مجلات ایرانی نمايه شده در پايگاه بین المللی ISI (بخش كشاورزي)

sey

عضو جدید
[FONT=&quot]1) فهرست زیر، معرف 12 عنوان مجله ایرانی كشاورزي از 16373 عنوان مجله موجود در فـهــرسـت اصـلی نشریـات (Master Journal List) موسسه بین المللی [/FONT][FONT=&quot]ISI[/FONT][FONT=&quot] به نشانی اینترنتی www.isinet.com می باشد.[/FONT] [FONT=&quot]2) [/FONT][FONT=&quot]عنوان نشریاتی که با رنگ سبز مشخص شده اند، در بخش ([/FONT][FONT=&quot]Web of Knowledge[/FONT][FONT=&quot]) پایگاه [/FONT][FONT=&quot]ISI[/FONT][FONT=&quot] نیز حضور داشته و شاخص تاثیر ([/FONT][FONT=&quot]Impact Factor[/FONT][FONT=&quot]) و شاخص آنی ([/FONT][FONT=&quot]Immediacy Index[/FONT][FONT=&quot]) آن ها محاسبه و ارائه شده است.[/FONT]
1. CASPIAN JOURNAL OF ENVIRONMENTAL SCIENCES
Semiannual​
ISSN: ****-**** Website: http://research.guilan.ac.ir/cjes/index.php
UNIV GUILAN, FAC NATURAL RESOURCES, SOMEHE SARA, GUILAN, IRAN, 1144​
Quarterly, Impact F: 0.8​
ISSN: 1735-6865 Website: http://ijer.ut.ac.ir
UNIV TEHRAN, GRADUATE FAC ENV, NO 20 GHODS ST, ENGHELAB AVE, PO BOX 14155-6135, TEHRAN,IRAN, 00000​
Quarterly, Impact F: 1.4​
ISSN: 1735-1472 Website: http://www.ceers.org/IJEST/
CTR ENVIRONMENT & ENERGY RESEARCH & STUDIES, IAU, GRADUATE SCH ENVIRONMENT & ENERGY, SCIENCE & RESEARCH CAMPUS, PO BOX 14515-775, TEHRAN, IRAN, 00000​
Quarterly, Impact F: 0.6​
ISSN: 1735-6814 Website: http://www.gau.ac.ir/ijpp/default.aspx
GORGAN UNIV AGRICULTURAL SCIENCES & NATURAL RESOURCES, GORGAN UNIV AGRICULTURAL SCIENCES & NATURAL RESOURCES, JOURNAL OFFICE, VICE-PRESIDENCY RESEARCH, GORGAN, IRAN, 49138-15739​
5. IRANIAN JOURNAL OF BIOTECHNOLOGY
Quarterly​
ISSN: 1728-3043 Website: http://ijb.nigeb.ac.ir/index.php/ijb
NATL RESEARCH CTR GENETIC ENGINEERING & BIOTECHNOLOGY, PO BOX 14965-161, TEHRAN, IRAN, 00000​
6. IRANIAN JOURNAL OF BOTANY
Semiannual​
ISSN: 1029-788X , Website:​
RES INST FORESTS & RANGELANDS, IRAN, PO BOX 13185-116, PEYKANSHAHR ENTRANCE, TEHRAN, KARAJ FREEWAY, 5TH KM, TEHRAN, IRAN, 00000​
7. IRANIAN JOURNAL OF PLANT PATHOLOGY
Quarterly​
ISSN: 0006-2774 Website: http://www.irjpp.ir/index.php?slc_lang=en&sid=1
IRANIAN PHYTOPATHOLOGICAL SOC, PLANT PESTS & DISEASES RESEARCH INST P O BOX 1454, TEHRAN, IRAN, 00000​
8. JOURNAL OF AGRICULTURAL SCIENCE AND TECHNOLOGY
Quarterly ,​
ISSN: 1680-7073 Website: http://jast.journals.modares.ac.ir/
TARBIAT MODARES UNIV, FAC AGRICULTURE, PO BOX 14115-336, TEHRAN, IRAN, 00000​
9. JOURNAL OF ENTOMOLOGICAL SOCIETY OF IRAN
Semiannual​
ISSN: 0259-9996 Website:​
ENTOMOLOGICAL SOC IRAN, P O BOX 339, TEHRAN, IRAN, 00000​
10. JOURNAL OF SCIENCE (UNIVERSITY OF TEHRAN)
Annual​
ISSN: 1016-1058, Website: www.JOURNALS.UT.AC.IR
UNIV TEHRAN, ENGHELAB AVE, PO BOX 13145-478, TEHRAN, IRAN, 00000​
11. JOURNAL OF SCIENCES-ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN
Quarterly​
ISSN: 1016-1104 Website: http://journals.ut.ac.ir/page/journal-main-page.html?jourId=72
UNIV TEHRAN, ENGHELAB AVE, PO BOX 13145-478, TEHRAN, IRAN, 00000​
12. ROSTANIHA
Semiannual​
ISSN: 1608-4306 Website: http://rostaniha.iripp.ir/defaultenglish.htm
PLANT PESTS & DISEASES RESEARCH INST, CHAMRAN PARK WAY, TABNAK AVE. NO: 1-2, P. O. BOX 1454, TEHRAN, IRAN, 00000​

roshy

عضو جدید
نشریات کشاورزی

نشریات کشاورزی

سلام
اگر ممکنه بهم کمک کنید و یک سری نشریات کشاورزی معرفی کنید که مقاله چاپ کنن سریع هم جواب بدن علمی پژوهشی هم نباشن مهم نیستش تو این موارد مقاله دارم میخوام نشریه های مناسبشو پیدا کنم بعضی نشریات که کلا تاریخ اخرین شمارشون سال های قبله نمیدونم چرا بعد از اون سال بخصوص شماره ای نداشتن بعضی ها هم میگن مشترک مجله باید باشی!
یه سری نشریات میخوام که سی وی برای دکتری رو ببرم بالا
مقالاتی که الان اماده دارم:
1-کاشت درختان میوه در اماکن عمومی( بدون مواد و روش ها و...)
2-درختان کاج باران اسیدی ایجاد میکنند.(بدون مواد و روش ها و...)
3-اهمیت اندازه بذر در کاشت سویا ( از پایان نامه خودم و به صورت مروری) برای این علمی پوهشی باشه بهتره
4-عوامل موثر بر اندازه بذر در سویا ( از پایان نامه خودم به صورت مروری ) برای این علمی پژوهشی باشه بهتره
5-بهیه سازی مصرف اب در چغندر قند ( مروری البته به همراه مواد و روش ها و نتایج و بحث) علمی پژوهشی باشه بهتره
6-اثر تنش خشکی و تثبیت نیتروژن در سویا ( مروری و چاپ شده در همایش دانشگاه خوی) اگر علمی پژوهشی باشه بهتره
7- اثر اندازه بذر بر بنیه بذر سویا ( تحقیقی و ارائه شده به صورت سخنرانی در شیراز ) برای نشریه گرگان فرستادم تقریبا دو روزه ولی جوابی نگرفتم که مقاله دریافت شده یا نه! بفرستمش یه نشریه دیگه؟ میشه یه نشریه علمی پژوهشی معرفی کنید؟
8- سه بیماری مهم درختان پسته ( مروری بدون مواد و روش ها و...)
کلا نشریه برام معرفی کنید مرسی:redface::gol:

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
سلام
اگر ممکنه بهم کمک کنید و یک سری نشریات کشاورزی معرفی کنید که مقاله چاپ کنن سریع هم جواب بدن علمی پژوهشی هم نباشن مهم نیستش تو این موارد مقاله دارم میخوام نشریه های مناسبشو پیدا کنم بعضی نشریات که کلا تاریخ اخرین شمارشون سال های قبله نمیدونم چرا بعد از اون سال بخصوص شماره ای نداشتن بعضی ها هم میگن مشترک مجله باید باشی!
یه سری نشریات میخوام که سی وی برای دکتری رو ببرم بالا
مقالاتی که الان اماده دارم:
1-کاشت درختان میوه در اماکن عمومی( بدون مواد و روش ها و...)
2-درختان کاج باران اسیدی ایجاد میکنند.(بدون مواد و روش ها و...)
3-اهمیت اندازه بذر در کاشت سویا ( از پایان نامه خودم و به صورت مروری) برای این علمی پوهشی باشه بهتره
4-عوامل موثر بر اندازه بذر در سویا ( از پایان نامه خودم به صورت مروری ) برای این علمی پژوهشی باشه بهتره
5-بهیه سازی مصرف اب در چغندر قند ( مروری البته به همراه مواد و روش ها و نتایج و بحث) علمی پژوهشی باشه بهتره
6-اثر تنش خشکی و تثبیت نیتروژن در سویا ( مروری و چاپ شده در همایش دانشگاه خوی) اگر علمی پژوهشی باشه بهتره
7- اثر اندازه بذر بر بنیه بذر سویا ( تحقیقی و ارائه شده به صورت سخنرانی در شیراز ) برای نشریه گرگان فرستادم تقریبا دو روزه ولی جوابی نگرفتم که مقاله دریافت شده یا نه! بفرستمش یه نشریه دیگه؟ میشه یه نشریه علمی پژوهشی معرفی کنید؟
8- سه بیماری مهم درختان پسته ( مروری بدون مواد و روش ها و...)
کلا نشریه برام معرفی کنید مرسی:redface::gol:
سلام
اونهایی که داخل سید دیدی چون باید حق شارژ بدن و معمولا دانشگاهها یعنی معاونت پژوهشی از اینکار میخوان در برن واسه همین نمیزنن
مثلا مجله تکنولوژی بذر گرگان به روزه و چندتا دیگه

کلی ژورنال هست
مشکلی داشتید بگید براتون جادلینگ بگیرم
بعضی ها هم پولیه
بهرحال دقیق بگید تا راهنمایی کنم

roshy

عضو جدید
الان یه مقالمو فرستادم برای همین تکنولوژی بذر گرگان الان فکر کنم چهار پنج روزه ولی اصلا نگفتن که رسیده یا نه؟:cry: اونم که علمی پژوهشی هست فکر کنم تازگی علمی پژوهشی شده.یه مقاله هم دو روزه راجب کشت زعفران تو گلخونه فرستادم برای علوم و فنون کشت و کار گلخانه ای اصفهان.phyto مرسی:smile: ولی اینا که گفتی باید انگلیسی باشن من الان مقاله هام فارسین باید خیلی وقت بزارم روشون که برگردونم به انگلیسی تازه معلوم نیست کی جواب بدن.الان یه مقاله انگلیسی هم دارم چند بار فرستادم نشریه ای اس سی اصلا جواب نمیدن که مقاله رسیده یا نه دیوانم کردن شانس ندارم سال 88 یه مقاله فرستادم نهال و بذر کرج یکسال معطلم کردن دکتر ایدین حمیدی سردبیرش بود پدرم دراومد زنگ زدن به استادم دکتر یارنیا و تبریک و فلان که دو هفته دیگه چاپ میکنیم بعد یهو سردبیر عوض شد یه صفت مسخره ای گفتن برو اضافه کن که استادا هم سردر نمیاوردن چیه منم قاطی کردم گفتم نمیخواد چاپ کنید:(الان اون مقاله هم دم دستمه نمیدونم دوباره بفرستم همونجا یا نه؟الانم ادرس اون نشریه رو ندارم ادرس پستیو دارم ولی میترسم مکانشونو عوض کرده باشن.اقا مهدی مرسی :smile:یعنی چی که نمیزنن؟دانشگاه ما که هیچ وقت کمکمون نکرد من برای مقاله نه استاد راهنمام کمکم کرده نه مشاورم همش رو خودم تو نت پیدا کردمشون ایمیل زدم و مقاله فرستادم ولی اینجوری خیلی سخته دانشگاه سراسری استادها دانشجوها رو تشویق به نوشتن مقاله میکنن متاسفانه استاد راهنمای من استاد بازنشسته سراسری و استاد تمام بود برا همینم علاقه ای برای نوشتن مقاله نداشت اصلا میگفت میخوای چیکار:(یه کتاب هم تو دستم مونده اونم از دانشگاه ازاد پرسیدم گفتن فقط برای اساتید رو چاپ میکنیم بعد از جهاد دانشگاهی مشهد هم سوال کردم گفتن فقط کتاب درسی چاپ میکنیم:cry:چون فارغ التحصیل هم هستم باید هزینه مقاله هامم خودم بدم:surprised:نشریه ای اس ای الان خیلی قیمتاشون بالاست حساب میکردم یک میلیون میشه:surprised:

الان من میخوام رزومه ام یکم قوی باشه چون فقط یه مقاله چاپ شده تو دانشگاه ازاد خوی به صورت چاپ در چکیده مقالات دارم که همایش بود و یک مقاله هم همایش منطقه ای دانشگاه ازاد فسا به صورت سخنرانی همراه با سی دی مقالات و لوح تقدیر.یه کتاب اماده چاپ که اونم چاپ نشده.یه چند تا مقاله که نیدونم چرا نمیتونم یه جایی پیدا کنم چاپ کنم راحت بشم.البته تصمیم دارم با یه موسسه راه زندگی که تو زمینه گیاهان اسلامی کار میکنن اگر شد یه کتابی جاپ کنم تو ترجمه هم کمکشون کنم یه نامه برای مصاحبه از طرف اون موسسه داشته باشم به نظرتون خوبه اینکار رو بکنم؟بعد میشه بگین سنجش و دانش برم یا مدرسان شریف؟دیروز سمینار سنجش و دانش رفته بودم مشاور میگفت فرقی نداره ازاد خونده باشین یا سراسری نمره کتبی خوب بیارین تو مصاحبه نمیتونن گیر زیادی بدن راست میگه؟

roshy

عضو جدید
این نشریه که ادرسشو دادین این درباره بذر و اینا پذیرش میکنه یعنی؟بعد اینپکتش سال
Impact Factor (2011) 3.051

این قدر بوده الانم اینپکت داره؟ ایپکتش خیلی بالاست فکر کنم سخت پذیرش میکنه موضوع مقاله من بررسی اثر اندازه بذر روی جوانه زنی و بنیه بذر دو رقم سویا هست.بعد این نشریات چقدر طول میکشه جواب بدن؟

