لطفا مباحث مشاوره ای وشخصی خود را دراین تاپیک مطرح فرمایید

avayestan

کاربر بیش فعال
خدا استادتونو حفظ کنه..
آره بنظر خودمم آدم تو رشته خودش ادامه بده و تخصص رشته خودشو بگیره خیلی با ارزشتره... و هنر برای دل... ممنونم دوست خوبم.. اما اگه بخواید تو مسیر باشیدو برید و بیایید مطمینا رشته ی خودتون با ارزشتره
شما باید کار هنری رو واسه دلتون حتی شده گذری ادامه بدید
واسه یه تفریح و آرامش خیلی خوبه

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.خوبین.
من یه سوالی داشتم اگه میشه مشاوره ام کنین.ممنون.
وقتی تصمیم به شروع یه کاری رو میگیرم اولین روز اون کارو انجام میدم ولی دومین روز دیگه سست میشم و ادمه دادنش طوری میشه که مثلاً تکراری یا از یادم میره که سستم میکنه و اون کارو تا آخرش نمیتونم ادامه بدم.
به نظرتون ایراد کار در کجاست؟

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.خوبین.
وقتی تصمیم به شروع یه کاری رو میگیرم اولین روز اون کارو انجام میدم ولی دومین روز دیگه سست میشم و ادمه دادنش طوری میشه که مثلاً تکراری یا از یادم میره که سستم میکنه و اون کارو تا آخرش نمیتونم ادامه بدم.

ايراد اينكه كه شما كاري رو شروع ميكنيد كه بهش علاقه خاصي نداري يا اگرم داري اشتياقي براي انجام دادن اون كار نداريد بايد كاري رو انتخاب كنيد كهانگيزه كافي براي انجام دادنش داشته باشيد سعي كنيد به خودتون اين تلقين رو بكنيد كه كارهاي روتين اون كار هم براتون جالبه

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
ايراد اينكه كه شما كاري رو شروع ميكنيد كه بهش علاقه خاصي نداري يا اگرم داري اشتياقي براي انجام دادن اون كار نداريد بايد كاري رو انتخاب كنيد كهانگيزه كافي براي انجام دادنش داشته باشيد سعي كنيد به خودتون اين تلقين رو بكنيد كه كارهاي روتين اون كار هم براتون جالبه

ببینین در بیشتر تصمیم هایم اینطوریه یعنی در آنها علاقه ای ندارم و از کارکردن با آن لذت نمی برم؟

آخرین ویرایش:

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببینین در بیشتر تصمیم هایم اینطوریه یعنی در آنها علاقه ای ندارم و از کارکردن با آن لذت نمی برم؟

خوب شما اول بايد با خودتون خلوتكنيد ببينيد علت اينكه از كاري خوشتون نمي ياد چيه؟ بالاخره هر علتي معلولي داره

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب شما اول بايد با خودتون خلوتكنيد ببينيد علت اينكه از كاري خوشتون نمي ياد چيه؟ بالاخره هر علتي معلولي داره

ببینید اولش خوشم میاد چون تصمیم به اون کار رو گرفتم میدونین یه مدته که خیلی به پول فکر میکنم به هرچی هم دست میزنم اول نسبت پولشو میخوام بدونم یعنی مدنظرم اول پوله مثلاً یه کاریو شروع کردم 2 و3 روزه که دارم جلو میرم ولی الان سست شدم یعنی حسو ندارم انجام بدم نمبدونم چرا

avayestan

کاربر بیش فعال
سلام.خوبین.

