متولدین کدوم ماه ها بیشتر عمر می کنند؟؟؟

pesaretehroni

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نتایج این مطالعه نشان می‌دهد، افرادی که طی ماه‌های سپتامبر تا نوامبر (مهر تا اوایل آذر) به دنیا آمده بودند، بیش از سایر افراد به سن ۱۰۰ سالگی رسیده‌اند.

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/docs/000124/n00124073-b.jpg

افکارنیوز: لئونید گاریلوف و ناتالیا گاوریلوا، از محققان دانشگاه شیکاگو رابطه تاریخ تولد و طول عمر افراد را مورد بررسی قرار داده و دریافته‌اند که محیط، دما و ماه تولد نقش به سزایی بر رفتار، خصوصیات ژنتیکی و طول عمر افراد ایفا می‌کند.

محققان در این پژوهش یک هزار و ۵۰۰ فرد ۱۰۰ ساله که بین سال‌های ۱۸۸۰ و ۱۸۹۵ میلادی به دنیا آمده بودند را مورد برسی قرار دادند.

نتایج این مطالعه نشان می‌دهد، افرادی که طی ماه‌های سپتامبر تا نوامبر (مهر تا اوایل آذر) به دنیا آمده بودند، بیش از سایر افراد به سن ۱۰۰ سالگی رسیده‌اند.

همچنین افراد متولد ماه‌های مارس، می و جولای (فروردین، اردیبهشت و تیر) کمتر از سایرین شانس رسیدن به ۱۰۰ سالگی را دارند.

در تحقیقات قبلی در خصوص رابطه طول عمر و ماه تولد نیز مشخص شده بود که متولدین پاییز از شانس بیشتری برای طول عمر برخوردار هستند. فرضیه‌ای که در خصوص طول عمر بیشتر متولدین پاییز مطرح می‌شود، به نوع بیماری‌های این فصل ارتباط دارد.

به گفته محققان، سرماخوردگی متداول در نخستین ماه‌های زندگی نوزاد می‌تواند بدن و سیستم ایمنی را در مقابل سایر بیماری‌ها مقاوم کند. تغییرات هورمونی فصلی نیز از دیگر عواملی است که می‌تواند در افزایش سن متولدین پاییز نقش داشته باشد.

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جزئه 100ساله هام یعنی؟چه خوب
ولی کمیت اونقدر مهم نیست کیفیت خوب باشه همون 70 کافیه(الکی:))

RAMTIN64

عضو جدید
یعنی راه نداره ك من 100سال عمر کنم ؟
ولی اخه من نزدیکم ب پاییز ززززززززز.

Mr. Lawyer

دستیار مدیر کل در تالار حقوق
کاربر ممتاز
ببخشید پس منی که متولد آگوست (مرداد) هستم به چه میزان شانس زندگی دارم.البته به قول سودا خانم کیفیت مهمه:)

e n g

عضو جدید
چند روز پیش به لولوچه گفتم من خیلی خسته ام از زندگی بیا باهم بمیریم من بدون تو نمیتونم دل از دنیا بکنم
لولوچه گفت من زندگی رو دوست دارم برو خودت بمیر
حالا تا 40 برسم واسه من کفایت میکنه اونقد که لولوچه تبدیل به یه لولو بشه...

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز

دمت گرم رفیق ..اصلن مهریا تکن ...