[لپ تاپ مناسب برای مهندس عمران] ►پرسش و پاسخ

redblue

عضو جدید
لپ تاپمناسب عمران؟

لپ تاپمناسب عمران؟

با سلام
از دوستانی که اطلاعی در زمینه لپ تاپ دارن خواهش میکنم که راهنمائی کنن یه لپ تاب تا قیمت حدود 1300000 تومان که مناسب کارهای عمرانی باشه چه مدلی بگیرم خوبه.
ممنون از همگی:gol:

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
با سلام
از دوستانی که اطلاعی در زمینه لپ تاپ دارن خواهش میکنم که راهنمائی کنن یه لپ تاب تا قیمت حدود 1300000 تومان که مناسب کارهای عمرانی باشه چه مدلی بگیرم خوبه.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام-من خودم یک ساله که dell 5110 cori7 دارم که الان قیمتش 1350000 هست.کلی نرم افزار عمرانی هم نصب کردم که تا الان هیچ مشکلی نداشتم.در روز 1 ساعت هم خاموش نیست.همینطوری روشن ولش می کنم-خیلی لپ تاپه خوبیه-فقط شاید از شکلش خوشت نیاد

s-a-l-i-m

عضو جدید
با سلام
ببین دوست من نوت بوک های زیادی هستند که میتونید با این قیمت بخرید و مدل های خیلی زیادی !!!
ولی پیشنهاد بنده به شما اینه که هیچ وقت سراغنوت بوک هایی مثل سونی نرید چون قیمت بیشتری دارند ولی شما با این بودجه میتونید یه مدل ایسوز خوب بخری یا دل یا حتی اچ پی !!!
برای عمران هم تو این قیمت هر نوت بوکی بخری خوبه فقط خودت تلاش کن بهترینش رو پیدا کنی تا پولت هوا نره !!

Moein.B

ببین دوست من نوت بوک های زیادی هستند که میتونید با این قیمت بخرید و مدل های خیلی زیادی !!!
ولی پیشنهاد بنده به شما اینه که هیچ وقت سراغنوت بوک هایی مثل سونی نرید چون قیمت بیشتری دارند ولی شما با این بودجه میتونید یه مدل ایسوز خوب بخری یا دل یا حتی اچ پی !!!
برای عمران هم تو این قیمت هر نوت بوکی بخری خوبه فقط خودت تلاش کن بهترینش رو پیدا کنی تا پولت هوا نره !!
--------------------------------------------------------------------------------
من معذرت میخوام قیمت سونی از ایسوز که کمتر هست :)
hp هم سره یک سال باید عوضش کنی

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
منم لپ تاپ dell 5110 cori7 دارم ازش راضی ام در شبانه روزم حدودا" 10 ساعت روشنه و برنامه مینویسم.
اکثر دوستام هم که رشته های دیگه مثل برق و عمران اند هم این لپ تاپ رو دارن و راضی اند.
در کل لپ تاپ خوبیه با این قیمت .

sotedelan

عضو جدید
فوجیتسو لپ تاپ خوبیه به سایتش یه سری بزن مدل های مختلفی داره
لپ تاپی که در ایران زیاد شناخته شده نیست
ولی در سایت های مختلف لپ تاپ دارای رتبه بالایی می باشد
میتونی به اینگونه سایت ها بری و با انواع لپ تاپ آشنا بشی

Emir7

عضو جدید
بهترین لپ تاپ رو با برند نمیشه انتخاب کرد بلکه در رنجهای قیمت مختلف مدلها و برندهای مختلفی میتونن جزو بهترینها باشن.
در این رنج قیمت و با توجه به کاربری شما، مطمئنا Accer 5755 بهترین گزینه برای شما هست. فقط یخورده از لحاظ بدنه نسبت به HP ضعیفتره ولی ظاهر شیکی داره و از نظر کارایی و کانفیگ از هر نظر عالیه و از لپتاپهای در رنج خودش برتره، گرافیکهای قدرتمندی هم دارن (540m و 630m)
به علاوه اینکه از من می شنوید سراغ core i7 نرید، چون برخلاف باور عمومی که رایج شده، برای همه مناسب نیستن و هزینه اضافیه و برای کاربردهای خیلی حرفه ای و سنگین بهترن، برای کاربردهای معمولی و نرم افزارهای مهندسی، core i5 پاسخگوی تمام نیازهای شما هست.
موفق باشید

Moein.B

بهترین لپ تاپ رو با برند نمیشه انتخاب کرد بلکه در رنجهای قیمت مختلف مدلها و برندهای مختلفی میتونن جزو بهترینها باشن.
در این رنج قیمت و با توجه به کاربری شما، مطمئنا Accer 5755 بهترین گزینه برای شما هست. فقط یخورده از لحاظ بدنه نسبت به HP ضعیفتره ولی ظاهر شیکی داره و از نظر کارایی و کانفیگ از هر نظر عالیه و از لپتاپهای در رنج خودش برتره، گرافیکهای قدرتمندی هم دارن (540m و 630m)
به علاوه اینکه از من می شنوید سراغ core i7 نرید، چون برخلاف باور عمومی که رایج شده، برای همه مناسب نیستن و هزینه اضافیه و برای کاربردهای خیلی حرفه ای و سنگین بهترن، برای کاربردهای معمولی و نرم افزارهای مهندسی، core i5 پاسخگوی تمام نیازهای شما هست.
موفق باشید
---------------------------------------------------------------------------------
آقا من معذرت میخوام میشه توضیح بدی جرا corei7 خوب نیست؟

Emir7

عضو جدید
---------------------------------------------------------------------------------
آقا من معذرت میخوام میشه توضیح بدی جرا corei7 خوب نیست؟
داداش من نگفتم خوب نیست، هیچ کس نمیتونه بگه خوب نیست، مطمئنا core i7 خیلی بهتر از core i5 هست مخصوصا اینکه در اکثر موارد (در لپ تاپها) i7 ها چهار هسته ای هستن و i5 ها دو هسته ای، و i7 ها مطمئنا عملکرد خیلی بالاتری دارن، من عرض کردم برای اکثر کارها اعم از معمولی و مهندسی نیازی به هزینه اضافی برای این سی پی یو ها نیست چون اکثر کاربردها و نرم افزارها به این سطح از سی پی یو نیازی ندارن و یه core i5 خوب همه نیازهاشونو جواب میده، مگه اینکه یه نفر پول و هزینه براش مهم نباشه، که در این صورت مسلما i7 براش بهتره! ولی برای دوستانی مثل صاحب این تاپیک به هیچ وجه مناسب نیست!

rezafreeheart

عضو جدید
با سلام

سلام.مرسی از توضیحات همه دوستان.
redblue باتوجه به بازار آشفته اقتصادی داخل کشور نمیشه با این قیمتی که گفتی، بگیم چه لپ تاپی با چه ویژگی میتونی بگیری.
جز مارک سونی که پول مارک رو میدیم نه کیفیتو، باقی مارک های لپ تاپ داخلی که دارای ضمانت نامه هستن واسه خرید در یک سطح هستن.
کافیه چند مرکز فروش لپ تاپ رو بری و فقط قیمت مورد نظرتو بگی. اونوقت متوجه می شی با این پول کدومشون سیستم با کیفیت تر و قدرتمند تری بهت میده.

faezoon

عضو جدید
لپ تاب مهندسین عمران

لپ تاب مهندسین عمران

سلام به همه ی مهندسای ایرونی من امسال بعد کلی تلاش مهندسی عمران قبول شدم:)(خب که چی.؟؟؟؟)وقتی جمع دوستانتون رو دیدم سریع عضو شدم خیلی سوالا دارم ولی واسه اوله کاری میخوام کمک کنید یه لپ تاب خوبه خوب بگیرم که کششه کاری تا ارشد :cry:واسم داشته باشه تا فعلا قیمت مهم نیست :cool:اگه تجربیاتتون رو دراختیارم بذارید ممنون میشم

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام . به جمع عمرانیا خوش اومدی ، خیالت و راحت کنم تا 3 سال دیگه مطمئناً نمیخوای لازمم نداری پس بیخودی پولت و دور نریز :) بجاش درس یخون :)

Majestycivil

عضو جدید
پروبوک 4530 از سری اچ پی خوبه جدارش هم فلزی زیبا سبک و ضربه گیره ولی به قول دوستمون فعلا پولت رو حروم نکن به کارت نمیاد فعلا !!!

faezoon

عضو جدید
از راهنماییتون ممنونم.البته قرار بود لپ تاب جایزه کنکورم باشه:)..........اشکال نداره حالا پولش رومیگیرم;)

