لطفا مباحث مشاوره ای وشخصی خود را دراین تاپیک مطرح فرمایید

irpersian20

عضو جدید
وام کلان بگیر و با تخصص ت تولیدی یا کارگاه راه بنداز
اگه تخصص ت صنعتی نیست بزن تو کار معامله ...
تنها راه پولدار شدن سریع همینه .
بی پول هستم.بدهکار هم میشم.
کلی شب تا صبح فکر این کارها کردم. حتی 10 درصد ش هم نمیشه جلو برد .
به این سادگی ها هم نیست. الان یک مجوز ثبت برند راحت راحت 8-9 ماه اگر تازه پیگیر باشی طول میکشه.

irpersian20

عضو جدید
میشه بدونم تاچه مقطعی درس خوندین؟علتش اینه که بزرگترین خیانت به جوونای مابازگذاشتن دوره تحصیلات تکمیلی هست.
کسی بایدبره سراغ فوق لیسانس دکتراکه یاباباش پولداره یاواقعاعاشق علمه.
همه دکتربشن که چی بشه؟این مملکت تکنیسین نمیخوادواقعا؟
تودوره ای که جوون بایدبامهارت آشنابشه وقتشوتودانشگاه تلف میکنه بعدازلیسانس خودشوالاف فوق لیسانس میکنه بعدتازه
یادش میادبایدبره سربازی!
ازسربازی که میادمیبینه ای دل غافل همه رفیقاش رفتن بالابالاها اون مونده ته ته!
آخه مشکل اینجاست سیستم درس خوندمونم شیفت ودیلیته!:confused:

داداش من درس هم نمیخوندم . میخواستم چی کار کنم؟ بحث سر این هست که واسه یکی مثل من،درس خوندن و نخوندن فرق ندارهه .حداقل ش الان میتونم بگم درس خوندم و بدبختم
اون طور که میگفتن دیگه رسما بی عرضه هستم. هرچند الانش هم همین هست

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش من درس هم نمیخوندم . میخواستم چی کار کنم؟ بحث سر این هست که واسه یکی مثل من،درس خوندن و نخوندن فرق ندارهه .حداقل ش الان میتونم بگم درس خوندم و بدبختم
اون طور که میگفتن دیگه رسما بی عرضه هستم. هرچند الانش هم همین هست
من خیلیا رومیشناسم به جای دانشگاه رفتن توبازارالآن سری توسرا هستن.
البته برای شماهم دیرنیست ها.یه خورده صبرداشته باشی درست میشه.
من یکی ازرفیقام بامدرک مهندسی مکانیک رفت تو یه کارخونه به وقول شماباقانون کارولی حالاشده سرپرست تولیدکلی حقوق میگیره.

irpersian20

عضو جدید
بهترین کاردرحال حاضردلالیه باورکن.البته اونم جنم میخواد

جنم که میفرمائید با سرمایه و پشتوانه حاصل میشه. بنده ندیدم کسی با جیب خالی دارای جانم باشه.
چند مدت اتفاقا رفتم تو نخ همین کار.از این جنس بگیرم و به یکی دیگه بدم.
تو بازار بنک داری ها ، حتی یک مغازه یک مغازه از غیرآشنا جنس نمی خرید. همین پارسال بود.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
جنم که میفرمائید با سرمایه و پشتوانه حاصل میشه. بنده ندیدم کسی با جیب خالی دارای جانم باشه.
تو بازار بنک داری ها ، حتی یک مغازه یک مغازه از غیرآشنا جنس نمی خرید. همین پارسال بود.
ببخشین رشتتون چیه؟

عاشق پیشه

عضو جدید
ساکن کجایی؟
داداش اگر بهت پیشنهاد رشوه ی پانزده میلیارد تومانی بدن به حلال و حرام بودنش فکر میکنی یا رشوه را میگیری؟

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
نه من ازدیپلم به بعدتوصنعت بودم

کجای صنعت بودی دقیقا...:D

منم تو برناممه برم گارکاه ریختگری;)..........از کنار پاتیل شرو کنم.....:redface::smile:
دوسال دیه مونده تا لیسانسمو بگیرم...........ولی با مدرک اگه خواستی نون بخوری در حد بخورو نمیره.........ادم باس بره تو صنعت...........!!
شما که رفتی راهشم بلدی.....به منم بگو!!

