لطفا سرمان کلاه نگذارید !

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دیشب بازی ایران و سوریه با نتیجه مساوی تمام شد و سوریه رفت پلی آف و ایران هم از قبل صعود کرده بود این موضوع بحث من نیست موضوع اینه به عکس های زیر دقت فرمائید :

عکس زیر شهر دمشق دیروز حین تماشای بازی سوریه و ایران هست

عکس پایینی زنان سوری حاضر در ورزشگاه هستند و پایین ترین عکس زنان ایرانی هستند که داخل ورزشگاه راه ندادند

نکته اول : کیروش میگه در مالزی که مقابل سوریه بازی کردیم چیزی به نام برادری ندیدیم و به بازیکنان سوریه به چشم دشمن به ما نگاه میکردند.
نکته دوم : سردار آزمون میگه دیروز بازیکنان سوری دم به دم به ما فحش ناموسی می دادند !

حالا سوالات بنده از مسئولین عزیز:

1: طبق فرموده مراجع و قانون گذاران نرفتن بانوان به استادیوم منع شرعی و عرفی دارد آیا زنان سوری مسلمان از این شرع استثناء هستند ؟

2: شهدای مدافع حرم این همه از ایران می روند که بزرگان و صاحب منسبان فتوا می دهند : آنها رفتند تا روسری نیفتد ! حالا اشاره نکردند روسری ها در سوریه نیفتد یا در ایران؟

انصافا سرمان کلاه نگذارید !

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
نتیجه ی بازی هم سیاسی بود....!!!!
چطور ممکنه ایران این همه مدت گلی نخورده بود بعد تو این بازی دقیقه 12 و 92 گل خورد !!!

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نتیجه ی بازی هم سیاسی بود....!!!!
چطور ممکنه ایران این همه مدت گلی نخورده بود بعد تو این بازی دقیقه 12 و 92 گل خورد !!!
حالا آنالیز این بازی خودش جای بحث داره یا تبانی کرده یا تیم ما مشکل داره شدیدا !

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا آنالیز این بازی خودش جای بحث داره یا تبانی کرده یا تیم ما مشکل داره شدیدا !

دیروز هم گفتم همه چی از پیش تعیین شده بود سرمربی سوریه قبل بازی میاد میگه ما برای کسب امتیاز اینجاییم
بعد بازی نه سر مربی نه بازیکن ها هیچ مصاحبه ای نکردن و خیلی اروم و بی سر صدا رفتن خونشون در صورتی که باید سر و دست میشکستن از خوشحالی وگرنه سوریه تیمی نیست که بیاد ایران اونجور بازی کنه بازی اسپانیا ایتالیا رو دیدید چطور بازی میکردن اسپانیایی ها
سوریه سه تا شوت در چهارچوب داشت دوتاش گل شد :d اونم کجا وسط آزادی

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ناگفته نماند که من خدمت استاتر محترم ارادت دارم و احترام تک تک کاربران را بر خود واجب میدانم.
اما یه سئوال ظریف در مورد تیتر تاپیک دارم که میگه :لطفا سرمان کلاه نگذارید.
میخواستم بصورت فانتزی بپرسم که سر شما آنجا چیکار داشت که براش کلاه بذارن ؟
چرا گاها ما احساس میکنیم که هر اتفاقی که می افته انگار روی سر ما تاثیر میذاره ؟

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ناگفته نماند که من خدمت استاتر محترم ارادت دارم و احترام تک تک کاربران را بر خود واجب میدانم.
اما یه سئوال ظریف در مورد تیتر تاپیک دارم که میگه :لطفا سرمان کلاه نگذارید.
میخواستم بصورت فانتزی بپرسم که سر شما آنجا چیکار داشت که براش کلاه بذارن ؟
چرا گاها ما احساس میکنیم که هر اتفاقی که می افته انگار روی سر ما تاثیر میذاره ؟
واقعیتش رو بگم من هم این سوال رو دارم چرا گشت ارشاد یک زمانی بر سیاست ما تاثیر گذاشت؟ یا یا و خیلی مسائل دیگر ...
با احترام بگم : متاسفانه در کشوری زندگی می کنیم که همه چیزمان حتی صف نانوایی هم شده سیاسی یا فرهنگی !
چون تلویزیون رو باز کنیم رادیو گوش کنیم سایت فلان بریم با یکی حرف میزنیم می گویند رفتند تا روسری نیفتد ! آخه به من چه کسی روسری ایش افتاد یا نه ! ولی دقت فرمائید همین مسئله روسری افتادن و حجاب مدافع حرم جامعه اقتصادی و سیاسی و فرهنگی ما رو کن فن یکون کرده !

یاد جمله تاریخی احمدی نژاد در دوره اول اش سال 84 افتادم اونوقت ها من کرمانشاه سرباز بودم که فرمودند : مشکل ما این چند تا تار موی دختران نیست ! باور کنید با این جمله اش کلی برای خودش آرا جمع کرد سپس گشت ارشاد به دستور ایشان احیا شد با مدل جدید.
منظور از این یادآوری این بود که خواستم بگم ناخواسته و بدون ربط سیاست و دیانت ما به این مسائل مربوط می شود .
به من ربطی ندارد در سوریه خانوم ها چی می پوشند الحمدوالله به لطف مرحوم ابوی گرامی در خانواده ای با آزادی عقاید بزرگ شدم که عقده ای نباشم ولی اگر مملکت قانون دارد و قانون برای همه در کشور مساوات هست پس این خانوم ها ی سوری هم نباید به ورزشگاه داخل ایران برن . دوما آن شهیدی که به خاطر دستور یا عقاید یا وظیفه اش میرود سوریه و کشته می شود لاقل آرمانش رو با خواسته خودشان بوق و کرنا نکنند که همان جریان شهدای 8 سال جنگ ایران شد و خیلی به نفع خود از این جملات احساسی استفاده کردند و الان نسل من و شما داره کتک این حرف های احساسی رو می خوره .
تشکر از توجهتان.

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
به شخصه حالم از لبخند مزخرف روی لبای بیرانوند بعد از باز شدن دروازه ش به هم خورد! پسر تپل همسایه ما که ۴ سالشه و دروازه بان گل کوچیک محلمونه هم از این گل آشغالیه نخورده تا حالا! بلاخره دل مردم سوریه مهم تر از دل مردم خودمونه دیگه!!! جالبه بهترین سایت ورزشی داخل ایران تیتر زده بود بانوان سوری با حجاب کامل در استادیوم آزادی! آخه مرد ناحسابی نمردیم و معنی با حجابم فهمیدیم! خجالتم خوب چیزیه واقعا!

یه روزی میاد که همه چی میشینه سر جای خودش فقط رو سیاهی برا بعضیا تو تاریخ می مونه!

سوریه ایران و اینجوری کرد منتظرم ببینم با استرالیا چیکار می کنه!

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به شخصه حالم از لبخند مزخرف روی لبای بیرانوند بعد از باز شدن دروازه ش به هم خورد! پسر تپل همسایه ما که ۴ سالشه و دروازه بان گل کوچیک محلمونه هم از این گل آشغالیه نخورده تا حالا! بلاخره دل مردم سوریه مهم تر از دل مردم خودمونه دیگه!!! جالبه بهترین سایت ورزشی داخل ایران تیتر زده بود بانوان سوری با حجاب کامل در استادیوم آزادی! آخه مرد ناحسابی نمردیم و معنی با حجابم فهمیدیم! خجالتم خوب چیزیه واقعا!

یه روزی میاد که همه چی میشینه سر جای خودش فقط رو سیاهی برا بعضیا تو تاریخ می مونه!

سوریه ایران و اینجوری کرد منتظرم ببینم با استرالیا چیکار می کنه!

بیرانوند دیشب مدافع حرم شده بود :d

قسمت جالب قضیه اینه که شما اگر فوتبالی باشی میدونی سال 2010 خود ما میگفتیم که کره ی جنوبی و شمالی باهم دست به یکی کردن که ما نریم بالا وقتی هم کره با شکست های سنگین از پرتغال و ساحل عاج حذف شد گفتن آه ما دامن گیر شد ولی الان که نوبت ما رسید حرف از بازی جوانمردانه میزدیم حتی بنظرم بازی آخر گروه ۲ هم تبانی بود ینی میتونست باشه ژاپن نیمه ی دوم گل خورد و بعد از اون بازی خوابید و توپ فقط می چرخید من ازین نظر قاطعانه میگم تبانی ان چون نرم افزار آنالیز مسابقات و دارم و همه چی واضح نشون میده ... بازی تبانی که حتمن نباید دروازه رو خالی بذارن تا ما بفهمیم تبانیه
هیچکسم نمیتونه هیچ کاری بکنه چون مدرکی از خودشون بجا نذاشتن و بازی طبیعی به نظر میرسید اگرم اعتراض کنیم تیم خودمون تعلیق میشه
بیراوند هم 90درصد دیگه دعوت نشه به تیم... خلاصه هرچی بود تو زمین رخ داد

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیرانوند دیشب مدافع حرم شده بود :d

قسمت جالب قضیه اینه که شما اگر فوتبالی باشی میدونی سال 2010 خود ما میگفتیم که کره ی جنوبی و شمالی باهم دست به یکی کردن که ما نریم بالا وقتی هم کره با شکست های سنگین از پرتغال و ساحل عاج حذف شد گفتن آه ما دامن گیر شد ولی الان که نوبت ما رسید حرف از بازی جوانمردانه میزدیم حتی بنظرم بازی آخر گروه ۲ هم تبانی بود ینی میتونست باشه ژاپن نیمه ی دوم گل خورد و بعد از اون بازی خوابید و توپ فقط می چرخید من ازین نظر قاطعانه میگم تبانی ان چون نرم افزار آنالیز مسابقات و دارم و همه چی واضح نشون میده ... بازی تبانی که حتمن نباید دروازه رو خالی بذارن تا ما بفهمیم تبانیه
هیچکسم نمیتونه هیچ کاری بکنه چون مدرکی از خودشون بجا نذاشتن و بازی طبیعی به نظر میرسید اگرم اعتراض کنیم تیم خودمون تعلیق میشه
بیراوند هم 90درصد دیگه دعوت نشه به تیم... خلاصه هرچی بود تو زمین رخ داد
اگه پای کیروش تو این مسائل نبوده باشه حضور بیرانوند قشنگ منتفیه دیگه. به جرگه رحمتی اینا خواهد پیوست ان شالله! (اخراج مربی دروازه بان هام نمی دونم قبل این بازیا چی بود داستانش. ربط داشت نداشت الله اعلم!)
آخه اصلا نتایج یه جوری شد که اگه تمام کائنات و ستارگان و دب اصغر و برج الخلف و نیمه دوم ماه عقرب هم دست به دست هم میدادن نتیجه این نمیشد لامصب!!! کاش حداقل یه چن روز قبل مسابقه تمرین می کردن تا گلا همچین باور کردنی میشد! اون موقع میچسبید. سوریه راضی ایران راضی گور بابای ناراضی! ولی آخه چی بودن اون گلا!
رفتارای بازیکنای سوری هم بماند. حرفای سردارم بماند! (دقت کردین ما هرچی فحش خوردیم از تیمای برادرمون بوده؟! این از سوریه اونم از بسکتبال کشور دوست همسایه و رفیق شفیق ما لبنان که از خجالت بچه های ما در اومده بودن. الهی....!)
داورم شورشو درآورد...به قول شما هرچی بود اتفاق افتاد دیگه....طبق معمول البته!

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه پای کیروش تو این مسائل نبوده باشه حضور بیرانوند قشنگ منتفیه دیگه. به جرگه رحمتی اینا خواهد پیوست ان شالله! (اخراج مربی دروازه بان هام نمی دونم قبل این بازیا چی بود داستانش. ربط داشت نداشت الله اعلم!)
آخه اصلا نتایج یه جوری شد که اگه تمام کائنات و ستارگان و دب اصغر و برج الخلف و نیمه دوم ماه عقرب هم دست به دست هم میدادن نتیجه این نمیشد لامصب!!! کاش حداقل یه چن روز قبل مسابقه تمرین می کردن تا گلا همچین باور کردنی میشد! اون موقع میچسبید. سوریه راضی ایران راضی گور بابای ناراضی! ولی آخه چی بودن اون گلا!
رفتارای بازیکنای سوری هم بماند. حرفای سردارم بماند! (دقت کردین ما هرچی فحش خوردیم از تیمای برادرمون بوده؟! این از سوریه اونم از بسکتبال کشور دوست همسایه و رفیق شفیق ما لبنان که از خجالت بچه های ما در اومده بودن. الهی....!)
داورم شورشو درآورد...به قول شما هرچی بود اتفاق افتاد دیگه....طبق معمول البته!

اگر یک آدم سالم وجود داشته باشه دلش برای فوتبال بسوزه آقای کیروشه واقعن کار میکنه با تمام وجودش بعضیا مثه مایلی کهن میگن این اقا پول میگیره پول مفت میگیره و ازین حرفا .. شاید اگه خودشون بیان صلواتی کار کنن برای تیم :d که خدا رو شکر اونم ممنوع تصویر شد دیگه صداش در نمیاد به نظر من کیروش بی تقصیره تو این داستان
در مورد کشور های برادر باید بگم که اون چیزی که صدا و سیما از کشور های مظلوم نام میبره سوریه فلسطین لبنان قطر و... کاملا غیر واقعیه و حقیقشون این چیزیه که تو واقیت از خودشون نشون میدن بعضیا تا کی میخوان تو رویا سیر کنن نمیدونم!

در مورد بازی هم بگم که یاد بازی میلان بایرن مونیخ تو دیدار اینتر ناشنال کاپ افتادم

فصل گذشته میلان خیلی نتایج ضعیفی میگرفت از تیم های ته جدولی میباخت و امتیاز از دست میداد طوری شد که هفتم یا هشتم شدن اخر فصل دقیق یادم نیست
در عوض بایرن که همیشه خوب بازی میکنه مطمئن بودم بایرن بازی رو میبره بازی تو شانگهای بود در 20 دقیقه ی اول میلان 3 گل تونست بزنه و بازیکن های بایرن فقط راه میرفتن تو زمین توماس مولر ی موقعیت داشت صد درصد گل میشد زد بیرون اخرشم 4_0 تموم شد خب با توجه به اینکه ریُیس میلان چینی هست میشه حدس زد بازی تبانی شده آنجلوتی هم قبلا مربی میلان بود ولی شاید بیشتر کسایی که بازیو دیدن متوجه نشدن
در مورد ترکیب هم من فکر میکنم حقیقی دوباره برای جام جهانی فیکس بشه گرچه هنوز مشخص نیست
حرفم اینه که تبانی همیشه هست چه تو ایران چه تو خارج حالا به هر شیوه ای میشه همون نتیجه ی توافقی حالا ما بیایم خودمونو گول بزنیم بگیم نه ما ایطوری نیستیم به خودمون خندیدیم

آخرین ویرایش:

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته یه حرکت جدید شروع شده از آقایون که به ورزشگاه نمیروم تا وقتی زنان هم حق ورود داشته باشند.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شنیده شده که :
روزنامه ورزشی همشهری در گزارشی ادعا کرد که عدم تمایل به تبعیت از قوانین حجاب در ورزشگاه باعث شد تا فدراسیون فوتبال همکاری خود با سوریه را قطع کند.

البته دپارتمان بین المللی فوتبال ایران اینو تکذیب کرده ولی تا جایی که سن و عقل مون قد میده اینجور خبرها بعدا واقعیت داشته !

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
واقعیتش رو بگم من هم این سوال رو دارم چرا گشت ارشاد یک زمانی بر سیاست ما تاثیر گذاشت؟ یا یا و خیلی مسائل دیگر ...
با احترام بگم : متاسفانه در کشوری زندگی می کنیم که همه چیزمان حتی صف نانوایی هم شده سیاسی یا فرهنگی !
چون تلویزیون رو باز کنیم رادیو گوش کنیم سایت فلان بریم با یکی حرف میزنیم می گویند رفتند تا روسری نیفتد ! آخه به من چه کسی روسری ایش افتاد یا نه ! ولی دقت فرمائید همین مسئله روسری افتادن و حجاب مدافع حرم جامعه اقتصادی و سیاسی و فرهنگی ما رو کن فن یکون کرده !

یاد جمله تاریخی احمدی نژاد در دوره اول اش سال 84 افتادم اونوقت ها من کرمانشاه سرباز بودم که فرمودند : مشکل ما این چند تا تار موی دختران نیست ! باور کنید با این جمله اش کلی برای خودش آرا جمع کرد سپس گشت ارشاد به دستور ایشان احیا شد با مدل جدید.
منظور از این یادآوری این بود که خواستم بگم ناخواسته و بدون ربط سیاست و دیانت ما به این مسائل مربوط می شود .
به من ربطی ندارد در سوریه خانوم ها چی می پوشند الحمدوالله به لطف مرحوم ابوی گرامی در خانواده ای با آزادی عقاید بزرگ شدم که عقده ای نباشم ولی اگر مملکت قانون دارد و قانون برای همه در کشور مساوات هست پس این خانوم ها ی سوری هم نباید به ورزشگاه داخل ایران برن . دوما آن شهیدی که به خاطر دستور یا عقاید یا وظیفه اش میرود سوریه و کشته می شود لاقل آرمانش رو با خواسته خودشان بوق و کرنا نکنند که همان جریان شهدای 8 سال جنگ ایران شد و خیلی به نفع خود از این جملات احساسی استفاده کردند و الان نسل من و شما داره کتک این حرف های احساسی رو می خوره .
تشکر از توجهتان.

