ما مداركی داریم كه فرود انسان بر روی ماه در اواخر دهه 60 و اوایل دهه 70 دروغی بزرگ بوده است.

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مطمئن هستم که این ماجرا دروغ نبوده و این ها فقط یه مشت شایعه است کا ما بدبخت ها در میاریم تا بهانه عدم پیشرفت خودمون کنیم
با این که خودم اولین کسی هستم که از دروغ بودن این ماجرا خوشحال میشم اما باید عرض کنم
کارشناسان ناسا چندین سال قبل یکبار و برای همیشه به این شبهات و سوالات جواب کامل و قاطع دادند .
و دیگه نباید واسه رد این حقیقت هر روز توی بوف کنیم که سایه پایه عقب آپولو اون وری بود !
جای پای آرمسترانگ فلان بود و ...
من خبر دارم جدیدن ناسا در این بحران عظیم اقتصادی آمریکا تصمیم گرفته نواحی شمالی ماه رو بمباران کنه و به آب برسه ! اما برخی تحلیلگران معتقدند ماجراهای مشکوک دیگری در کار هست و ناسا قصد داره برای اینکه کشور های متقاضی فتح ماه به این حقیقت پی نبرند اونجا رو بمباران کنه

ما اینها رو نگفتیما

منابعش مال همه جا هست الا ایران;)

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
منبع معتبر نبود .....همین

دوست عزیز، ما بر سر درستی حرف ناسا بحث می کنیم و شما از ناسا مقاله در جهت اثبات می گذارید! من دو سایت رو معرفی می کنم که دلایل شهودی آورده که شما خودتون می تونید ببینید و قضاوت کنید و شما می گید، معتبر نیست! این منبع رو ببینید:

Moon landing conspiracy theories

از سایت ویکی پدیا. مرجع هم زیاد داره. من مطلبی رو از این سایت اینجا میذارم:

Academic work

In 2004, Martin Hendry and Ken Skeldon of the University of Glasgow were awarded a grant by the UK based Particle Physics and Astronomy Research Council in order to investigate 'Moon Hoax' proposals.[60] In November 2004, they gave a lecture at the Glasgow Science Centre where the top ten lines of evidence advanced by hoax proponents were individually addressed and refuted.[61]
Alex R. Blackwell, of the University of Hawaii has pointed out that photos taken by Apollo astronauts[49] are currently the best available images of the landing sites; they show shadows of the lander, but not the lander itself.

karkard

متخصص موشک
کاربر ممتاز
look at the descrepancies, this is supposed to be the same suit folks!!! Look at the Spacesuit (RIGHT BELOW), This is what NASA says is the actual suit that Neil Armstrong wore on the moon. Now, Look at the same suit NASA claims was photographed with Armstrong with his individial pose. (BELOW LEFT) Check out the discrepancies with the oxygen chambers and the hookup to the helmet.
!!!!!
:question:

imannasa2000

عضو جدید
کاربر ممتاز
فیلم فرود فضاپیمای آپولو ۱۱ بر روی کره ماه با کیفیت صدای بهتر و تصاویر بیشتر

فیلم فرود فضاپیمای آپولو ۱۱ بر روی کره ماه با کیفیت صدای بهتر و تصاویر بیشتر

تماشای این اتفاق هیجان انگیز تاریخ بشر که در ۴۱ سال پیش در چنین روزی, ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹, رخ داد در ویدیویی با تصاویر و صدای بهتر.

از لینک زیر مشاهده کنید...

http://gizmodo.com/5591750/watch-the-apollo-11-landing-with-new-audio-and-multiple-cameras

حالا باز یه عده بیاین نمیدونم به چه دلایلی(احمقنه ترین دلایل علمی و شاید بچگانه ترین:w02:) این موضوع رو منکر بشید چرا چون کشور ایران نتونسته این کار رو هنوز انجام بده....
جالبه

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم دروغ بودن این اتفاقو شنیده بودم ...البته مسلما من اطلاعات تخصصی درین زمینه ندارم اما پرسش دیگه ای که moon landing رو باهاش زیر سوال میبردن اهتزاز پرچم امریکا بود ...اگر درست یادم مونده باشه میگفتن که در ماه بادی وجود نداره پس دلیل اهتزاز پرچم چی بوده؟

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
تماشای این اتفاق هیجان انگیز تاریخ بشر که در ۴۱ سال پیش در چنین روزی, ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹, رخ داد در ویدیویی با تصاویر و صدای بهتر.

از لینک زیر مشاهده کنید...

http://gizmodo.com/5591750/watch-the-apollo-11-landing-with-new-audio-and-multiple-cameras

حالا باز یه عده بیاین نمیدونم به چه دلایلی(احمقنه ترین دلایل علمی و شاید بچگانه ترین:w02:) این موضوع رو منکر بشید چرا چون کشور ایران نتونسته این کار رو هنوز انجام بده....
جالبه
دوست عزیز،
1- لینک هایی که من گذاشتم، هیچ کدومش ایرانی نبود.
2- کسی، یا لااقل من، منکر پیشرفته بودن آمریکا نیست.
3- بحث بر سر اینه که آیا آمریکا در آن زمان به ماه رفته یا بلوف زده. برای رو کردن بلوف، حتماً دلیل علمی لازم نیست. میشه با یه دلیل بچگانه هم یک مطلب را نقض کرد. همیشه اثبات کردن هست که از نقض کردن مشکل تره.
4- لینک هایی که من گذاشتم، از اون دلایل به عنوان فرضیه نام برده بودن.