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
کجای صنعت بودی دقیقا...:D

منم تو برناممه برم گارکاه ریختگری;)..........از کنار پاتیل شرو کنم.....:redface::smile:
دوسال دیه مونده تا لیسانسمو بگیرم...........ولی با مدرک اگه خواستی نون بخوری در حد بخورو نمیره.........ادم باس بره تو صنعت...........!!
شما که رفتی راهشم بلدی.....به منم بگو!!
به اون دوستمونم عرض کردم فقط راهش صبره مثال رفقیمم زدم که مهندس مکانیک بود
من حرفه ی اصلیم تراشکاریه .ولی خب مدلسازی ریخته گری جوش کاری فرزکاری وحتی تعمرانجام میدم
ازاولش بلدنیودم که.
به شمام توصیه میکنم هرجارفتین واسه کار تایک سال اول تحمل کنین بعدش شیرین میشه;)

عاشق پیشه

عضو جدید
دوست عزیز تاپیک رو دنبال میکنم اما ظاهرا دوستان گاه پیشنهاد های عجیب ، گاه طنز امیز دارند که دردی از بنده دوا نمیکند . برای همین چیزی نگفتم.
به این سوال جواب بده

ساکن کجایی؟
داداش اگر بهت پیشنهاد رشوه ی پانزده میلیارد تومانی بدن به حلال و حرام بودنش فکر میکنی یا رشوه را میگیری؟

irpersian20

عضو جدید
به این سوال جواب بده

ساکن کجایی؟

باید تو موقعیتش بود. شاید بگه میگرفتم و شاید یکی بگه نه! اما تا توی موقعیت نبود هیچ کس قطعا نمیتونه بگه چی کار میکرده.
ولی نه! 15 میلیارد تومن؟ به من که نه آشنا دارم که برای کسی کار کنم و نه کاری بلدم که 15 میلیارد بیارزه
نه نمی صرفه. حداقل نمی گن فردا دزد هست.این طوری دزد هم میشیم . 2 زار آبروم هم میره

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وام گرفتن بااین شرایط بازاربزرگترین اشتباهه
تنها راهش همینه
داداش میگم که چطوری میشه وام کلان گرفت؟
یه ایده میبری وزرات صنعت معدن ..اگه کاربردی بود معرفیت میکنن بانک صنعت معدن بانک کلان میگیری
یا اینکه سند ارزش دار جور کنی وا م بگیری
بی پول هستم.بدهکار هم میشم.
کلی شب تا صبح فکر این کارها کردم. حتی 10 درصد ش هم نمیشه جلو برد .
به این سادگی ها هم نیست. الان یک مجوز ثبت برند راحت راحت 8-9 ماه اگر تازه پیگیر باشی طول میکشه.

اگه بخای بترسی همیشه درجا میزنی و از همینی که هستی بیشتر عقب میمونی
99% کسانی که الان پولدار شدن اولش یه جایی ریسکهای مهم کردن ...

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز تاپیک رو دنبال میکنم اما ظاهرا دوستان گاه پیشنهاد های عجیب ، گاه طنز امیز دارند که دردی از بنده دوا نمیکند . برای همین چیزی نگفتم.
خب شمابه سوالاجواب ندادی مثلانگفتی تاچه مقطعی خوندی ورشتتت چیه ،بحث حاشیه ای شد!

ile

عضو جدید
استارتر داری به شرایط احساسی نگاه میکنی! از چی افتادی عقب؟ این مشکل مگه فقط یدونه واسه من و توء؟ دیدت رو وسیع کن. الان تمام دهه ی 60 ها بعد از عبور از کابوس های کنکور و رتبه، افتادن تو کانال اشتغال. جمعیت متقاضی کار بسیار زیاده، کشور تو تحریم، سایه شوم رکود اقتصادی افتاده رو سر 70 میلیون نفر البته منظورم آدمای عادیه! صنعتمون ضعیف و قدیمه! عرضه نداشتن مدیریت کنن تا علم دانشگاهامون سرازیر بشه سمت صنعت! الان تمام پایانامه های ارشد و دکترای دانشگاه های معتبر مثه شریف هم کاغذ پاره ای بیش نیست! افتادن تو گوشه ی کتابخونه های دانشگاها دارن خاک میخورن. چون هیچکدوم نمیتونه دردی رو دوا کنه و تمام مطالب تئوری و پیشرفته هستند که اصلا چنین زیرساختی در کشور ما وجود نداره تا اونا رو اجرا کنن! بقول یکی از استادام که اتفاقا فارغ التحصیل دکترای شریفه و جزو شاگرد اول هاست، صنعت ایران نهایتا نیازمند مدرک فوق دیپلم هستش و مدارک بالاتر از اون تخیلی و کاربر عملی نداره. تا وقتی پول از صنعت وارد دانشگاه نشه، اوضاع همینه. باید تمام پروژه ها رو بدون در نظر گرفتن جناح بندی سیاسی و مذهبی و گزینشی... بدن به دکتراهای دانشگاها و اونا با کمک دانشجوها نوآوری کنن تا اینجوری بتونیم وارد رقابت جهانی بشیم.
یکم خودخواهی رو بذار کنار و به حال همه فکر کن، تو تنها فردی نیستی که درس خوندی، تنها فردی نیستی که بابات پول نداره...

آخرین ویرایش:

irpersian20

عضو جدید
استارتر داری به شرایط احساسی نگاه میکنی! از چی افتادی عقب؟ این مشکل مگه فقط یدونه واسه من و توء؟ دیدت رو وسیع کن. الان تمام دهه ی 60 ها بعد از عبور از کابوس های کنکور و رتبه، افتادن تو کانال اشتغال. جمعیت متقاضی کار بسیار زیاده، کشور تو تحریم، سایه شوم رکود اقتصادی افتاده رو سر 70 میلیون نفر البته منظوم آدمای عادیه! صنعتمون ضعیف و قدیمه! عرضه نداشتن مدیریت کنن تا علم دانشگاهامون سرازیر بشه سمت صنعت! الان تمام پایانامه های ارشد و دکترای دانشگاه های معتبر مثه شریف هم کاغذ پاره ای بیش نیست! افتادن تو گوشه ی کتابخونه های دانشگاها دارن خاک میخورن. چون هیچکدوم نمیتونه دردی رو دوا کنه و تمام مطالب تئوری و پیشرفته هستند که اصلا چنین زیرساختی در کشور ما وجود نداره تا اونا رو اجرا کنن! بقول یکی از استادام که اتفاقا فارغ التحصیل دکترای شریفه و جزو شاگرد اول هاست، صنعت ایران نهایتا نیازمند مدرک فوق دیپلم هستش و مدارک بالاتر از اون تخیلی و کاربر عملی نداره. تا وقتی پول از صنعت وارد دانشگاه نشه، اوضاع همینه. باید تمام پروژه ها رو بدون در نظر گرفتن جناح بندی سیاسی و مذهبی و گزینشی... بدن به دکتراهای دانشگاها و اونا با کمک دانشجوها نوآوری کنن تا اینجوری بتونیم وارد رقابت جهانی بشیم.
یکم خودخواهی رو بذار کنار و به حال همه فکر کن، تو تنها فردی نیستی که درس خوندی، تنها فردی نیستی که بابات پول نداره...
سلام ردست می فرمایید اما راه حل شما در حال حاضر چیست؟

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
استارتر داری به شرایط احساسی نگاه میکنی! از چی افتادی عقب؟ این مشکل مگه فقط یدونه واسه من و توء؟ دیدت رو وسیع کن. الان تمام دهه ی 60 ها بعد از عبور از کابوس های کنکور و رتبه، افتادن تو کانال اشتغال. جمعیت متقاضی کار بسیار زیاده، کشور تو تحریم، سایه شوم رکود اقتصادی افتاده رو سر 70 میلیون نفر البته منظوم آدمای عادیه! صنعتمون ضعیف و قدیمه! عرضه نداشتن مدیریت کنن تا علم دانشگاهامون سرازیر بشه سمت صنعت! الان تمام پایانامه های ارشد و دکترای دانشگاه های معتبر مثه شریف هم کاغذ پاره ای بیش نیست! افتادن تو گوشه ی کتابخونه های دانشگاها دارن خاک میخورن. چون هیچکدوم نمیتونه دردی رو دوا کنه و تمام مطالب تئوری و پیشرفته هستند که اصلا چنین زیرساختی در کشور ما وجود نداره تا اونا رو اجرا کنن! بقول یکی از استادام که اتفاقا فارغ التحصیل دکترای شریفه و جزو شاگرد اول هاست، صنعت ایران نهایتا نیازمند مدرک فوق دیپلم هستش و مدارک بالاتر از اون تخیلی و کاربر عملی نداره. تا وقتی پول از صنعت وارد دانشگاه نشه، اوضاع همینه. باید تمام پروژه ها رو بدون در نظر گرفتن جناح بندی سیاسی و مذهبی و گزینشی... بدن به دکتراهای دانشگاها و اونا با کمک دانشجوها نوآوری کنن تا اینجوری بتونیم وارد رقابت جهانی بشیم.
باهات موافقم.اینهمه پایان نامه های الکی وبی استفاده.دلشونو خوش کردن ایران رتبه فلان علم آوری تودنیاست!

• Like
واکنش ها: ile

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب تورشتت دست خیلی زیاده!یکم کارت سخت شد.درکت میکنم
سعی کن تواناییتو ببری بالامثلابرنامه نویسی یاتعمیرسخت افزاریابا4نفرتواین زمینه آشناشو
البته بارشته ای که شماداری کارکردن توشرکتای خصوصی یکم ... !ولی امیدت به خداباشه مطمئنا اگه مهارتهاتو افزایش بدی
ضررنمیکنی;)

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:D دخترایی که من باهاشون دوست شدم ( و دوستی رو تا مدت ها ادامه دادم ) دخترایی بودن که خیلی احساساتی بودن و ابراز هم میکردن . اگه مثلا میرفتیم پارک که همو ببینیم موقع برگشتن 10 تا اس میدادن که رسیدی یا نه ؟
ولی مثلا این اقا که اینجا مشاوره میخواست چند صر کیلومتر رفته تا اون دختر رو ببینه بعد دختره یه اس نداده که رسیدی یا نه ! اصلا بحث خواستگاری رو هم میذاریم کنار ادب حکم میکرد که یه خبری از ایشون بگیره
اون دوست دخترایی که داشتم و احساساتشون رو بروز نمیدادن اکثرا دخترای مغرور و افاده ای بودن . فکر میکردن از دماغ فیل افتادن !

یا مثلا راجع به همون تولد ! این بنده خدا احتمالا گشته کلی جمله محبت امیز پیدا کرده و فرستاده واسه دختره بعد اون خانوم در جوابش گفته ممنون !!!!
خب ادم اتیش میگیره
دوست عزیز دختر با پسر فوق داره!!
بعدشم دختری که دنبال شوهر کردن و تشکیل خونواده هم هست با دختری که دنبا دوستی و گذران وقته هم فرق داره!!
یه دختری که یه پسری رو نمیشناسه نمیتونه سریع بعد یه جلسه دیدن بره مسیج بده و حال طرفو بپرسه!!
از نظر من کارش خیلی هم درست بوده!

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعدشم دختری که دنبال شوهر کردن و تشکیل خونواده هم هست با دختری که دنبا دوستی و گذران وقته هم فرق داره!!
یه دختری که یه پسری رو نمیشناسه نمیتونه سریع بعد یه جلسه دیدن بره مسیج بده و حال طرفو بپرسه!!

آقا من میگن کسی که دلشو به اس ام اس خوش کنه به درد زندگیی نمیخوره..
زندگی مگه شوخیه که بگی به من اس ام داد یا زنگ زد یا نزد!
یارو 100 بار رفته خاستگاری حالا صدبار نه 10 بار ولی جواب رد شنیده البته من خودم زیاد خوشم نمیاد که کسی اینهمه بره جایی!!آخرش 2 بار بسه!:D

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم تا حدودی با نظر شما موافقم. بعضیا در بیان کردن احساساتشون مشکل دارند.البته در اوایل آشنایی.بعدش درست میشه. به نظرم استارتر نباید زیاد سخت بگیره.بهش بازم فرصت بده.اصلا خودش کمکش کنه که بتونه اونم ابراز محبت کنه. بعضیا مغرور نیستند مشکل در بروز احساسات دارند

Reza_vc

عضو جدید
ادامه این بحث بی فایده ست . چون نظرات متفاوته و بهرحال هر کس یه طرز فکری داره . اون اقا هم منصرف شد از ازدواج

بهرحال این مساله به اخلاق فرد مربوط میشه و تجربه به من ثابت کرده نه تنها توی ازدواج بلکه توی دوستی هم اخلاق طرف مقابل از هر چیزی مهمتره

