ماشین های حلقوی تاری گردباف

hamid-63

عضو جدید
سلام من یک عضو جدید هستم که زمانی که دنبال جواب یک سووال میگشتم اینجا رو پیدا کردم. بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب. آیا کسی درباره ماشینهای حلقوی تاری گردباف (Circular Warp Knitting)اطلاعاتی داره و یا منبعی که بتونه به من معرفی کنه؟
ممنونم!

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
سلام دوست عزیز.من هم مشتاقم در این مورد بدونم.از سوالتون هم ممنونم !

amir.gh

عضو جدید
hamid-63

hamid-63

سلام
این سوالی که داشتید در ضمینه حلقوی تاری است .
در ضمن شما جهت اطلاع بیشتر میتونید به کتاب دکتر عباس میرجلیلی
انتشارات مصباح مراجعه کنید هم در ضمینه بافندگی تاری و هم پودی کتاب
ارایه دادند.
yours truly
amir.gh

hosein.j

عضو جدید
سلام حمید جان
فکر میکنم این ماشین برای تولید بند کفش،نخ قیتون،کناره ی زیپ و .... به کار میره.
شکلش هم خیلی شبیه ماشین جوراب بافیه.
ضمنا تو کتاب دکتر میر جلیلی چیزی درباره این ماشین پیدا نمی کنی ولی درباره جوراب بافی نوشته.
عکس های زیر هم به ،نمای کلی دستگاه و شکل قرار گرفتن سوزن ها رو نشونت می ده.
امیدوارم به دردت بخوره ;)

پیوست ها

• 0.jpg
    0.jpg
    11.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 1.jpg
    1.jpg
    24.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
ماشين جديد بافندگي حلقوي

ماشين جديد بافندگي حلقوي

در نمايشگاه 2003 ‏‎ IKME ‎‏ ميلان ايتاليا، شركت اشتول واقع در رئوتلينگين آلمان ماشين حلقوي تخت باف جديد خود با نام تجاري ‏CMS 340 TCM‏ ‏‎- knit and wear‎‏ را براي اولين بار براي عموم به نمايش در آورد.

عرض بافت اين ماشين 84 اينچ ومحدوده گيج آن از ‏E 5.2‎تا‎ E 7.2‎‏ مي باشد. ماشين جديد اشتول به 4 سيستم مجزا مجهز است كه به كمك آنها مي تواند لباسهاي حلقوي آماده پوشش را تقريباً در تمام مدلها و با تمام ابعاد و حتي سايزهاي نظير ‏XXXL‏ كه قبل از اين ، توليد يكپارچه آنها در چنين ماشينهايي غير قابل تصور بود به راحتي توليد نمايد. عرض بافت اين ماشين نسبت به تمام ماشينهاي رقيب موجود در بازار بيشتر است.‏
تعويض گيج اين ماشين به راحتي صورت ميگيرد. انعطاف پذيري اين ماشين مشابه ماشين ‏Fully Fashion‏ شركت اشتول مي باشد. بهمين دليل اين ماشين تمام مزاياي ماشينهاي قبلي اشتول را در خود يكجا جمع نموده است.‏
در اين ماشين 2قطعه جلويي لباس ، 2قطعه پشتي لباس و4 قطعه مربوط به آستين را مي توان در ابعاد مورد نظر وبه ترتيب توليد نمود.در ماشينهاي بافندگي دو قطعه اي ، قطعات مربوط به سمت چپ لباس توسط دو سيستم مجزا در چپ ، وقطعات مربوط به سمت راست لباس توسط دو سيستم مجزا در راست بافته مي شوند. بهمين دليل راندمان توليد اين دستگاه نسبت به ماشينهاي مشابه بافندگي تك قطعه اي بطور قابل ملاحظه اي افزايش مي يابد.‏

