاریکاتور کشاورزی
*شعر و داستان طنز
*

4.اخبار و تازه ها:

*اخبار
*نوآوری و معرفی ایده های نو
*مصاحبه با ....{اساتید مطرح کشاورزی/رتبه های برتر کنکور ارشدودکتری/افراد موفق درحوزه کشاورزی/کارآفرینان/...}
*تهیه گزارش .... {از وضعیت دانشکده ها/آمار قبولی-مقالات معتبر-.../...}
*

5.هنر کشاورزی:
*استفاده از کشاورزی در زیباسازی محیط شهر/خانه/باغ/خیابون...
*طراحی فضای سبز

6.توصیه های ترویجی و راهنمایی:
*توصیه های ترویجی در زمینه های مختلف
*توصیه هایی جهت اخذ مجوز های مختلف وآموزش مراحل کار
*

7.معرفی:
*معرفی سایت های مفید داخلی وخارجی + خلاصه ای از موضوعات سایت
*معرفی کتب کشاورزی مفید
*معرفی مجلات و ...
*

8.دانستنیها:
*در هر زمینه ای که بتونید مطلب تهیه کنید.
*

9.
10.
لیست ادامه دارد.

این هم آدرس ایمیل نشریه :

setakmagazine@chmail.ir

آخرین ویرایش توسط مدیر:

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من رو مقالات مرتبط آب و آبیاری تا جایی که بتونم کار میکنم.فقط لطف بفرمایید بگید نحوه گذاشتن مقالات.خودمون هر چی خواستیم میتونیم بذاریم یا بنا به درخواست بچه ها واینکه به چه صورت فایلا رو بذاریم.ممنون

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من رو مقالات مرتبط آب و آبیاری تا جایی که بتونم کار میکنم.فقط لطف بفرمایید بگید نحوه گذاشتن مقالات.خودمون هر چی خواستیم میتونیم بذاریم یا بنا به درخواست بچه ها واینکه به چه صورت فایلا رو بذاریم.ممنون

سلام ,ممنون عزیزم از همکاری:gol:

گلم مقاله ی خودت رو در صورت اتمام در اینجا قرار بده تا مدیر تحریریه زهرای عزیز رسیدگی کنن.

سعی بشه مقالات به صورت ورد باشه و در فایل زیب بزار و از سایتی آپلود کن .فایل رو رمز دار کن و در این مکان قرار بده!

مکان شما برای شروع فعالیت در اینجاست : :: گروه تحریریه ی نشریه ی ستاک ::

مکانِ معرفی اعضا و فهرست موضوعات گروه تحریریه اینجاست : [نشریه ی الکترونیکی ستاک] معرفی اعضا و فهرست موضوعات گروه تحریریه

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
سلام ,ممنون عزیزم از همکاری:gol:

گلم مقاله ی خودت رو در صورت اتمام در اینجا قرار بده تا مدیر تحریریه زهرای عزیز رسیدگی کنن.

سعی بشه مقالات به صورت ورد باشه و در فایل زیب بزار و از سایتی آپلود کن .فایل رو رمز دار کن و در این مکان قرار بده!

مکانِ معرفی اعضا و فهرست موضوعات گروه تحریریه اینجاست : [نشریه ی الکترونیکی ستاک] معرفی اعضا و فهرست موضوعات گروه تحریریه
آقا من شخصا گیج شدماااا :confused: چقدر تاپیک تو تاپیک شده !!
بعد یه چیزی تو اون صفحه تحریر صورت بگیره که هممون میخونیم لو میره که !! بی مزه میشه !!!

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آقا من شخصا گیج شدماااا :confused: چقدر تاپیک تو تاپیک شده !!
بعد یه چیزی تو اون صفحه تحریر صورت بگیره که هممون میخونیم لو میره که !! بی مزه میشه !!!

دخمل گیجی نداره که !:surprised:
یه تاپیک برای معرفی اعضا و فهرست موضوعات
یه تاپیک برای پیگیری کارها
تو اون صفحه ویا هر صفحه ی دیگه هر مطلبی که قرار میگیره باید به صورت زیب و رمز دار باشه
رمزش رو فقط خود اعضا اطلاع دارن و لا غیر :D

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
توجه

توجه

دخمل گیجی نداره که !
یه تاپیک برای معرفی اعضا و فهرست موضوعات
یه تاپیک برای پیگیری کارها
تو اون صفحه ویا هر صفحه ی دیگه هر مطلبی که قرار میگیره باید به صورت زیب و رمز دار باشه
رمزش رو فقط خود اعضا اطلاع دارن و لا غیر

آقا من شخصا گیج شدماااا چقدر تاپیک تو تاپیک شده !!

سلام ,ممنون عزیزم از همکاری

این فایل : :: گروه تحریریه ی نشریه ی ستاک :: و دیگر گروه ها حذف گردید!

تمام مقالاتتون رو میتونید به این ایمیل ارسـال کنید!

setakmagazine@chmail.ir

narges_F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..شماره بعدی کی کارش شروع میشه خب؟؟

مودیر و سردبیر بیا جوابگو باشن خو

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اتفاقا این سوال منم بود

سلام..شماره بعدی کی کارش شروع میشه خب؟؟

مودیر و سردبیر بیا جوابگو باشن خو

سلام؛
فعلا در حالی حاضر تصمیم گیری مشخصی در این مورد نشده!
جهت راه اندازی و شروع دوباره برای شمارگان بعدی نشریه حتما به دوستان اطلاع داده خواهد شد.!
فقط اگر نظر و پیشنهادی برای شماره ی جدید نشریه دارید، خوشحال میشیم از نظرات خوب و سازنده ی شما دوستان استفاده کنیم.
سپاس:gol:

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام؛
فعلا در حالی حاضر تصمیم گیری مشخصی در این مورد نشده!
جهت راه اندازی و شروع دوباره برای شمارگان بعدی نشریه حتما به دوستان اطلاع داده خواهد شد.!
فقط اگر نظر و پیشنهادی برای شماره ی جدید نشریه دارید، خوشحال میشیم از نظرات خوب و سازنده ی شما دوستان استفاده کنیم.
سپاس:gol:
من می گم تخصصی ترش کنید مثلا برای رشته علوم دامی حداقل 1 مقاله ژنتیک 1 مقاله تغذیه ای اورده شود و از مباحث روز بچه ها استفاده کنند مثلا بگید از مقالات 2010 به بعد استفاده کنید اگر هم کسی دسترسی به مقالات جدید نداره با همکاری بچه های این سایت که مقاله ها رو برای بچه ها پیدا می کنند اون مقالات رو پیدا کنید اینجوری ی کار علمی با ارزش انجام دادیم

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام!
من 1 نظر دارمممم
میشه به صورت فایل صوتی باشه این نشریه!
کسی موافقه؟ مثلا یک ساعت در مورد همه چی صحبت کنیم! اینجری خیلی بهتره ها! :D
نشریه صوتی یک ساعته!
به عنوان یه ایده جدا از نشریه ستاک فکر خوبیه! جای بحث داره ...

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
سلام!
من 1 نظر دارمممم
کسی موافقه؟ مثلا یک ساعت در مورد همه چی صحبت کنیم! اینجری خیلی بهتره ها! :D
نشریه صوتی یک ساعته!
کلکسیوونی از لهجه های مختلف میشه !! :D

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام!
من 1 نظر دارمممم
کسی موافقه؟ مثلا یک ساعت در مورد همه چی صحبت کنیم! اینجری خیلی بهتره ها!
نشریه صوتی یک ساعته!
سلام.
یعنی خوشم میاد پیشنهاد نمی دید،نمی دید،بعد یهو میاد در حدِ لالیگاد پیشنهاد می دید!:D
حالا به دور از شوخی و این صحبت ها؛به نظرم پیشنهاد جالب ناکی هست.
اما به قول رضا جای بحث داره.
و اینکه یه نشریه که مجموعه ایی؛از مقالات ، اخبار ، رویدادها و تصاویر و ... هست،به مدت 1 ساعت، آن هم به شکل صوتی ارائه دادنش،کمی دشوار هست.
اما به نظرم شاید بشه بخشی رو به شکل صوتی ارائه داد، تا کمی متفاوت تر بشه.
و همچنین نشریه رو به شکلی تنظیم کنیم که،دوستان علاوه بر دریافت فایل( pdf )یک فایلی هم به شکل صوتی ،از نشریه دریافت کنند.
که دارای موزیک و یا گفتگوها و اخبار و یا ... باشد.
از حضور و پیشنهاد خوبت ممنونم پژمان جان:gol:

من می گم تخصصی ترش کنید مثلا برای رشته علوم دامی حداقل 1 مقاله ژنتیک 1 مقاله تغذیه ای اورده شود و از مباحث روز بچه ها استفاده کنند مثلا بگید از مقالات 2010 به بعد استفاده کنید اگر هم کسی دسترسی به مقالات جدید نداره با همکاری بچه های این سایت که مقاله ها رو برای بچه ها پیدا می کنند اون مقالات رو پیدا کنید اینجوری ی کار علمی با ارزش انجام دادیم

سلام.
دقیقاً این موضوع هم جای بحث بیشتری داره،در واقع میشه به دو شکل ارائه داد.
یا به صورت ویژه نامه که هر دوره یک رشته از کشاورزی مورد بحث قرار بگیره و مقالات در آن باب تخصصی تر باشه.
و یک مورد دیگر اینکه؛ در مورد یک موضوع مهم و هدفمند دوستان گفتمان و بحث داشته باشند، و به تحقیق بپردازند و نتایج را به صورت مقاله ی تخصصی در نشریه ارائه بدند.
مثلا در مورد اینکه چرا هنوز کشور ما در کشت برنج به خود کفایی نرسیده است و مواردی از این قبیل.

از نظرات شما سپاسگزارم دوست گرامی:gol: