لطفا سوالات خود را پيرامون مسائل شيميايي در اين تاپيك مطرح كنيد

dashehsan

عضو جدید
سلام دوستان:gol::gol:
کسی میتونه منو برای خرید اپوکسی 330 راهنمایی کنه؟
اینکه از کجا میشه پیدا کرد و خرید و قیمتش چقدره؟
Epoxy 330
Item #: GL330
Sales Unit: Each
Price: $6.25
On sale: $4.69
Availability:
Sold Out
Description
This two-part epoxy glue is great for crafters who want to achieve a polished look to bond gem materials to metal findings with a quick setting time. The Epoxy 330 glue can also be used to create unique inlay work, as the glue dries clear. Each kit contains two tubes that contain a half (1/2) fluid ounce each. In addition to crafting purposes, Epoxy 330 is great for bonding glass, ceramic, stone, metal and other materials seamlessly back together again. The adhesive hardens in 15 minutes and finishes setting in two hours. For a faster hardening time, Epoxy 330 can be exposed to a heat lamp for 10 minutes.

http://www.jewelrysupply.com/Epoxy-330_p_11311.html

شیمی 81

عضو جدید
سلام دوستان
کسی در مورد نظریه لاویرون چیزی می دونه برام توضیح بده معادله ای چیزی داره؟ من فقط می دونم مربوط به سنتیک انتقال بار هست جزییاتش رو میخوام

یه سوال دیگه هم داشتم در مورد واکنش ارتو کرزول در محیط آبی لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره به من بگه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی در مورد نظریه لاویرون چیزی می دونه برام توضیح بده معادله ای چیزی داره؟ من فقط می دونم مربوط به سنتیک انتقال بار هست جزییاتش رو میخوام

سلام.
تئوری لاویرون برای محاسبه ثابت انتقال بار در واکنش های الکتروشیمیایی کاربرد داره، برای اطلاعات کاملتر مقالات زیر رو بخونید:

General expression of the linear potential sweep voltammogram in the case of diffusionless electrochemical systems (مقاله خود آقای لاویرون)

http://www.scielo.br/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0103-50532009000100022
http://webcache.googleusercontent.c...rs/vol6/6072264.pdf+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=ir
http://link.springer.com.sci-hub.org/article/10.1007/s10910-009-9629-y
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2885823/

یه سوال دیگه هم داشتم در مورد واکنش ارتو کرزول در محیط آبی لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره به من بگه

ارتو کروزول یا 2-متیل فنول یه ترکیب شیمیاییه که میتونه واکنش های مبحث آروماتیک (شیمی آلی 2) در موردش بحث بشه، کامل واکنش های فصل آروماتیک ها رو در مورد این ترکیب بررسی کنید. همچنین با یه سرچ کوچولو تو گوگل اسکولار و خوده گوگل میتونید مقالاتی که با این ماده کار شده رو بدست بیارید.

بازم تاکید میکنم که برا تحقیقات علمیتون در سطح دانشگاهی از منابع فارسی استفاده نکنید، منابع فارسی رو فقط برا آشنایی اولیه استفاده کنید.

شیمی 81

عضو جدید
[FONT=&quot]ممنونم از راهنمایی شما سوالم در واقع این هست که وقتی اسکن ریت های مختلف یک ماده رو بررسی میکنیم اگه نمودار پتانسیل رو بر حسب لگاریتم اسکن ریت رسم کنیم معمولا یک خط راست به ما می ده، حالا اگر ماده مون فقط پیک اکسایش داشته باشه چطور مقدار[/FONT] N [FONT=&quot]و آلفا رو به دست بیاریم دو تا مجهول داریم و یه معادله
توی منابع انگلیسی هم هیچ راهنمایی نیست
[/FONT]

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ممنونم از راهنمایی شما سوالم در واقع این هست که وقتی اسکن ریت های مختلف یک ماده رو بررسی میکنیم اگه نمودار پتانسیل رو بر حسب لگاریتم اسکن ریت رسم کنیم معمولا یک خط راست به ما می ده، حالا اگر ماده مون فقط پیک اکسایش داشته باشه چطور مقدار N و آلفا رو به دست بیاریم دو تا مجهول داریم و یه معادله
توی منابع انگلیسی هم هیچ راهنمایی نیست
سلام. این همه منظور تخصصی از همون سوال نیم خطی داشتی؟:D
والا من زیاد با روش های تجزیه ای کار نکردم. اما شما با توجه به روشی که دارین کار میکنید که فک میکنم CV باشه، تو مقالات و البته مخصوصا پایان نامه های لاتین که موضوع مشابه دارن بگرد حتما روش محاسبه رو پیدا میکنی، مطمئنا توی این دنیا این کار انجام شده، چون این موضوعی که شما در موردش میگی basic هست و یه موضوع پژوهشی جدید نیست.
چه روشی کار میکنی؟ موضوع کارت چیه؟ یکم توضیح بیشتر بده لطفا

شیمی 81

عضو جدید
سلام. این همه منظور تخصصی از همون سوال نیم خطی داشتی؟:D
والا من زیاد با روش های تجزیه ای کار نکردم. اما شما با توجه به روشی که دارین کار میکنید که فک میکنم CV باشه، تو مقالات و البته مخصوصا پایان نامه های لاتین که موضوع مشابه دارن بگرد حتما روش محاسبه رو پیدا میکنی، مطمئنا توی این دنیا این کار انجام شده، چون این موضوعی که شما در موردش میگی basic هست و یه موضوع پژوهشی جدید نیست.
چه روشی کار میکنی؟ موضوع کارت چیه؟ یکم توضیح بیشتر بده لطفا

آره...:smile: cv هست روشم اندازه گیری به روش ولتامتری چرخه ای ...یکی از کاراش بررسی اسکن ریت هست ....گشتم ولی متاسفانه روش رو نگفتن فقط گفتن از روی معادله مجهول ها رو به دست آوردن...باید معادله کاهش و اکسایش باشه که به جواب برسیم چون دو مجهول داریم...من فقط یک پیک اکسایشی می ده ماده م

almaparsa

عضو جدید
سلام
وقتتون بخیر
درمورد اسپکتروفوتومتر UV سوال داشتم که ممنون میشم اگر امکانش باشه راهنماییم کنید.
اگر نمونه blank مان، خودش جذبش از محدوده دستگاه بیشتر باشد میتوان آن را به عنوان بلنک زد و جذب آن را صفر کرد و سپس نمونه اصلی که حاوی "ماده مورد نظر در این محلول رفرنس(blank)" است؛ را وارد دستگاه کنم؟

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام
وقتتون بخیر
درمورد اسپکتروفوتومتر UV سوال داشتم که ممنون میشم اگر امکانش باشه راهنماییم کنید.
اگر نمونه blank مان، خودش جذبش از محدوده دستگاه بیشتر باشد میتوان آن را به عنوان بلنک زد و جذب آن را صفر کرد و سپس نمونه اصلی که حاوی "ماده مورد نظر در این محلول رفرنس(blank)" است؛ را وارد دستگاه کنم؟
سلام
این روزا مد شده یک سوال رو توو چن تاپیک می نویسن با نوشتار و رنگ متفاوت!!:D

این جواب اولم:#18497

معمولاً خود دستگاه برای این کار میزان جذب نمونه شاهد (مرجع) رو بصورت رفرنس می خواد بعدش خودش صفرش می کنه!

اون ترازو دیجیتالی هست که امکان tare کردن رو داریم یا دستگاه هایی مثل pH متر اینا که کالیبره می شن

یک راه حل دم دستی رقت سازی از همه نمونه ها و شاهدتون هست. (رقت هایی با ضریب یک دهم یک دهم؛ که بلاخره یکی شاهد و نمونه هاتونو توو محدوده جذب که بیشینه اش 2 هست، نشون بده)

almaparsa

عضو جدید
سلام
این روزا مد شده یک سوال رو توو چن تاپیک می نویسن با نوشتار و رنگ متفاوت!!:D

این جواب اولم:#18497

معمولاً خود دستگاه برای این کار میزان جذب نمونه شاهد (مرجع) رو بصورت رفرنس می خواد بعدش خودش صفرش می کنه!