کیوان خان هم فکر میکنم تصمیم درستی گرفت . وقتی ادم از اخلاق طرف مقابل خوشش نیاد تحصیلات و نجابت و خانواده و قیافه و .... هیچکدوم نمیتونن جاشو پر کنن

Reza_vc

عضو جدید
ببین خودت دوست داری بگی دیوهستین! والا من تو یک پستم هم نگفتم دیوین!:biggrin:

شما و اکثر خانومایی که اینجا نظر دادن یه جورایی بدبین هستین فکر میکنم ! همه چی رو از زاویه بدش نگاه میکنید
مثلا میگین اگه بهش ابراز علاقه کنم و ازدواج سر نگیره
اگه بهش ابراز علاقه کنم و بعد از ازدواج بهم سرکوفت بزنه و مسخرم کنه
و ....

نمیدونم شایدم چون دختر نیستم نمیتونم درک کنم این مسائلو

خود من همیشه واسه هرکاری سعی میکنم همه جوانبو بسنجم و بعد تصمیم بگیرم . بین همه دوستام هم به منطقی بودن معروفم ! ولی به هیچ وجه نمیتونم با یه ادم مثل خودم رابطه داشته باشم
یعنی اصلا غیر قابل تحمله همچین ادمی واسم !

ile

عضو جدید
سلام ردست می فرمایید اما راه حل شما در حال حاضر چیست؟
شرایط و علایق افراد فرق داره و هرکسی باید خودش تصمیم بگیره. من خودم چندین سال پیش بعد از اتمام لیسانس با این شرایط روبرو شدم. اول نشستم خوب با خودم فکر کردم و بدون توجه به مشکلات جامعه و کوته فکری آشناها و فامیل ها و طئنه هاشون، اول به علایق خودم فکر کردم. نتیجه این بود که من درس و پژوهش رو خیلی دوس دارم و زیاد علاقه ندارم وارد کار و صنعت بشم. پس اولین تصمیم ادامه تحصیل و بخصوص یادگیری زبان بود، بعد یک مشکلی باقی میموند که اونم پول درآوردن بود. با توجه به شرایطی که داشتم و با تحقیقات فراوان فقط به این نتیجه رسیدم که بهترین منبع درآمد با توجه به شرایط من سرمایه گذاری در بورس هستش، که با مطالعه چند کتاب و یادگیری نرم افزار این کار رو شروع کردم که راضیم. این شغل یجوریه که خیلی کم وقت میگیره و اصلا نیازی نیست در یک محل کار حاضر بشی. البته با اینکه رشتم برق هستش ولی یک زمانی بفکر راه اندازی یک سایت یا درآمد اینترنتی بودم، شما که کامپیوتر خوندین بهتر میتونین دنبال این چیزا باشین. الانم دارم ارشد میخونم و برای ادامه مسیر تحصیلاتم برنامه دارم. البته در این چند سال برای آزمون های استخدامی هم تلاش میکردم که بالاخره در یکی از اونا موفق شدم و بزودی دعوت بکار میشم ....
به نظرم شما هم افکار منفی رو رها کن، به علایقت اولویت بده حتی اگر از واقعیت دور باشه و برنامه هاتو رو کاغذ پیاده کن و تا جایی که توان داری براشون تلاش کن، اصلا مهم نیست که در چه حد موفق بشی فقط این مهمه که تک تک لحظات زندگیت صرف علایقت میشه! ا
یک نکته ی جانبی رو هم اشاره کنم، متاسفانه در کشور ما والدین از اولش به فرزندانشون استرس وارد میکنند تا مراحل زندگی مثه تحصیل و کار رو با سرعت به اتمام برسونن و از بقیه عقب نمونن و همیشه فرزندانشون رو با بقیه مقایسه میکنن. انگار که یک مسابقه ای در جریان هستش! این حس شما که فکر میکنی عقب موندی ریشه در فرهنگ و تاریخ ما داره. ولی نسل ما باید این فرهنگ غلط رو از بین ببره و به آیندگان هم انتقال نده. چون در زندگی خبر خاصی نیست که بخوایم با سرعت تمام همه کارها رو انجام بدیم. ما باید با حوصله به علایقمون بپردازیم و از زندگی لذت ببریم.

آخرین ویرایش: