مباحث مرتبط با آزمون نظارت معماری

وسعت

عضو جدید
تو خونه تست زدن معمولا زمانبر تر هست
از تو قانون زیاد نمیاد که باعث نگرانی بشه شما حساب کن سر جلسه باید 30 تا تست درست بزنی
و واسه اطمینان که بقول شما حذف و بقیه 35-36 تست باید زده بشه
50% هارو اصلا نزنی
اگه مباحثو قاطی میکنی یا دیر پیدا میکنی
اول رو کتابا فصول مهم رو زبانه بزن
دوم از کلید واژه هم میتونی استفاده کنی
راستی سر جلسه حتما مدیریت زمان داشته باشی تستایی که وقت گیره حتی اگه بلدی اصلا نزنی

ممنون....فعلا دارم در میام منبع هاشو.....امیدوارم بششششششششششششششه....انشالله...
ممنون
اره مدئیریت زمان و گذشتن از روی تست های زمان گیر مهمممممممممممه

جوش هم ی جاهایی اش خیلی پرتههههههههههه....سوالای قدیمی اش

alisnaz

عضو جدید
سلام دوستان عزیز...
واسه آزمون نظارت هر چی که تست بزنید، بیشتر با کتابها آشنا میشید، اول تشخیصتون بالا میره که تست از کدوم مبحثه و دوم اینکه از کدوم قسمته،
من شخصا، داخل مباحث کنار قسمتی که ازش تست اومده بود تاریخ میزدم که مثلا در فلان سال از اینجا تست اومده، و بعد متوجه میشدم که قسمتهای مهم کتاب کجاس، به شما هم پیشنهاد میکنم همین کارو انجام بدین

hotcloob

عضو جدید
سلام دوستان عزیز...
واسه آزمون نظارت هر چی که تست بزنید، بیشتر با کتابها آشنا میشید، اول تشخیصتون بالا میره که تست از کدوم مبحثه و دوم اینکه از کدوم قسمته،
من شخصا، داخل مباحث کنار قسمتی که ازش تست اومده بود تاریخ میزدم که مثلا در فلان سال از اینجا تست اومده، و بعد متوجه میشدم که قسمتهای مهم کتاب کجاس، به شما هم پیشنهاد میکنم همین کارو انجام بدین
آره تست خیلی مهمه اما 10 روز آخر
قبلش حتما یه دور باید روزنامه وار خونده باشی و همچنین حتما بدونی هر مبحث کلیتش واسه چیه مثلا اگه سوال در مورد آسانسور بود تو مبحث نری مباحثو یکی یکی روشو بخونی تا بفهمی کدوم مبحث اسانسوره و.... دنبالش نگردی مستقیم بدونی کدوم مبحثه که رو خیلی از تستا کمک حاله فقط سوالات در مورد بتن بین 5 و 9 یکم با هم مخلوطه
و در مورد فلز هم بین 10 و 11 ، البته میلگرد هم تو 5،10 هست ولی در کل بیشتر مباحث موضوعش متفاوته

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
آره تست خیلی مهمه اما 10 روز آخر
قبلش حتما یه دور باید روزنامه وار خونده باشی و همچنین حتما بدونی هر مبحث کلیتش واسه چیه مثلا اگه سوال در مورد آسانسور بود تو مبحث نری مباحثو یکی یکی روشو بخونی تا بفهمی کدوم مبحث اسانسوره و.... دنبالش نگردی مستقیم بدونی کدوم مبحثه که رو خیلی از تستا کمک حاله فقط سوالات در مورد بتن بین 5 و 9 یکم با هم مخلوطه
و در مورد فلز هم بین 10 و 11 ، البته میلگرد هم تو 5،10 هست ولی در کل بیشتر مباحث موضوعش متفاوته

من اصلا فرصت نمیکنم بخونم....واقعا سرم شلوغه...دگ خیلی ضایع هم هست اینو قبول نشم ...طراحی که برا همه سخته و رو قبول شدم ولی نظارت که برای همه راحته من قبول نشدم...اونم فقط واسه اینکه خوندنیه و منم فرصت خوندن ندارم...فکر کنم از فردا باید بشینم فقط تست بزنم...که سرعتم بالا بره:(اونم روزی نهایت 1 ساعت

EHSAN.1984

عضو جدید
سلام مهندسای گل ! کسی هست که با هم کلید واژه آزمون آنلاین رو بخریم؟!!

آخرین ویرایش:

EHSAN.1984

عضو جدید
ایمیل من ehsanrbbn@gmail hast تا الان 3 نفر هستیم! تا فردا صبر میکنم هز خاست یگه قینتش 24 هست که بین تعدادمون تقسیم میشه!

alisnaz

عضو جدید
خخخخخخ...دختر مثل من....منم طراحی و نظارت و باهم دفعه اول قبول شدم، اجرا اون سال شرکت نکردم، سری بعد شرکت کردم و قبول نشدم، البته با توجه به اینکه فکر میکردم 37%بزنم قبولم، و با 43 مردود شدم، آبان دوباره اجرا شرکت میکنم، اگه قبول شدم که هیچی، اگه نشدم بیخیالش میشم
QUOTE=arefeh;7950887]من اصلا فرصت نمیکنم بخونم....واقعا سرم شلوغه...دگ خیلی ضایع هم هست اینو قبول نشم ...طراحی که برا همه سخته و رو قبول شدم ولی نظارت که برای همه راحته من قبول نشدم...اونم فقط واسه اینکه خوندنیه و منم فرصت خوندن ندارم...فکر کنم از فردا باید بشینم فقط تست بزنم...که سرعتم بالا بره:(اونم روزی نهایت 1 ساعت[/QUOTE]

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سوال 60 آزمون خرداد 93 رو از کدوم مبحث و صفحه چند دادن ؟
من پیدا نمی کنم
ممنون میشم راهنماییم کنین:redface:

hamedzjg

عضو جدید
دوستان سوال 60 آزمون خرداد 93 رو از کدوم مبحث و صفحه چند دادن ؟
من پیدا نمی کنم
ممنون میشم راهنماییم کنین:redface:

درمورد پناهگاهه این سوال..به محض دیدن اسم پناهگاه باید سراغ مبحث 21 برید..کلا هرجا نام پناهگاه تو سوال مطرح شد سریع به مبحث 21 مراجعه کنید.
سوال درمورد ظرفیت پناهگاهه که ظرفیت پناهگاه برای مسکونی 1/3 تعداد افراد ساکنه..که میشه 40 نفر..
مبحث21 چند تا واژه کلیدی داره:
پناهگاه=مبحث 21
فضای امن یا ایمن=مبحث 21
صحبت از انفجار و موج انفجار=مبحث21

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
درمورد پناهگاهه این سوال..به محض دیدن اسم پناهگاه باید سراغ مبحث 21 برید..کلا هرجا نام پناهگاه تو سوال مطرح شد سریع به مبحث 21 مراجعه کنید.
سوال درمورد ظرفیت پناهگاهه که ظرفیت پناهگاه برای مسکونی 1/3 تعداد افراد ساکنه..که میشه 40 نفر..
مبحث21 چند تا واژه کلیدی داره:
پناهگاه=مبحث 21
فضای امن یا ایمن=مبحث 21
صحبت از انفجار و موج انفجار=مبحث21

lممنونم از راهنماییتون

فقط جواب 40 میشه چرا تو آزمون جواب رو 44 گرفتن و گزینه 2 رو درست زدن ؟

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
lممنونم از راهنماییتون

این آزمونا غلط دارن، من 40 زده بودم وخیلیای دیگه کلی هم اعتراض ز.ددیم،اما درست نشد

hotcloob

عضو جدید
این آزمونا غلط دارن، من 40 زده بودم وخیلیای دیگه کلی هم اعتراض ز.ددیم،اما درست نشد
بعضی سوالا یک تبصره ای بندی چیزی یکی 2 صفحه قبل و بعدش داره که ما میریم سر صفحه و به هوای درست بودن میزنیم و آخر فکر میکنیم غلطه
البته ناگفته نمونه غلط هم داره سوالا ولی بیشتر تو محاسبات عمران معمولا هر سال 1-2 تا غلط هست ولی تو اجرا و نظارت رشته ها کم پیش میاد

hamedzjg

عضو جدید
بعضی سوالا یک تبصره ای بندی چیزی یکی 2 صفحه قبل و بعدش داره که ما میریم سر صفحه و به هوای درست بودن میزنیم و آخر فکر میکنیم غلطه
البته ناگفته نمونه غلط هم داره سوالا ولی بیشتر تو محاسبات عمران معمولا هر سال 1-2 تا غلط هست ولی تو اجرا و نظارت رشته ها کم پیش میاد

الان این سوال جواب 44 میشه؟ میشه بگید چطوری؟

hotcloob

عضو جدید
الان این سوال جواب 44 میشه؟ میشه بگید چطوری؟
الان سوالشو ندارم و مباحث هم شرکت هست خونه ندارم
سوالشو دقیق بگید صبح نگاه کنم ج میدم، این حرفمم کلی بود چون اولین سالی که من شرکت کردم یک سوال همینجوری بود بعد از چند ماه فهمیدیم یه تبصره کوچیک داشته

وسعت

عضو جدید
lممنونم از راهنماییتون

فککککککککککک کنم دقیق یادم نیست...ولی اومده بود راه حلش از حجم ......تقسیم برا ارتفاع.....سطح را دراورده بود...از جدول رو به رو هم یک ضریب گذاشته بود!

