لپ تاپ برای برنامه نویسی

مولتی متر

عضو جدید
سلام
لپ تاپ مناسب برای کارهای برنامه نویسی حداقل باید دارای چه مشخصاتی باشد؟
باتشکر

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
برای چه برنامه نویسی ای؟ برای کارهای معمول دانشگاهی همین لبتاپ های معمولی راحت جواب میدن! برای کارهای سنگین تر علاوه بر کارت گرافیت که برای نرم افزارهایی مثل متلب نیاز هست cpu و ram بالایی لازمه. هرچی بیشتر بهتر. سرعت انجام محاسبات دقیقا به این دو عامل بستگی داره. یک برنامه سنگین میتونه تو یه لبتاپ یک ساعت طول بکشه تو یکی دیگه بیشتر از 48ساعت.
هم یه لبتاپ با cpu 5 یا 7 هسته ای و رم 4 به بالا میتونه خوب باشه برای محاسبات معمولی.

مولتی متر

عضو جدید
سلام
برای چه برنامه نویسی ای؟ برای کارهای معمول دانشگاهی همین لبتاپ های معمولی راحت جواب میدن! برای کارهای سنگین تر علاوه بر کارت گرافیت که برای نرم افزارهایی مثل متلب نیاز هست cpu و ram بالایی لازمه. هرچی بیشتر بهتر. سرعت انجام محاسبات دقیقا به این دو عامل بستگی داره. یک برنامه سنگین میتونه تو یه لبتاپ یک ساعت طول بکشه تو یکی دیگه بیشتر از 48ساعت.
هم یه لبتاپ با cpu 5 یا 7 هسته ای و رم 4 به بالا میتونه خوب باشه برای محاسبات معمولی.
همین لپ تاپ های معمولی چه مشخصاتی دارن؟
مگه بالاتر از i7 سی پی یو داریم؟؟؟:surprised: اگه برای محاسبات معمولی i7 لازم باشه برای محاسبات غیر معمولی چقد لازمه؟

P O U R I A

مدیر تالار
همین لپ تاپ های معمولی چه مشخصاتی دارن؟
مگه بالاتر از i7 سی پی یو داریم؟؟؟:surprised: اگه برای محاسبات معمولی i7 لازم باشه برای محاسبات غیر معمولی چقد لازمه؟
الان تکنولوژی توی بازار خیلی پیشرفت کرده. بیشتر از 90درصد لبتاپ های موجود توی بازار دیگه حداقل 5 هسته ای هستن! جدا از cpu همونطور که گفتم رم بالا هم خیلی تاثیر داره.
تاره. ادم لبتاپ رو یک بار میخواد بگیره و سالها استفاده کنه. پس بهتره خوبش رو بگیره! که به نظر من لبتاپ زیر 5 هسته ای ارزش خرید نداره.

مولتی متر

عضو جدید
الان تکنولوژی توی بازار خیلی پیشرفت کرده. بیشتر از 90درصد لبتاپ های موجود توی بازار دیگه حداقل 5 هسته ای هستن! جدا از cpu همونطور که گفتم رم بالا هم خیلی تاثیر داره.
تاره. ادم لبتاپ رو یک بار میخواد بگیره و سالها استفاده کنه. پس بهتره خوبش رو بگیره! که به نظر من لبتاپ زیر 5 هسته ای ارزش خرید نداره.
پس چرا تفاوت قیمت در i2 , i5 فقط در حد 100 الی 200 تومان هست؟؟(دست دوم)

P O U R I A

مدیر تالار
پس چرا تفاوت قیمت در i2 , i5 فقط در حد 100 الی 200 تومان هست؟؟(دست دوم)
جنس دسته دوم که قضیه ش کلا جداست! یه لبتاپ میتونه سیستم خوبی داشته باشه ولی خیلی از امرش گذشته باشه! و ارزون باشه. یکی میتونه 2i باشه ولی سیستم های دیگه ش قوی باشه یا برند خوبی باشه که قیمتش بالا باشه! قیمت هم به هزارتا چیز بستگی داره. به برند کالا و خیلی از تجهیزات دیگه دستگاه!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
باتشکر

