لطفا نظر بدید.............متشکرم

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
باتوجه به زیاد شدن مرگ ومیرواینکه امکان داره بازیکی دیگه قوت کنه بهتره مراسم برگزاربشه
میتونید توضیح بدید که همه کارها انجام شده وکارت عروسی پخش شده وازشون اجازه بگیرید
البته بستگی داره اون شخص چقدرباشمانزدیک بوده باشه

persian golf

عضو جدید
بچه ها بیایید وارد بحث بشید. واسه هر کسی ممکنه مشابه این مورد پیش بیاد
ممنون

zahra-FARZIN

عضو جدید
يكي از دوستام كه عقد خواهرش بود پدرشون دوهفته قبلش ميميره
اونا هم با اجازه بزرگتراي فاميل يه هفته مونده به چهلم باباشون عقد كردن البته بي سروصدا
به نظرم كه نبايد الكي عقب انداخت

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
تبریک دوست عزیز

به قول بچه ها، بعد چند روز، کاملا محترمانه برید خونشون، البته اگه این کار توسط یه قامیل مشترک انجام شه خیلی بهتره، و بعد از کسب اجازه صوری برگردین جشنتون رو بگیرین

farshid992006

عضو جدید
با توجه به اینکه باغ رزور کردید
به نظر من هم بهتره با 1 بزرگتر برید و شرایط رو براشون توصیح بدید و عذر خواهی کنید و مراسم رو برگزار کنید

1007

عضو جدید
سلام ضمن تبريك يكسري رسم و رسومات از گذشتگان به ارث رسيده كه نياز به زمان داره كه دچار تحول بشه اگر تو فاميل شخص بزرگي داريد كه اين مسائل براش حل شده مراجعه كن در خواست رفع مشكل كن اميد كه در موعد مقرر به مراد دل برسيد0

Sarp

مدیر بازنشسته
تازه علاوه بر اینا، کارت عروسی رو هم چاپ کردم،باغ رزرو کردم و..............
بازم بیایید نظر بدید.
میخوام از نظراتتون به عنوان یه رای بی طرف استفاده کنم:gol::gol:
به به

پس بگو همه کارا انجام شده دیگه
مطمئنا صاحبان عزا هم راضی نمیشن این مراسم شما عقب بیفته . مخصوصا که باغ و کارت و . . .
بهتره با یه واسطه اقدام کنید
با یه نفر که اون طرف هم قبولش دارند

(✿◠‿◠) Darya

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش 28روز مونده به مراسم ازدواجم یکی از آشنایان فوت کرده.
بزرگترا مصمم هستن که مراسم رو عقب بندازن اما برای من این مسئله اصلا قابل درک نیست.
ممنون میشم موافقت یا مخالفت خودتونو با دلیل اعلام کنید:gol:
اگه نمونه مشابهی هم تو اطرافیانتون اتفاق افتاده و تصمیمی که گرفتن رو ذکر کنید ممنون میشم.

پیشاپیش بابت نظراتتون متشکرم:heart:

ma ham az in moreda dashtim rastesh badish ine k shaiad 1i dige dobare dour az joun biofte bemire_ehtemalan age arousi begiri atrafian nazdik kheili kam tou jashnet sherkat konan ama age naian benazaram behtar az ine k hey arousit aghab biofte dg

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم 4 ماه پیش ازدواج کردم...اتفاقا قبل از مراسم ازدواج ماهم برادر زن یکی از دایی های همسرم که فقط 25 سالش بود فوت کرد یعنی ایست قلبی کرد و فوت شد...مرگش اینقدر یهویی اتفاق افتاد که فامیل رفت توی شوک
تقریبا 40 و خورده ای روز مونده بود به مراسم ما...در شرایطی که ما تالار گرفته بودیم و همه چیز رزرو شده بود

خانواده همسرم بعد از مراسم هفتم پسره رفتن خونه داییشون و ازش نظر خواستن..گفتن که ما تمامی کارهامون رو متوقف کردیم و اگر شما الان بگین خوب نیست ما همه چیزو کنسل میکنیم(البته من اصلا راضی به این کار نبودم ها..اما باید به دایی همسرم احترام میگذاشتیم)

اونا خانواده بسیار بزرگواری بودن و گفتن که نیازی به این کارها نیست و شما مراسم خودتون رو بگیرین
اتفاقه دیگه...افتاده...اصلا اگر کمتر از این زمان هم بود ما نمیگفتیم مراسم نگیرید...

خلاصه اینکه یکی دو روز بعد از 40 ام پسره ما عروسی کردیم و جالبه که خانواده پسره و دایی همسرم هم امده بودن...خیلی به ما لطف کردن:gol:

الان که احتمالا حتما تالار رزرو شده و نمیشه کنسل کرد..ممکنه فامیلتون این رو در نظر بگیره که شما اگر بخواین کنسل کنین کلی باید خسارت بدین...فکر نکنم مخالفت کنن...فوقش اینکه اونا شرکت نمی کنن...اما شما موظفین احترام بزارین....

