[لپ تاپ مناسب برای مهندس عمران] ►پرسش و پاسخ

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من گوشی گلکسی اس 3 دارم
هرچی وصل نت میشم و میخام بیام این سایت فقط یسری از لینکا رو نشون میده:(
و لینگایی که میخام مثل وعکس و فیلم عمرانی رو نشون نمیده

کلا بخش "بخش ها" رو نداره فقط بخش"عنوان/اغازگر تاپیک" رو داره

کسی میدونه باید چیکار کنم؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
بچه ها من گوشی گلکسی اس 3 دارم
هرچی وصل نت میشم و میخام بیام این سایت فقط یسری از لینکا رو نشون میده:(
و لینگایی که میخام مثل وعکس و فیلم عمرانی رو نشون نمیده

کلا بخش "بخش ها" رو نداره فقط بخش"عنوان/اغازگر تاپیک" رو داره

کسی میدونه باید چیکار کنم؟

با سلام ..............

به گفته يكي از دوستان نزد اينجانب ..........

ريستارت ............نت ورك .........كنيد.............

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
Re: لپ تاپ مناسب برای مهندس عمران

Re: لپ تاپ مناسب برای مهندس عمران

ممنون اما میشه یکم بیشتر راهنمایی کنید؟:sweatdrop:
الان دقیقا نمیدونم باید چیکار کنم:whistle:

سلام .. اين tapatalk و از بازار يا. كندو يا مايكت بگير و زندگي كن

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

آخرین ویرایش توسط مدیر:

yuhoo110

عضو جدید
بهترین لپ تاپ عمرانی

بهترین لپ تاپ عمرانی

بد ندیدم تجربه چندین ساله خودمو در کامپیوتر با دوستان عزیزم تقسیم کنم.

در مورد تهیه لپ تاپ در حال حاظر صحبت میکنم
اگر دانشجویی یا اگر مهندس تازه کاری یا زیر قرضی برو سراغ لپ تاپ acer مدل های cor i3 با اطمینان میگم این دستگاه که تقریبی تو رنج یکو سیصد هست تمام کاراتو به خوبی ج میده
و دستگاه های خرکاریه به نسبت پولت
مزیت
نرخ پایین چون مثل سونی و ... پول اسمشو نمیخوره
موجود بودن قطعات یدکیش و ارزون بودن تعمیراتش
هر تعمیرکار لپ تاپی به acer آشنایی داره
کیفیتش بالاتر با برابر مدل های dell و hp و lenovo و .. موجود در بازاره

و اگر میخایی لپ تاپ حرفه ای و با دوام و کارگاهی بخرید فقط و فقط و فقط برید سراغ THINKPAD سری T از IBM سابق یا LENOVO الان
مشخصاتی که در این لپ تاپ هاست واقعی واقعیست
هر مدلی از سری T بگیری کارتو راه میندازه حتی دست دومش
بدنه های بسیار مقاوم در برابر افتادن ، ضربه ، اشعه و مغناطیس و گرد و خاک کارگاه
کیبرد بسیار نــــرم و راحت که ضد آب هم هست و در مقابل باران و چایی و ... مشکلی نداری
سرعت پردازش عــــــــالی مخصوصا تو نرم افزارها
دارای پورت های کاربردی و مقاوم
مزایاش زیاده
من الان یه THINKPAD T61 دارم که دست دوم گرفتم
CPU: 2.1 COR2DUO
RAM : 2G
HARD: 160
DVD WRITER
دارای فینگر پرینت یا رمز امنیتی اثر انگشت
لولاهای خیلی محکمی داره
الان چند ساله دارمش و مثل آب خوردن اتوکد 2013 و آنتی ویروس مک کافی و بقیه برنامه هامو جواب میده
تست کردم لپ تاپم سرعتش از COR I5 های موجود بازار مثل HP 4530 و LENOVO E530 بالاتره
تاکید میکنم
تاکید میکنم
تاکید میکنم
تاکید میکنم
تاکید میکنم
تاکید میکنم
مارک : لنوو اونم فقط سری تینکپد مدل های تب عـــــــالـــــیه
الان سازگار ارقام وارد کنندشه
مدل های T420 T430 T530 T520 تو بازار فکر کنم موجوده اونایی که 500 هستند مانیتورش 15 اونایی که 400 هستند مانیتورش 14 هست
14 بهتره چون وزنشون بالاست که به دنیایی مزیتش می ارزه

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز

اگر دانشجویی یا اگر مهندس تازه کاری یا زیر قرضی برو سراغ لپ تاپ acer مدل های cor i3 با اطمینان میگم این دستگاه که تقریبی تو رنج یکو سیصد هست تمام کاراتو به خوبی ج میده
مزیت

و اگر میخایی لپ تاپ حرفه ای و با دوام و کارگاهی بخرید فقط و فقط و فقط برید سراغ THINKPAD سری T از IBM سابق یا LENOVO الان
کیبرد بسیار نــــرم و راحت که ضد آب هم هست و در مقابل باران و چایی و ... مشکلی نداری
مزایاش زیاده
DVD WRITER
لولاهای خیلی محکمی داره
الان چند ساله دارمش و مثل آب خوردن اتوکد 2013 و آنتی ویروس مک کافی و بقیه برنامه هامو جواب میده
تست کردم لپ تاپم سرعتش از COR I5 های موجود بازار مثل HP 4530 و LENOVO E530 بالاتره
تاکید میکنم
تاکید میکنم
تاکید میکنم
تاکید میکنم
تاکید میکنم
تاکید میکنم
مدل های T420 T430 T530 T520 تو بازار فکر کنم موجوده اونایی که 500 هستند مانیتورش 15 اونایی که 400 هستند مانیتورش 14 هست

با تشکر از دوست عزیز که تجربیات خودش رو در اختیار ما قرار داد.
اما 2تا سوال برام پیش اومد.
یکی اینکه لبتاپ acer رو گفتی که هر تعمیرکاری بلده، آیا این دلیلی بر این نیست که این لبتاپ ها زود خراب میشن؟
دومی هم این که واقعا لبتاپ LENOVO شما با CPU COR2DUO سرعتش از COR I5 های دیگه بیشتره؟ واقعا؟

آخرین ویرایش:

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز

مزیت

مزایاش زیاده
DVD WRITER
لولاهای خیلی محکمی داره
تاکید میکنم
تاکید میکنم
تاکید میکنم
تاکید میکنم
تاکید میکنم
تاکید میکنم

من اواخر تابستون 91 لپ تاب ایسر مدل G 5750 خریدم
الانم اصلا ازش راضی نیستم
از نرم افزاری سخت افزاری کلا ضعیفه

2ماه پیشم یه لپ تاب ایسوز خریدیم اون خیلی بهتر از ایسره
اما ایسوزای جدید ویندوز8 باید روشون نصب بشه
و یسری مشکلات درست میکنن

sameng

عضو جدید
راهنمایی برای خرید PC برای یک دانشجوی عمران؟(انتقال به تایپیک لپ تاپ مناسب برای مهندس عمران)

راهنمایی برای خرید PC برای یک دانشجوی عمران؟(انتقال به تایپیک لپ تاپ مناسب برای مهندس عمران)

سلام
برای پشتیبانی نرم افزارهای عمرانی تا سه سال دیگه به نظرتون چه سیستمی (کامپیوتر) لازمه؟
منظورم cpu-ram-گرافیک........:)

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
چقدر هزینه می خواید بکنید
بهتره سیستم این قطعات رو داشته باشه...خیلی کلی نوشتم... قیمتش می تونه از 2800 میلیون تا 5 میلیون متغیر باشه ....قطعات اصلی اینها هستند
cpu i7 any model
ram 8 or 16 gb bus 1600mhz
h.d.d 2tb sata3
vga geforce 740 2gb or higher
mainboard h87 haswell support any brand
یه سر به سایتهای زیر بزن واسه قیمت گرفتن
www.rayansaba.com
www.rayaneh.com

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام .. پیشنهاد من اینه که لپ تاپ بگیری ، البته نوع و مدلشم به این بستگی داره که تا 3 سال آینده چه کاری بخوای انجام بدی ، من باب مثال میگم ، برای یک مهندس عمران همین الان که اینجا نشستیم تا طراحی یک سازه 10 طبقه یک Core 2 هم با 2 گیگ رم و هارد 200 میتونه انجام بشه ، تا 3 سال دیگه هم فکر نکنم شما بخوای بزرگتر از این کار بکنی ، برای همینم خیلی هزینه نکن .. چون برنامه های ما مثل Safe و Sap و Etabs و اتوکد رو میتونید به راحتی با یک سیستم و یا لپ تا یک میلیونی Run کنی . ولی اگر بیشتر خواستی کار بکشی ازش مثلاً بشینی Call Of Duty بازی کنی و .... فکر یه لپ تاپ درست درمون باش :)

MHM_ID

عضو جدید
سلام

اول از همه قیمت خیلی مهمه ، خوب هر چی پول بدی اش میخوری ولی کلا نرم ازفار های مهندسی اون قدرا هم سنگین نیستن و شما اگه بخوای حداقل رو حساب کنی یه core i3 کار تو حل میکنه ( منم پیشنهادم لپ تاپه ) ولی اگه بخوای چندین سال خوب کار کنه یه core i 5 با حداقل رم 6 و هاردم بستگی به کارایای دیگت داره ولی اکثرا با این سیستمی که گفتم یا 500 یا 750 ، و گرافیک هم برای لپ تاپ ها اکثرا اینتل هست سری u که از نظر مصرف باطری بهینه تر شده و به طور کل تو مایه های 1500 تا 1850 در می اد . برات تقریبا تا 3 سال بهترین سیستمه و بازی های خوبی هم میتونی باش بازی کنی اگه بخوای ....

