لطفا مباحث مشاوره ای وشخصی خود را دراین تاپیک مطرح فرمایید

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اوهوم....خودمم بهشون فکر کردم....
مورد آخری رو درحال حاضر دارم انجام میدم ولی زیاد تاثیری نداشته...بقیه مواردم دنیالش هستم شاید تاثیرگذارتر باشن!!!!

ورزش خیلی روحیه رو عوض میکنه حتما برو

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
احتمالا تا حالا شده که از کسی خسته شده باشید.....
حالا اگه یکی از خودش خسته بشه چیکار باید بکنه؟؟؟؟؟:question::w05:

سلام.. بله شده... سعي كنيد يه مدت بي خيال افكارتون باشيد.. هر كاري كه خوشتون مياد رو انجام بدين..مسافرت بريد با كساني كه شو.خ طبع هستن...توي تنهائيتون فقط اينجمله رو بهخودتون بگيد فردا روشنه.. اينو خودمانجام دادم نتيجه ميگيريد...

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستای عزیز...
یه سوال داشتم که خواهش میکنم آدمایی که تجربه شخصی دارن جواب بدن تا کمک کننده باشه... مطالب علمی هم نمی خوام به اندازه کافی تو نت هست... فقط یه سوال
آیا کسی که به شک و بدبینی دچاره خوب میشه؟ البته خیلی شدید نیست اما هست... ممنون می شم سودمند راهنمایی کنید...

سلام دوست عزيز..متاسفانه اين بيماري فقط توسط يه روان پزشك ميتونه معالجه بشه.. چون اگر كسي غير از يه فرد خبره در اين زمينه شما رو راهنمائي كنه ممكنه بدتر بشه ..

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
می خوام بدونم کسی تجربه کسی رو داشته که شکاک بوده و خوب شده؟ آخه به من گفتن شکاکیت درمان نداره و روز به روز بدتر می شه

نه عزیزم شکاک بودن خوب نمیشه و ارتباط داشتن با ی آدم شکاک عذابه.
نمیشه به آروم شدنش هم مطمئن بود تو خیلی از موارد مقطعی هست
درمان اینجور افکار منفی منوط به قوی بودن اراده اون آدم هست که تعدادشون معدوده . ی حسه منفی هست که خیلی راحت برمیگرده

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چقدر سطحیه که آدم بعد از 2هفته آشناییه خیلی معمولی انتظار ابراز عشق داشته باشه از آدمی که قبل ازون ی غریبه بود

و سطحیتر اینکه با وجود اینکه نکاته مشترکشو تو اون فرد پیدا کرده بدونه اینکه راجع به درگیری ذهنیش حرف بزنه، بگه انتخابش غلطه

اگر همه تصمیم گیریهای ما اینجوری باشه واقعا وای بحالمون

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی از دوستای که راهنمایی کردن... خدا رو شکر خودش قبول داره که بیش از حد حساسه و به مرز شکاک بودن رسیده... حالا دارم راضیش میکنم که پیش مشاور بریم تا خیالامون راحت بشه اگه نتیجه ی خاصی حاصل شد حتما در اختیار دوستان قرار می دم....

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم من اشتباه منظورمو رسوندم . منظور من از دید یه پسر بود . مثلا خود من
فرض کنین دوتا مورد واسه ازدواج هست
دختر اولی هیچ علاقه ای بهم نداره
دختر دومی علاقه داره ولی به دلایلی بروز نمیده
خب واسه من هیچ تفاوتی نیست بین اینا ! و مسلما با هیچکدومشون ازدواج نمیکنم
اولی و دومی باهم کاملا متفاوتن و قابل تشخیص...

