ليست پيوندى

فريبا٧٩

عضو جدید
سلام ،لطفا كسى ميتونه من رو كمك كنه ؟من أين لست پيوندى رو نمى فهمم لطفا برام توضيح بديد كه چطور من أين رو تو جاوا برنامه ريزى كنم .
ممنون

sahar-h

عضو جدید
سلام ،لطفا كسى ميتونه من رو كمك كنه ؟من أين لست پيوندى رو نمى فهمم لطفا برام توضيح بديد كه چطور من أين رو تو جاوا برنامه ريزى كنم .
ممنون

لینک لیست ساختاری مثل آرایه و ارایه لیست داره اما با کاربرد کمی‌ متفاوت تر .با استفاده از iterator در لینک لیست زمان دسترسی‌ برای دادن و گرفتن داده مساوی و ثابت است(فقط زمانی ک از اول لیست شروع به گرفتن یا افرودن اطلاعات کنید) اما در زمانی‌ ک دسترسی تصادفی به یک عضو داریم زمان دسترسی‌ بسته به طول لیست بیشتر خواهد بود و در این حالت آرایه لیست سریع تر است.
برای ساخت یک آبجکت از لینک لیست میتونید : ۱) رفرنس و ابجتک تایپ رو از نوع لینک لیست تعریف کنید
۲) رفرنس از نوع اینترفیس لیست و آبجکت رو از نوع لینک لیست تعریف کنید
List<Object> list = new LinkedList<Object>();

LinkedList<Object> list = new LinkedList<Object>();

دختر پاییز

عضو جدید
نقل قول نوشته اصلي بوسيله فريبا٧٩ نمايش پست سلام ،لطفا كسى ميتونه من رو كمك كنه ؟من أين لست پيوندى رو نمى فهمم لطفا برام توضيح بد

نقل قول نوشته اصلي بوسيله فريبا٧٩ نمايش پست سلام ،لطفا كسى ميتونه من رو كمك كنه ؟من أين لست پيوندى رو نمى فهمم لطفا برام توضيح بد

سلام
فریبا قبل از لیست از ارایه استفاده میکردیم یه سری مشکلات داشتیم مثل اینکه حتما باید سایزش مشخص میشد و... ، که تو لیست دیگه لازم نیس . تو دوتا اشاره گر داری که سرو ته لیستت رو معلوم میکنه.
لیست رو مثل یه زنجیر تصور کن که ته یکی به سر بعدی وصله (هر نود یک مقدار داره و یک اشاره گر که به نود بعدی اشاره میکنه).بخاطر همینه که وقتی مثلا بخوای به پنجمین مقدار دسترسی داشته باشی از اولی دست به دست میری جلو تا به پنجمی برسی.

بالا