لطفا صادقانه آنچه که در دورن خود دارید را بیان کنید

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2]لطفا صادقانه آنچه که در دورن خود دارید را بیان کنید
[/h]
تا به حال به این فکر کرده بودید که چرا زندگی میکنید؟

چرا درس میخوانید؟ چرا کار میکنید؟ با چه هدفی ازدواج میکنید؟ چرا بچه دار می شوید؟ اصلا با چه هدفی زندگی میکنید؟

درس میخوانید که علمتان بالاتر رود؟ خب با چه هدفی؟ علم و تکنولوژی بالاتر برود مثلا چه اتفاقی می افتد؟ قدیم الایام با شتر سفر میکردند امروز با هواپیما ، در زمان صرفه جویی میشود؟ خب که چه بشود؟ آن زمانی را که بیشتر ذخیره کرده ایم را چه میکنیم مثلا؟

بچه دار میشوید که تا بزرگ میشود با نادانی هایش اعصابتان را خرد کند و وقتی بزرگتر شد نمک نشناسی کند و زخمی بر دلتان شود و منتظر مرگ شما باشد که ثروتتان را صاحب شود؟

آیا همه ی اهداف شما این هست که به رفاه و پول برسید؟ خب که چه بشود؟

اصلا ثروتمندترین فرد دنیا میشوید که چه بشود؟ مگر در یک روز چند وعده میشود لذیذترین غذاهای دنیا را خورد؟ مگر چقدر میشود آدم لذت ببرد و کیف کند؟ نهایتش 100 سال هست دیگر ، آخرش مگر مرگ نیست؟ شما 100 سال بعد را تصور کنید ، هیچکدام از ما دیگر در این دنیا نیستیم. اینهمه آدم در تاریخ زندگی کردند و به شیوه های مختلف مردند...

لطفا نقطه نظرات خود را در این مورد بیان کنید.

(هدف بنده ناامید کردن شما یا نفی زندگی و لذت و... نیست بلکه من میخواهم یک شناخت نسبی از دیدگاه افراد مختلف در جامعه خود پیدا کنم و آنرا با شما شریک میشوم.با تشکر)

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
:wallbash:

متن بالا را که قرمز رنگ است می گویند متن مربوط به تاپیک مورد نظر. لذا التماس می نماییم تمنا میکنیم با دیدن عنوان فوری نظرات اندیشمندانه خود را بیان نفرمایید ، بلکه ابتدا متن را بخوانید و بعد نظر بدهید جان هرکسی که دوست دارید کچل مان فرمودید:eek:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کلا اینچیزی که شما خواستید جو مواد خصوصی محسوب میشن و قابل بیان در ملاء عام نیستند . هرکسی یه رمز و راز هایی دار که مختص خودشه. اینام از اون موارد هست.

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب تك تك اينايي كه استاتر فرمودين هر كدومش به نوعي هدف هست
هدفاي ريز و درشت براي هر قشر مختلفي از جامعه هست.
خب اگه ميخواي شناخت نسبي نسبت به ديدگاه افراد مختلف داشته باشي نميشه بياي همه حرفاي زد حالو بگي بعد انتظار داشته باشي هر كس با يه لحن قشنگ و مودب و خوش بيان بياد جوابتو(اعم از دل پرخون يا بيخيال) بده.چون اكثر مخاطباي تو الان جوونا هستن و هيچكسم حال يه جواب خوب و خوش لحان و مناسب در اختيار نميزاره.چون همه ياد بدبختياي خودشون ميافتن.اينو كلي گفتم چون خيلي لحن نوشتت بد هست.بايد خيلي ماهرانه و زيركانه اين حرفاتو ميگفتي.
اومدي گفتي : ما اينيم ،اينيم ،... خب كه چي؟
زندگي با هر پستي و بلندي رو ميگذرونيم كه يه سري چيزا در مقاطعي با حوادث مختلف كه ايجاد ميشن رو به ما آدما يه چيزايي ياد بدن.
تا حالا دقت كردي تو زندگي اتفاقاتي كه گفتي فقط در يك لحظه اتفاق ميافته و بعد تموم ميشه.
فطرتا آدميزاد ميخواد بقا داشته باشه ولي اتفاقات توي زندگي هم ميتونن باعث بقا و نابودي بشن.
خيليا همه چيزايي كه تو گفتي رو شاايد يه جا باهم نداشته باشن و براي طلب هر كدوم تلاش كنن و شكست بخورن(الان گذر يه چند روز از زندگي رو نوشتم)
خب هر كدوم از اين اتفاقاي لحظه اي به چه درد ما ميخوره؟
اينا همه براي يادگيريه.
و بازگشت همه شما(همه ما ميميريم) به سوي خداست(اما هر كس به چه شكلي؟)
هر كسي توي زندگيش ميخواد يه جوابي به فطرت و خواسته هاي مختلفش بده.

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
من درس رو تعطیل کردم. ولی دوس دارم کار کنم و کار واسم درحال حاضر مهمترین هدف زندگیمه. کار کردن هم مسلما واسه کسب درآمده برای اینکه زندگیه بهتری داشته باشم. برای اینکه واسه ی نیازهام دست دراز نکنم جلوی کسی. شرایط زندگیه من اینطور هست .
هدفم اینه ک ب دیگران کمک کنم . اگر بتونم نیازهای خودمو برطرف کنم بعدش به خانوادم، به فامیلم ، به هرکسی که در توانم باشه کمک کنم.

درمورد ازدواج هم هروقت موقعیت خوب و مناسبی برام پیش بیاد ازدواج میکنم، بچه هم به وقتش میاریم ولی نه از اینجور بچه ها :
بچه دار میشوید که تا بزرگ میشود با نادانی هایش اعصابتان را خرد کند و وقتی بزرگتر شد نمک نشناسی کند و زخمی بر دلتان شود و منتظر مرگ شما باشد که ثروتتان را صاحب شود؟
خب درست تربیتش میکنیم که انسان بار بیاد و اون هم شخص مفیدی واسه ی جامعه باشه ان شا الله:)

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لطفا صادقانه آنچه که در دورن خود دارید را بیان کنید

چرا درس میخوانید؟ چرا کار میکنید؟ با چه هدفی ازدواج میکنید؟ چرا بچه دار می شوید؟ اصلا با چه هدفی زندگی میکنید؟

درس میخوانید که علمتان بالاتر رود؟ خب با چه هدفی؟ علم و تکنولوژی بالاتر برود مثلا چه اتفاقی می افتد؟ قدیم الایام با شتر سفر میکردند امروز با هواپیما ، در زمان صرفه جویی میشود؟ خب که چه بشود؟ آن زمانی را که بیشتر ذخیره کرده ایم را چه میکنیم مثلا؟

اصلا ثروتمندترین فرد دنیا میشوید که چه بشود؟ مگر در یک روز چند وعده میشود لذیذترین غذاهای دنیا را خورد؟ مگر چقدر میشود آدم لذت ببرد و کیف کند؟ نهایتش 100 سال هست دیگر ، آخرش مگر مرگ نیست؟ شما 100 سال بعد را تصور کنید ، هیچکدام از ما دیگر در این دنیا نیستیم. اینهمه آدم در تاریخ زندگی کردند و به شیوه های مختلف مردند...

(هدف بنده ناامید کردن شما یا نفی زندگی و لذت و... نیست بلکه من میخواهم یک شناخت نسبی از دیدگاه افراد مختلف در جامعه خود پیدا کنم و آنرا با شما شریک میشوم.با تشکر)

زیاد دنبال این موضوعات نباش، کشف حقیقت خیلی خوبه اما واقعیت چیزی دیگه اس
حقیقت زندگی هر چی باشه واقعیتشو شرایط اون مشخص می کنه
درواقع هر چی ک هر کسی ک الان برای شما بنویسه 10 سال دیگه همین سوال رو طوری دیگه جواب میده و 10 سال دیگه خود شما سوالت چیز دیگه ای میشه
می خواهم بگم همه درس میگن تفاوت توی شرایطمونه

Asghar_

عضو جدید
زیاد دنبال این موضوعات نباش، کشف حقیقت خیلی خوبه اما واقعیت چیزی دیگه اس
حقیقت زندگی هر چی باشه واقعیتشو شرایط اون مشخص می کنه
درواقع هر چی ک هر کسی ک الان برای شما بنویسه 10 سال دیگه همین سوال رو طوری دیگه جواب میده و 10 سال دیگه خود شما سوالت چیز دیگه ای میشه
می خواهم بگم همه درس میگن تفاوت توی شرایطمونه

چرا زدی غیر مهندسی!!!

تو که مکانیک بودی!!!

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
من درس رو تعطیل کردم. ولی دوس دارم کار کنم و کار واسم درحال حاضر مهمترین هدف زندگیمه. کار کردن هم مسلما واسه کسب درآمده برای اینکه زندگیه بهتری داشته باشم. برای اینکه واسه ی نیازهام دست دراز نکنم جلوی کسی. شرایط زندگیه من اینطور هست .
هدفم اینه ک ب دیگران کمک کنم . اگر بتونم نیازهای خودمو برطرف کنم بعدش به خانوادم، به فامیلم ، به هرکسی که در توانم باشه کمک کنم.

درمورد ازدواج هم هروقت موقعیت خوب و مناسبی برام پیش بیاد ازدواج میکنم، بچه هم به وقتش میاریم ولی نه از اینجور بچه ها :

خب درست تربیتش میکنیم که انسان بار بیاد و اون هم شخص مفیدی واسه ی جامعه باشه ان شا الله:)
بچه تا حد زیادی آینه رفتار پدر و مادرشه.پدر و مادری که خودشون همیشه پر تنش اند، خودشون نمیتونن خودشونو کنترل کنن و صرفا با برخورد سلبی و چکشی میخوان بچه رو تربیت کنن، بچشونم به همون سیستم بار میاد.بچه حرفو نمیبینه، عملو میبینه.در همه زمینه های اعتقادی، اجتماعی و ... .
مخصوصا مادر
یه مادر صاحب فکر، مومن، و آروم که میتونه عقلانیت و یادگیری رو راهبرد زندگیش قرار بده، قطعا با یه مادر ظاهر بین، احساسی، مصرف گرا و پر تنش رفتارش با بچه متفاوت خواهد بود.

شاید یه مادری بی سواد یا کم سواد باشه، اما مهارت ارتباطیش با بچه صحیحتر و قویتر باشه.

cinderella

عضو جدید
کاربر ممتاز

آدمي تا مادامي كه در پي چيزي باشه زندست...
همه اينها چالش تو زندگي
اگه چالش نباشه، كارت تمومه....!
از نظر من دلايل هيچ اهميتي ندارن چون برخواسته از سلايق، نيازها و ... مي باشند كه به الطبع براي هركس يه چيزي تعريف ميشه...
مهم در حركت بودنه!

adel_salehi2000

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آدمي تا مادامي كه در پي چيزي باشه زندست...
همه اينها چالش تو زندگي
اگه چالش نباشه، كارت تمومه....!
از نظر من دلايل هيچ اهميتي ندارن چون برخواسته از سلايق، نيازها و ... مي باشند كه به الطبع براي هركس يه چيزي تعريف ميشه...
مهم در حركت بودنه!

سیدنیه در حال حرکت:redface::smile:

Uchiha Itachi

عضو جدید
الان درونم یه لیوان چایی و کمی نون و پنیر دارم. البته اگر بخوام صادق باشم یه قندم هست.

Uchiha Itachi

عضو جدید
الان یه سیب خوردم که یادم افتاد نشسته بوده. پس اگر صادقانه بگم مقداری فیبر، ویتامین و چند ماده معدنی به اضافه یکی سری باکتری (انشاا.. ویروس توشون نبوده باشه) و غبار درونم هست.

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان که چی..خب ادم دنبال جایگاه بهتره برای اینکه تو نگاه عشقش خوب بیاد ..یا باعت ارامش خونوادش شه

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از نظر من مهمترین هدف زندگی عشق به خدا و دوست داشتن صادقانه و بی منت و بدون چشم داشت به اطرافیان هست

بعدش ثروتمند بودن... وقتی ثروث باشه میتونی دست اطرافیان تو بگیری و کمک شون کنی که زندگی ایده آل داشته باشن + بخشش به فقرا کمک به خلق خدا

در مرحله بعد تحصیلات و اخر هم اینکه بتونی سفر های زیادی دور دنیا داشته باشی چون باعث میشه دیدت به زندگی باز تر بشه با فرهنگ های مختلف آشنا میشی و زیبایی های جهان هستی رو ببنی و به عظمت خدا پی ببری ... نه این که برم فلان کشور تا برم کاباره و مشروب و نمیدونم چی بخورم :d

باز هم توصیه میکنم مهربون باشید بدون چشم داشت مثل دریا وسیع باش

وسعت و بخشندگی دریا رو خیلی دوست دارم تو خیال من دریا نماد بخشش هست

+

طوری زندگی کنید که همواره رضایت و دعای پدر مادر مخضوصا مادر پشتتون باشه

وقتی از این دوتا محروم باشی زندگیتو باختی

اما بازم میگم حس عشق و عشق و بازم عشق رو در خودت بزرگتر کن

منظورم دوستی و این چیزا نیستا همون دیدبه زندگی منظورمه :gol:

Uchiha Itachi

عضو جدید
فکر می کنم الان فقط مقداری اسید است که احتمالاً غلظتش هم رو به بالا رفته چون یکمی احساس ترشی می کنم.
احتمالاً تا یک دقیقه دیگه مقداری آب بهش اضافه کنم و غلظتش رو به زیر 5 درصد کاهش بدم.