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی چی؟:surprised:خونمیشه دیگه ینی دختره با پسره صمیمی شه تا ببینه پسره اره یا نه؟!!!!حالا از کجا معلوم بعدا پسره تو چش دختره نزنه که اره تو یادته قبل از ازدواج چقدر با من صمیمی بودی اخلاقتو یادته ؟ماکه ازدواج نکرده بودیم که اینقدر با من صمیمی شده بودی که چرارفتارت اینطوری بود؟از کجا معلوم با پسرای دیگم زود صمیمی نمیشدی؟
ای بابا شما پسرا الان اینو میگین فردا که شد همچین دختررو اذیت کنید به خاطر این رفتارش که نگو....تجربه دیگرانو دیدم که میگماااااااا رو هوا یه چیزی نمیپرونم.

دقیقا!!!!

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی داره به خیلی چیزا ... مثلا سنشون .. فرهنگ شهرشون ... به خط فکری و ....
خب یه پسر مجهز به ریش توقع داره دوستش زیاد وارد مباحثی نشه ....
و ممکنه پسر عموی همین پسر خیلی ارمان گرا تر باشه.....

در کل باید هایی هست که برای هر فرد منحصره و دوستی در چهارچوب این باید ها قرار می گیره.... چیزی که خیلی از دخترا بهش نمی رسن و بر پایه اموخته ها و تجارب دیگران رفتار می کنند ... که نتیجه میشه همون قضیه بوم .یا ازین ور یا ازون ور
خب ما خیلی وقتا مجبوریم براساس آموخته ها و تجارب دیگران زندگی کنیم! آدم نه فرصتشو دارم ونه امکانشو که همه چیزو خودش تجربه کنه! اتفاقا خیلیم درسته استفاده کنیم! بقول معروف: نخوردیم نون گندم ولی دیدیم دست مردم(بسیارم دیدیم)
خصوصا تو مسائل عاطفی و خانوادگی که خانما از همه لحاظ بیشتر از آقایون محترم ضرر میکنن! پس باید از تجربه ها استفاده کرد!

Reza_vc

عضو جدید
اولی و دومی باهم کاملا متفاوتن و قابل تشخیص...

دختری که علاقه اش رو بروز نمیده و سرد و رسمی برخورد میکنه نمیشه باهاش زندگی کرد . ادم نمیخواد هم خونه ای انتخواب کنه که ! یه دختر باید " دخترونه " رفتار کنه تا جذابیت داشته باشه

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دختری که علاقه اش رو بروز نمیده و سرد و رسمی برخورد میکنه نمیشه باهاش زندگی کرد . ادم نمیخواد هم خونه ای انتخواب کنه که ! یه دختر باید " دخترونه " رفتار کنه تا جذابیت داشته باشه

دوست عزيز.. رفتار يه خانم بستگي به طرف مقابلش داره...خانمها خيلي راحت فرق بين عشق و هوس رو تشخيص ميدن ..

Reza_vc

عضو جدید
دوست عزيز.. رفتار يه خانم بستگي به طرف مقابلش داره...خانمها خيلي راحت فرق بين عشق و هوس رو تشخيص ميدن ..

دوست عزیز وقتی یه دختر و پسر زیر نظر خانواده ها واسه ازدواج باهم اشنا میشن یعنی قصد پسره سواستفاده نیست ! شما اینو قبول ندارید ؟

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز

از کی تا حالا ما هم خونه ای دختر داریم که شما همش تو مثالاتون بش اشاره میکنین!...
دوست عزیز ما که با شما دشمنی نداریم...ببینید شما همش سرحرف خودتون پافشاری میکنین و حرف همه رو رد میکنین شما که خودتون اینقد انعطاف پذیری تون کمه چطور انقدر پرتوقعین در مقابل یه دختر خانم محترم که همش چند برخورد با طرفشون داشتن!
هر دختر خانمی خودش خوب میدونه کجا باید دخترونه و جذاب رفتار کنه و کجا از حدو مرزاش تعدی نکنه!

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا!
ازینا گذشته آقا پسری که اینقد ادعای لطافت طبع و زندگی رمانتیک داره، نمیخواد یخورده بخاطر زندگی و عشقش بجنگه؟...بجای اینکه با احتمالات خودش تصمیم بگیره نباید با طرفش خیلی جدی صحبت کنه؟

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز وقتی یه دختر و پسر زیر نظر خانواده ها واسه ازدواج باهم اشنا میشن یعنی قصد پسره سواستفاده نیست ! شما اینو قبول ندارید ؟

سوء استفاده نیست ولی هنوزم هیچی قطعی نیست! اونم تو این زمونه که هیچیش ثبات نداره! امروز عقد میکنن...فردا که پرسیدی کی عروسیتونه؟...میگن طلاق گرفتیم!
خب دخترا که نمیتونن با هر خواستگاری که برفرضم دو سه بار اومدن و رفتن سریع صمیمی شن! اینجور که نمیشه که! که اگه بشه مطمئنن خیلی از همین آقا پسرا بعدا میکننش سوژه که فلانی دیدی تا اومدم خواستگاریت چقد زود دختر خاله شدی!

Reza_vc

عضو جدید
سوء استفاده نیست ولی هنوزم هیچی قطعی نیست! اونم تو این زمونه که هیچیش ثبات نداره! امروز عقد میکنن...فردا که پرسیدی کی عروسیتونه؟...میگن طلاق گرفتیم!
خب دخترا که نمیتونن با هر خواستگاری که برفرضم دو سه بار اومدن و رفتن سریع صمیمی شن! اینجور که نمیشه که! که اگه بشه مطمئنن خیلی از همین آقا پسرا بعدا میکننش سوژه که فلانی دیدی تا اومدم خواستگاریت چقد زود دختر خاله شدی!

شما درست میگین منتها از دیدگاه یه دختر ! منم از دیدگاه یه پسر نظرم رو قبلا عرض کردم .
ببینید مسلما هیچ پسری از دختر افسرده و گوشه گیر یا سرد و بی روح خوشش نمیاد . شما میگید یه دختر نمیتونه با همه خواستگاراش صمیمی شه چون شاید بهم بخوره یا شاید همون پسر بعدا بهش سرکوفت بزنه
خب منه نوعی هم وقتی ببینم طرفم باهام احساس راحتی نمیکنه یه جورایی پشیمون میشم از انتخوابم و با " احتمال " اینکه شاید بعد از عروسی درست بشه باهاش ازدواج نمیکنم

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما درست میگین منتها از دیدگاه یه دختر ! منم از دیدگاه یه پسر نظرم رو قبلا عرض کردم .
ببینید مسلما هیچ پسری از دختر افسرده و گوشه گیر یا سرد و بی روح خوشش نمیاد . شما میگید یه دختر نمیتونه با همه خواستگاراش صمیمی شه چون شاید بهم بخوره یا شاید همون پسر بعدا بهش سرکوفت بزنه
خب منه نوعی هم وقتی ببینم طرفم باهام احساس راحتی نمیکنه یه جورایی پشیمون میشم از انتخوابم و با " احتمال " اینکه شاید بعد از عروسی درست بشه باهاش ازدواج نمیکنم

اگه اشتباه نکنم شما فرمودین که تا حالا دوست دختر (یا هر اسمی که شما میفرمایین) داشتین! تعجبم ازینه که هنوز نتونستین دخترا رو بشناسین! دختربقول شما "افسرده و گوشه گیر یا سرد و بی روح" از زمین تا آسمون با دختری که به دلیل یک سری حد و مرزها امکان بیان احساسشو نداره فرق داره! و طرفش کاملا میتونه احساسشو درک کنه حتی اگه به زبون نیاره!

اصلا چطوره که خیلی از شما آقایون از بیان احساساتتون به همسرتون خودداری میکنید و میگین دیگه خودش باید بدونه که دوسش دارم و حتما لازم نیست به زبون بیارم...اما وای ازون روزی که دختری با شما همون برخورد رو داشته باشه! ببین چه ها که نمیکنین!

Reza_vc

عضو جدید
اگه اشتباه نکنم شما فرمودین که تا حالا دوست دختر (یا هر اسمی که شما میفرمایین) داشتین! تعجبم ازینه که هنوز نتونستین دخترا رو بشناسین! دختربقول شما "افسرده و گوشه گیر یا سرد و بی روح" از زمین تا آسمون با دختری که به دلیل یک سری حد و مرزها امکان بیان احساسشو نداره فرق داره! و طرفش کاملا میتونه احساسشو درک کنه حتی اگه به زبون نیاره!

