مباحث مرتبط با مهندسان (ناپیوسته علمی-کاربردی و تکنولوژی)

yasi_ys1363

عضو جدید
الان ما هم باید از این همکاری مشترک ابراز خرسندی کنیم؟؟؟:eek:
دوستان مهندس ابراز خرسندی کنید...ابراز خرسندی کنید....زود...تند سریع....
الان ما که نفهمیدم یعنی چی؟؟؟مهندسین و ادارت میشینند دور هم به امید اون نهار مفصل بعد از جلسه...عمرا کسی توی این حلسات نقطه نظر بگه....والاااا...
حالا بیخیال ابراز خرسندی کنید شما هم....هاهاهاها
من از این می ترسم خوابه جدیدی واسمون دیده باشن و بعدش ابراز خرسندی کرده باشن!!!

vertex

اخراجی موقت
من از این می ترسم خوابه جدیدی واسمون دیده باشن و بعدش ابراز خرسندی کرده باشن!!!
صد در صد همینطوره شک نکنید . هر سیاستی داشته باشند مبتنی بر تعدیل پروانه دارهاست . چون نمیتونند کار برای مهندسین تعریف کنند با سخت کردن آزمون و روش های مختلف فیلتر کردن تعداد پروانه ها رو متناسب با وضعیت ساخت و ساز نگه میدارند . چند سالی هم که کلا از دستشون در رفت تعداد پروانه ها زیاد شد .... یادتون نمیاد به مدارک همه بچه ها گیر داده بودند ؟؟؟؟ ......

riahi_arc55

عضو جدید
خدا به خیر بگذرونه !!!
جلسه هم انديشي مديران مسکن و ساختمان و
روساي ادارات مقررات ملّي ساختمان ادارات کل راه وشهرسازي استانها

"در ادامه جلسه آقاي دکتر شيباني اصل مديرکل دفتر سازمانهاي مهندسي و تشکلهاي حرفه‌اي پس از شنيدن نقطه نظرات تعدادي از استانها، ضمن تقدير از اقدامات انجام شده در زمينه برگزاري گردهمائي توسط دفتر مقررات ملّي ساختمان، در خصوص مسائل مربوط به حوزه نظام مهندسي، يکپارچه سازي سازمانهاي مهندسي و بازنگري قانون نظام مهندسي و آئين نامه‌هاي مربوطه و برنامه ريزي جهت انتخابات هيات مديره سازمان نظام کارداني و همچنين مسائل مربوط به کميسيون هم ارزي رشته‌ها مواردي را مطرح نموده و در پايان از تعامل مناسب دفاتر حوزه معاونت مسکن و ساختمان و همکاري مشترک با حوزه مقررات ملّي ساختمان ابراز خرسندي کردند."

ممنون از اطلاع رسانیتون

همونطور که شما هم با رنگ قرمز مشخص کردید : مسایل مربوط به کمیسیون هم ارزی رشته ها

دقیقا این یکی از موضوعات مهمیه که قراره تا دو هفته آینده مشخص بشه. البته اولین جلسه کمیسیون هم ارزی رشته ها پس از به روی کار آمدن دکتر شیبانی چهارشنبه هفته بعد هستش .ولی نتایجش چند روز بعدش مشخص میشه. اما آیا این تصمیمات به نفع ما خواهد بود یا خیر پس از برگزاری کمیسیون مشخص میشه.و اینکه سیاستهای مدیر کل جدید در چه جهتی حرکت خواهد کرد بعدا مشخص خواهد شد.
من در راستای پیگیریهای مسایلی که قبلا خدمتتون عرض کردم 2 جلسه ملاقات با ایشون داشتم .از اونجایی که ایشون از اساتید من هم بوده از قبل هم نسبت بهشون شناخت دارم و اونطوری که میشناسمشون و تو این جلسات هم تاکید کرد نظرش بر اینه که قانون رعایت بشه و مشکلاتی که تو این چند ساله بر اثر مصوبات کمیسیون هم ارزی بوجود اومده حل بشه و یک مصوبه ثابتی تصویب بشه.