سلام.. تو این زمونه با تمام دغدغه هایی که وجود داره انگیزه ادم رو انجام دادن خیلی از کارا کم میشه... منم با نظر گل مینا موافقم... احتمالا شما به اون کار علاقه و اشتیاق ندارین. فقط چون باید انجامش بدین میرین سمتش... و فک میکنم علتش اینه که شرایط واسه زمانایی که به کاری علاقه مند بودین مهیا نبوده و در جهت اصلیه کارایی که دوس داشتین قرار نگرفتینوو واسه همین الان خورده تو ذوقتون.. و تقریبا شاید تو کارایی که بهش علاقه مند هم بودین انگیزتون کم شده... م فک میکنم بشینین بینین بین کارایی که میخواینن انجام بدین کدوم یکی رو بیشتر ازش لذت میبرین.. اول اونو انجام بدین تا یواش یواش تو مسیر قرار بگیرین.. دیگه اینکه گاهی دور شدن از انجام کاری ادمو تنبل میکنه. همیشه اول و شروعش سخته.. واس هممون همینه. مخصوصا اگه علاقه چندانی به انجام اونکار نداشته باشیم.. اما نمیشه همینجوری دس رو دس گذاشت.. ببنین به کدوم کار بیشتر علاقه مندین ازونجا شروع کنین و تا تموم نشده نرین سراغ کار بعدی.. یا اگه شیوه کاریتون اینطوره که از یکنواختی زود خسته میشین چندتا کارو تو یه روز تیکه تیکه انجام بدین بقیشو فردا.. و اینکه سعی کنین سرگرمیهایی که دوس دارینو تو برنامتون بگنجونین.. مثه جدول حل کردن یا دیدن فیلم مورد علاقه... هنرای مورد علاقه... دیگه اینا دیگه.. در حد بضاعتم امیدوارم تونسته باشم کمکتون کرده باششششششششم...;)

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید اولش خوشم میاد چون تصمیم به اون کار رو گرفتم میدونین یه مدته که خیلی به پول فکر میکنم به هرچی هم دست میزنم اول نسبت پولشو میخوام بدونم یعنی مدنظرم اول پوله مثلاً یه کاریو شروع کردم 2 و3 روزه که دارم جلو میرم ولی الان سست شدم یعنی حسو ندارم انجام بدم نمبدونم چرا

دوستان درست میگن ممکنه علاقه باشه و به نظرم یه علت دیگه میتونه نداشتن اراده قوی باشه.
منم تقریباً مثله شمام به یه کاری علاقه پیدا میکنم ولی تا چند وقته دیگه برام تکراری و کسل کننده میاد و فکر میکنم علتش برای من بیشتر اینه که
از کارام لذت نمیبرم! در حالی که دوستم با شرایط من کاراشو با لذت انجام میده.
باید موفقیت هامونو حتی اگه کوچیک باشه جشن بگیریم و به خودمون اعتماد داشته باشیم و به ازای کارهای موفق به خودمون جایزه بدیم. و اگه تو کاری شکست خوردیم خودمونو سرزنش نکنیم.

jasmin.me

عضو جدید
بنظر من شما خیلی هدف هات توجیهت نمیکنن !

یعنی سردرگمی !

وقتی به یه کاری ایمان داشته باشی و همه ی جوانب رو سنجیده باشی اینجوری نمیشه !
و مهمتر از اون شما شخصیتت احتمالا جوریه که تا مسئله مرگ و زندگی برات نباشه کاری رو تا تهش نمیری !
یعنی هدفت برات خیلی پررنگ و با ارزش نیست !

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درخواست راهنمایی و کمک

درخواست راهنمایی و کمک

سلام دوستان

من چند روزیه زود خسته میشم...تحمل سختی و فشار رو ندارم...درصورتی قبلا اینجور نبودم!!

دارم مثلا واسه ارشد میخونم ولی 1/5که میخونم خسته میشم..خسته که میگم خسته بدنی -روحی!!..حس میکنم از نظر جسمی توان ندارم...

به یکی گفتم،گفت مرد سختی ها نیستی!!!...ناراحت شدم!!...چون میدونم شخصیتم اینجور نیسته ..مدتیه اینجور شدم...

همینکه میبینم توانم کمه روحیمم ضعیف میشه..فک میکنم نمیتونم!:(

نمیدونم مشکل جسمیه یا روحی...2-3روزم هس تب میکنم..!!..یهو میزنم زیر گریه...روی چیزای الکی حساس میشم..
نمیدونم تو این وضعیت که هر لحظه ش واسم ارزشمنده و نباید از دست بدم،اینجور شدم!!

خواهش میکنم هرکس درحد تواناییش راهنمایی کنه تا بلکه زودتر از این وضع خلاص شم!

با تشکر

avayestan

کاربر بیش فعال
سلام دوستان

من چند روزیه زود خسته میشم...تحمل سختی و فشار رو ندارم...درصورتی قبلا اینجور نبودم!!

دارم مثلا واسه ارشد میخونم ولی 1/5که میخونم خسته میشم..خسته که میگم خسته بدنی -روحی!!..حس میکنم از نظر جسمی توان ندارم...

به یکی گفتم،گفت مرد سختی ها نیستی!!!...ناراحت شدم!!...چون میدونم شخصیتم اینجور نیسته ..مدتیه اینجور شدم...

همینکه میبینم توانم کمه روحیمم ضعیف میشه..فک میکنم نمیتونم!:(

نمیدونم مشکل جسمیه یا روحی...2-3روزم هس تب میکنم..!!..یهو میزنم زیر گریه...روی چیزای الکی حساس میشم..
نمیدونم تو این وضعیت که هر لحظه ش واسم ارزشمنده و نباید از دست بدم،اینجور شدم!!

خواهش میکنم هرکس درحد تواناییش راهنمایی کنه تا بلکه زودتر از این وضع خلاص شم!

با تشکر

سلام عزیزم.. خب مشکلی که میگی اکثرا تجربه میکنیم.. شاید واسه اینه که انگیزت کم شده... هدفت کمرنگ شده.. مشکل همه ی کم کاریها، کمرنگ شدنه هدفه... روش تمرکز کن ببین واسه چی دوس داری درس بخونی.. کمیت مهم نیس کیفیت مهمه ... حتی همون 1ساعتم سعی کن با تمرکز بخونی.. یواش یواش تایمتو زیاد کن.. واسه مشکل روحی سعی کن به چیزای مثبت فک کنی... کارایی که بهت انرژی میده و مورد علاقته انجام بدی.. باید فکرتو قوی کنی.. یادت باشه شما یه انسانی.. و توانایی هرکاریو داری.. همه ی ماها نقاط ضغف و قوتی داریم.. مهم اینه که ضعفارو درست کنیم... نا امید نباش مطمئن باش این حست مقطعیه.. بعدم غصه کنکورو نخور این زمونه لیسانسو ارشد گرفتن مثه قدیما نیس.. (باید غصه پارتیو بخوری :Dفک کن فامیله من با ارشد که تو مصاحبه کاری هم موفق بود بنا ب نداشتن پارتی کنار گذاشته شد:( خدایا خودت جای حقی... ماتوکلمون بحقه... دیگه دلم گرفته بود اینجا بیانیدم:( ) خلاصه اینکه دوستم غصه درسو نخور.. چیزی که یادت نباید بره اینه که پیوسته درس بخونی کنار نزاری تا کم کار نشی... واسه مشکل جسمانیو تبتون هم بنده تخصصی ندارم حتما یه چک آپ برو.. غصه نخور درس میشه....:gol:

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

آره متاسفانه اكثرا فقط به ماديات توجه ميكنند ولي اقتضاي جامعه اينو رو ازت ميخواد خوب آرش جان چرا از اون كار بدت مياد؟ چه حسي بهت دست ميده ؟ دوستانت ازكاريكه ميكني تعريف ميكنند يا اينكه در بي تفاوت تر شدنش كمكت ميكنند؟ دوست خيلي مهمه... آيا حرف مردم هم روي شما و كارتون تاثير داره يا نه؟

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.. تو این زمونه با تمام دغدغه هایی که وجود داره انگیزه ادم رو انجام دادن خیلی از کارا کم میشه... منم با نظر گل مینا موافقم... احتمالا شما به اون کار علاقه و اشتیاق ندارین. فقط چون باید انجامش بدین میرین سمتش... و فک میکنم علتش اینه که شرایط واسه زمانایی که به کاری علاقه مند بودین مهیا نبوده و در جهت اصلیه کارایی که دوس داشتین قرار نگرفتینوو واسه همین الان خورده تو ذوقتون.. و تقریبا شاید تو کارایی که بهش علاقه مند هم بودین انگیزتون کم شده... م فک میکنم بشینین بینین بین کارایی که میخواینن انجام بدین کدوم یکی رو بیشتر ازش لذت میبرین.. اول اونو انجام بدین تا یواش یواش تو مسیر قرار بگیرین.. دیگه اینکه گاهی دور شدن از انجام کاری ادمو تنبل میکنه. همیشه اول و شروعش سخته.. واس هممون همینه. مخصوصا اگه علاقه چندانی به انجام اونکار نداشته باشیم.. اما نمیشه همینجوری دس رو دس گذاشت.. ببنین به کدوم کار بیشتر علاقه مندین ازونجا شروع کنین و تا تموم نشده نرین سراغ کار بعدی.. یا اگه شیوه کاریتون اینطوره که از یکنواختی زود خسته میشین چندتا کارو تو یه روز تیکه تیکه انجام بدین بقیشو فردا.. و اینکه سعی کنین سرگرمیهایی که دوس دارینو تو برنامتون بگنجونین.. مثه جدول حل کردن یا دیدن فیلم مورد علاقه... هنرای مورد علاقه... دیگه اینا دیگه.. در حد بضاعتم امیدوارم تونسته باشم کمکتون کرده باششششششششم...;)

اهوم فهمیدم تا حدودی

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره متاسفانه اكثرا فقط به ماديات توجه ميكنند ولي اقتضاي جامعه اينو رو ازت ميخواد خوب آرش جان چرا از اون كار بدت مياد؟ چه حسي بهت دست ميده ؟ دوستانت ازكاريكه ميكني تعريف ميكنند يا اينكه در بي تفاوت تر شدنش كمكت ميكنند؟ دوست خيلي مهمه... آيا حرف مردم هم روي شما و كارتون تاثير داره يا نه؟

نه بدم نمیاد خسته میشم.
آره راس میگی باید تو دوستام تجدید نظر کنم و باکسانی بگردم که به کارم ارزش بدن و تشویقم کنن نه اینکه بی تفاوت باشن.

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه بدم نمیاد خسته میشم.
آره راس میگی باید تو دوستام تجدید نظر کنم و باکسانی بگردم که به کارم ارزش بدن و تشویقم کنن نه اینکه بی تفاوت باشن.

آرش جان دوست خيلي مهمه گاهي به عرش ميرسوننت و گاهي به فرش

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
برداشت من از نظرای دوستای مهربون و عزیزم این بود ممنون میشم نظرتونو بگین که درست بوده یا نه
برای گرفتن کنترل زندگی به دست و پیشبرد در امور زندگی وکاری باید:
1.علاقه
2.محیط و دوستان
3.پر رنگ و باارزش کردن هدف(توجه کردن به هدف)

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برداشت من از نظرای دوستای مهربون و عزیزم این بود ممنون میشم نظرتونو بگین که درست بوده یا نه
برای گرفتن کنترل زندگی به دست و پیشبرد در امور زندگی وکاری باید:
1.علاقه
2.محیط و دوستان
3.پر رنگ و باارزش کردن هدف(توجه کردن به هدف)

دقيقا آرش جان و يكي هم پشتكار

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره ديگه وقتي هدفت رو انتخاب كردي اولينكار پشتكار محكميه كه بايد داشته باشي و گرنه خيلي سريع خسته ميشي
تلاش و پشتکار اهوم فهمیدم.من تو کار کردن مثلاً کارگر ساختمانی زیاد کار میکنم چون بم پول میدن ولی تو این مسائل چون پولی درکار نیست یا دریافت پول بعد از چند ماهه خستم میکنه و تلاشم کم میشه اینم یکی از ضعفامه

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تلاش و پشتکار اهوم فهمیدم.من تو کار کردن مثلاً کارگر ساختمانی زیاد کار میکنم چون بم پول میدن ولی تو این مسائل چون پولی درکار نیست یا دریافت پول بعد از چند ماهه خستم میکنه و تلاشم کم میشه اینم یکی از ضعفامه

اگر به امضات عمل كني خيلي موفق ميشي

palmtree

کاربر فعال
سلام هممون تو زندگیمون آدمایی رو دیدیم که کلا ریلکس و بدون استرس و به عبارتی take it easy هستند. شاید بشه با پرسش و پاسخ فهمید که رمز اینکه این افراد از آرامش بیشتری نسبت به بقیه برخوردارند رو فهمید. بنابراین از کسانی که این خصوصیت رو دارند و این مطلب رو میخونند خواهش میکنم به این پست پاسخ بدن. در این صورت کمک بزرگی به من کرده اید. ممنون