Moein.B

از راهنماییتون ممنونم.البته قرار بود لپ تاب جایزه کنکورم باشه:)..........اشکال نداره حالا پولش رومیگیرم;)
----------------------------------------------------------------
آقا از من میشنوی پوله یک لپ تاپه اپل رو بگیرو باهاش 3 تا سکه بخر سه سال دیگه بفروش دو تا لپ تاپ بخر :)
ولی از شوخی گذشته الان احتیاج به لپ تاپ نداری-من خودم از سال اول خریدم پشیمون شدم
موفق باشی

faezoon

عضو جدید
----------------------------------------------------------------
آقا از من میشنوی پوله یک لپ تاپه اپل رو بگیرو باهاش 3 تا سکه بخر سه سال دیگه بفروش دو تا لپ تاپ بخر :)
ولی از شوخی گذشته الان احتیاج به لپ تاپ نداری-من خودم از سال اول خریدم پشیمون شدم
موفق باشی
ازراهنماییتون ممنون ولی جایزم خودش 2تا سکه بود......
میشه بگید دقیقا واسه چه واحددرسیی کار کامپیوتریه جدی داریم؟؟

Moein.B

ازراهنماییتون ممنون ولی جایزم خودش 2تا سکه بود......
میشه بگید دقیقا واسه چه واحددرسیی کار کامپیوتریه جدی داریم؟؟

-----------------------------------------------------------------------------------------------
خب همین دوتارو نگه دار :)
شما توی درس کاربرد کامپیوتر در ترم 6 احتیاج داری و پروژه ها در ترم 7 و 8
موفق باشی

omran84

عضو جدید
گاهی وقتا بعضی از چیزا هرچقد که در حال حاضر لازم نباشند می تونند باعث ایجاد انگیزه بشند.پس پیشنهاد می کنم بخرید و حتما کار با نرم افزار ها رو شروع کنید:
من هم پیشنهاد می کنم اولا hp بخرید البته در ایران مارکهایی مانند دل و سونی معروف ترند و بیشتر خرید می شند ولی اگه کمی جستجو بفرمایید در کل دنیا مارکهای اچ پی- ایسر- اپل طرفدار بیشتری دارند
ادامه ی پیشنهاد : مدل probook 4530s البته در هر مدلی نوع cpu، گرافیک و ... می تونه تغییر کنه و انواع مختلف داشته باشه
ادامه ی پیشنهاد: برای کارهای مهندسی عمران و معماری : مدل بالا رو با این مشخصات تهیه کنید:
cpu= ci5
hdd=750 هارد 750 گیگ
گرافیک =ati 6490 ddr5 up 5 G
رم = 8 گیگ
بقیه ی مشخصات به سلیقه ی خودتان
در مورد قیمت باید بگم که تا یک ماه گذشته قیمتی حدود 1.5 میلیون تومان داشته. البته در حال حاضر با توجه به افزایش نرخ دلار به نظر به قیمتی حدود یا بالاتر از 2 میلیون رسیده است!
موفق باشید

آخرین ویرایش:

faezoon

عضو جدید
گاهی وقتا بعضی از چیزا هرچقد که در حال حاضر لازم نباشند می تونند باعث ایجاد انگیزه بشند.پس پیشنهاد می کنم بخرید و حتما کار با نرم افزار ها رو شروع کنید:من هم پیشنهاد می کنم اولا hp بخرید البته در ایران مارکهایی مانند دل و سونی معروف ترند و بیشتر خرید می شند ولی اگه کمی جستجو بفرمایید در کل دنیا مارکهای اچ پی- ایسر- اپل طرفدار بیشتری دارندادامه ی پیشنهاد : مدل probook 4530s البته در هر مدلی نوع cpu، گرافیک و ... می تونه تغییر کنه و انواع مختلف داشته باشه ادامه ی پیشنهاد: برای کارهای مهندسی عمران و معماری : مدل بالا رو با این مشخصات تهیه کنید:cpu= ci5hdd=750 هارد 750 گیگگرافیک =ati 6490 ddr5 up 5 Gرم = 8 گیگبقیه ی مشخصات به سلیقه ی خودتاندر مورد قیمت باید بگم که تا یک ماه گذشته قیمتی حدود 1.5 میلیون تومان داشته. البته در حال حاضر با توجه به افزایش نرخ دلار به نظر به قیمتی حدود یا بالاتر از 2 میلیون رسیده است!موفق باشید
ازوقنی که گذاشتیدممنونم. بالاخره یکی حرفه دل من رو گفت انگیزه چیز خییلییی مهمیه.منم نظرم روhp مدلهdv6-6120یا6c65بودولی دیدم همه دل و سونی دارن شک کردم.ممنون