اما اینکه از طریق قانون چه بهره ای برای صدور مصوبه ببرند و چه سیاستی اتخاذ بشه بعد از اولین مصوبه کمیسیون هم ارزی مشخص میشه.
البته ایشون قول داده که روز دوشنبه جلسه ای هم با اعضاء نظام مهندسی و کمیته تخصصی نظام مهندسی برگزار کنن که قبل از کمیسیون اصلی مسایل در اونجا مطرح بشه و در روز کمیسیون تصمیم گیری بشه. من به شخصه مسایل رو در این روز مطرح میکنم.ولی اگر دوستانی هستند که به قوانین نظام مهندسی و همینطور مصوبات کمیسیون هم ارزی تسلط یا اشنایی دارند میتونن تو این جلسه شرکت کنند و مسایل رو مطرح کنند.
موفق باشید

yasi_ys1363

عضو جدید
ممنون از اطلاع رسانیتون

همونطور که شما هم با رنگ قرمز مشخص کردید : مسایل مربوط به کمیسیون هم ارزی رشته ها

دقیقا این یکی از موضوعات مهمیه که قراره تا دو هفته آینده مشخص بشه. البته اولین جلسه کمیسیون هم ارزی رشته ها پس از به روی کار آمدن دکتر شیبانی چهارشنبه هفته بعد هستش .ولی نتایجش چند روز بعدش مشخص میشه. اما آیا این تصمیمات به نفع ما خواهد بود یا خیر پس از برگزاری کمیسیون مشخص میشه.و اینکه سیاستهای مدیر کل جدید در چه جهتی حرکت خواهد کرد بعدا مشخص خواهد شد.
من در راستای پیگیریهای مسایلی که قبلا خدمتتون عرض کردم 2 جلسه ملاقات با ایشون داشتم .از اونجایی که ایشون از اساتید من هم بوده از قبل هم نسبت بهشون شناخت دارم و اونطوری که میشناسمشون و تو این جلسات هم تاکید کرد نظرش بر اینه که قانون رعایت بشه و مشکلاتی که تو این چند ساله بر اثر مصوبات کمیسیون هم ارزی بوجود اومده حل بشه و یک مصوبه ثابتی تصویب بشه.

اما اینکه از طریق قانون چه بهره ای برای صدور مصوبه ببرند و چه سیاستی اتخاذ بشه بعد از اولین مصوبه کمیسیون هم ارزی مشخص میشه.
البته ایشون قول داده که روز دوشنبه جلسه ای هم با اعضاء نظام مهندسی و کمیته تخصصی نظام مهندسی برگزار کنن که قبل از کمیسیون اصلی مسایل در اونجا مطرح بشه و در روز کمیسیون تصمیم گیری بشه. من به شخصه مسایل رو در این روز مطرح میکنم.ولی اگر دوستانی هستند که به قوانین نظام مهندسی و همینطور مصوبات کمیسیون هم ارزی تسلط یا اشنایی دارند میتونن تو این جلسه شرکت کنند و مسایل رو مطرح کنند.
موفق باشید

مهندس لطفاً ما را هم در جریان نتیجه ی جلسات قرار بده .امیدوارم نتیجه ی این جلسات ،تصویب قوانینی نباشه که حاصل عمر یه جماعتی را یک شبه به باد بده و به بی عدالتی و تبعیض دامن بزنه.

farzad_fkm

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی منو راهنمایی کنه !!:(
من اخرش کامل گویا نشدم میتونم امتحان طراحی را بدم یا نه ؟
کاردانی معماری بودم و کارشناسی هم تکنولوژِی معماری
اینجور که کمیسیون 7 هم ارزی را دیدم میتونم طراحی امتحان بدم درسته آیا ؟

FariiBorz

عضو جدید
جلسه ی هم اندیشی مهندسان معمار عضو سازمان با دستور جلسه مسئله مهندسان معمار کارشناسی علمی کاربردی وکارشناسی تکنولوژی معماری که علیرغم مطابقت صد در صدی محتوای علمی با رشته های ذکر شده در ماده 6 قانون، با کد مرتبط پروانه اشتغال دریافت کردند و سایر مطالبات معماران ، با حضور مسئولین دفتر سازمانهای مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی برگذار میگردد، لذا از اعضای معمار سازمان و دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته ها دعوت میگردد روز دوشنبه مورخ 17/6/93 از ساعت 17 الی 19 در محل سازمان نظام مهندسی استان تهران طبقه چهارم سالن جلسات هیئت مدیره حضور به عمل برسانند.
هیئت رئیسه گروه تخصصی معماری
همچنین لینک زیر پیش نویس متن بیانیه در این خصوص میباشد . که لازم است در روز مذکور توسط حاضرین امضا گردد.

