لیست کامل دروس دوره کارشناسی مکانیک ماشین آلات!

amin karmania

عضو جدید
سلام به همه" اینم لیست کامل دروس دوره کارشناسی ماشین آلات!

درس ها یایه:
ریاضی 1و2 / فیزیک 1و2/ شیمی/ معادلات / برنامه نویسی /آز فیزیک1و2

درس های اصلی:
استاتیک / دینامیک / نقشه کشی صنعتی 1و2 / مقاومت مصالح 1و2 / آز مقاومت مصالح/ علم و مواد / مکانیک سیالات / ترمودینامیک1 / آمار مهندسی / ارتعاشات مکانیکی / فیزیک و مکانیک خاک / عملیات فیزیک و مکانیک خاک / زراعت / دامیروری / باغبانی

درس های الزامی:
موتورهای احتراقی / طراحی اجزا1و2 / کارگاه موتورهای احتراقی / مکانیک تراکتور / کارگاه مکانیک تراکتور / مبانی خاکورزی و کاشت / کارگاه مبانی خاک ورزی و کاشت / مبانی داشت و برداشت / کارگاه مبانی داشت و برداشت / شناخت و طراحی سیستم های هیدرولیک / آز شناخت و طراحی سیستم های هیدرولیک /گارکاه جوشکاری و ورق کاری / کارگاه ماشین ابزار1 / مبانی مهندسی برق1 / آز مبانی مهندسی برق / طراحی ماشین آلات کشاورزی

و 10 واحد اختیاری از دروس:
ترمودینامیک 2 / سیستم های انتقال توان / اتقال حرارت / محاسبات عددی / آز ترمو دینامیک / روش های طراحی و مهندسی / مبانی مهندسی برق2 / محاسبات عددی / روش طراحی مهندسی / خواص فیزیکی و مکانیکی محصولات کشاورزی / عملیات خواص فیزیکی و مکانیکی محصولات کشاورزی / مهندسی تعمیر و نگهداری / عملیات مهندسی تعمیر و نگهداری / اندازه گیری و سیستم های کنترل / مهندسی تجهیزات فرآوری محصولات کشاورزی
.
.
.
.
بعد اینکه همه اینارو تموم کردی تو یه مهندس ماشین آلاتی! بهت تبریک میگم!

آخرین ویرایش:

amin karmania

عضو جدید
مگه باید چطور باشه ! عالیه!
حداقل برا من یکی که خوب بوده! من دوست داشتم مکانیک قبول شم ولی نشد تو انتخابا بعدی ام اشتباهی ماشین آلات قبل عمران زدمو قبول شدم میتونستم ترم دوم برم عمران ولی نرفتم!
الانم که سال دومم واقعا از اینکه نرفتم خوشحالم! تو چی؟ برا تو چطور بوده!

آخرین ویرایش:

meisam3000

عضو جدید
با سلام
ببخشید می خواستم بپرسم که چند درصد از کتابهای رشته مهندسی مکانیک در مهندسی ماشین های کشاورزی گرایش ماشین آلات و آب تدریس می شه؟
ممنون

hamid.noor

عضو جدید
با سلام
ببخشید می خواستم بپرسم که چند درصد از کتابهای رشته مهندسی مکانیک در مهندسی ماشین های کشاورزی گرایش ماشین آلات و آب تدریس می شه؟
ممنون

اگه چارتهای 2 تا رشته رو بذاری کنار هم میبینی که حدود 70_80% مثل همن!!!!!

alamot

عضو جدید
سلام.من کاردان ماشینهای کشاورزی 8 سال پیشم.میشه کمکم کنید بدونم که آیا منابع دوره کاردانی به کارشناسی عوض شده؟میشه بهم معرفی کنید؟کلا راهنمایی میخوام برا ادامه تحصیل.ممنون

ermi.k

عضو جدید
نقشه 2 در چارت هست و اتفاقا از درس های پیچیده رشته ماشین آلاته.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
میخواستم بپرسم که این رشته کلا چطوریه؟
کدوم گرایشش از همه بهتره؟
بازار کارش چطوره؟
با توجه به اینکه من تو تبریز زندگی میکنم و اینجا کارخانه تراکتور سازی و ماشین سازی هست ، این رشته رو برا من چطور میدونید؟
خواهشا راهنماییم کنین!

بالا