ماشین های گرد بافت - CIRCULAR WEAVING MACHINE

feredy_y

عضو جدید
با سلام - در این تاپیک اگه خدا قسمت اطلاعاته وسیعی در مورد این چند دسته قرار بدیم تا خدمتی به بخش صنعت نساجی کرده باشیم .

===============================================================
با اولویت :
1 - نرم افزار های مدیریت تولید و کار با ماشینهای گرد بافت
2 - مکانیک و نقشه های صنعتی ماشین های گرد بافت
3 - هرگونه مقاله - مجله - و اطلاعات در مورد ماشین های گرد بافت

feredy_y

عضو جدید
اگر دوستان در زمینه ماشین های گردبافت و مکانیک اونها کتابی دارند لطفا معرفی کنند . :)
ممنون میشم اگه در زمینه این ماشین یعنی starlinger باشه;)

من دنبال این کتاب خیلی گشتم ولی پیدا نکردم .

آخرین ویرایش:

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
اگر دوستان در زمینه ماشین های گردبافت و مکانیک اونها کتابی دارند لطفا معرفی کنند . :)
ممنون میشم اگه در زمینه این ماشین یعنی starlinger باشه;)

من دنبال این کتاب خیلی گشتم ولی پیدا نکردم .

یه سری به انتشارات پلی تکنیک بزن . اونجا هستش.

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
اگه عنوان پستتو عوض کنی و بزاری Knitting machine بهتره دوست عزیز .
چون اصطلاع weaving برای پارچه های تاری پودی هستش نه حلقوی .

feredy_y

عضو جدید
با سلام تا جایی که من میدونم Knitting machine به منظور کشبافت ها به کار میره و میتونه به صورت خطی هم قرار بگیره ولی من داخل این تاپیک می خواستم صرفا در مورد ماشین های حلقوی و یا همون گردباف ها CIRCULAR KNITTING صحبت بشه که میتونه محصولاتی مختلف داشته باشه - جالبه که بگم مکانیزم حلقوی حتی تو صنایع فولاد هم به کار میره که توضیحش طولانیه . باز اگه لازم میدونید و توضیحی دارید که اسم تاپیک رو ویراش کنم خوشحال میشم نظرتون رو بدید .;)

تصویری از ماشین های کشبافت خطی

تصویری از ماشین های کشبافت حلقوی

hamid_61

عضو جدید
با سلام - در این تاپیک اگه خدا قسمت اطلاعاته وسیعی در مورد این چند دسته قرار بدیم تا خدمتی به بخش صنعت نساجی کرده باشیم .

با اولویت :
1 - نرم افزار های مدیریت تولید و کار با ماشینهای گرد بافت
2 - مکانیک و نقشه های صنعتی ماشین های گرد بافت
3 - هرگونه مقاله - مجله - و اطلاعات در مورد ماشین های گرد بافت

سلام دوست عزیز

راجع به این ماشین اگر اطلاعات بیشتری دارین در اختیارمون قرار بدین. آخه در نوع خودش عجیبه.

hamid_61

عضو جدید
سلام دوست عزیز

راجع به این ماشین اگر اطلاعات بیشتری دارین در اختیارمون قرار بدین. آخه در نوع خودش عجیبه.
احتمالا قسمتی از دستگاه باید زیر پوشش یا سکو قرار گرفته و فقط ابزار و سوزن ها بالای سطح قرار دارند. دستگاه خیلی جالبیه

feredy_y

عضو جدید
برعکس ظاهر پیچیده :) - این ماشین خیلی هم ساده و می تونم بگم بر گرفته از ابتدایی ترین اختراعات بشر :eek:یا همون کاموا بافی مادر بزرگ هامونه :w21:!!! که حتی خواهر کوچکمون هم می تونه این کارو انجام بده شاید بعضی از دوستان این اشکال رو در کودکی :child: دیده باشند که معمولا برای بافتن آستین ها به کار میرفت .

حالا نمونه پلاستیکی و دستی این دستگاه عظیم رو می تونید ببینید و شاید هم بخندید خیلی جالبه !!!
====================================================
عضو دوار در دستگاه :

====================================================
عضو ثابت دستگاه :

کد:
احتمالا قسمتی از دستگاه باید زیر پوشش یا سکو قرار گرفته

تویه نگاه :w38: این تصور به همه دست میده که در زیر صفحه ی افقی پارت دیگه ای از دستگاه قرار داره:w42: با دقت به عکس زیر متوجه این موضوع میشید که در زیر سطح فلزی هیچ سیستم کمکی و یا مجزایی وجود نداره و تنها نخ ها اجازه ورود به زیر این سکو رو دارند .

من یک سری کتاب در مورد این مبحث دارم اگه کسی کتابی داره که زبان فارسی باشه ممنون میشم اگه لینگ بده -- اگه نیاز به pdf زبان اصلی بود حتمی کمک می کنم .

بالا