لینک :
http://0up.ir/up8/guest/b-bayanie.pdf

FariiBorz

عضو جدید
جلسه ی هم اندیشی مهندسان معمار عضو سازمان با دستور جلسه مسئله مهندسان معمار کارشناسی علمی کاربردی وکارشناسی تکنولوژی معماری که علیرغم مطابقت صد در صدی محتوای علمی با رشته های ذکر شده در ماده 6 قانون، با کد مرتبط پروانه اشتغال دریافت کردند و سایر مطالبات معماران ، با حضور مسئولین دفتر سازمانهای مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی برگذار میگردد، لذا از اعضای معمار سازمان و دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته ها دعوت میگردد روز دوشنبه مورخ 17/6/93 از ساعت 17 الی 19 در محل سازمان نظام مهندسی استان تهران طبقه چهارم سالن جلسات هیئت مدیره حضور به عمل برسانند.
همچنین لینک زیر پیش نویس متن بیانیه در این خصوص میباشد . که لازم است در روز مذکور توسط حاضرین امضا گردد.

لینک :

FariiBorz

عضو جدید

لینک :

yasi_ys1363

عضو جدید

لینک :

ضمن تشکر از شما،خوب بود بر این نکته با صراحت و شفافیت بیشتری تأکید می شد که تا سال 88 بچه های ناپیوسته کد اصلی می گرفتن و تفاوتی با بچه های پیوسته نداشتند و به یکباره با تغییر قانون تعداد زیادی از فارق التحصیلان که با برنامه ریزی بر مبنای قانون قبلی و با شرکت در دو کنکور(کاردانی و کارشناسی) چندین سال وقت و هزینه، صرف تحصیل در رشته ی معماری به صورت ناپیوسته و پاس کردن تعداد زیادی واحد که از نظر محتوا هیچ تفاوتی با واحد های کارشناسی پیوسته نداشت،نموده بودند، تمامی پل های جلو و پشت سر خود را خراب شده دیدند و یک شبه به نحو نا عادلانه ای از حق طراحی محروم شدند و در طی این چند سال نیز با وجود پیگیری های انجام شده تنها موفق به باز پس گرفتن بخشی از این حق شده اند و در حال حاضر با وجود معادل سازی واحدها و اثبات یکسان بودن محتوای واحدها ،تنها به خاطر وجود پیشوند در کنار نام رشته ،کد مرتبط دریافت نموده و از ارتقای پایه محروم می شوند.

riahi_arc55

عضو جدید

لینک :

دوست عزیز ممنون از اطلاع رسانیتون.
همونطور که چند روز پیش هم خدمت دوستان اطلاع رسانی کردم قراره این جلسه روز دوشنبه برگزار بشه. ولی قراره چه نتیجه ای قراره حاصل بشه؟

شما فرمودید متن بیانیه زیر لازم است که امضاء بشه.
میتونم ازتون خواهش کنم ببینم متن حاضر توسط چه کسانی تهیه شده و هدف از بازنگری این بندهای قانون چیست ؟ و چرا متن اصلاحیه پیشنهادی برای قانون مذکور در اون ذکر نشده وفقط در اون تاکید بر تغییر قانون شده؟ آیا متن این نامه همان سیاست تغییر قانون به نفع سازمان نظام مهندسی و قانونی کردن اقدامات چند سال گذشته رو در بر نداره؟
به نظر بنده این بند از قانون بدون تغییر و با مصوبات کمیسیون تبصره 2 ماده 7 نیز قابل تغییر هست.
از اونجایی که مصوبه قابل تغییر و اصلاح میباشد ولی قانون را نمیتوان تغییر داد آیا تغییر قانون بدون پیش بینی متن اون و امضا کردن یک بیانیه صرفا برای تغییر قانون به ضرر اعضاء نیست؟
مشکلاتی که برای فارغ التحصیلان بوجود آمده از مصوبات کمیسیون هم ارزی میباشد که قبل از سال 89 وجود نداشت و مصوبات قبل از سال 89 رشته های علمی کاربردی و تکنولوژِی را رشته اصلی میدانست که اگر نمایندگان این دفتر حسن نیت داشته باشند میتوانند با تغییر مصوبات که به راحتی امکان پذیر است مسایل رو حل کنند.
ضمنا در متن بیانیه و آدرس دهی پیوستها مسایلی هست که میتونه بعدا اون رو زیر سوال ببره.
مثلا در نامه شماره 39780/430 مورخ 92/6/23 به هیچ عنوان به موضوع اراءه شده در بیانیه اشاره ای نکرده.
به نظرم امضاء این بیانیه میتونه مسایل رو برامون پیچیده تر بکنه . در این جلسه بهتره مسایل رو به طور دقیق مطرح کنیم و اعضاء کمیسیون هم ارزی در کمیسیون روز 4شنبه این مسایل رو حل کنند . اگر حسن نیت خود را نشون دادند با همین روش برای تغییر قانون اقدام خواهیم کرد و در غیر اینصورت پیگیریهامون رو از طریق قانونی ادامه میدیم. چون در اون اداره فقط مدیر کل عوض شده و بقیه اعضا همون افراد قبلی هستند.
لازم میدونم که اینو خدمت دوستان عرض کنم که همونطور که در متن بیانیه هم عنوان شده در مهر ماه سال گذشته قانون نظام مهندس بدون مشورت با اعضاء در حال تغییراتی به نفع سازمان نظام مهندسی بود که با طرح یک فوریت در حال تصویب بود که با هوشیاری و اعتراض اعضاء از اون جلوگیری شد و قرار بر این شد که متن پیشنویس آن تهیه و با نظر مهندسین تغییر کند. و امضاء بیانیه ای بدون پیشنویس قانون مسایل رو حل نخواهد کرد. و به مراتب پیچیده تر و قابل سوءاستفاده برای دیگران خواهد کرد.
احتمالا تنظیم کنندگان بیانیه اهداف خیری داشته اند ولی این متن ممکنه به ضرر دوستان باشه و از اون سوء استفاده بشه. به نظر من بهتره کمیسیون هم ارزی از طریق مصوبات مسایل رو حل کنه و بعد از اینکه حسن نیتشون ثابت شد مصوبات رو تبدیل به قانون کنیم. در آخر نظر شخصی بنده بر اینه که این بیانیه با این متن امضاء نشه بهتره.

موفق و پیروز باشید

آخرین ویرایش:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
همونطور که چند روز پیش هم خدمت دوستان اطلاع رسانی کردم قراره این جلسه روز دوشنبه برگزار بشه. ولی قراره چه نتیجه ای قراره حاصل بشه؟

میتونم ازتون خواهش کنم ببینم متن حاضر توسط چه کسانی تهیه شده و هدف از بازنگری این بندهای قانون چیست ؟ و چرا متن اصلاحیه پیشنهادی برای قانون مذکور در اون ذکر نشده وفقط در اون تاکید بر تغییر قانون شده؟ آیا متن این نامه همان سیاست تغییر قانون به نفع سازمان نظام مهندسی و قانونی کردن اقدامات چند سال گذشته رو در بر نداره؟
به نظر بنده این بند از قانون بدون تغییر و با مصوبات کمیسیون تبصره 2 ماده 7 نیز قابل تغییر هست.
از اونجایی که مصوبه قابل تغییر و اصلاح میباشد ولی قانون را نمیتوان تغییر داد آیا تغییر قانون بدون پیش بینی متن اون و امضا کردن یک بیانیه صرفا برای تغییر قانون به ضرر اعضاء نیست؟
مشکلاتی که برای فارغ التحصیلان بوجود آمده از مصوبات کمیسیون هم ارزی میباشد که قبل از سال 89 وجود نداشت و مصوبات قبل از سال 89 رشته های علمی کاربردی و تکنولوژِی را رشته اصلی میدانست که اگر نمایندگان این دفتر حسن نیت داشته باشند میتوانند با تغییر مصوبات که به راحتی امکان پذیر است مسایل رو حل کنند.
ضمنا در متن بیانیه و آدرس دهی پیوستها مسایلی هست که میتونه بعدا اون رو زیر سوال ببره.
مثلا در نامه شماره 39780/430 مورخ 92/6/23 به هیچ عنوان به موضوع اراءه شده در بیانیه اشاره ای نکرده.
به نظرم امضاء این بیانیه میتونه مسایل رو برامون پیچیده تر بکنه . در این جلسه بهتره مسایل رو به طور دقیق مطرح کنیم و اعضاء کمیسیون هم ارزی در کمیسیون روز 4شنبه این مسایل رو حل کنند . اگر حسن نیت خود را نشون دادند با همین روش برای تغییر قانون اقدام خواهیم کرد و در غیر اینصورت پیگیریهامون رو از طریق قانونی ادامه میدیم. چون در اون اداره فقط مدیر کل عوض شده و بقیه اعضا همون افراد قبلی هستند.
لازم میدونم که اینو خدمت دوستان عرض کنم که همونطور که در متن بیانیه هم عنوان شده در مهر ماه سال گذشته قانون نظام مهندس بدون مشورت با اعضاء در حال تغییراتی به نفع سازمان نظام مهندسی بود که با طرح یک فوریت در حال تصویب بود که با هوشیاری و اعتراض اعضاء از اون جلوگیری شد و قرار بر این شد که متن پیشنویس آن تهیه و با نظر مهندسین تغییر کند. و امضاء بیانیه ای بدون پیشنویس قانون مسایل رو حل نخواهد کرد. و به مراتب پیچیده تر و قابل سوءاستفاده برای دیگران خواهد کرد.
احتمالا تنظیم کنندگان بیانیه اهداف خیری داشته اند ولی این متن ممکنه به ضرر دوستان باشه و از اون سوء استفاده بشه. به نظر من بهتره کمیسیون هم ارزی از طریق مصوبات مسایل رو حل کنه و بعد از اینکه حسن نیتشون ثابت شد مصوبات رو تبدیل به قانون کنیم. در آخر نظر شخصی بنده بر اینه که این بیانیه با این متن امضاء نشه بهتره.

موفق و پیروز باشید
مهندس ریاحی عزیز اگر تهران تشریف دارید مستقیم با تنظیم کنندگان این بیانیه صحبت کنید و نظر اونا را هم بشنوید مطمعنا شما به بحث های حقوقی قضیه آگاه تر هستید چون گفتید چند سالیه با وکیل های حقوقی پیگیر هستید امیدوارم این مصوبه اصلاح یا لغو بشه که همگی یه نفس راحت بکشیم

riahi_arc55

عضو جدید
مهندس ریاحی عزیز اگر تهران تشریف دارید مستقیم با تنظیم کنندگان این بیانیه صحبت کنید و نظر اونا را هم بشنوید مطمعنا شما به بحث های حقوقی قضیه آگاه تر هستید چون گفتید چند سالیه با وکیل های حقوقی پیگیر هستید امیدوارم این مصوبه اصلاح یا لغو بشه که همگی یه نفس راحت بکشیم

دوست عزیز همونطور که چند روز پیش هم اعلام کردم در این جلسه شرکت خواهم کرد و تمام تلاش خودم رو چه در این جلسه و چه در جاهای دیگه با کمک شما دوستان در جهت احقاق حقوق صنفی خودمون خواهم داشت. حرف جامعه معماری اینه که قدمهای اجرایی در جهت تعیین جایگاه اصلی معماران برداشته بشه. حرفهای قشنگی در وزارت راه زده شده. حتی شخص وزیر هم گفتند که باید مهندس معمار در راس سرپرستی تمامی مهندسان قرار بگیره که جای تشکر داره. اما ما منتظر گامهای جدی در این رابطه و جایگاه شایسته معماران در صنعت ساختمان هستیم.

من نظرم در مورد مصوبات کمیسیون هم ارزی هم در گام اول لغو مصوبات قبلی هستش و بعد تثبیت اون توسط تغییر در متن قانون .

به امید موفقیت

vertex

اخراجی موقت

موفق و پیروز باشید
بله اگر سیاستمدار نباشیم خیلی راحت بازیمون میدن . دوستان مراقب باشند بازی نخورند ...

FariiBorz

عضو جدید

موفق و پیروز باشید

دوست گرامی جناب مهندس riahi سلام , ابتدا به چند سوالی که مطرح کردید جواب میدم . فرمودید چه کسانی متن این بیانیه رو نوشتند . اما ما عرض کردیم پیش نویس بیانیه , که قرار بر این است که توسط اعضایی چون شما و دیگر همکاران اصلاح شود , از شما که به نظر میرسه به مبانی نظری حقوق آشنایی بیشتری از ما دارید انتظار میرود عنایت بیشتری به متون داشته باشید , این متن توسط چند نفر از اعضای معمار سازمان که هیچ وابستگی به هییت مدیره سازمان ندارند جهت ایجاد کنش نوشته شد , دوم اینکه خود دکتر شیبانی از مخالفان پیش نویس تغییرات قانون که آبان 92 9 ماده از اون تو کمیسیون عمران رای آورد بودند , لذا این متن هم خطاب به مدیر کل دفتر تشکل هاست , چطور میتونه سیاست تغییر قانون به نفع اقدامات سال های گذشته سازمان رو دنبال کنه ؟ سوم اینکه کمیسیون تبصره 2 ماده 7 بعد 89 با استناد به ابن ماده مصوبه داده دیگه , پس یعنی میشه این مصوبات رو ازش تآویل کرد, ما هم اول تآویل کمیسیون رو مورد سوال قرار دادیم بعد رفتیم سراغ ماده قانون و تبصره . در آخر دوست گرامی از شما میخوام که متن رو یک بار بخونید و متن اصلاح شده پیشنهادیتون رو بنویسید تا با همکاری و مدیریت راهبردی نه با خشونت و افترا برای جلسه روز دوشنبه یه اجماع برسیم . متشکرم

FariiBorz

عضو جدید
خوب بود بر این نکته با صراحت و شفافیت بیشتری تأکید می شد که تا سال 88 بچه های ناپیوسته کد اصلی می گرفتن .