اصلا چطوره که خیلی از شما آقایون از بیان احساساتتون به همسرتون خودداری میکنید و میگین دیگه خودش باید بدونه که دوسش دارم و حتما لازم نیست به زبون بیارم...اما وای ازون روزی که دختری با شما همون برخورد رو داشته باشه! ببین چه ها که نمیکنین!

:D دخترایی که من باهاشون دوست شدم ( و دوستی رو تا مدت ها ادامه دادم ) دخترایی بودن که خیلی احساساتی بودن و ابراز هم میکردن . اگه مثلا میرفتیم پارک که همو ببینیم موقع برگشتن 10 تا اس میدادن که رسیدی یا نه ؟
ولی مثلا این اقا که اینجا مشاوره میخواست چند صر کیلومتر رفته تا اون دختر رو ببینه بعد دختره یه اس نداده که رسیدی یا نه ! اصلا بحث خواستگاری رو هم میذاریم کنار ادب حکم میکرد که یه خبری از ایشون بگیره
اون دوست دخترایی که داشتم و احساساتشون رو بروز نمیدادن اکثرا دخترای مغرور و افاده ای بودن . فکر میکردن از دماغ فیل افتادن !

یا مثلا راجع به همون تولد ! این بنده خدا احتمالا گشته کلی جمله محبت امیز پیدا کرده و فرستاده واسه دختره بعد اون خانوم در جوابش گفته ممنون !!!!
خب ادم اتیش میگیره

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
:D دخترایی که من باهاشون دوست شدم ( و دوستی رو تا مدت ها ادامه دادم ) دخترایی بودن که خیلی احساساتی بودن و ابراز هم میکردن . اگه مثلا میرفتیم پارک که همو ببینیم موقع برگشتن 10 تا اس میدادن که رسیدی یا نه ؟
ولی مثلا این اقا که اینجا مشاوره میخواست چند صر کیلومتر رفته تا اون دختر رو ببینه بعد دختره یه اس نداده که رسیدی یا نه ! اصلا بحث خواستگاری رو هم میذاریم کنار ادب حکم میکرد که یه خبری از ایشون بگیره
اون دوست دخترایی که داشتم و احساساتشون رو بروز نمیدادن اکثرا دخترای مغرور و افاده ای بودن . فکر میکردن از دماغ فیل افتادن !

یا مثلا راجع به همون تولد ! این بنده خدا احتمالا گشته کلی جمله محبت امیز پیدا کرده و فرستاده واسه دختره بعد اون خانوم در جوابش گفته ممنون !!!!
خب ادم اتیش میگیره

شما آقایون وقتی آتیش میگیرین تازه توفیق اجباری نصیبتون شده که یکم احساس همدردی کنین با وقتایی که آتیش میزنین!:biggrin:

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد چه وقتایی اتیش میزنیم ؟:D

همین بی تفاوتی هایی که الان دل کوچیک شما آقایونو رنجونده....کار همیشه خودتونو...99.999999%موارد آقایونن که با سردیها و کم توجهی هاشون دل خانوما رو میشکنن! تازه اونم بعد ازدواج...چطور خانم قبل ازدواج بقول شما سرد بوده(اونم بقول شما) به آقایون برخورده...اما خودتون بعد از ازدواج سردین ...اشکال نداره آیا؟

Reza_vc

عضو جدید
همین بی تفاوتی هایی که الان دل کوچیک شما آقایونو رنجونده....کار همیشه خودتونو...99.999999%موارد آقایونن که با سردیها و کم توجهی هاشون دل خانوما رو میشکنن! تازه اونم بعد ازدواج...چطور خانم قبل ازدواج بقول شما سرد بوده(اونم بقول شما) به آقایون برخورده...اما خودتون بعد از ازدواج سردین ...اشکال نداره آیا؟

نه بنظر من محبت کردن باید 2 طرفه باشه . ولی پسرا معمولا تو عمل دوست داشتنشون رو نشون میدن . گفتنش یه مقدار سخته واسمون:cool:
اتفاقا منظورم از هم خونه ای همین بود . تو سایت های تخصصی مشاوره وقتی بگردید میبینید زن و شوهرایی هستن که هیچ علاقه ای به هم ندارن و فقط دارن باهم زندگی میکنن ( بخاطر بچه یا هر چیز دیگه)
این یعنی هم خونه ای....