اون ترازو دیجیتالی هست که امکان tare کردن رو داریم یا دستگاه هایی مثل pH متر اینا که کالیبره می شن

یک راه حل دم دستی رقت سازی از همه نمونه ها و شاهدتون هست. (رقت هایی با ضریب یک دهم یک دهم؛ که بلاخره یکی شاهد و نمونه هاتونو توو محدوده جذب که بیشینه اش 2 هست، نشون بده)
ممنون عمدی در کار نبوده عذر میخوام فقط فکر کردم این تاپیکه درست تره و یادم رفت از اونیکی حذفش کنم:redface:
در تاپیک http://www.www.www.iran-eng.ir/show...یمی/page1850?p=8392738&viewfull=1#post8392738 جواب دادم...

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
اشکالی نداشت.

این تالار/تاپیک کاربرهای فعال بیشتری داره

جواب:#18499

Ariyaee_0098

کاربر فعال
سلام دوستان
من میخوام میزان آهن اسید سولفوریک غلیظ رو اندازه گیری کنم
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم:gol:

Behnam Irani

عضو جدید
سلام دوستان

ما برای نگهداری از یک محلول قلیایی غلیظ با ph چهارده 14 قصد داریم از مخازن استنلس استیل استفاده کنیم
یکی از مواد تشکیل دهنده این محلول سدیم هیدروکسید می باشد
به نظر شما آیا این محلول در گذر زمان باعث خوردگی فلز مخزن میشه یا خیر؟

با تشکر

abbas67set

عضو جدید
دوستان رابطه ای بین حلال های CS2 و CCL4 هست؟

میتونیم با داشتن یکی حدود دیگری رو بدست اورد؟ مثلا من الان حلالیت ماده ای در CCL4 رو دارم که حدود 95 درصد است میتونیم بصورت تقریبی حلالیت در CS2 رو بدست بیارم؟

amirdolu

عضو جدید
دوستان رابطه ای بین حلال های CS2 و CCL4 هست؟

میتونیم با داشتن یکی حدود دیگری رو بدست اورد؟ مثلا من الان حلالیت ماده ای در CCL4 رو دارم که حدود 95 درصد است میتونیم بصورت تقریبی حلالیت در CS2 رو بدست بیارم؟

سلام
یه حساب سرانگشتی میگه مشابه تو مشابه محلوله!یعنی ترکیبات غیرقطبی تو حلال های غیر قطبی بهتر حل میشن و بالعکس.
چون هم تتراکلریدکربن و هم کربن دی سولفور غیر قطبی هستن. احتمالا حلالیت ترکیبت هم تو جفتشون مشابه باشه.

blue Beryl

عضو جدید
سلام..
من در مورد رنگ های کوره ای که روی مواد غیر فلزی و هم فلزی بشینه از شما دوستان راهنمایی میخواستم...
از دوستان کسی با این رنگ ها اشنایی داره؟
رنگ های فتو ایمیج یکی از این رنگهاست...
یا رنگ فتورزیست...که حساس به نور هستند.اما من چیزی شبیه به اینا میخوام که به نور هم حساس نباشه...

آخرین ویرایش:

blue Beryl

عضو جدید
دوستان عزیز من فقط اسم یه رنگی رو میخوام که روی پلاستیک بشینه حالا یا کوره ای باشه یا رنگی باشه که سخت بشه بعد از خشک شدن و به راحتی صدمه نبینه..
دوستان زیادی تو انجمن هستند که با رنگ ها خیلی کار کردند اما یه راهنمایی نمیکنند چرا...

Behnam Irani

عضو جدید
دوستان عزیز من فقط اسم یه رنگی رو میخوام که روی پلاستیک بشینه حالا یا کوره ای باشه یا رنگی باشه که سخت بشه بعد از خشک شدن و به راحتی صدمه نبینه..
دوستان زیادی تو انجمن هستند که با رنگ ها خیلی کار کردند اما یه راهنمایی نمیکنند چرا...

دوست عزیز از رنگهای پلی اورتان صنعتی استفاده کنید

blue Beryl

عضو جدید
بسیار ممنونم از پاسختون...
ایا این رنگ پلی یورتان دوجزی هستش یا در کوره پخت میشه؟
نسبت به محیط اسیدی و قلیایی چطوره ؟مقاومت داره یا زود از بین میره؟
ایا اسمش توی بازار هم همین هست؟چون توی بازار برای هر رنگی نامگذاری های خودشونو دارن...
سطحی که با این رنگ پوشونده میشه باید زیبایی خوبی داشته باشه و همچنین برای مدت 10 دقیقه دمای 100-120 درجه رو تحمل کنه...

blue Beryl

عضو جدید
ایا اسمش توی بازار هم همین هست؟چون توی بازار برای هر رنگی نامگذاری های خودشونو دارن...
سطحی که با این رنگ پوشونده میشه باید زیبایی خوبی داشته باشه و همچنین برای مدت 10 دقیقه دمای 100-120 درجه رو تحمل کنه...

Behnam Irani

عضو جدید
قبل از اینکه جواب سوالتون رو بدم یه سوال برای خودم پیش اومده!!
کدوم پلاستیکیه که در دمای 120 درجه اونم برای مدت زمان ده دقیقه نرم و دفرمه نمی شه؟!

blue Beryl

عضو جدید
پوزش میخوام...منظورمن پلاستیک نیست.تابحال حتما پشت فیبر چاپ مدار یا pcb رو دیدید.این فیبر ها یا از نوع فایبر گلاس هستند یا یک نوع فیبر فشرده که جنسش رو نمیدونم چیه ولی ذرات خرده شده اون مثل پلاستیک میمونه.. منظورمن بیشتر همین مورد دومی هستش..
این فیبر ها رو که امتحان کردم تا دمای 100 تا 120 درجه برای مدتی کوتاه دوام میارن و بیشتر از اون تا 180-200 درجه هم تاب برمیدارند ولی تاحالا موفق نشدم بسوزونمشون...
حالا با توجه به این ویژگی ها میخوایم یک رنگ رو برای چاپ روی این pcbها انتخاب کنیم..حالا این رنگ چی باشهراهنمایی و تخصص شما رو میطلبه..
در شمن در برخی کارگاه های چاپ pcb با روش سیلک اسکرین اینطور که متوجه شدم از رنگهایی استفاده میکنند که با اشعه uv خشک میشه.اگر رنگ کوره ای نشه استفاده کرد باید بریم سراغ این گزینه..

Behnam Irani

عضو جدید
پوزش میخوام...منظورمن پلاستیک نیست.تابحال حتما پشت فیبر چاپ مدار یا pcb رو دیدید.این فیبر ها یا از نوع فایبر گلاس هستند یا یک نوع فیبر فشرده که جنسش رو نمیدونم چیه ولی ذرات خرده شده اون مثل پلاستیک میمونه.. منظورمن بیشتر همین مورد دومی هستش..
این فیبر ها رو که امتحان کردم تا دمای 100 تا 120 درجه برای مدتی کوتاه دوام میارن و بیشتر از اون تا 180-200 درجه هم تاب برمیدارند ولی تاحالا موفق نشدم بسوزونمشون...
حالا با توجه به این ویژگی ها میخوایم یک رنگ رو برای چاپ روی این pcbها انتخاب کنیم..حالا این رنگ چی باشهراهنمایی و تخصص شما رو میطلبه..
در شمن در برخی کارگاه های چاپ pcb با روش سیلک اسکرین اینطور که متوجه شدم از رنگهایی استفاده میکنند که با اشعه uv خشک میشه.اگر رنگ کوره ای نشه استفاده کرد باید بریم سراغ این گزینه..
بر حسب تجربه با این مورد کاملا آشنایی دارم
از رنگهای متداول برای چاپ pcb استفاده کنید و رنگهای صنعتی مناسب کار شما نیست
اگر هدفتون حفاظت از مدارات در برابر مهندسی معکوسه باید از رزینهای محافظ pcb استفاده کنید که هر کدوم تا یه حدی می تونن در برابر حل شدن در اسید مقاومت کنند اما نه کاملا
البته انواع مواد دیگه هم جهت محافظت قطعات الکترونیک از دسترسی غیر مجاز وجود داره و در مقابل هر نوع حلالی مقاوم هستند که فقط در صنایع نظامی حساس بکار می ره و قیمتشون هم برای کارهای روتین به صرفه نیست