INTERNATIONAL JOURNAL OF ENVIRONMENTAL SCIENCE AND TECHNOLOGY

roshy

عضو جدید
من که نگفتم اونا مقاله بنویسن ولی حداقلش باید نظارت داشته باشن یه قسمتی که من مثلا وارد نیستم اونا باید راهنمایی کنن چون اونا از من واردتر هستن مثلا خدا بزاره دکتری گرفتن و استاد شدن! ولی من در کل پایان نامه ام از هر استادی در مورد یه موضوع هزار جور حرف شنیدم درباره همین ازمایش استاندارد سویا ( بهشون گفتم تو جزوات و یه کتابی خوندم که 12 روزه هست )استادم اولش گفت ازمایش 9 روزه هست بقیه هم گفتن اره احسنت همینه رفتم 9 روزه اجرا کردم جواب نگرفتیم دوباره گفتن شرمنده یادمون رفته بود 12 روزه هست!منم از نوع شروع کردم 12 روزه انجام دادم.بعد مقاله که برای اقای دکتر ایدین حمیدی فرستادم گفتن 7 روزه هست! ما هم نوشتیم تو جواب ازمایش استاندارد انجام شده تو هفت روز بقیه برای بررسی نمودار رشد و روند رشد گیاهچه بوده که قبول کردن.اما اخر نفهمیدم 7 -9-یا 12 هست کی راست میگه این وسط؟بعد هم که تمام مواردی که نشریه کرج میخواستن دلایل و... رو من خودم اماده کردم بعد یکسال هم قرار برچاپ بود اما درست لحظه چاپ یه صفت خواستن که اصلا چرت و پرت بود استاد ها همه میگفتن این صفت اصلا به درد نخوره چون تمام روندها رو اوردیم ولی یه راهنمایی نکردن که چطور میشه قانع کرد نشریه رو منم داده نداشتم که اون صفت رو محاسبه کنم کامپیوترم داده هاش از بین رفته بود به هر صورت یکسال معطلم کردن اخر گفتن خیلی مایل به چاپ مقاله هستیم ولی اون صفت رو اضافه کن!!!!!!انگار اون یدونه صفت نباشهاسمون به زمین میاد!حالا شاید دوباره همون نشریه فرستادم فکر کنم الان دیگه یادشون رفته باشه و شاید زودتر پذیرش کنن اصلا هم اون صفت مسخره رو نخوان اینجا ایرانه!:biggrin:یه سوال این نشریات میگن همزمان مقاله رو ندین؟ اینا هم که جواب نمیدن مقاله رو دارن داوری میکنن یا نه من چیکار کنم به جاهای دیگه نمیتونم بفرستم؟

seatel

عضو جدید
من که نگفتم اونا مقاله بنویسن ولی حداقلش باید نظارت داشته باشن یه قسمتی که من مثلا وارد نیستم اونا باید راهنمایی کنن چون اونا از من واردتر هستن مثلا خدا بزاره دکتری گرفتن و استاد شدن! ولی من در کل پایان نامه ام از هر استادی در مورد یه موضوع هزار جور حرف شنیدم درباره همین ازمایش استاندارد سویا ( بهشون گفتم تو جزوات و یه کتابی خوندم که 12 روزه هست )استادم اولش گفت ازمایش 9 روزه هست بقیه هم گفتن اره احسنت همینه رفتم 9 روزه اجرا کردم جواب نگرفتیم دوباره گفتن شرمنده یادمون رفته بود 12 روزه هست!منم از نوع شروع کردم 12 روزه انجام دادم.بعد مقاله که برای اقای دکتر ایدین حمیدی فرستادم گفتن 7 روزه هست! ما هم نوشتیم تو جواب ازمایش استاندارد انجام شده تو هفت روز بقیه برای بررسی نمودار رشد و روند رشد گیاهچه بوده که قبول کردن.اما اخر نفهمیدم 7 -9-یا 12 هست کی راست میگه این وسط؟بعد هم که تمام مواردی که نشریه کرج میخواستن دلایل و... رو من خودم اماده کردم بعد یکسال هم قرار برچاپ بود اما درست لحظه چاپ یه صفت خواستن که اصلا چرت و پرت بود استاد ها همه میگفتن این صفت اصلا به درد نخوره چون تمام روندها رو اوردیم ولی یه راهنمایی نکردن که چطور میشه قانع کرد نشریه رو منم داده نداشتم که اون صفت رو محاسبه کنم کامپیوترم داده هاش از بین رفته بود به هر صورت یکسال معطلم کردن اخر گفتن خیلی مایل به چاپ مقاله هستیم ولی اون صفت رو اضافه کن!!!!!!انگار اون یدونه صفت نباشهاسمون به زمین میاد!حالا شاید دوباره همون نشریه فرستادم فکر کنم الان دیگه یادشون رفته باشه و شاید زودتر پذیرش کنن اصلا هم اون صفت مسخره رو نخوان اینجا ایرانه!:biggrin:یه سوال این نشریات میگن همزمان مقاله رو ندین؟ اینا هم که جواب نمیدن مقاله رو دارن داوری میکنن یا نه من چیکار کنم به جاهای دیگه نمیتونم بفرستم؟