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

قبول ولي دليلي بر اين نيست كه يه خانم سريع با طرف مقابلش راحت باشه..هر چيزي وقتي و هر كاري زمان خاص خودشو داره

ile

عضو جدید

خب ادم اتیش میگیره
اگر دخترخانومی با یک آقایی چنین رفتاری کرده فقط یک دلیل وجود داره، این خانوم از اون آقا خوشش نمیاد! و این مسئله رو نمیشه به بقیه دخترها یا به جامعه بسط داد و نتیجه گیری کرد.

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنظر من بستگی داره چه مدت با هم هستن اگه یکی دو هفته اس خب هرکس باشه همینطوره رفتارش ولی اگه یکی دو ماهه گذشته دختره واقعن سرده یا خیلی مغرور!

irpersian20

عضو جدید
افتادن عقب

افتادن عقب

سلام
متاسفانه بنده نسبت به سایر اطرافیانم از خیلی از موراد عقبم.
یعنی فقط من تو درس خوندن ، بهتر عمل کردم. و از بقیه موارد عقب تر هستم.
گاه خودم مقصر بودم و گاه دست زمانه
من حتی جواب قانع کننده ای برای خودم هم ندارم
با این وضعیت کار اصلا کار درست گیر نیماد .این کارهای الکی هم فقط به درد سرگرم شدن میخوره و اصل وقعیت این هست که نه کار درست و حسابی دارم نه سرمایه
:razz:
بابامون هم از من بدبخت تر هست. اون کمکی نمیتونه بکنه.
شاید تا حالا 1000 تا فکر و ایده کار جور کردم.یا سرمایه میخواست یا پارتی.
این کارهای با حقوق اداره کار ، پول کرایه و خرج لباس آدم هم تامین نمی کنه. یک جور اتلاف وقت هست
فقط خودم هست م وخودم. تنها خودم.

آخرین ویرایش:

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه بدونم تاچه مقطعی درس خوندین؟علتش اینه که بزرگترین خیانت به جوونای مابازگذاشتن دوره تحصیلات تکمیلی هست.
کسی بایدبره سراغ فوق لیسانس دکتراکه یاباباش پولداره یاواقعاعاشق علمه.
همه دکتربشن که چی بشه؟این مملکت تکنیسین نمیخوادواقعا؟
تودوره ای که جوون بایدبامهارت آشنابشه وقتشوتودانشگاه تلف میکنه بعدازلیسانس خودشوالاف فوق لیسانس میکنه بعدتازه
یادش میادبایدبره سربازی!
ازسربازی که میادمیبینه ای دل غافل همه رفیقاش رفتن بالابالاها اون مونده ته ته!
آخه مشکل اینجاست سیستم درس خوندمونم شیفت ودیلیته!:confused:

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وام کلان بگیر و با تخصص ت تولیدی یا کارگاه راه بنداز
اگه تخصص ت صنعتی نیست بزن تو کار معامله ...
تنها راه پولدار شدن سریع همینه .

• Like
واکنش ها: 3peh

irpersian20

عضو جدید
من واقعا با علاقه کتاب ها رو میخوندم. هیمشه میرفتم درس های تخصصی بهترین مرجع رو گیر میاوردم و هرچه پول داشتم رو می دادم کتاب میخریدم.

کارهای درست و حسابی هم گیر میاما نمیاد. من سخت هست برام تن بدم به کارهای الکی. 2 زار بزارن کف دست ادم . آدم فسیل میشه . یک کار روتین رو هر روز انجام بدم.