لیزر موهای زاید در صورت حاملگی و برنز بودن

baranclinic

عضو جدید

لیزر موهای زاید در صورت حاملگی و برنز بودن


یکی از بهترین روش‌هایی که lمروزه تقریباً جایگزین بقیه راه‌ حل ها شده است و طرفداران زیادی پیدا کرده است،بر طرف کردن موهای زاید توسط لیزر است. لیزر موهای زاید موجب ظریف تر، روشن تر و کند شدن رشد مو می شود.در حال حاظر چیزی به نام حذف موهای دائمی موهای زائد پایه ی علمی ندارد،و در تمام روشها از جمله لیزر، کاهش طولانی مدت موهای موهای زائد هدف می باشد.با این وجود لیزر موهای زاید برای برخی افراد ممکن است مشکلاتی به وجود بیاورد که به همین دلیل به این افراد توصیه نمی شود. افراد دیابتی، افرادی که پوست خود را برنز کرده اند، افرادی که در ناحیه مورد نظر دچار آسیب، زخم و جراحت های شدید شده اند و زنان باردار و شیرده و افرادی که داروی خاصی مصرف می کنند جزو این دسته می باشند.
دلیل به وجود آمدن موهای زاید:

در بسیاری از بیمارانی که در نواحی وابسته به هورمون موی زاید دارند (در خانمها زمینه ی بیماری های هورمونی (اختلالات تخمک) صورت،گردن،دور نوک سینه،بین دو سینه و اطراف و پایین ناف وجود دارد ). به طور معمول در صورتی که بیمار p.c.o.d و تخمدان پر کیست گذاری chornic anovulation قاعدگی منظمی داشته باشد. برای مدت طولانی تعداد موها ثابت باشد و در خانواده هم سابقه ی پر مویی وجود داشته باشد.و سایر علایم اختلالات هورمونی مثل ریزش مو،جوش زدن صورت، پرب و پرتغالی شدن پست،نازایی وجود نداشته باشد و تست هورمونی بیمار هم نرمال باشد بدون دستور دارویی خاص لیزر شروع می شود .

اما اگر هر یک از علائم فوق الذکر وجود داشته باشد یا ضمن انجام لیزر موهای زائد به نظر برسد که جواب بیار کند تر از حد معمول است ،باید به فکر انواع خفیف اختلالات هورمونی بود که ممکن است در سونو گرافی و آزمایشات هم نکته غیر طبیعی وجود نداشته باشد، در این حال توصیه به تست درمانی می شود،بنابرین تحت نظر پزشک پزشک دارو و درمانی که طولانی مدت هم هست شروع خواهد شد.

عوارض لیزر موهای زائد در دوران بارداری


  • گاهی اوقات استفاده از لیزر ممکن است باعث ایجاد درد و ناراحتی قرمزی، خارش و مشکلات پوستی دیگر شود و برای برطرف شدن این مشکلات ، پمادهای بی حس کننده نیز تجویز شود. این پمادها پس از استفاده به طور کامل جذب بدن می‌شوند. به همین دلیل است که پزشکان توصیه می‌کنند که این پمادها در دوران بارداری و شیردهی استفاده نشوند.
  • برای اینکه موهای زائد به طور کامل از بین بروند معمولاً بین ۶ تا ۸ ماه زمان نیاز است که یعنی ممکن است جلسات لیزر تا ماه های پایانی بارداری ادامه یابد.بهتر است بدانید پوست بدن در مراحل پایانی بارداری حساس‌تر می‌شود و لیزر دردآور خواهد بود.‌
  • در ماه های پایانی بارداری دراز کشیدن و نشستن در زمان انجام لیزر دشوارتر می‌شود.
  • در دوره باردای ممکن است بعضی از مادران، موهای زائد بدنشان کاهش یابد و بر عکس، برخی با ضخیم تر شدن ریشه ی موهای زائد مواجه شوند که این تغییرات تا اواخر دوران شیر دهی ادامه خواهد یافت و این تغییرات ممکن است تأثیرات لیزر را از بین ببرد.
تذکر:

توصیه می شود که پس از زایمان نیز تا پایان دوران شیردهی از انجام لیزر موهای زاید پرهیز کنید. زیرا بدن مادران شیرده مملو از هورمون‌ می‌باشد و انجام این روش عوارضی را به همراه خواهد داشت.
______________________________________________________________________________________________________________
کلینیک زیبایی باران
| مطب پوست، مو و مرکز لیزر موهای زائد در رشت
منبع : baran-clinic.ir

 

Similar threads

بالا