ضمنا جنس این فیبرها نوعی پلاستیک ترموسته مثل باکالیت

blue Beryl

عضو جدید
ممنونم .گویا اطلاعات و تجربه های خوبی در این زمینه دارید...
در مورد حفاظت از مدارهای حساس از رزین های اپوکسی مخصوص اینکار که تیره رنگ هستش استفاده میکنیم...در این مورد مشکلی نیست...
اما بیشتر در مورد رنگ امیزی فیبر مشکل هست..اینکه از چه رنگهایی استفاده بشه که هم کیفیت و ماندگاری داشته باشه و هم زیبایی محصول رو بالا ببره...چون زیبایی رنگ برد در برخی محصولات در بازاریابی تاثیر داره و میتونه اونرو حرفه ای جلوه بده و از محصولات مشابه سبقت بگیره.. برخی کارگاه های چاپ این مورد رو رعایت نمیکنند و از رنگهای ساده و غیر یکنواخت استفاده میکنند...
معمولا از دو نوع رنگ یکی برای چاپ سبز و یکی برای چاپ راهنما استفاده میکنن..اما در محصولات خارجی یک رنگ زیر لایه چاپ راهنما(برای برد هایتک رو) میزنند..
حالا برای هریک از این سه مورد بنظرتون از چه رنگی استفاده کنم؟
منظورتون از رنگهای صنعتی چی هست؟؟
یعنی رنگ های کوره ای مثل[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]رنگهای مایع الکیدی و اکریلیک اپوکسی[/FONT] به هیچ طریق برای چاپ pcb حتی برای مورد سوم هم بکار نمیره؟(در چاپ استاندارد)
تشکر فراوان

Behnam Irani

عضو جدید
ممنونم .گویا اطلاعات و تجربه های خوبی در این زمینه دارید...
در مورد حفاظت از مدارهای حساس از رزین های اپوکسی مخصوص اینکار که تیره رنگ هستش استفاده میکنیم...در این مورد مشکلی نیست...
اما بیشتر در مورد رنگ امیزی فیبر مشکل هست..اینکه از چه رنگهایی استفاده بشه که هم کیفیت و ماندگاری داشته باشه و هم زیبایی محصول رو بالا ببره...چون زیبایی رنگ برد در برخی محصولات در بازاریابی تاثیر داره و میتونه اونرو حرفه ای جلوه بده و از محصولات مشابه سبقت بگیره.. برخی کارگاه های چاپ این مورد رو رعایت نمیکنند و از رنگهای ساده و غیر یکنواخت استفاده میکنند...
معمولا از دو نوع رنگ یکی برای چاپ سبز و یکی برای چاپ راهنما استفاده میکنن..اما در محصولات خارجی یک رنگ زیر لایه چاپ راهنما(برای برد هایتک رو) میزنند..
حالا برای هریک از این سه مورد بنظرتون از چه رنگی استفاده کنم؟
منظورتون از رنگهای صنعتی چی هست؟؟
یعنی رنگ های کوره ای مثلرنگهای مایع الکیدی و اکریلیک اپوکسی به هیچ طریق برای چاپ pcb حتی برای مورد سوم هم بکار نمیره؟(در چاپ استاندارد)
تشکر فراوان

خواهش می کنم
رنگهای کوره ای و صنعتی برای کار شما مناسب نیستند
پیشنهاد من این است که UV printer Epson R1410 تهیه و از رنگهای یووی استفاده بفرمائید مضاف بر اینکه چون فرایند چاپ تماما قابل برنامه ریزی می باشد هر نوع رنگی را که بخواهید می توانید تولید کنید و لوگو و مشخصات شرکتتان را هم با کیفیت بالایی روی pcb چاپ کنید

blue Beryl

عضو جدید
بسیار تشکر از راهنماییتون..
ببینید توی شهر ما خدمات الکترونیکی کم هست و کارگاه چاپ pcb هم نیست و گفتیم که شاید خوب باشه که یک کارگاه چاپ راه اندازی کنیم و کسایی که سفارش برد دارند و خودشون نمیتونن این کارو بکنند مجبور نباشند کلی پول بابت هزینه های حمل و نقل به شهرهای دور رو بدند که البته سفارش برد خیلی کم و محدود هست ولی داشتن یک کارگاه برای ما سخت نیست...
در مورد پرینتری که فرمودید خب اگه واقعا برای چاپ pcb باشه و به صرفه و با سرعت باشه خب چرا که استفاده نکنیم (خیلی از تجهیزات و هزینه هارو کاهش میده)...من تو نت گشتم ولی چنین مدلی تو سایت های ایرانی پیدا نکردم .و نمیدونم که این پرینتر ها واقعا برای چنین کاری ساخته شده یا یک روش ابتکاری هست.البته نوع پرینتر چاپ uv روی اجسام رو پیدا کردم.ایا منظور شما این دسته از پرینتر هاست یا نوع خاصی هست؟
به هر حال نمیدونم که ایا این روش استاندارد باشه یا خیر..
ایا این جوهر های uv که در پرینتر ها استفاده میشه همون رنگی هست که پشت pcb میزنند(چاپ سبز)؟
منظور از رنگ uv رنگی هست که با اشعه فرابنفش خشک میشه یا یک نوع پوشش هستش؟
برای رنگ یکدست روی طرف بدون مس از چه رنگی استفاده کنم..تشکر

Behnam Irani

عضو جدید
بسیار تشکر از راهنماییتون..
ببینید توی شهر ما خدمات الکترونیکی کم هست و کارگاه چاپ pcb هم نیست و گفتیم که شاید خوب باشه که یک کارگاه چاپ راه اندازی کنیم و کسایی که سفارش برد دارند و خودشون نمیتونن این کارو بکنند مجبور نباشند کلی پول بابت هزینه های حمل و نقل به شهرهای دور رو بدند که البته سفارش برد خیلی کم و محدود هست ولی داشتن یک کارگاه برای ما سخت نیست...
در مورد پرینتری که فرمودید خب اگه واقعا برای چاپ pcb باشه و به صرفه و با سرعت باشه خب چرا که استفاده نکنیم (خیلی از تجهیزات و هزینه هارو کاهش میده)...من تو نت گشتم ولی چنین مدلی تو سایت های ایرانی پیدا نکردم .و نمیدونم که این پرینتر ها واقعا برای چنین کاری ساخته شده یا یک روش ابتکاری هست.البته نوع پرینتر چاپ uv روی اجسام رو پیدا کردم.ایا منظور شما این دسته از پرینتر هاست یا نوع خاصی هست؟
به هر حال نمیدونم که ایا این روش استاندارد باشه یا خیر..
ایا این جوهر های uv که در پرینتر ها استفاده میشه همون رنگی هست که پشت pcb میزنند(چاپ سبز)؟
منظور از رنگ uv رنگی هست که با اشعه فرابنفش خشک میشه یا یک نوع پوشش هستش؟
برای رنگ یکدست روی طرف بدون مس از چه رنگی استفاده کنم..تشکر

دوست عزیز
بهتره برای جلوگیری از انحراف موضوع اصلی تاپیک ادامه این بحث در تاپیکهای مربوطه پیگیری بشه اونجا مطرح بفرمائید و به بنده لینک کنید تا بتونم در خدمتتان باشم

arash tt

عضو جدید
سلام دوستان ی سوال داشتم ما ی نمونه ماده درست کردیم که در اون گازوئیل به عنوان حلال استفاده شده ولی مشکل اینه که بوی گازوئیل غالبه و مشخص!!! دنبال راهی هستیم که بتونیم بوی گازوئیل و برطرف کنیم که ن زیاد مشکل باشه و ن زیاد هزینه بر ( اگه چیزی باشه که بتونیم بهش اضافه کنیم و بوشو برطرف کنه و زیاد رو خواصش تاثیر نزاره خیلی کمک میکنه ) ممنونم از دوستانی که میتونن کمکمون کنن و راهنمایی کنن، مرسی​

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان ی سوال داشتم ما ی نمونه ماده درست کردیم که در اون گازوئیل به عنوان حلال استفاده شده ولی مشکل اینه که بوی گازوئیل غالبه و مشخص!!! دنبال راهی هستیم که بتونیم بوی گازوئیل و برطرف کنیم که ن زیاد مشکل باشه و ن زیاد هزینه بر ( اگه چیزی باشه که بتونیم بهش اضافه کنیم و بوشو برطرف کنه و زیاد رو خواصش تاثیر نزاره خیلی کمک میکنه ) ممنونم از دوستانی که میتونن کمکمون کنن و راهنمایی کنن، مرسی​

درود بر شما
نمونتون 100% گازوئیل هست؟!
آخه با این اطلاعاتی که دادین مشخص نمیشه نمونه چه خواصی داره که بخوایم چیزی اضافه کنیم که خواص رو تغییر نده!!!
مثلا اومد و نمونتون اسیدی بوده و اضافات ما اسیدی تر باشه یا بازی باشه!!
بایستی یکم بیشتر توضیح بدید
پیروز باشید:gol: