[ماکت سازی] آموزش ساخت آب در ماکت

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد ساختن درياچه يا آب راه هاي زيادي هست..........يكي از راه ها اينه كه ما با فوتك رنگ آبي رو كه كي خوايم باشه روي دستمال كاغذي بپاشيم بعد كه خشك شد اونو مچاله و بعدش بازش كنيم و روي كارمون بچسبونيم............البته توي ماكت سازي ما نبايد همه چيزو دقيقا شبيه واقعيش درست كنيم بلكه فقط بايد اون رو به طوري زيبا با عناصر ديگه يكدست كنيم...........مثلا ماكتي كه با چوب بالسا ساخته شده و تو اون از يك يا دو متريال با رنگ قهوا اي استفاده شده منطقي نيست درياچه ي اون رو به رنگ آبي درست كنيم........مي تونيم واسه درياچه از ورق آلومينيوم هم استفاده كنيم به ترتيبي كه اونو مچاله و بعد باز كنيم بعد رو كار قرار بديم........همون طور كه گفتم هر كاري مي تونيم بكنيم فقط مشروط به اين كه ماكت مارو تبديل به يه اسباب بازي نكنه.............اين نقل قوليه از يكي از اساتيدمون "ماكت حرفه اي بايد از كمترين متريال ممكن ساخته بشه تا جذاب باشه" ........اين حرفش كاملا درسته شمام امتحان كنيد حتما به اين حرف پي مي بريد.....
موفق باشيد هميشه.........:w23:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

marya_com

عضو جدید
من یه کاری کردم که خوب از آب در اومد
میتونید کف اون جایی که می خواهید آب باشه را آبی کنید بعد روش را با چسب آکواریوم
بپوشونید برای رود خانه که خیلی خوب می شه حالت آبی را می ده که جریان داره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

parto5656

عضو جدید
من برای نشون دادن آب در ماکت از شمع ژله ای استفاده کردم . تو مغازه های شمع سازی می فروشن البته باید رنگ آبی مخصوص شمع سازی رو هم کنارش بخرید. عالیه حرف نداره;) امتحان کنید اگه تونستم عکسشم می ذارم .ماکت جنگل های شماله کنار دریای خزر:w14:

atefeh v

عضو جدید
من واس ماکتم از اب مایع استفاده میکنم خیلی هم طبیعی به نظر میاد من از فروشگاهایی که وسایل ماکت دارن میخرم

بالا