سلام علیکم ..........دوست عزیز برای چه نرم افزاری میخوای؟......ای وی آر .........استپ سون و ...........
منطبق با اینکه چی میخوای شبیه سازی کنی کارایی لب تاب ها فرق داره .............مثلا متلب اگه برای کارهای پردازش تصویر و رباتیک میخوای نیاز به لب تاب با قدرت و سرعت بالاتری داری ......همش بستگی به این داره که با چه نرم افزاری میخوای کار کنی

مولتی متر

عضو جدید
سلام علیکم ..........دوست عزیز برای چه نرم افزاری میخوای؟......ای وی آر .........استپ سون و ...........
منطبق با اینکه چی میخوای شبیه سازی کنی کارایی لب تاب ها فرق داره .............مثلا متلب اگه برای کارهای پردازش تصویر و رباتیک میخوای نیاز به لب تاب با قدرت و سرعت بالاتری داری ......همش بستگی به این داره که با چه نرم افزاری میخوای کار کنی
سلام
گرافیک و گیم نمیخام کار کنم
فقط برنامه های آفیس و visual studio.net (همون برنامه نویسی دات نت) میخام کار کنم.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
من زیاد در این مورد نمیدونم. همینو میدونم که مارک Hp خیلی قوی هستن. من خودم دارم که میگم..واقعا با این بلاهایی که سرش اومده خوب مونده. آخ نمیگه. یه بارم یه نرم افزار سنگین استادم میخواست برام نصب کنه، میگفت خیلی طول میکشه، ولی خیلی سریع نصب شد....بعدش تعجب کرد گفت خیلی لپتاپت قویه.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
گرافیک و گیم نمیخام کار کنم
فقط برنامه های آفیس و visual studio.net (همون برنامه نویسی دات نت) میخام کار کنم.

اینا که روی همه لپ تاپ ها نصب میشن

من خودم زمان دانشجویی اکثرا با pc کار میکردم + من hp یا viao رو بهتون پیشنهاد میدم

آنه...

عضو جدید
سلام
من هرجا این سوالو پرسیدم جواب ندادن لطفا اینجا یکی لطف کنه منو راهنمایی کنه
من اطلاعاتم راجع به مشخصات کامپیوتر ضعیفه!
فقط میخوام بدونم
لپ تاپ من که acer مدل ASPIRE E1-571G هست. از لحاظ حافظه و پردازش در چه حده؟ خوبه یا ضعیفه ؟میشه کارپایان ناممو باهش انجام بدم؟برنامه ای نوشتم توی محیط متلب میخوام نتیجه گیری پایان ناممو با لپ تاپم انجام بدم...

آنه...

عضو جدید
اینو هم بگم موقع اجرای برنامم این دوتا ارور رو هم میده:cry:

چکار کنم؟ یعنی حافظه خوبی سیستمم نداره؟!:(

electro-esmoke

عضو جدید
سلام
اقا من میخواستم ی لپ تاپ بگیرم که هم کارای دانشجویی رو بشه باهاش راه انداخت (کارای نرم افزاری و اینا) و هم از لحاظ سخت افزاری خوب بشه و بادوام باشه
اخه ی لنوو مدل z510 خریدم که پدر منو دراورد و اخرشم هر کاری کردیم و خرجش کردیم درست نشد...باتریش(سیستم شارژش) مشکل پیدا کرد در حدیکه با عوض کردن کل باتری هم باز سیستم درست نشد.کلا خیلی مزخرف بود و اذیتم کرد
پولم هم در حدود 2 و سیصد چارصد....ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
باتشکر
تا بخوای چه برنامه ای بنویسی و حداقل سخت افزار مورد نیاز برنامتون چی باشه
acer رو اصلا نخر اکثرا مشکل باطری دارن.
سعی کن سی پی یو حداقل دو هسته ای باشه.
مموری حداقل 2 گیگ

بحث اصلی سی پی یو هست. سرعت کامپایل کردن و از همه مهمتر شبیه سازی برنامه ها در نزم افزار های شبیه ساز
اگر سی پی یو ضعیف باشه. ارور سیمولیشن نات این ریل تایم میگیرن یا کامپیوتر کند میشه و ققل میکنه.

نوع برنامه نویسی و نرم اقزار شبیه ساز و ضمینه کاری یا فعالیتتون رو بگید تا دوستان بهتر بتونن کمک کنن.

آخرین ویرایش: