ماژول لودسل 24 بیتی با خروجی سریال پیدا کردم!!! خداحافظ 7730

SEPN

عضو جدید
سلام دوستان عزیز

اولا دقتش سخت افزاری 24 بیت واقعیه چون مبتنی بر یک ad جدید تولید 2009 می باشد که انحصارا برای لودسل تولید شده.
طراح ماژول اومده این ad رو شخصا وارد کرده درایو کرده و همراه با مدار نویز گیر سخت افزاری تو یه پک می فروشه.
از نظر دقت بسیار بسیار بالا تر از 7730 هست میتونید امتحان کنید البته این ماژول تو ******* پخش میشه که یکی از معتبر ترین هاست.و اینجور که شنیدم معمولا کم یابه تو بازار

از نظر سرعت 50 نمونه در ثانیه میده که اینطور که من با سازندش صحبت کردم سفارشی میشه سرعتشو بیشتر کرد.ضمنا پروتوکل خروجی هم سفارشی قابل تغییر حتی می تونه spi باشه!!!

خروجیش به صورت رشته ای هست یه رشته که با کاراکتر s شروع و به کاراکتر 3 ختم میشه
خوندنش بسیار سادست ولی باز هم سورس برنامه بسکام راه اندازیش همراهش ارایه میشه

مجموعا 8 پایه داره یکه nc یکی برای tx دوتا برای ولتاژ و 4 تا واسه لودسل یعنی هیچ قطعه اضافی نیاز نداره و فقط باید لودسلو وصل کنی و ولتاژبدی

ابعادش 6*4*2 سانتیمتره و تو پکبه شکل یه قطعه مجزا دیده میشه

با یه مدار 232 ساده میشه مستقیم به هایپر ترمینال وصلش کرد

اینم سورس برنامه بسکامش برای خوندن ماژول و نمایش روی ال سی دی

$
regfile = "m32def.dat"

$crystal = 8000000
Config Lcd = 16 * 2
Config Lcdpin = Pin , E = Portb.3 , Rs = Portb.2 , Db4 = Portb.4 , Db5 = Portb.5 , Db6 = Portb.6 , Db7 = Portb.7

$baud = 9600
Dim X As Byte
Dim Vazn As String * 10

Cursor Off
'############################################### MAIN

Cls
Main:

Do
X = Waitkey()
If X = 115 Then
Goto Ne
End If
Loop

Ne:
Vazn = ""
Do
X = Waitkey()
If X = 3 Then
Goto Sho
End If
Vazn = Vazn + Chr(x)
Loop

Sho:
Locate 2 , 1
Lcd Vazn
Locate 2 , 8
Lcd " "
Goto Main​
[/pre][/right]
'%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
[/left]

دوستان شغل من تولید سیستم های توزین و می گم این ماژول ارزش هر ریالی که بابتش میدیو داره و دوستانی که گفتن 7730 به نظر من هیچی از لودسل و کار در محیط صنعتی نمی دونن.
این شماره سازندش البته اگه تخلف نباشه ******و فروشگاه *****

دوست عزیز تاپیکها باید صرفا دارای مفاهیم علمی و فنی باشند برای سفارش تبلیغات میتوانید به آگهی ابتدای صفحه مراجعه کنید. مدیریت

آخرین ویرایش توسط مدیر:

fjfj

عضو جدید
سلام اگه میشه طرز کار با لودسل را بگید ( که اصلا چه مداری می خواد )؟؟؟؟؟؟؟؟؟

SEPN

عضو جدید
دوست عزیزم هیچ مدار خاصی نمی خواد! لودسلو مستقیم وصل میکنی.ولتاژ ماژولو 5 ولت وصل میکنی.خط TX ماژول رو به RX میکرو وصل می کنی.تمام!یه ترازوی دیجیتال 24 بیت واقعی داری بسیار دقیق تر از بسیاری از دستگاههای توزین.به همین سادگی

fjfj

عضو جدید
دوست عزیز خیلی ممنون
ولی منظور من این بود که اصلا با یک لودسل چه طور می شه کار کرد ؟؟؟
من خودم یه لودسل دارم و فقط استادم گفته که با فشار دادن لودسل می شه ازش ولتاز تولید کرد و اطلاعات زیادی ازش نمی دون
این که tx رو چه طور تشخیص می دی؟؟؟؟؟
و این که 4 تا پایه داره و این ها چه کار می کنن ؟؟؟؟
و برای تولید ولتاژ چه کار باید کرد؟؟ کاربرد دیگری هم داره یا فقط با فشار ولتاژ تغذیه رو میزاره تو خروجی ؟؟؟

با تشکر........

SEPN

عضو جدید
دوست عزیزم لودسل یه پل مقاومتیه که 4 تا سر داره اگه به دو سرش ولتاژ بدی در اثر خمش روی دو سر دیگش ولتاژ میبینی
البته این ولتاژ اینقدر کمه(در حد میکرو ولت)که با هیچ ولت متری نمیشه خوندش و به ابزار و ولتمتر(a/d) بسیار خاص با دقت بسیار بالا نیاز هست.که میشه به آی سی هایی مثل 7730 اشاره کرد ولی در کل راه اندازی لودسل با دقت قابل قبول کاری بسیاررررررررررررررررر دشوار و حرفه ای می باشد(بنده زمان دانشجوییم 2 سال درگیرش بودم تا 7730 اونجوری که می خواستم راه افتاد)
ماژولی که من معرفی کردم این مشکلو حل کرده و خروجی لودسلو به یه عدد 24 بیتی تبدیل می کنه(یعنی تفکیک ولتاژ خروجی لودسل با دقت 1 به 16.000.000 قسمت که 7730 حتی دقت 1 به 65.000 رو هم نمی تونه بده!!!!)و این کار کردن با پرکاربد ترین سنسور صنعتی رو بسیاررررررررررررررررررررر آسان کرده حتی ساده تر از راه اندازی یه ال سی دی کاراکتری!!!

توجه داشته باش که ولتاژ خروجی لودسل به ظرفیتش بستگی نداره یعنی اگه یه لودسل داشته باشی که حداکثر وزن قابل تحملش 10 تن باشه و یکی دیگه 100 گرم و اگه باری برابر با نصف ظرفیتشون(برای مثال) روشون بزاری،ولتاژ خروجی هر دو برابر خواهد بود.اگه سوالی هست در خدمتم

SEPN

عضو جدید
ضمنا راه اندازی لودسل بدلیل اینکه با تغیرات ولتاژ بسیارررررر کم کار می کنه به شدت نویز پذیره و یه مشکل اساسی در ساخت ترازوی دیجیتالهAD9000LT22NEW2.JPG

• Like
واکنش ها: fjfj

fjfj

عضو جدید
پس که این طور خیلی ممنون ........

راستی قطعه ای می شناسی که با فشار اومدن روش ولتاژ تولید کنه ( ولتاز بالا می خوام در حد این که یه باطری شارژ بشه )......
من فکر می کردم که لودسل بدون ولتاژ تغذیه با فشار ولتاز تولید می کنه پس بگو مسه یه کلید عمل می کنه البته تضعیف هم می کنه .

SEPN

عضو جدید
البته مثل کلید که نه.یه پل مقاومتیه که با فشار یکی از مقاومتها تغییر می کنه و.....

راجع به قطعه ای که می خوای باید یه چیزی خودت بسازی که انرژیه مکانیکی(فشار) رو به انرژی الکتریکی تبدیل کنه یه چیزی مثل ژنراتور که انژی باد و آب رو به برق تبدیل می کنه.

موفق باشی

msmp

عضو جدید
نیاز به این مدار

نیاز به این مدار

مهندس خواهش میکنم این مدار رو برای من بفرست یا ادرس جایی که اینو میفروشن نیاز دارم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

fkmj

عضو جدید
من میخوام با کدویژن باشه....ون من با کدویژن کار میکنم...قیمتش چنده؟؟؟من باید خیلی سریع لودسل ab120راه اندازی کنم...کمک کنید لطفا