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
سلام دوست عزیز
نظر من هم این هستش که یه لپ تاپ بگیری چون حملش هم راحت تره و بعدا واست دردسر و هزینه اضافی نمیشه
اما هر چی می گیری یا هر مدلی میگری مهم نیست همه اش از نظر دوام سخت افزاری تقریبا مثل هم هستن ولی سعی کن گرافیک بالا و رم و هارد بالا داشته باشه بقیه اش زیاد مهم نیست چون یه سری از برنامه ها تو سیستم های گرافیک پایین مدام هنگ می کنه و سرعت میاد پایین
موفق باشی

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
یه شیش ماه تحقیقات کردم این لپتاپ رو از هر نظر مناسب دیدم .
lenovo Z510

مزایاش ..وزن خیلی کم و باریک بودن قدرت سخت افزاری بسیار قوی و اتصالات کامل و محکم و کیبورد اورگونومی و کامل و پد بزرگ و کاربردی و قیمت خیلی مناسب اون اشاره کرد
در عوض صفه نمایش متوسط ( البته با روکش مات ) و وبکمشم افتضاحه ... که فک نکنم برا مهندسین عمران مهم باشه

توی تحلیل دینامیک نرم افزار آباکوس تست که واقعا ادم شکفت زده میکرد .... برای برنامه های معمولی مثله سیویل تری دی و کدو و ایتبسو اینام که کلهم هیچ مشکلی نداره
این لینکه مشخصاتش ( کلیک کنید )

یه چیزی توی خرید لپتاپ یه چیزی که شاید بچه ها توجه نکنن اینه که شاید زیاد مهم نباشه i3 یا i5 یا غیره ... بیشتر به فرکانس پردازنده و مقدار کش (cache ) توجه کنیدو توصیه مشابه برای کارت گرافیکه که قدرتش ربطی اصلا به مقدا رحافظش نداره بر عکس تفکر خیلیا ..که توضیحش طولانیه اینجا نمیگنجه ... . و یه توصیه دیگه برای کارای مهندسی هرگز از پردازنده هایی که اخر اسمش U داره استفاده نکنین . که بازم جای توضیحش اینجا نیست باز به عهده مخاطب ... »)
و یک توصیه برادرانه اینکه اینجا دنبال مشاوره برای خرید لپتاپ نباشید :D
هر چیزی جای تخصصی خودش

آخرین ویرایش:

korosh73

عضو جدید
سلام خدمت دوستان گل. من قصد خرید یک لپتاپ رو دارم با نهایت بودجه 4 تومن (حالا حتما نباید همه این 4 تومن خرج بشه که !! مگر اینکه ارزشش رو داشته باشه !! )
بین دو گزینه موندم (البته اگه گزینه بهتری هست ، شما بهم بگید !)
یکی N550JK ایسوس و ME864 اپل !

میدونم که این دو تا زمین تا اسمون با هم فرق دارن . ولی من تنها بازی که باهاش میکنم ، ممکنه فیفا یا pes باشه !
میخوام که همه ی برنامه های مهندسی عمران رو اجرا کنه .
ضمنا این لپتاپ باید طوری باشه که من چون مدتی دور از خونه هستم ( دانشگاه شهر دیگه ایی هست ) ، جوابگوم باشه !
بجز اون برنامه های عمرانی و اون بازی های بالا که گفتم ، بقیه کاری که با لپتاپم میکنم ، وبگردی (طراحی سایت) ، موزیک گوش کردن و فیلم دیدن و ... هست .
کیفیت صفحه نمایش خیلی خیلی خیلی برام مهمه . خروجی HDMI هم که دیگه همه دارن و برام مهم هست .
به نظرتون چیکار کنم ؟!

----------------
یه سوال !
اگه روی ME864 از طریق بوت کمپ ویندوز نصب کنم ، میتونم اون دو تا بازی ( ورژن های آخرشون ) رو اجرا کنم ؟ گرافیکش توانش رو داره ؟! و اینکه برنامه های عمرانی (که برای مک وجود ندارن) رو اجرا میکنه ؟
هنگ و این حرفا که توش نیست (توی ویندوزش !!)؟!

----------

ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید .

hamir1416

عضو جدید
سلام خدمت دوست گلم
در مرحله اول بگم که مک بوک اپل رو برای مهندسی عمران خط بکش (تا دلت بخواد دلیل دارم براش....)
برای مهندسی عمران و بازی هایی که در نظر دارید میشه از هر برندی چند تا گزینه خوب معرفی کرد ..... اما وقتی گفتید که صفحه نمایش برام خیلی مهمه .... asus تو اون رنج قیمت بهترین پنل ها رو استفاده میکنه ( بنده یه زمانی در مرکز خدمات لپ تاپ کار کردم و اطلاعاتی دارم)
سری n asus از هر لحاظش عالیه
بنده خودم n551 jq دارم
فقط یه مسِله گول صفحه نمایش لمسی رو نخور که کیفیت صفحه اش از نمایشگر مات کمتره
در هر صورت بنده در خدمت دوستان عزیز برای مشاوره خرید لپ تاپ هستم

بالا