[مبانی رنگ] چگونه رنگ بندی مناسب انتخاب کنیم

hnfati

عضو جدید


اتووود با داشتن ستون های ثابتی همچون تراشه های کانسپچوال، کتابخانه اتووود و هنر گفت وگو، پوشش دادن اخبار سایت هایی مانند ساکرپانچ و پرداختن به معماران اوانگارد و مدارس معماری پیشرو بعضا به عنوان سایتی نخبه گرا شناخته می شود، حال انکه اتووود عملا از همان ابتدا با فراوری فضایی برای بارگذاری آزادانه پروژه هایی از لایه های به لحاظ کیفی متفاوت جغرافیای معماری ایران تلاشش صرفا هم رسش این لایه های پویا به یکدیگر بوده است، بدون انکه به فرادست یا فرودست بودن این لایه ها در گفتمان معماری بیاندیشد.
ستون تازه ای که تحت عنوان پالپ نیوز اتووود صورت بندی شده است، گامی دیگر است برای نزدیک شدن به همان اتمسفر همگرا، انچه اتووود انقلاب سبک زندگی می خواند؛ ایده پردازی برای دستکاری های ساده در فضای روزمره توسط ادم هایی که هیچ تجربه حرفه ای معماری ندارند، اما کنش غریزی شان کیفیت فضا را بهبود می دهد.
پالپ نیوز اتووود همان ایده فیلسوف مجارستانی؛ اگنس هلر را در پس زمینه اش تعقیب می کند:"بدون به اشتراک گذاری حافظه تاریخی هویتی شکل نمی گیرد." تلاش های روزمره ما برای تغییر کیفیت فضا عملا به تولید فضا می انجامد و این در مقیاس خرد نوعی انقلاب است در سبک زندگی مان.
این اتاق نشیمن، شامل رنگ بندی جسورانه قالی مدرن می شود. قرمز، بنفش و زرد لیمویی که در کاناپه و دیوارها تکرار شده است، طراوت و شادابی را به یک فضای پذیرایی آفتاب گیر با نور طبیعی، می بخشد.​

طراح، طبیعت را در این پذیرایی سنتی، تقلید می کند.کف سازی چوبی و فرش ها با دیوارها و مبلمان های بژ باب روز هماهنگ است.

رنگ های مکمل ــ مثل قرمز و سبز، در یک چرخه در مقابل یکدیگر قرار می گیرند، تمایل بیشتری برای ساختن اتاق های جذاب تر ایجاد می کند.

فضای آرایش، با چرم های بازیافتی و مقداری وسایل برنز، شکل گرفته است.
مـنـــــــبـع : www.hgtv.com
 
بالا