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
SAMSUNG-550P5C-S02

قیمت : 3.962 میلیون با 2 سال گارانتی هوردادرایان

http://hoordadrayan.com/media/k2/items/cache/7293a47c0f4cdddd46ff10bcf3d23287_XL.jpg

• پردازشگر: Intel® Core™ i7 2.30Hz
  • کش: 6 MB
  • حافظه رم: 8 GB
  • هارد: 1TB
  • کارت گرافیک: NVIDIA® GeForce® GT 650M Graphics, Optimus - 2GB
  • صفحه نمایش: 15.6
  • اپتیک درایو: BluRay Drive
  • کیفیت صدای Full HD
    ‎با استفاده از بلندگوهای JBL

‎وضوح فوق العاده صدا ( صدای Full HD ) با اسپیکرهای JBL لذت شنیدن صدای فراگیر و واقعی را در بهترین کیفیت با تکنولوژی Max Bass Boost Sub تجربه کنید.همچنین در عین حال با استفاده ازAlive Smsung Sound این لذت را چندین برابر کنید.

گرافیک تصویری خیره کننده
    ‎کارت گرافیک NVIDIA® GeForce GT650M/630M با حافظه ای تا 2 GB تصویری فوق العاده در هنگام استفاده از برنامه های تخصصی گرافیک و بازی به ارمغان می آورد و درعین حال با تعویض کارت گرافیکی هنگام استفاده از برنامه های غیرگرافیکی مصرف باتری را به صورت چشمگیری کاهش می دهد.
    ‎* به عنوان گزینه انتخابی کارخانه

صفحه نمایش Full HD و فوق العاده شفاف
    ‎بدون شک مشاهده هر نوع فایلی در صفحه نمایشی Full HD با کیفیت (1920*1080) *و با شفافیتی فوق العاده با بهره گیری از تکنولوژی (Super Bright ) با همیشه متفاوت خواهد بود.صفحه نمایشی با 40 درصد شفافیت بیشتر و ضد انعکاس تماشای تصاویر را حتی در تابش نور شدید امکان پذیر می کند.
    ‎*تنها مختص به مدل 17 اینچ می باشد.

بهترین ترکیب سخت افزار
    ‎پرداشگر* Intel Core i7/i5 Quad Core ظرفیت پخش عمیق تر، صاف تر و واضح تر چند رسانه ای را ارائه می دهد.این سیستم با دارا بودن هارد دیسکی به میزان 2TB**به شما این امکان را می دهد تا فایل هایی را با حجم زیاد حدود 250 DVD؛150000عکس و یا 40000 موسیقی را ذخیره کنید.همچنین با استفاده از درایو Blu-ray و برنامه اجرای آن شما می توانید فیلم ها را بصورت Full HD تماشا کنید و لذت ببرید.

javad.sh

عضو جدید
سلام
اگه به نیاز داشتن هست که 3 سال دیگه هم نیازش نداری
ولی نیاز رو خودمون باید بسازیم
اگه از اول فکر این باشی که چی کار کنم که بعد 1 سال یا 2 سال دیگه بتونم یه نقشه معماری طراحی کنم یا یه نقشه سازه طراحی کنم ویا یه پروژه تحقیقاتی شروع کنم یا ... از همین الان بهش نیاز داری
به نظر من همین حالا بگیری بهتره ولی چوق قیمت لب تاپ با توجه به افزایش دلار زیاد شده بهتره یه کم صبر کنی

بابت مارکش هم واسه عمران خیلی فرقی نمیکنه چه مارکی باشه --همیشه بهترین چیزو بگیر با بالاترین مشخصات -
واسه ارشد هم اگه خواستی کار تحقیقاتی بکنی لب تاپ جوال نمیده
مثلا یه سازه 2 روز طول میکشه تحلیل کنه که باید کامپیوتر desktop بگیری

چقدر میخوای بابت لب تاپ پول بدی ؟

faezoon

عضو جدید
سلام
اگه به نیاز داشتن هست که 3 سال دیگه هم نیازش نداری
ولی نیاز رو خودمون باید بسازیم
اگه از اول فکر این باشی که چی کار کنم که بعد 1 سال یا 2 سال دیگه بتونم یه نقشه معماری طراحی کنم یا یه نقشه سازه طراحی کنم ویا یه پروژه تحقیقاتی شروع کنم یا ... از همین الان بهش نیاز داری
به نظر من همین حالا بگیری بهتره ولی چوق قیمت لب تاپ با توجه به افزایش دلار زیاد شده بهتره یه کم صبر کنی

بابت مارکش هم واسه عمران خیلی فرقی نمیکنه چه مارکی باشه --همیشه بهترین چیزو بگیر با بالاترین مشخصات -
واسه ارشد هم اگه خواستی کار تحقیقاتی بکنی لب تاپ جوال نمیده
مثلا یه سازه 2 روز طول میکشه تحلیل کنه که باید کامپیوتر desktop بگیری

چقدر میخوای بابت لب تاپ پول بدی ؟
اندازه 2تاسکه تمام ویه ربع!!!

Hamid-Civil

عضو جدید
اندازه 2تاسکه تمام ویه ربع!!!

faezoon عزیز
دوستان نظرات خودشون رو در پستهای قبلی گفتند و همگی هم طبق تجربه‌ای که توی این رشته بدست آوردند راهنمایی کردند. من با نظر دوستانی که گفتند فعلا لپ‌تاپ نگیر مخالفم البته با خرید لپ‌تاپ هم مخالفم. این نظر شخصی بنده هست و امیدوارم که دوستان بهشون برنخوره.(نظره دیگه!! همه که مثل هم نیستند) من طبق تجربه‌ای که سالها با کامپیوتر دارم خدمتت عرض می‌کنم که شما ترجیحا یک کامپیوتر pc بخر. دلیل این حرفم هم اینه که مطمئن باش که شما قدرت و انعطافی که با PC داری با لپ تاپ نداری. از نظر قیمت هم مناسب تر هستش.(البته قبل از افزایش وحشتناک قیمتها). من این حرف رو بر اساس تجربه 7 ساله خودم می‌گم که با هر دو سیستم کار می‌کنم.
و اما برای کارخای عمرانی (نه معماری) سیستم شما احتیاجی به کارت گرافیک خیلی قوی نداره و مهمترین فاکتور رو روی CPU و RAM بگذار. من پیشنهاد می‌کنم که یک CPU Core i7 با RAM 4 gig بگیر. RAM بالاتر هم به کار نمیاد و فقط هزینه اضافی هستش.
امیدوارم که این توضیحات بدردت خورده باشه.

kian00

عضو جدید
کامپیوتر واست لازمه بگیر من خودم hp probook4530s دارم واقعا هم ازش راضی ام 15ماه دارم باهاش کار میکنم تا حالا هم مشکل نداشته

سوهاسهرابی

عضو جدید
لپ تاپ مناسب برای مهندس عمران

لپ تاپ مناسب برای مهندس عمران

سلام.میخواستم از تجربه شما دوستان استفاده کنم و برای کارم یعنی بیشتر etabs safe یه لپ تاپ مناسب با قیمت زیر 2500000 بخرم .ممنون از کمکتون

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.میخواستم از تجربه شما دوستان استفاده کنم و برای کارم یعنی بیشتر etabs safe یه لپ تاپ مناسب با قیمت زیر 2500000 بخرم .ممنون از کمکتون

دوست عزيز تاكيد ميكنم اصلا vaio و sony رو نخر شديد مشكل داره دوستانم تو كارگاه استفاده ميكردن به درد همه چي ميخورد الا مهندسي.. dell سري latitude و asus رو پيشنهاد ميكنم..

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز من خودم asus کمتر از یک ساله گرفتم و کارم خیلی بیشتر از ایتبس و سیف هست باهاش ، من تری دی مکس تحت ویری هم کار میکنم و هیچ مشکلی هم برام نداشته ، خیلی هم خوب کار کرده و من واقعا راضیم ، قیمتش هم 2 میلیون هست مدلش asus x44h
کانفینگ : cpu intel b960 2.2
گرافیک : 1
هارد : 320
رم : 4 ( البته رم فابریک خودش 2 بود که من 4 گذاشتم برای کار تری دی )
من پیشنهادم اینه

Moein.B

-----------------------------------------------
سلام علیکم
من خودم به شخصه یه لپ تاپ دل 5110 اینسپایرون دارم دوساله دارم باهاش نون در میارم-ایتبز و سیف و اتوکد و...-ماهی یکبار خاموشش می کنم که بیشتر از 1 روز طول نمیکشه
یعنی پر کاربرد تر از این لپ تاپ چیزی پیدا نمی کنی-برادر من هم 6 ماهه که asus گرفته-به اندازه لپ تاپ من روشنه ولی کم اورده
موفق باشی

بالا