زیاد بهش فکر نکین همه چی درست میشه:gol::gol::gol::gol:
همین...در ضمن تبریک میگم...امیدوارم خوشبخت بشین

persian golf

عضو جدید
ممنونم
من خودم 4 ماه پیش ازدواج کردم...اتفاقا قبل از مراسم ازدواج ماهم برادر زن یکی از دایی های همسرم که فقط 25 سالش بود فوت کرد یعنی ایست قلبی کرد و فوت شد...مرگش اینقدر یهویی اتفاق افتاد که فامیل رفت توی شوک
تقریبا 40 و خورده ای روز مونده بود به مراسم ما...در شرایطی که ما تالار گرفته بودیم و همه چیز رزرو شده بود

خانواده همسرم بعد از مراسم هفتم پسره رفتن خونه داییشون و ازش نظر خواستن..گفتن که ما تمامی کارهامون رو متوقف کردیم و اگر شما الان بگین خوب نیست ما همه چیزو کنسل میکنیم(البته من اصلا راضی به این کار نبودم ها..اما باید به دایی همسرم احترام میگذاشتیم)

اونا خانواده بسیار بزرگواری بودن و گفتن که نیازی به این کارها نیست و شما مراسم خودتون رو بگیرین
اتفاقه دیگه...افتاده...اصلا اگر کمتر از این زمان هم بود ما نمیگفتیم مراسم نگیرید...

خلاصه اینکه یکی دو روز بعد از 40 ام پسره ما عروسی کردیم و جالبه که خانواده پسره و دایی همسرم هم امده بودن...خیلی به ما لطف کردن:gol:

الان که احتمالا حتما تالار رزرو شده و نمیشه کنسل کرد..ممکنه فامیلتون این رو در نظر بگیره که شما اگر بخواین کنسل کنین کلی باید خسارت بدین...فکر نکنم مخالفت کنن...فوقش اینکه اونا شرکت نمی کنن...اما شما موظفین احترام بزارین....

زیاد بهش فکر نکین همه چی درست میشه:gol::gol::gol::gol:
همین...در ضمن تبریک میگم...امیدوارم خوشبخت بشین

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی بگم والا اگه هول نیستی عقب بنداز:D

دوست عزیز
موضوع اصلا هول بودن یا نبودن نیست
نمیدونم ازدواج کردی و با مسائل و مشکلاتش روبه رو شدی یا نه
نه تنها از نظر مالی که جسمی روحی..آدمو درگیر میکنه...

واسه همینه که آخرا ادم به خودش میگه پس کی تموم میشه

یعنی یه جورایی هم شیرینه هم سخته...

من فکر میکنم با توجه به اینکه همه چیز رزرو شده اون خانواده مرحوم بهتره یخورده بزرگواری کنن..
خلاف شرع نیست که...به قول یکی از دوستان اگر ما مراسممون رو بندازیم عقب...اون مرحوم که بر نمیگرده...
اتفاقا یه امر خیره...چرا عقب بیفته

من بازم میگم بهتره اصلا فکرتون رو درگیر نکنین...فقط باهم باشین و به آینده و روزهای شیرین زندگی فکر کنین همین...اینا میشه واستون خاطره...َ

persian golf

عضو جدید
خوشحال شدم یه متاهل پیدا شد که واقعا شرایط رو درک کنه.
دوران نامزدی اولش خیلی شیرینه اما به مرور زمان واقعا سخت میشه.
ایشالله شمام خوشبخت بشین و همیشه در کنار همسرتون شاد و موفق باشید
دوست عزیز
موضوع اصلا هول بودن یا نبودن نیست
نمیدونم ازدواج کردی و با مسائل و مشکلاتش روبه رو شدی یا نه
نه تنها از نظر مالی که جسمی روحی..آدمو درگیر میکنه...

واسه همینه که آخرا ادم به خودش میگه پس کی تموم میشه

یعنی یه جورایی هم شیرینه هم سخته...

من فکر میکنم با توجه به اینکه همه چیز رزرو شده اون خانواده مرحوم بهتره یخورده بزرگواری کنن..
خلاف شرع نیست که...به قول یکی از دوستان اگر ما مراسممون رو بندازیم عقب...اون مرحوم که بر نمیگرده...
اتفاقا یه امر خیره...چرا عقب بیفته

من بازم میگم بهتره اصلا فکرتون رو درگیر نکنین...فقط باهم باشین و به آینده و روزهای شیرین زندگی فکر کنین همین...اینا میشه واستون خاطره...َ

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خب اگه واقعا اينقدر مهمه، از خونواده كسي كه فوت كرده عذرخواهي كنيد ومراسم رو برگزار كنيد

خواهرمن عقدش يه دوهفته بعدفوت همسايمون بود ولي براي حفظ احترام از همسايه عذرخواهي كرديم واجازه گرفتيم!!البته ميدونم ربطي به شرايط سما نداره
همسايه كجا فاميل كجا

عروسيتون هم مباركه:gol:

Sarp

مدیر بازنشسته
هیچی بابا

شما فکر کنید پیام بازرگانی بود

اصلا خودت چه فکری کردی واسه این مسئله ؟
میخوای ازشون اجازه بگیری؟
از خانواده شون شناخت داری ؟ که بدونی آدمای منطقی ای هستند یا نه ؟

persian golf

عضو جدید
دارم بزرگترای خودمو متقاعد می کنم که باهاشون صحبت کنن. اما خداییش راضی کردن قدیمیا به خاطر طرز تفکرشون و اختلاف نسل ها کار سختیه.
منتظر مثال های بیشتری از شما دوستای عزیزم هستم تا بشونمشون پای اینترنت و این صفحات رو بهشون نشون بدم.
هرچی خیر باشه
هیچی بابا

شما فکر کنید پیام بازرگانی بود

اصلا خودت چه فکری کردی واسه این مسئله ؟
میخوای ازشون اجازه بگیری؟
از خانواده شون شناخت داری ؟ که بدونی آدمای منطقی ای هستند یا نه ؟

Sarp

مدیر بازنشسته
البته اینو هم بگم

تو فامیل ما خانواده عزادار در آخر مراسم سوم اعلام میکنند که کسی نه ریش و خاطر نگه داره و نه اگر عروسی ای چیزی داره عقب بندازه تا روح متوفی هم معذب نشه

البته بیشتر شبیه یه خواهشه تا درخواست

persian golf

عضو جدید
درستشم همینه،اما گاهی اوقات پیش میاد که خونواده مرحوم این کارو نمی کنن و اینجاست که کار سخت میشه
البته اینو هم بگم

تو فامیل ما خانواده عزادار در آخر مراسم سوم اعلام میکنند که کسی نه ریش و خاطر نگه داره و نه اگر عروسی ای چیزی داره عقب بندازه تا روح متوفی هم معذب نشه

joline

عضو جدید
یه چیزی برو عروسیتو بگیر اصلا هم ناراحت نباش
من امروز شنیدم که دوتا عروسی داریم حدودا 10 یا 15 روز دیگه از قضا برای هر دو عروس دوماد فامیل ما هم مشکلی مشابه شما پیش میاد
تازه یکیشون که خاله ی عروس مرده دارن میگیرن بازم:دی
به هر حال به نظر اصلا دست نزن و بگیر

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
راستش 28روز مونده به مراسم ازدواجم یکی از آشنایان فوت کرده.
بزرگترا مصمم هستن که مراسم رو عقب بندازن اما برای من این مسئله اصلا قابل درک نیست.
ممنون میشم موافقت یا مخالفت خودتونو با دلیل اعلام کنید:gol:
اگه نمونه مشابهی هم تو اطرافیانتون اتفاق افتاده و تصمیمی که گرفتن رو ذکر کنید ممنون میشم.

پیشاپیش بابت نظراتتون متشکرم:heart:

من نه تجربه اي دارم . نه صاحب نظر ! اما بهترين راه اينه كه خودتون را جاي اون خانواده بگذاريد . اگر اين اتفاق برعكس بود . يعني خداي نكرده شما خانوداه عزادار بوديد و اونها عروسي داشتنمد . از اونها چه انتظاري داشتيد . از اينكه اونها عروسي گرفتند ..؟

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
البته اینو هم بگم

نظر شما را ديدم بابك خان خوشحال شدم . چه مدير اكتيوي .
خوشم اومد

sany 1

عضو جدید
سلام
صبركن به قول بچه ها دوران نامزدي دوران خوبيه
از چي ميترسي؟
مرگ واسه همه هست بايد به طرف عزادار احترام گذاشت
روزي خدا نكرده اين اتفاق ممكنه برعكس بيافته گلم
صبر كن عزيزم

persian golf

عضو جدید
سلام
دوست عزیزم اگه تموم صفحات رو بخونی درباره دوران نامزدی و مشکلاتش توضیح داده شده.
بازم ممنون از نظرت
سلام
صبركن به قول بچه ها دوران نامزدي دوران خوبيه
از چي ميترسي؟
مرگ واسه همه هست بايد به طرف عزادار احترام گذاشت
روزي خدا نكرده اين اتفاق ممكنه برعكس بيافته گلم
صبر كن عزيزم

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
ما هم یه مراسم اینطوری داشتیم ...اون میمرد و ما عروسی در پیش داشتیم ..دقیقا یه ماه قبلش افتاد بیمارستان و حالش هر روز بدتر میشد ...ما هم هی دعا که نمیری یه موقع ..
الهی شکر هیچ اتفاقی نیافتاد ..ولی مراسم با شکوه تمام برگزار شد ..
اما دقیقا 3 روز بعد از مراسم بنده خدا مرد ...

به نطر من باید ببینید که اطرافیان چطور هستند ..مثلا اگر اعتقاد به این امر دارن که اگز کسی فوت کرد ..اونا در مراسم نمیان باید صبر کنید ولی اگر اکثریت مثل شما فکر میکنن چرا صبر ..

اینم در نظر داشته که رونما باید بگیری.. زندگی خرج داره

البته فکر کنم ..اون قبلش مرده بود ..ولی صداشو در نیاورده بودن...برای احترام

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من اگه بودم که عقب می انداختم
آخه چطور می شه شادی کرد وقتی یه عده از نزدیکانت تو غم و غصه فرو رفتن