حتما لحاظ میشه مهندس ممنون از همکاریتون , امیدوارم شما و دوستانتون هم روز جلسه تشریف بیارین تا با مشارکت بیشتر جلوی رانت جویی و سوء استفاده کسانی که قصد دست یابی به انتفاعات مالی از طریق بردن پیشنهاد ایجاد دوره های آموزشی که خودشون متولیش هستند یا از این دست پیشنهادات به کمسیون رو هم بگیریم .

SOMAYEH2014

عضو جدید
سلام دوستان مدرک تحصیلی من کاردانی به کارشناسی هستش و برای شرکت در آزمون طراحی نظام از من ریز نمرات دروسم رو خواست اما بخاطر یه درس که نگذرونده بودم اجازه امتحان نداد اگه کسی مثل من هست ایمیلمو میدم باهم تماس بگیرین بریم اعتراض کنیم به راه و شهرسازی ممنون sm.architect2012@yahoo.com

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان مدرک تحصیلی من کاردانی به کارشناسی هستش و برای شرکت در آزمون طراحی نظام از من ریز نمرات دروسم رو خواست اما بخاطر یه درس که نگذرونده بودم اجازه امتحان نداد اگه کسی مثل من هست ایمیلمو میدم باهم تماس بگیرین بریم اعتراض کنیم به راه و شهرسازی ممنون sm.architect2012@yahoo.com

چه درسی رو میخواستن که نگذرونده بودین؟؟؟؟؟

fanita

عضو جدید
سلام دوستان
برای رشته تکنولوژی در صورت پاس کردن دروسی که بخش نامه نظام در اختیار داره اجازه طراحی صادر میشه و هیچ مشکلی نیست .
فقط باید استعلام از دانشگاهتون بکنن

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
برای رشته تکنولوژی در صورت پاس کردن دروسی که بخش نامه نظام در اختیار داره اجازه طراحی صادر میشه و هیچ مشکلی نیست .

میشه بگین چه درسهایی؟

ساناززز

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

چه دروسیییی و باید پاس کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

adolf hitler

عضو جدید
من یک طراح معماری

من یک طراح معماری

با سلام.به اطلاع برسونم که با کوتاه کردن دست معمارها از طراحی با این نماهای زشت و کپی تمامی بناها از یکدیگر مواجه خواهیم بود.امیدوارم بجای شکاف تاریخ به فکر امروز باشیم . البته شاید سال ها طول بکشه که متوجه اشتباه خودشون بشن.حتما فردا هم اعلام میکنن مهندسای برق سازه طراحی کنن

yaghoobb

عضو جدید
با سلام و عرض ادب و احترام به محضر همه دوستان و کارشناسان (ناپیوسته علمی-کاربردی و تکنولوژی) معماری و عمران

دوستان گرامی درست از زمان اولین اعتراض های ما به کد مرتبط دادن به رشته های علمی-کاربردی معماری و عمران و حتی ندادن حق محاسبه و طراحی به تکنولوژی های عمران و معماری یک سالی می گذرد.

در این یکسال هرچه همگی تلاش کردیم راه به جایی نبرد.خیلی ها قول دادند که این مشکل غیر قانونی را برطرف کنند و نکردند.

با این عمل غیر انسانی خیل عظیمی از مهندسان از گردونه کسب و کار مهندسی خارج شده و گاها هیچ راهی برای امرار معاش ندارندونمی دانند با این وضعیت چه بکنند.

خیلی از دوستان ما مثل سایت خبری معماری نیوز و ... در سایر رسانه کوشیدند که این قضیه جنبه ی رسانه ایی پیدا کند شاید راه حلی برایش پیدا شود.و در نهایت نشد...

خیلی از دوستان نیز مانند بنده که از گرفتن پروانه نظام مهندسی با کد مرتبط خودداری کرده اند، دیگر مجبور شده اند پس از یکسال آن را تحویل بگیرند.

متاسفانه ما در مقابل یک کار غیر قانونی عاجز شده ایم. ولی باید تاآخرین لحظات پیگیری کنیم، چون به خودمان ، دانشجوهایمان ، دوستانمان و همکاران و هر کسانی که در این حرفه فعالیت می کنند مدیون هستیم.

دوستان عزیز با دست روی دست گذاشتن هیچ چیز اتفاق نمی افتد. حقمان را ضایع کرده اند بعد بگوییم به خدا واگذار کنیم.

مگر نه اینکه در دین مبین اسلام آمده است که هر کس که به او ظلم می شود و ساکت بماند از ظالم(وزارت راه و شهرسازی،وزارت علوم،نظام مهندسی ساختمان)گناهی بزرگتر مرتکب شده است.

پس چرا ما منتظر گشایش هستیم؟؟؟!!! آیا این درست است ما را از حقوق طبیعیمان محروم کنند؟ به ما چه دانشگاهها هیچ معیاری برای پذیرش دانشجو ندارند؟ مگر ما باید تاوان سوءمدیریت آقایان بالا نشین را پس بدهیم؟ آقایانی که تنها ادعای مسلمان بودن را دارند!!!

زبان من قلمم است و می نویسم:

آقای دکتر محمود احمدی نژاد
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

این متن را بخوانید و قضاوت کنید و بگویید که چه کسانی برخلاف قانون و دین خدا عمل می کنند؟ شما که دم از عدالت و علی می زنید دیگر چرا؟ چرا به زیردستان خود نیاموخته اید که با سرنوشت آینده سازان مملکت ایران اسلامی بازی نکنند؟

یا نمی دانید و یا اگر می دانید به روی خود نمی آورید ، که هر دو عمل برخلاف قانون و دین خدا است. در پایان خلاصه ای از نامه ها و بخشنامه هایی که ما را دچار خانه نشینی دراوج فعالیت های حرفه ای مان کرد، برایتان می گذارم،شاید بخوانید!!!

دفتر نظام مهندسی وزارت راه و شهرسازی در تصمیم شماره 68834/430/90مورخ 16/06/90تیر خلاص را بر قلب دانش آموختگان این رشته ها زد و خبر از عدم دادن پروانه اشتغال به کار با کد اصلی داد. همزمان با اعلام چراغ خاموش این تصمیم موج عظیمی از اعتراضات به این تصمیم برگزار شد ، و حتی کار تا جایی پیش رفت که نمایندگان چند شهر مثل تبریز با فرستادن نامه به نیکزاد خواستار حل این عمل غیرقانونی شدند و حتی وی را تهدید به استیضاح نمودند.

پس از چندی همه چیز برگشت و خبر از حل این مشکل داد.

اما متاسفانه با برگزاری آزمون نظام مهندسی که به خاطر ادغام وزارتخانه های راه و مسکن و شهرسازی به تعویق افتاده بود(آذر ماه 90) پس از اعلام نتایج تاسف بار و خالی از هر گونه منطق در تصحیح اوراق ، علیرغم نپذیرفته شدن خیل عظیمی از داوطلبان معماری ، باز آنهایی هم که پذیرفته شده بودند و به دنبال گرفتن پروانه کار خود بودند متوجه شدند که وزارت راه و شهرسازی پروانه آنها را با کد 120(مرتبط و نه اصلی) صادر کرده است. یعنی هیچ... .

اما باز هم دوستان از گرفتن پروانه مرتبط خودداری کرده و بر مواضع قبلی خود استوار بوده اند.بر خلاف بند 38 وجدول یک آخرین مصوبات کمیسیون ماده7 نظام مهندسی و کنترل ساختمان ، بخشنامه شماره 430/38394مورخ 22/09/88 که در آن صدور پروانه با کد اصلی به دانش آموختگان این رشته(ناپیوسته علمی-کاربردی معاری) تعلق می گرفت ، وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده که بر خلاف قانون یاد شده کد 120(کد مرتبط) غیر قابل ارتقاء به این خیل عظیم فارغ التحصیلان تعلق می گیرد.

این عمل بر خلاف ماده 6و7 قانون یاد شده و موارد 44و45 آیین نامه اجرایی آن و مصوبات کمیسون ماده 7 (بخشنامه شماره49383/430 مورخ 29/09/88) صورت گرفته است.

وزارت راه وشهرسازی نیز برای سرپوش گذاشتن بر عمل غیرقانونی خودشماره عضویت اصلی این گروه را ابطال کرده و پروانه اشتغال به کار این گروه رابرخلاف ماده 25 همان قانون و آیین نامه اجرایی در ماده 50 با کد مرتبط صادر نموده است.

لازم به ذکر است که اکثر دانش آموختگان این رشته ، فارغ التحصیلان در بین سالهای 86-80 بوده اند که قبولی در آزمون کاردانی به کارشناسی در آن زمان رویای خیلی از آنان بود. کسانی که با رتبه های تک رقمی در دانشگاههایی مثل بوعلی سینای همدان ، شهید رجایی تهران ، سنندج ، زنجان و .... پذیرفته شده بودند و حالا باید پشت در خانه اصلی خود یعنی نظام مهندسی ساختمان بمانند.

در نهایت قضاوت با مردم است.

با نهایت احترام مهدی پیرحیاتی مهندس معمار و کارشناس ارشد مرمت بنا

yaghoobb

عضو جدید
آخه یکی نیست به اینا بگه اون موقع که پوست مارو تو دانشگاه میکندین طرح 1و2و3و4و5و6 و..... چرا نگفتین برای شما علمی کاربردی میزنیم و تا پایه 2 بیشتر نمیتونین بگیرین.بعدشم این قانون سال 92 تصویب شده یعنی برخلاف عرف قانون عطف به ما سبق شده چون ما که اصلا 87 و ... درسمون تمام شده.بعدشم اصلا یکی نیست بگه پس فرق ما با اونایی که تو دانشگاههای علمی کاربردی میخونن چیه .خدا لعنتشون کنه که اینطور مردم رو هاج و واج کردن.

jaber064

عضو جدید
با سلام ولی الان این مشکل برای بعضی از استان ها حل کردن من خودم اهل مازندران هستم با بردن ریز نمرات کاردانی و کارشناسی و اصل مدارک وتحویل به واحد اموزش نظام مهندسی استان تونستم اجازه طراحی بگیرم پیشنهاد میکنم خودتون به نظام مهندسی استان سر بزنین و پیگیر باشین...

yaghoobb

عضو جدید
سلام دوستان
کد مرتبط 140 یعنی چی فرقش با 120 چیه؟

سلام
یعنی اینکه 7 سال تمام با خون دل درس بخونی به امید روزی که مهندس بشی ،کار کنی و زندگی داشته باشی.بعد 2 تا امتحان زجر آور هم بدی با هزار بدبختی قبول بشی ،بعد میگن شما علمی کاربردی هستی کد مرتبط داری یعنی شما تا پایه 2 بیشتر نمیتونی بگیری ،یعنی نمیتونی هیات مدیره باشی یعنی هیچی به هیچی ،یعنی خدا میدونه چند سال بعد چی بشه میری اونجا میگن شما کد داری حالا بلا ثابت کن و ..................
موفق باشی دوست عزیز

معمار111

عضو جدید
سلام
یعنی اینکه 7 سال تمام با خون دل درس بخونی به امید روزی که مهندس بشی ،کار کنی و زندگی داشته باشی.بعد 2 تا امتحان زجر آور هم بدی با هزار بدبختی قبول بشی ،بعد میگن شما علمی کاربردی هستی کد مرتبط داری یعنی شما تا پایه 2 بیشتر نمیتونی بگیری ،یعنی نمیتونی هیات مدیره باشی یعنی هیچی به هیچی ،یعنی خدا میدونه چند سال بعد چی بشه میری اونجا میگن شما کد داری حالا بلا ثابت کن و ..................
موفق باشی دوست عزیز
بدتر از اون میدونی چیه کد اصلی باشی بعد بهت بگن از این به بعد مرتبطی!!!!! حالا فرق کد 120 با 140 چیه؟

fatima86

عضو جدید
سلام دوستان...من کارداني کامپيوتردارم وکارشناسي معماري...الانم ميخوام برم ارشدمعماري..بعضياميگن باارشدمعماري هم نميتونم مهرطراحي بگيرم....اين درسته؟؟؟

mahmoudz

کاربر فعال
آیا به مدارک کاردانی معماری و مهندسی تکنولوژی معماری و مهندسی معماری(ارشد) مهر طراحی و نظارت داره میشه؟

آیا به مدارک کاردانی معماری و مهندسی تکنولوژی معماری و مهندسی معماری(ارشد) مهر طراحی و نظارت داره میشه؟

با سلام.
دوستان من از شخصی شنیدم که میگه در صورتی که مهندسی تکنولوژی معماری هستید و ارشد معماری رو هم دریافت کنید، مهر طراحی و نظارت بهتون تعلق می گیره؟
صحت داره؟
حالا اگه مهر هم بدن با کدوم کد می دن؟
کد 100 (بدون محدودیت)
یا کد 120 و 140 (با محدودیت)

ممنون میشم دوستانی که از جوابش مطمئن هستن، پاسخ بدن.