alisnaz

عضو جدید
من کتاب یاور رستم زاده رو گرفتم، ولی هیچ تستی از عناصر نزدم، توصیه میکنم روی مباحث بیشتر وقت بذاری تستای مباحث رو راحت تر میشه پیدا کرد و زد، بعلاوه اینکه از درست بودن جواب هم اطمینان بیشتری داری...
هیچیییییییییی

فهمیدید به منم بگیددددددددددددددددددددد....منبع نداره جزییات

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوج لودگی نظام مهندسی اونجاست که اومده منبع مشخص کرده برای آزمون، که منابعش هم 18 تا مبحث از مباحث 22 گانست، بعد دقیقا تو امتحانش میاد از اون 4 مبحث که جزو منابع نیاورده هم سوال میده. خب تخم حروم تو لطف میکردی میگفتی همه مباحث تو امتحان منبع هستن خیال همه هم راحت میشد. از یه طرفم چون میدونه اکثریت راهنمای جوش و کتاب دیتیل ندارن(چون اصلا نمیدونن کدوم کتاب معتبره!) میاد 10 تا سوال دیتیل میده و 4-5 تا جوش. اگه 60 تا سوال آدمیزادی میدادن، زدن 30 تا تست سخت نبود ولی عملا 15-20 تا تست از منابع غیر قطعی هستن، بقول خودش "منابع معتبر مورد نظر بوده و منبع خاصي معرفي نمي‌گردد." بنابراین در واقع باید از بین حدود 40 تا تست 30 تارو بتونیم بزنیم برای قبولی. همه امتحانای مملکت کم و بیش ناعادلانه و غیر استاندارد هستن، ولی این چون رتبه توش معنی نداره که بگیم شرایط برای همه یکسانه، جزو مسخره ترین آزمون هاست.

b_arch_5

کاربر بیش فعال
بچه ها کسی یه کلید واژه خوب و کامل سراغ داره؟
این کلید واژه سایت آی سیویل چطوره؟

b_arch_5

کاربر بیش فعال
کلید واژه سایت آزمون لاین کاملتره یا سیویل؟
ممنون میشم راهنمایی کنید :smile:

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز

0101.jpg

saze

عضو جدید
سلام
لطف می کنید راهنمایی کنید پاسخ سوالات خرداد ماه از کدوم مباحث بوده است؟

modabber.23

عضو جدید
سلام
لطف می کنید راهنمایی کنید پاسخ سوالات خرداد ماه از کدوم مباحث بوده است؟

آیین نامه اجرایی ماده 27 قانون نظام مهندسی
مبحث دوم بخش نظارت
مبحث دوم فصل اجرا
راهنمای جوش و اتصالات جوشی
مبحث 21 تاسیسات برقی و مکانیکی
مبحث 20 علایم و تابلو ها
راهنمای مبحث 19
مبحث 22 مراقبت و نگهداری از ساختمان ها
مبحث 12 ایمنی و حفاظت کار
مبحث 19 یا رهنمای مبحث 19 (راهنما کلی تره بیشتر به درد می خوره کلا)
راهنمای مبحث 16 یا مبحث 16 که راهنما بهتر جواب میده و کاملتره
مبحث 18 عایق بندی صدا
مبحث 15 آسانسور
مبحث 13 طرح و اجرای تاسیسیات برقی
مبحث 9 ساختمان بتن آرمه
مبحث 8 ساختمان با مصالح بنایی
مبحث 4 الزامات عمومی ساختمان
مبحث 3 حفاظت حریق
مبحث 5 مصالح ساختمانی
21 پدافند غیر عامل
سوال جزییاتم که شناوره! پیدا نکردم از کجا بود اما مشابهش تو راهنمای ساختمان سازی ساعد سمیعی بود

مبحث

bakhshan10

عضو جدید
دوستان کسی جواب این سوال می دونه بدجور منو کلافه کرده
"سوال 28 آذر 92 نظارت معماری 28-اگر در یک ساختمان فقط یک آسانسور پیش بینی گرددبار مجاز آن حداقل .....کیلوگرم وسرعت مجاز...متر برثانیه است.
1-650-5/. 2-630-63/. 3-450-1 4-530-55/.

mm.ai

عضو جدید
دوستان کسی جواب این سوال می دونه بدجور منو کلافه کرده
"سوال 28 آذر 92 نظارت معماری 28-اگر در یک ساختمان فقط یک آسانسور پیش بینی گرددبار مجاز آن حداقل .....کیلوگرم وسرعت مجاز...متر برثانیه است.
1-650-5/. 2-630-63/. 3-450-1 4-530-55/.
دوستم جوابش میشه گزینه 2 یعنی 0.63-630 ولی اگه می خوای دقیقا بدونی از کجا اومده باید بگم منم متاسفانه پیدا نکردم - ولی جواب رو دارم و مطمئنم گزینه 2 هست دوستم ;)

بالا