تكنولوژي منحصر به فرد جهت بافتFrench Shoulder ‎
شركت اشتول به كمك حق ثبت هاي منتشره خود،‌در مورد تكنولوژيهاي جديد بافت توانست سيستم جديد بافت قطعات لباس رادر ماشين تخت بافت خود به گونه اي تنظيم نمايد كه اين ماشين بتواند شانه جديدي جهت لباسهاي خود به نام ‏‎ French shoulder ‎را به صورت يكپارچه با مابقي قطعات لباس ببافد. نكته بازار اين نوع شانه لباس در اين است كه در اين سيستم بافت اتصال قطعه جلويي و قطعه پشتي لباس بجاي وسط قطعه شانه ، در بالاترين قسمت قطعه پشتي لباس صورت مي گيرد . بدين ترتيب مي توان قطعه شانه لباس را در اندازه هاي بزرگتري با طرحهاي مختلف به راحتي وبا اطمينان توليد نمود.‏
جهت بافت ‏French shoulder ‎‏ بر روي ماشين بافندگي ‏Knit and wear ‎‏ شركت اشتول ، قطعات جلويي ، پشتي و حتي آستينهاي لباس تا ابتداي شانه همانند سيستم متداول بافندگي حلقوي بافته مي‎ ‎شوند. در مورد قطعه شانه ، شانه قسمت جلو وپشت لباس با ارتفاع وتعداد رديفهاي برابر به صورت مجزا بافته مي‎ ‎شود . در قسمت جلوي لباس ، بافت در تمام عرض آن به صورت يكسان ادامه دارد ودر قسمت عقب لباس بافت قسمت شانه به صورت گوه اي شكل در كنار يقه لباس جمع مي‎ ‎شود

1‏ ودر حاشيه جانبي آنها آستينها به قسمت شانه انتقال يافته و سپس دوختهاي قسمت پشتي آستين به نيمه بالايي قطعه جلويي شانه انتقال مي يابند. در همين زمان قسمت جلويي وپشتي آستين به صورت شيبدار به يكديگر متصل مي شوند.‏

بدين ترتيب در هنگام اتصال قسمت جلويي وعقبي مي توان يك يا چند دوخت را بطور همزمان در هر كدام از مراحل انتقال داد. با اينكار خط اتصال اين قسمتها را ميتوان در يك يا چند رديف با تعداد مختلفي سوزن در سر تاسر عرض بافت اجرا نمود. شكل حالت گوه اي قسمت شانه در قطعه پشتي ، نوع اتصال را تعيين مي كند، اين خط اتصال با توجه به اين شكل مي تواند به صورت پله اي ، قوس دار ويا صاف ( اريب ) باشد وشكل يقه لباس كه مي تواند به صورت " يقه هفت " يا يقه گرد باشد ، در هنگام رسيدن به نصف بافت قسمت جلويي شانه تعيين مي‏‎ ‎شود. در صورت يقه گرد بودن لباس ميتوان از حالت بافت ايستاده يا گرد شده جهت يقه نيز استفاده نمود .‏

hamid_mehr

عضو جدید
دوستان اشتباه نکنید اون دوستی که عکس گذاشته اون

دستگاه حلقوی پودیه کتاب دکتر جدی رو بخوانید 3 جلد

حلقوی تاری مانند راشل و کتن به هر سوزن یک نخ تغذیه

میشه ابعاد طراحی بافت گسترده ای داره مخصوص بافت

پرده و رومیزیه چون می تونه پیچیدهترین طرحا رو ببافه حتی

تصویر مثلا مینیاتور اما حلقوی تاری گردباف که مخصوص

کشبافی پارچه هاش کش میاد پارچه هاش مانند فوتر لارنس

و... به راحتیشکافته میشه حتی تو تکسچرایزینگ یه روش

داریم بنام بافت و شکافت که از همین گرد استفاده میشه

دستگاه های گرد از لحاظ طراحی مدلهای مختلفی دارند حتی

ژاکارد سوالی بود در خدمتم

موفق باشید

tahere67

عضو جدید
سلام
مكانيزم بافندگي حلقوي تاري (جلد دوم ـ ماشينهاي راشل)
اين كتاب جلد دوم كتاب «مكانيزم بافندگي حلقوي تاري» و ترجمه‌اي از كتاب «تكنولوژي بافندگي تاري» نوشته اف ـ دي پالنيگ است كه در آن مكانيزم قسمت‌هاي مختلف انواع ماشين‌هاي راشل و پارچه‌هايي كه با آنها توليد مي‌شوند ارائه گرديده است.
فهرست كتاب:
مقدمه
فصل اول: ماشينهاي بافندگي راشل
فصل دوم: مكانيزمهاي بافندگي تاري راشل
فصل سوم: پارچههاي ماشين راشل با يك ميله سوزن
فصل چهارم: پارچههاي راشل با دو ميله سوزن
فصل پنجم: مقدمات بافندگي
اميدوارم به دردتون بخوره.

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
با سلام خدمت دوستان عزیز.:gol:
ممنون از اطلاعاتی که همه زحمت کشیدن گذاشتند.
حامدجان از اطلاعات خوبتون ممنون.
مهندس hamid_mehr شما توی زمینه ماشین های حلقوی فعالیت می کنید؟اگه اینطور باشه خیلی خوب میشد که مثل مهندس جیلیلی دستگاه ها رو با عکس حالا با مسابقه یا بی مسابقه به بچه ها هم بشناسونید:D;):gol:

طاهره جان ممنون که کتاب مكانيزم بافندگي حلقوي تاري رو معرفی کردی.:gol:
اگر بخش هایی رو از کتاب رو اینجا هم بگذارید خیلی لطف می کنی.;)

htsh62

عضو جدید
آرامش جان شما شیمی هستی یاتکنو؟حلقوی تاری پاس کردین؟فکرمی کنم بچه های تکنو همه این کتابارو خونده باشن!!!!

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
عزیزم من شیمی هستم.اصلا هم توی ذوره ی ما در مورد این نوع بافندگی صحبتی نشد

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
آشنائی

آشنائی

سلام به همگی

من برای اطلاعات بیشتر چند تصویر از نوار بافی و ربان بافی برایتان می گذارم.

14-automaticneedleloom-kyf814dwt-l.jpg

12-automaticneedleloom-kyf1230-l.jpg

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار

ببخشید مهندس من عکس ها رو یه جا گذاشتم بچه ها راحت ببینن

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
مهندس یه اطلاعاتی هم در مورد هر کدوم میدید؟:redface:
مثلا چی وارد دستگاه میشه؟چی خارج میشه؟(یعنی نوع ربان؟) از چه جنسی هستند بیشتر؟
نمی دونم مکانیزم دستگاه؟!
والا من که اصلا تا حالا اینا رو نه دیدم و نه درباره شون شنیدم!اگه یه اطلاعاتی بدید خیلی لطف کردید;)

sia0000

عضو جدید
خیلی خوبه لطف کردید
سلام سيد جان
من با اين دستگاه ها كار ميكنم
اين دستگاه ها رو اينجا ديدم تعجب كردم :biggrin:
ولي الان دنبال توليد نخ پلي استر هستم
اگه اطلاعاتي در مورد توليد نخ پلي استر بدي ممنون ميشم

feredy_y

عضو جدید
با سلام اگه دوستان در مورد مبحث CIRCULAR LOOM کتاب و یا سایت خاصی و یا لینک دانلود pdf مرتبط داشته باشند -- ممنون میشم - خیلی کمک می کنه

mehrnaz.b

عضو جدید
[سلام فكرميكنم بامراجعه به كتاب دكترميرجليلي وسايتهايtextile res.jياj.t.iياmelliandبتوني مطالبي در اين زمينه پيدا كني

zigzag zebele

عضو جدید
اقاى مهندس تا جايى كه من اطلاع دارم دستگاهاى گرد بافت پودى حلقوى هستند نه تارى حلقوى ، اصولاً ماشينهاى تخت تارى حلقوى ميباشند

بالا