sj_mor

عضو جدید
ما اینها رو نگفتیما

منابعش مال همه جا هست الا ایران;)

لازمه به تمامي دوستان عرض كنم
1- كسي نگفته كه امريكاييها دروغ ميگن فقط چند تا سوال منطقي مطرح شده
2- ما ه سوال كننده نيستيم خود امريكاييها مطرح كردن
3- يكي از سوالات هم اينه
ايستگاه فضايي بين المللي در يكدهم فاصله مابين زمين و ماه قرار داره (حدوا 38000 كيلومتر ) ويك شاتل در مدت زمان 60 ساعت به ايستگاه ميرسه
و اما سوال - چگونه 30 سال قبل ده برابر فاصله زمين تا ايستگاه در عرض 50 ساعت طي شده؟

;)

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لازمه به تمامي دوستان عرض كنم
1- كسي نگفته كه امريكاييها دروغ ميگن فقط چند تا سوال منطقي مطرح شده
2- ما ه سوال كننده نيستيم خود امريكاييها مطرح كردن
3- يكي از سوالات هم اينه
ايستگاه فضايي بين المللي در يكدهم فاصله مابين زمين و ماه قرار داره (حدوا 38000 كيلومتر ) ويك شاتل در مدت زمان 60 ساعت به ايستگاه ميرسه
و اما سوال - چگونه 30 سال قبل ده برابر فاصله زمين تا ايستگاه در عرض 50 ساعت طي شده؟

;)
البته چند سوال دیگم هست
1. چطور میشه کامپیوترهای 10 سال قبل فقط می تونستن مثائل ساده رو حل کنند. قدرت پردازنده اونا پایین بوده و حافظه نداشتن و بیشتر اسباب بازی بودن تا وسیله بدرد بخور اون وقت آمریکاییا با وسایل 40-50 سال پیش رفتن ماهو برگشتن.
2. چجوری می شه که الان می گن سفر به کره ماه مشکلات زیادی داره و اول باید جا برای فرود و صعود پیدا کرد و هزار تا چیز دیگه. مگه 40-50 سال پیش این مشکلات حل نشده بوده؟
3. چجوری با لباس 50 سال پیش رفتن ماه و هیچ کی هم طوریش نشد. اما الان مشکل لباس دارن.
4. آمریکاییا خواب نما شده بودن یا هری پاتر برشون نازل شده بوده که تونستن تو یه سال بعد از پرتاب ماهواره در حالی که کلی از روسا عقب بودن بتونن آدم و کلی خرتو پرت بفرستن ماه

ROCKET

عضو جدید
من هم شنیده ام که سایه های فضانوردان و پرچم با هم مطابقت ندارند. می گویند که هنگام فیلمبرداری نورافکن ها به خوبی جاسازی نشده اند. زیرا وقتی خورشید از یک زاویه ای می تابد همه سایه ها باید در یک جهت باشند. ولی ظاهرا همه سایه ها در یک جهت نیستند. البته من این را فقط شنیده ام.
خدا می داند که واقعیت چیست؟ ولی به نظر می رسد که سفر به ماه دروغ باشد.
:biggrin:

Reza eslami

عضو جدید
البته منم قبلا یه چیزایی شنیده بودم ولی مطمئن نیستم . راجع به نیوتن هم یه چیزایی میگفتن که مثلا بعضی از فرمول هاش رو از یکی دیگه کش رفته و این جور حرفا . اما من یکی نه می تونم تایید کنم و نه رد ...
به چند دليل اين موضوع خود يك دوغ بزرگه :
1- كفشهاي كه نمايش داده شده كفشهاي ضد اسيد مي باشد نه كفش فضانوردي.
براي اينكه بهتر درك كنيد بايد اين مطلب را بدانيد كه هيچ يك از لوازم و وسايل فضا نوردي چسباندني يا دوختني يا از مواد آلي موجود در طبيعت نيستند زيرا باعث نفوذ اشعه گاما ، اشعه كيهاني و نشت گاز تنفسي ميشود.(كفه كفش نمايش داده شده از جنس چرم زده اسيد دوخته شده مي باشد)
2- با وجود عكسهاي فروان از هر سو و وجود فيلم فرود و فيلم پرتاب از روي ماه و توجه به نسبت جاذبه به افراد روي سطح ماه مي توان به راحتي اين موضوع را تشخيص داد.
3- اگر ما به خدمان زحمت مطالعه نمي دهيم حداقل مي توانيم بافراهم كردن تلسكوپ كوچكي(خريد،امانت گرفتن يا اجاره ) پرچم و سكوي موقت پرتاب را بروي سطح ماه ببينيم.
4- اگر ما در علم دروغ ميگوييم مطمنا توليد كنندگان علم دروغ نمي گويند.

ROCKET

عضو جدید
به نظر من که سفر به ماه یک دروغ کثیف است.
همه مدارکی که برای اثبات سفر به ماه ارائه می شود توسط ناسا است درحالیکه دروغگوی بزرگ همان ناسا است. یعنی ناسا خودش دروغ گفته. حالا هم مدارکی می آورد تا این دروغ را به دیگران بقبولاند.

بالا