لطفا کمکم کنین

rey.architect

عضو جدید
سلام دوستان.
من لیسانسمو معماری گرفتم.ولی به عمران و سازه هم علاقه داشتم.برای کارشناسی ارشد عمران سازه رو امتحان دادم و دانشگاه آزاد یزد قبول شدم.
الان دودلم،میترسم نتونم بخونم با توجه به اینکه لیسانسو عمران نخوندم.
اگه میشه لطف کنین منو راهنمایی کنین.
ممنون.

هاشمیان20

عضو جدید
به نظرم به مشکل بخورین.
سازه محاسبات فنی زیاد داره، ولی معماری بیشتر خلاقیته.
البته تو ارشد باید نرم افزارهاش رو هم بلد باشین.

از طرفی داشتن ارشد عمران از آزاد یزد به چه دردتون میخوره خودش جای سئواله !!!!

rey.architect

عضو جدید
به نظرم به مشکل بخورین.
سازه محاسبات فنی زیاد داره، ولی معماری بیشتر خلاقیته.
البته تو ارشد باید نرم افزارهاش رو هم بلد باشین.

از طرفی داشتن ارشد عمران از آزاد یزد به چه دردتون میخوره خودش جای سئواله !!!!
ممنون.
ب دلیل اینکه خودم اهل یزدم،انتخاب اولو آزاد یزد زدم.

زیبای خفته.

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه علاقه داشته باشی یکم واست ساده تر میشه
البته عمران رشته ایه که توش ریاضی میاضی زیاد داره
اگه بتونی از پس اونا بر بیای که خوبه
اما اگه میدونی زیاد وارد نیستی با توجه به اینکه کارشناسی رو هم عمران نخوندی برات یکم سخت میشه دوست عزیز

هاشمیان20

عضو جدید
ممنون.
ب دلیل اینکه خودم اهل یزدم،انتخاب اولو آزاد یزد زدم.

متوجه شدم، ولی بیشتر باید به این فکر کنید که ارشد عمران از آزاد یزد، چه تاثیری در شغل آینده و کار و... خواهد داشت.
به نظر من جز هزینه اضافی کردن و مدرک گرفتن و حداقل 2 تا 3 سال وقت تلف کردن، حاصل دیگری نداره.

مخصوصا اینکه شما معماری بودی احتمالا چندتا پبش نیاز اجباری هم بهتون بدن و ارشدتون 3 سال طول بکشه.

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
سلام دوستان.
من لیسانسمو معماری گرفتم.ولی به عمران و سازه هم علاقه داشتم.برای کارشناسی ارشد عمران سازه رو امتحان دادم و دانشگاه آزاد یزد قبول شدم.
الان دودلم،میترسم نتونم بخونم با توجه به اینکه لیسانسو عمران نخوندم.
اگه میشه لطف کنین منو راهنمایی کنین.
ممنون.

سلام
بنظر بنده اگه ریاضیتون خوب باشه (بیشتر بحثای انتگرال و معادلات دیفرانسیل و حساب ماتریسها) و درسهای ایستایی و سازه فلزی و بتنی که تو معماری تدریس شده رو خیلی خوب بلد باشید به مشکلی بر نمی خورید (خیالت راحت اگه اینارو بلد باشی احتمالا از خیلی از عمرانیهای همکلاسیت قوی تر هستی :razz:)

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
چی کاریه مهندس می خوای ارشد بری عمران من اگه جای تو بودم می رفتم ارشد رشته خودم رو می خوندم تا لااقل فردا خواستم برم سرکار یه فاکتور مثبت باشه

f-15c

عضو جدید
الان خیلی از شرکت های خصوصی دنبال فارغ التحصیلای دانشگاهای دولتی ان
ازاد ارشد اشتباهه مگه شاغل باشی و مدرکتو واسه محل کارت بخوای

mohsen2310

عضو جدید
سلام با نظر دوستان در مورد اینکه محاسباتت باید قوی باشد و بهش باید علاقه داشته باشی موافقم ولی یک نکته دیگه هست و اونم اینه به نظرم رشته معماری برای کار برای خانوما در کل خیلی بهتر از عمرانه.

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
در جواب شما باید بگم که شرکت های خصوصی به دنبال مهندسای کار بلد میگردن نه کسی که با معدل 19 فارغ شده . یه شرکتی آگهی استخدام داده بود منم رفتم حدود 1000 نفر اومده بودن من خودم با دو تا چشمام دیدم که یه پسره گریه کنان از پیشمون رد شد . بهش گفتیم چرا گریه میکنی گفت (هم لیسانس و هم فوق لیسانسم رو از دانشگاه شریف گرفتم ولی مدیر بهم گفت میتونی سیمان بزنی به دیوار منم گفتم من فوق عمران دارم بیام سیمان بزنم به دیوار ) مدیر هم ردش کرده بود . البته منم رد کرد خخخخخخخخخ

maryamkarami

عضو جدید
اگه به عمران علا قه داريد بهتره كه از مقطع ليسانس شروع كنيد .اصل مهندسي عمران مقطع كارشناسي اون هستش . مقطع ارشد و دكترابراي تكميل شدن اين رشته است. چون علاقه داريد اگه همت هم باشه حتما موفق ميشين.

بالا