[ ماشین آلات بتن ریزی ] پمپ بتن >

amarantine

عضو جدید
دوستان اگه در مورد ماشین آلات بتن ریز مطلب یا عکس یا فیلم دارید لطف کنین بزارین.خیلی لازمش دارم.مرسی;)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sarmashigh

عضو جدید
ساخت بتن بوسیله بچینگ یا بتونر انجام میشه
و حمل بتن توسط تراک میکسر و یا در مساحت های کوتاه با پاکت لودر تراکتور به محل بتن ریزی صورت می گیره
در مورد بتن ریزی باید گفت یا بوسیله قیف بتن ریزی که مستقیما از شوت تراک میکسر یا بتونرهای با حجم بالا مثل 750 لیتری که شوت دارن یا بتونرهای کوچک داخل قیف ریخته میشن و بوسیله جرثقیل به محل بتن ریزی برده شده و با باز کردن قیف بتن رو به داخل قالب هدایت می کنن و اگه ارتفاع بتن ریزی زیاد باشه بوسیله لوله ترمی بتن رو به پایین هدایت می کنن تا دانه بندی اون بهم نخوره

sarmashigh

عضو جدید
در موارد دیگه بتن ریزی مثل پمپ بتن زمینی یا هوایی هستش که پمپ بتن زمینی فقط میتونه بتن رو در راستای افقی و نه به ارتفاع زیاد (همتراز با خود دستگاه یا یک متر بالاتر) ولی پمپ هوایی میتونه بتن رو بسته به ارتفاع دکل دستگاه به ارتفاع مورد نظرمون هدایت کنه

در مواردی مثل برجها که ارتفاع خیلس زیاد است از تاور کرین برای بتن ریزی بوسیله قیف استفاده می کنن

البته می شه برای بتن ریزی محلهایی که پایینتر از تراز شوت خود تراک میکسر یا بتونر هستش مستقیما از شوت اونها استفاده کرد به شرطی که بتن از ارتفاع بالا نیافته و دانه بندی اش بهم نخوره

esmaeili60

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان اگه در مورد ماشین آلات بتن ریز مطلب یا عکس یا فیلم دارید لطف کنین بزارین.خیلی لازمش دارم.مرسی;)

انواعش ميشه به

بچينگ براي ساخت و ميكسر براي حمل و پمپ زميني ( ثابت) يا موبايل ( هوايي) و يا پاكت و جرثقيل براي ريختن

و همچنين براي ساخت بتن در حجم كوچك به بتونير - خلاطه - اتو ميكسر اشاره كرد كه هر كدام بين 0.8 تا 2.5 متر مكعب ميشه بتن ساخت

در ضمن پمپ ثابت هيچ فرقي براي ريختن در ارتفاعات با هوايي نداره فقط دردسرش خيلي زياده

amarantine

عضو جدید
از دوستانی که جوابمو دادند واقعا متشکرم. میشه خواهش کنم یه سری منابع رو واسم معرفی کنید که بتونه کمکم کنه. ممنون میشم ، آخه خیلی خیلی لازمش دارم.تشکر

ابوالفضل.ا

عضو جدید
درخواست اطلاعت کامل راجع به میکسر

درخواست اطلاعت کامل راجع به میکسر

سلام اگه طالاعات کاملی راجع به میکسر دارین بگین من تیتر هاشو نوشتم اما اگه چیز دیگه ای هم بود فبها
انواع میکسر
تميز کردن ميکسر
محافظت از ميکسر
عمر مفيد
بخش هاي مختلف موتور
شرکت هاي توليد کننده خارجي و داخلي
واردات و صادرات

ضمنا فقط دو روز وقت دارم بعد اون دیگه هیچی :smile:

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اگه طالاعات کاملی راجع به میکسر دارین بگین من تیتر هاشو نوشتم اما اگه چیز دیگه ای هم بود فبها
انواع میکسر
تميز کردن ميکسر
محافظت از ميکسر
عمر مفيد
بخش هاي مختلف موتور
شرکت هاي توليد کننده خارجي و داخلي
واردات و صادرات

ضمنا فقط دو روز وقت دارم بعد اون دیگه هیچی :smile:

کافیه؟ :D

برای اختلاط مواد تشکيل دهنده آميزه تزريق و تهيه مخلوطی همگن و يکدست، از ميکسرها استفاده می شود. ميکسرهايی که برای تهيه مخلوط آميزه تزريق به کار می روند، عبارتند از ميکسرهای کلوئيدي و ميکسرهای پره دار در برخی موارد، از ميکسرهای چند مرحله ای استفاده می شود. در اين نوع از ميکسرها، ابتدا مواد اوليه مخلوط می شوند و سپس برای تهيه مخلوط همگن به مراحل بعد انتقال می يابند.
ميكسرها ميتوانند در اندازه هاي مختلف باشند. هولسبي ميكسرها را به سه گروه تقسيم نموده است:
الف- ميكسرهاي توليد كننده آميزه تزريق با كيفيت بالا و با سرعت دوراني بيش از 1500 دور در دقيقه و زمان مخلوط 15 ثانيه،
ب- ميكسرهاي توليد كننده آميزه تزريق با بازدهي كمتر و با سرعت دوراني بين 700 تا 1000 دور در دقيقه و زمان مخلوط 3 دقيقه،
ج - ميكسرهاي توليد كننده آميزه تزريق با كيفيت كمتر و با سرعت دوراني بين 100 تا 700 دور در دقيقه و زمان مخلوط 5 دقيقه،

آخرین ویرایش توسط مدیر:

م.كمالي

عضو جدید
پمپ بتن

پمپ بتن

با سلام
يه عكس از پمپ بتن گذاشتم براي دوستاني كه دانشجو هستند و هنوز درگير كارهاي اجرايي نشدند . اين يك پمپ چهار دكله هوايي هست . به اين دليل بهش ميگن چهار دكله چون چهار تا بازو داره كه رويهم جمع و در هنگام كار باز ميشه . نوع سه دكله اون هم هست .يكي از ماركهاي معروف پمپهاي بتن schwing ميباشد .اين نوع پمپ به دليل سهولت در جابجايي استفاده زيادي ميشه نسبت به نوع زميني اون كه بايد با يك يدك كش مثل تراكتور يا ... جابجا بشه . تراك ميكسر در قسمت انتهايي پمپ ميايسته و بتن رو وارد دستگاه ميكنه و بتن پمپ ميشه به سمت پارت بتن ريزي .

پیوست ها

• pump.pdf
    237.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

*جولیا

عضو جدید

با سلام : درمورد دستگاههای بتن ریز که مطلبی خواسته بودید و گویا دوستان این مطلب رو دراختیارتون گذاشتن ، لطف می کنید در مورد موضوع فوق هر مطلب یا فیلم حتی انیمیشن و.. داشتید در اختیار من قرار بدید ممنون میش از لطفتون :smile:;)

گروت من

عضو جدید
پمپ بتن برای انتقال بتن استفاده میشود و انواع مختلفی از پمپ بتن وجود دارد. که شامل پمپ بتن زمینی، پمپ بتن دکل پمپ بتن موبایل یا سیار و غیره میباشد.

khomar

عضو جدید
بتن پمپی

بتن پمپی

سلام دوستان من در باره بتن پمپی یه سری اطلاعات میخوام اگه کسی مطلبی داره لطف کنین در اختیارمنم قرار بدین.مرسی

aziz afshar

عضو جدید
راهنمای

راهنمای

سلام دوستان من در باره بتن پمپی یه سری اطلاعات میخوام اگه کسی مطلبی داره لطف کنین در اختیارمنم قرار بدین.مرسی

برای اطلاع از کار کرد بتن پمپی بهتر است که از کتاب ویاجزوه مشین آلات ساختمان کمک بگیرید .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورت اگه نحوه تخلیه بتن باشه خب بتنی که با پمپ تخلیه میشه ، میشه بتن پمپی ،که پمپ هوایی داریمو پمپ زمینی
بتنی که میکسر میاره رو یا شوتی تخلیه میکنن و یا با پمپ
منظورت این بود؟!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

گروت من

عضو جدید
پمپ بتن

پمپ بتن

با سلام
يه عكس از پمپ بتن گذاشتم براي دوستاني كه دانشجو هستند و هنوز درگير كارهاي اجرايي نشدند . اين يك پمپ چهار دكله هوايي هست . به اين دليل بهش ميگن چهار دكله چون چهار تا بازو داره كه رويهم جمع و در هنگام كار باز ميشه . نوع سه دكله اون هم هست .يكي از ماركهاي معروف پمپهاي بتن schwing ميباشد .اين نوع پمپ به دليل سهولت در جابجايي استفاده زيادي ميشه نسبت به نوع زميني اون كه بايد با يك يدك كش مثل تراكتور يا ... جابجا بشه . تراك ميكسر در قسمت انتهايي پمپ ميايسته و بتن رو وارد دستگاه ميكنه و بتن پمپ ميشه به سمت پارت بتن ريزي .

پمپ‌ بتن و مواد افزودنی به پمپ بتن
پمپ بتن برای انتقال بتن استفاده میشود و انواع مختلفی از پمپ بتن وجود دارد. که شامل پمپ بتن زمینی، پمپ بتن دکل پمپ بتن موبایل یا سیار و غیره میباشد.
استفاده از انواع روان كننده ها بتن برای پمپ بتن به امر حیاتی تبديل شده است. اين مواد با اهداف گوناگون از جمله پمپ كه به بتن با اسلامپ بالا نياز است، مورد استفاده قرار مى گيرند. فابیر تولید کننده انواع روان کننده بتن مناسب برای استفاده در پمپ بتن می باشد. با استفاده از روان کننده بتن مناسب برای پمپ بتن، پمپ پذیری بالارفته و باعث می شود که استهلاک پمپ بتن پایین بیاید.

3 نوع عمده پمپ بتن

1. پمپ بتن موبایل که معمولان لین نوع پمپ بتن بر روی کامیون سوار است
  2. پمپ بتن زمینی
  3. پمپ بتن دکل شوئینگ با قابلیت تنظیم ارتفاع

pesarak!

عضو جدید
با سلام
اين يك پمپ چهار دكله هوايي هست . به اين دليل بهش ميگن چهار دكله چون چهار تا بازو داره كه رويهم جمع و در هنگام كار باز ميشه . نوع سه دكله اون هم هست .يكي از ماركهاي معروف پمپهاي بتن schwing ميباشد .اين نوع پمپ به دليل سهولت در جابجايي استفاده زيادي ميشه نسبت به نوع زميني اون كه بايد با يك يدك كش مثل تراكتور يا ... جابجا بشه . تراك ميكسر در قسمت انتهايي پمپ ميايسته و بتن رو وارد دستگاه ميكنه و بتن پمپ ميشه به سمت پارت بتن ريزي .

"اين نوع پمپ به دليل سهولت در جابجايي استفاده زيادي ميشه نسبت به نوع زميني اون كه بايد با يك يدك كش مثل تراكتور يا ... جابجا بشه"
به دلیل همخوانی قطعات و استعلاک کم استفاده زیادی میشه وگر نه فرقی با مارکهای دیگه از لحاظ سهولت در جابجايي نداره.
نوع زمینی یا همون ثابت توسط خاور یا بادسان یدک کشیده میشه نه تراکتور
میکسر بتن آماده را در قسمت وان پمپ تخلیه میکنه و پمپ توسط لوله به محل بتن ریزی هدایت میکنه و ....

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pesarak!

عضو جدید
استفاده از انواع روان كننده ها بتن برای پمپ بتن به امر حیاتی تبديل شده است. اين مواد با اهداف گوناگون از جمله پمپ كه به بتن با اسلامپ بالا نياز است، مورد استفاده قرار مى گيرند. فابیر تولید کننده انواع روان کننده بتن مناسب برای استفاده در پمپ بتن می باشد. با استفاده از روان کننده بتن مناسب برای پمپ بتن، پمپ پذیری بالارفته و باعث می شود که استهلاک پمپ بتن پایین بیاید.

3 نوع عمده پمپ بتن

2. پمپ بتن زمینی

پمپ بتن (موبایل، دکل، سیار) یکی هستند
CONCRETE PUMPS

پمپ بتن (ثابت، یدک) یکی هستند
CONCRETE PUMPS

یه پمپ دیگه هست بوم پلان
PLACING BOOMS
یه پمپ دیگه همراه پمپ دکل یه تراک میکسر هم داره FAHRMISCHERBETONPUMPEN

روان كننده ها بتن
برای​
پمپ بتن
به امر حیاتی نیست، چون پمپ قادر به پمپاژ نیست افزوده میشه و بیشتر برای برجهای بلند و معمولا واسه پمپ ثابت
روان كننده ها بتن
باعث کاهش مقاومت سیمان میشه

پمپ بتن
دکل شوئینگ با قابلیت تنظیم ارتفاع>>>>>>>؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شوئینگ ، البا ، سیفا ، پوتمایسر ، رد و..... اینا اسم شرکت سازنده است که شوئینگ آلمانیه و از لحاظ سیستم هیدرولیک از همه ساده تره

پمپ بتن (موبایل، دکل، سیار)
CONCRETE PUMPS
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پمپ دیگه هست بوم پلان
PLACING BOOMS

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پمپ دکل همراه با تراک میکسر FAHRMISCHERBETONPUMPEN

پمپ بتن (ثابت، یدک)
CONCRETE PUMPS

آخرین ویرایش توسط مدیر:

concrete 1

عضو جدید
پمپ بتن

پمپ بتن

3 نوع عمده پمپ بتن

2. پمپ بتن زمینی

دوستمون درست میگه ممکن هست از نظز اسم پمپ بتن با هم متفاوت باشند ولی هرود یکی هست.
و عکس های بسیار خوبی بودند مننون

گروت من

عضو جدید
پمپ بتن

پمپ بتن

دوستمون درست میگه ممکن هست از نظز اسم پمپ بتن با هم متفاوت باشند ولی هرود یکی هست.
و عکس های بسیار خوبی بودند مننون

ممنون از تذکر شما البته فکر کنم در ترجمه انواع پمپ بتن مشکلی پیش آمده. البته دوستان عکس های خوبی از انواع پمپ بتن قرار دادند که ممنون.

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

[h=3] پمپ‌ بتن چیست: [/h] پمپ بتن دستگاهی است که بتن را به نقاط مختلف منتقل میکند و پمپ بتن با توجه به ارتفاع سازه و یا عمق بتن ریزی در انواع مختلف موجود میباشد و انواع پمپ بتن با انواع فشارهای هیدرولیکی مختلف نیز موجود میباشد.

[h=3] انواع پمپ بتن[/h] پمپ بتنزمینی
پمپ بتن دکل شوئینگ
پمپ بتن موبایل
پمپ بتن (دکل دار)
پمپ بتن سیار
پمپ بتن دکل شوئینگ و موبایل دارای ارتفاع قابل تنظیم تا ارتفاع 100 متر می باشند.
[h=3]پمپ بتن نوع ثابت[/h] پمپ بتن نوع ثابت :
که در این مدل پمپ بتن ، پمپ بتن نوع ثابت بتن مورد نیاز خود را از میکسر میگیرد و به محل مورد نظر پمپ میکند ، در حالیکه پمپ بتن در محل پروژه مستقر شده است.

[h=3]پمپ بتن نوع سیار[/h] پمپ بتن نوع سیار بتن مورد نیاز خود را از میکسر حامل بتن دریافت و به محل مورد نظر منتقل می کند. ، در حالیکه پمپ بتن سیار بر روی کامیون نصب گردیده است

[h=3]تاثیر فوق روان کننده های فابیر در کارکرد پمپ بتن[/h]
استفاده از فوق روان کننده های ساخت شرکت فابیر در بتن مورد استفاده در پمپ بتن باعث روانی کاذب جهت پمپ پذیری راحت و آسان پمپ بتن و داشتن بتنی هموژن در پمپ بتن میشود که موجب پایین آمدن هزینه استهلاک پمپ بتن شده و همچنین عمر پمپ بتن را بالا می برد.

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=1]شات کریت یا همان بتن پاششی[/h] شات کریت ، همان بتن پاششی است که بوسیله پمپ شاتکریت به سطح پاشیده می شود. با استفاده از مواد افزودنی فابیر در پمپ شات کریت یا پمپ بتن پاششی موجب بالا رفتن استحکام بلند مدت و کوتاه مدت شات کریت یا بتن پاششی میشود و همچنین با اضافه کردن این ماده به پمپ بتن، شات کریت دیسپرس شده و ضریب بازگشت آن بسیار کاهش میابد از مزایای دیگر این افزودنی به پمپ شات کریت یا بتن پاششی این است که با افزودن این ماده از ایجاد ترک در بتن جلوگیری می شود.
افزودنی شات کریت یا بتن پاششی فابیر که به پمپ شات کریت اضافه میشود و از رشد ترک در بتن جلوگیری کرده و باعث آب بند شدن آن می شود.همچنین این مواد افزودنی نفوذ پدیری شات کریت یا بتن پاششی در برابر یون کلر و کربناسیون را کاهش می دهد.
[h=2] بتن پاششی یا شات کریت و مواد افزودنی بتن پاششی[/h] ماده افزودنی برای ساخت بتن پاششی یا شات کریت بر پایه مواد افزایش دهنده استحکام بتن در بلند مدت و کوتاه مدت است و همچنین این ماده افزودنی موجب آب بندشدن بتن پاششی می شود. این ماده افزودنی برای ساخت بتن پاششی یا شات کریت دارای الیاف بوده و با ایجاد لزجت موجب کاهش ضریب بازگشت بتن پاششی می شود همچنین این ماده افزودنی برای ساخت بتن پاششی یا شات کریت از ایجاد ترک های احتمالی در بتن پاششی جلوگیری نموده و مانع پیشرفت ترک در بتن پاشیده می شود. همچنین استفاده از ماده افزودنی برای ساخت بتن پاششی یا شات کریت موجب کاهش خطرات ناشی از تغییرات سریع دما و کاهش زمان لازم جهت نگهداری و محافظت از بتن می گردد.. فابیر تولید کننده مواد افزودنی مورد نیاز بتن پاششی یا شات کریت و مواد افزودنی برای پمپ بتن پاششی یا شات کریت می باشد. از دیگر مزایای مواد افزودنی شاتکریت افزایش مقاومت مکانیکی است و همچنین چسبندگی بیشتر بین بتن و میلگرد است. در مواد افزودنی فابیر به علت استفاده از الیاف و پودر میکروسیلیس شاهد افزایش مقاومت فشاری به بیش از550 kg/cm2 خواهیم بود و هم چنین به علت لزجت مناسب و عدم استفاده از قالب سبب می شود تا سطح مورد نظر بهتر دیده شود و بتن به شکل مناسب تری بین میلگردها اجرا خواهد شد. فابیر تولید کننده مواد افزودنی مورد نیاز بتن پاششی یا شات کریت و مواد افزودنی برای پمپ بتن پاششی یا شات کریت می باشد.

گروت من

عضو جدید
پمپ بتن - پمپ کردن بتن آماده

پمپ بتن - پمپ کردن بتن آماده

انواع پمپ بتن و قطعات پمپ بتن

ماشین آلات بچینگ و بتن آماده. بانک اطلاعات بتن کشور فهرست تامین کنندگان پمپ بتن و قطعات پمپ بتن در کشور. اطلاعات آن را در آگهی های مندرج و تنها بانک اطلاعاتی بتن کشور بیابید.

پمپ بتن

mpiramooni

عضو جدید
پمپ های بتن

پمپ های بتن

سلام
از کدام قسمت مشگل دارین . برق . الکترونیک . یا هیدرولیکش ؟
هر کدام رو خواستین بگین .در موردش مقاله یا فیلم یا نقشه های اصلی پمپ ها رو دارم
من تعمیر کار پمپ های بتن هستم (برق و الکترونیک) ضمنا هیدرولیکش هم بلدم
فقط نوع پمپ رو ذکر کنید مثال: شویینگ . سیفا . پوتس . لیبهر . زوملاین .......

آخرین ویرایش:
بالا