دوست عزیز توجه کنید که مقاله نویسی یکسری قواعد خاص دارد و یکسری حواشی. در کل شما یا مقاله ات خیلی معتبر است و ترجیحا انرا ایمپکت دار بالا منتشر میکنی . یا مقاله ات سطح متوسط است خب میروی سراغ آی اس سی و برای رزومه دکتری مناسب است. این ای اس سی ها یکسری محدود هستند که یکصدو پنجاه هزار تومان میگیرند و مقاله ات یکماهه منتشر میکنند البته ممکن است زودتر و یا دیرتر. شما باید ببینی وقت دارید یا خیر و مقاله ات چقدر اعتبار دارد. اگر وقت نداری و مقاله ات سطح پایین است خب ای اس سی پولی باید بدهی اما اگر وقت زیاد داری بهتره مجانی های ایمپکت دار بدهی. من در هر دو حالت ایمپکت دار و ای اس سی پولی مقاله داشتم. اگه هر کدام خواستی بگو تا راهنماییتان کنم.

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
مجله دانشگاه تربیت مدرس هم isi است اما من ی 1 سالی هست براش فرستادم جواب نداده:razz:
اما مجله فارسی پژوهش و سازندگی 6 ماه مقالم رو تایید کرد:D

najam

عضو جدید
بهترينهاي مجلات isi در كشاورزي و زراعت

بهترينهاي مجلات isi در كشاورزي و زراعت

سلام
من مي خوام مقاله ام رو بفرستم براي يك مجله معتبر isi. اما نمي دانم كه بهترين و معتبرترين هاي اين مجلات در كشاورزي و زراعت چي هستند!
لطفا دو سه تا از آنها را نام ببريد
با تشكر

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
سلام
من مي خوام مقاله ام رو بفرستم براي يك مجله معتبر isi. اما نمي دانم كه بهترين و معتبرترين هاي اين مجلات در كشاورزي و زراعت چي هستند!
لطفا دو سه تا از آنها را نام ببريد
با تشكر

سعی کنید از کسانی که مقاله زیاد نوشتند و در جاهای معتبر چاپ کردند کمک بگیرید.
این سایت تا حدودی می تونه به شما کمک کنم اما بهترین راه همونه که گفتم
http://www.scimagojr.com/journalrank.php

آخرین ویرایش:

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
موضوع مقاله شما در چه زمینه ای هست؟ سطح نوشتن و فاکتورهای که اندازه گرفتید چطور هست؟
برای پیدا کردن یک مجله خوب این فاکتورها و چیزای دیگه مهم هست
مثلا شما عجله دارید برای چاپش یا نه..

خوب اگر خواستید تا راهنمایی کنم... شما را... موضوع را باید بگید..
توی سایت مجلات یه قسمت هست نوشته aim and scope نشان می دهد که مجله در چه زمینه هایی مقاله دریافت می کنه
سطح نوشتن .. داده ها و نوااوری اگر عالی باشه می توانید از مجلات با ایمپکت بالاتر شروع کنید
و اگر عجله ندارید از مجلات قوی شروع می کنید و اگر رد کردن مجلات ضعیف را امتحان می کنید
و همچنین article history مقالات چاپ شده در مجلات را بررسی می کنید که مدت داوری و چاپ و... چقدر طول می کشه
موفق باشید

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
معرفی مجله علمی پژوهشی و (ISI) مجله بین المللی علوم و فناوری کشاورزی

معرفی مجله علمی پژوهشی و (ISI) مجله بین المللی علوم و فناوری کشاورزی

عنوان نشریه : مجله بین المللی علوم و فناوری کشاورزی
نوع نشریه : فصلنامه
کد ISSN : ۱۶۸۰-۷۰۷۳
صاحب امتیاز : دانشگاه تربیت مدرس
مدیر مسئول : دکتر تیمور توکلی