EECi

مدیر بازنشسته
سلام هممون تو زندگیمون آدمایی رو دیدیم که کلا ریلکس و بدون استرس و به عبارتی take it easy هستند. شاید بشه با پرسش و پاسخ فهمید که رمز اینکه این افراد از آرامش بیشتری نسبت به بقیه برخوردارند رو فهمید. بنابراین از کسانی که این خصوصیت رو دارند و این مطلب رو میخونند خواهش میکنم به این پست پاسخ بدن. در این صورت کمک بزرگی به من کرده اید. ممنون
سلام
1- مسائل رو میخونم ، می بینم ، می فهمم ولی میفرستمشون به بایگانی ذهنم که هر وقت لازم شد ازشون استفاده کنم و نمی زارم ذهن فعالم رو اشغال کنند
2- مسئولیت کارهام رو میپذیرم ولی هیچ وقت نمیزارم عزت نفسم شکسته بشه
3- زیاد به حرفهای منفی یا غیرمنطقی توجه نمی کنم ، یعنی میشنوم ولی توجه نمی کنم و میزارم به حساب نوع اندیشه طرف مقابل
4-تمرکزم رو کار اصلیم میزارم به همین دلیل محیط اطرافم زیاد روم تاثیر نمیزاره
5- خطا کردن جزئی از هر کاری هست ، سعی می کنم علت خطا رو توو ذهنم ثبت کنم و کمتر تکرارش کنم
6-هیچ چیزی در زندگی ایده ال نیست ، پس نباید حرص زندگی رو خورد و سخت گرفت ، خدا خودش روزی رسونه
7 از همه مهمتر توکلم بخداست و مصلحتم رو دادم دست خودش ، من فقط سعی می کنم حرکت های درست انجام بدم

:gol:

palmtree

کاربر فعال
سلام
1- مسائل رو میخونم ، می بینم ، می فهمم ولی میفرستمشون به بایگانی ذهنم که هر وقت لازم شد ازشون استفاده کنم و نمی زارم ذهن فعالم رو اشغال کنند
2- مسئولیت کارهام رو میپذیرم ولی هیچ وقت نمیزارم عزت نفسم شکسته بشه
3- زیاد به حرفهای منفی یا غیرمنطقی توجه نمی کنم ، یعنی میشنوم ولی توجه نمی کنم و میزارم به حساب نوع اندیشه طرف مقابل
4-تمرکزم رو کار اصلیم میزارم به همین دلیل محیط اطرافم زیاد روم تاثیر نمیزاره
5- خطا کردن جزئی از هر کاری هست ، سعی می کنم علت خطا رو توو ذهنم ثبت کنم و کمتر تکرارش کنم
6-هیچ چیزی در زندگی ایده ال نیست ، پس نباید حرص زندگی رو خورد و سخت گرفت ، خدا خودش روزی رسونه
7 از همه مهمتر توکلم بخداست و مصلحتم رو دادم دست خودش ، من فقط سعی می کنم حرکت های درست انجام بدم

:gol:

با تشکر از پاسختون
بهتون تبریک میگم چون خیلی روشهای خوبی رو تو زندگیتون در پیش گرفتید. اما از اونجایی که فکر میکنم الگو برداری از زندگی آدمهای موفق از صد بار مراجعه به مشاور و روانشناس بهتر هست می خواستم کمی ریزتر وارد مسایل بشم.
گفتید که به حرف منفی یا غیر منطقی دیگران توجه نمی کنید. اگر این دیگران معلم . استاد . مدیر یا پدر و مادرتان یا کسی که خودتان خیلی قبولش دارید باشد چطور؟ باز هم می توانید به حرف منفی آنها توجه نکنید؟ اگر می توانید کمی راجع به آنچه در ذهنتان می گذرد توضیح دهید.
سوال بعدیم اینه که آیا موقع تحصیل زمان امتحانات یا موقع پاسخگویی سر کلاس یا موقع کنکور دچار استرس می شوید یا نه؟و اگر نمی شوید می تونید بگید چطور و چرا؟
گفتید که اشتباه بخشی از زندگی آدمه. آیا در کل آدمی بودید که پراشتباه ظاهر می شدید یا کم اشتباه؟ برای افراد پراشتباه هم پیشنهاد میدید که از اشتباه کردن نترسند و به خودشون اجازه اشتباه کردنو بدن؟
آیا خودتان را مهمترین فرد در زندگی به حساب میارید و سعی می کنید به خودتان بیشتر از همه ارزش بدهید؟
ممنون میشم وقت بگذارید و به این سوالات پاسخ بدید.
از نظر بقیه دوستان هم استقبال می کنم.
ممنون

• Like
واکنش ها: EECi