در جامعه ای زندگی میکنم که خیلی از طلاق های 19 گانه ای که ساعتی داره توش اتفاق میفته، بخاطر همین روسری هاییه که افتاد و کسی صداش در نیومد! اونایی که بال بال میزدن برای عادی شدن عرضه زنانگی در کشورم حالا کجان برای پاسخگویی به موج خیانت، دلسردی، تنوع طلبی و .... . وقتی دیگه خیلی از چشم ها قابل پر شدن نیست. وقتی حریم های خصوصی شکسته میشنو برای عرضه همین 4 تا خال مو در اینستا و ... داره خودکشی اتفاق میفته. ای کاش از غرب به جای اینکه طلاق 50 درصدی اینجوری یاد بگیریم و به سمتش بریم با زیرپاگذاشتن همه هویت ملی و دینیمون، یکم جنبه های مثبت نظم و قانون پذیری و سعی و تلاش در زمینه های ارتقای کارآمدی و توسعه یافتگی یاد میگرفتیم. کاش فکر میکردیم که مغز چند درصد از زنامون فقط شده چجوری مو بیرون گذاشتنو میک آپ کردن، به جای اینکه پر بشه از مهارت های خانوادگی و کاری چجوری زندگی کردن، کاش اعتماد به نفس نداشته زنامونو در رفتن یا نرفتن به استادیوم برای صرفا 4 تا سوتو چیغو کف و فحش خلاصه نمیکردیم. کاش اعتماد به نفسو در قالب آمورش مدیریت خانواده و کار صحیح در قالب نقش های خواهری، همسری، مادری در کنار نقش های اجتماعی همکار و همکلاسی و نحوه تعامل موفقیت آمیز با مسائل روزمره یاد میدادیم که وضعیت بحران های اجتماعیمون در مسابقه با غرب روز به روز فجیع تر نشه!

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
در جامعه ای زندگی میکنم که خیلی از طلاق های 19 گانه ای که ساعتی داره توش اتفاق میفته، بخاطر همین روسری هاییه که افتاد و کسی صداش در نیومد! اونایی که بال بال میزدن برای عادی شدن عرضه زنانگی در کشورم حالا کجان برای پاسخگویی به موج خیانت، دلسردی، تنوع طلبی و .... . وقتی دیگه خیلی از چشم ها قابل پر شدن نیست. وقتی حریم های خصوصی شکسته میشنو برای عرضه همین 4 تا خال مو در اینستا و ... داره خودکشی اتفاق میفته. ای کاش از غرب به جای اینکه طلاق 50 درصدی اینجوری یاد بگیریم و به سمتش بریم با زیرپاگذاشتن همه هویت ملی و دینیمون، یکم جنبه های مثبت نظم و قانون پذیری و سعی و تلاش در زمینه های ارتقای کارآمدی و توسعه یافتگی یاد میگرفتیم. کاش فکر میکردیم که مغز چند درصد از زنامون فقط شده چجوری مو بیرون گذاشتنو میک آپ کردن، به جای اینکه پر بشه از مهارت های خانوادگی و کاری چجوری زندگی کردن، کاش اعتماد به نفس نداشته زنامونو در رفتن یا نرفتن به استادیوم برای صرفا 4 تا سوتو چیغو کف و فحش خلاصه نمیکردیم. کاش اعتماد به نفسو در قالب آمورش مدیریت خانواده و کار صحیح در قالب نقش های خواهری، همسری، مادری در کنار نقش های اجتماعی همکار و همکلاسی و نحوه تعامل موفقیت آمیز با مسائل روزمره یاد میدادیم که وضعیت بحران های اجتماعیمون در مسابقه با غرب روز به روز فجیع تر نشه!
4 تا سوت و جیغ و کف و فحش؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!

خوبه این غرب هستا! وگرنه دیگه مشکلات اقتصادی دینی ملی مذهبی و اجتماعیم رو دیگه می خواستیم گردن کی بندازیم واقعا؟!

ای غرب منحوس شیطان صفت دوروی پست و منفور! خوبه که هستی عزیز! وجودت واسه خیلیا لازمه، ضرورت داره و حیاتیه!!....خوبه که هستی! اصن مرسی که هستی رفیق!
:D

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
4 تا سوت و جیغ و کف و فحش؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!

خوبه این غرب هستا! وگرنه دیگه مشکلات اقتصادی دینی ملی مذهبی و اجتماعیم رو دیگه می خواستیم گردن کی بندازیم واقعا؟!

ای غرب منحوس شیطان صفت دوروی پست و منفور! خوبه که هستی عزیز! وجودت واسه خیلیا لازمه، ضرورت داره و حیاتیه!!....خوبه که هستی! اصن مرسی که هستی رفیق!
:D

این چیزایی که من گفتم مثه طلاق 50% گفته من نیست.میتونین رجوع کنین به کتاب جامعه شناسی گیدنز فصل خانواده که بطور مستند با آمار جامعه انگلیس به عنوان یه نمونه آماری رو بررسی کرده. غربیا خودشونم اذعان دارن که در حوزه اخلاق جنسی و حفظ خانواده شکست خوردن.منتها ما اصرار داریم که همچنان راه اونا رو بریم.

در مورد فحشم خودم نرفتم.اما اونجوری که اقوام آقایونم رفتنو میرن، اونا میگن که فحش نقلو نبات فضای استادیومه. از هر نوعیش!

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
این چیزایی که من گفتم مثه طلاق 50% گفته من نیست.میتونین رجوع کنین به کتاب جامعه شناسی گیدنز فصل خانواده که بطور مستند با آمار جامعه انگلیس به عنوان یه نمونه آماری رو بررسی کرده. غربیا خودشونم اذعان دارن که در حوزه اخلاق جنسی و حفظ خانواده شکست خوردن.منتها ما اصرار داریم که همچنان راه اونا رو بریم.

در مورد فحشم خودم نرفتم.اما اونجوری که اقوام آقایونم رفتنو میرن، اونا میگن که فحش نقلو نبات فضای استادیومه. از هر نوعیش!

عزیزم غربی ها حتی در حوزه تکنولوژی هم اذعان شکست خوردگی دارن چون اونا همیشه خودشون با ایده آل ها مقایسه میکنن نه با کشورای درب و داغونی مث ایران :biggrin:
اونا 16 رو گرفتن دارن برا 17 می جنگن اون وقت یه عده فک می کنن مایی که حتی در ایده آل ترین شرایط 7 هم نمی گیریم باید برگردیم به اصالت هامون تا مث غربیای بدبخت و فلک زده یه وقت 15 نگیریم :w18:

اصلا کاری به بحثی که در جریان هست ندارم چون قانع کردن امثال شماها رو در توان خودم نمی بینم فقط توصیه اکید بهتون دارم: خواهشا لطفا تمنا میکنم مشکلات غربو به خودتون نگیرین هیچ وقت، شکست خورده بودن سیستم غرب به معنی برنده بودن سیستم ایرانی- اسلامی نبوده و نخواهد بود ... همین! :)

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان موجب طلاق شد روسری؟!!!
می خاستم جواب بدم دیدم هضم توضیحش برای شما سخت خواهد بود دیگه نمی گم...
یک زن و مرد حق داره هر طوری بخاد زندگی کنه. مثلا یه زن میکاپ نکنه آرایش نکنه زندگی سالمی خواهد داشت. !!!
به فکر اینا به فکر اقتصاد سالم برابری جامعه مدرن و با فرهنگ و پیشرفته باشین طلاق هم به نوبه خودش حل میشه.. شاید در عقاید شماها آرایش کردن باعث طلاق بشه همون بهتر که بشه. این سطح پایین دانش جامعه رو می رسونه که هنوز مسیر زندگی شون رو میکاپ خانوم مشخص می کنه.!

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز

عزیزم آنتونی گیدز خیلی چیزای دیگه گفته! لابد می دونین یکی از طرفدارای پر و پا قرص دموکراسیه دیگه! اگه آنتونی گیدز و قبول دارین به نظریه هایی که راجع به دموکراسی و حقوق شهروندی و ...ارائه داده توجه کردین یا فقط چسبیدین به حرفاش راجع به طلاق جامعه بریتانیا و غرب؟! کسی هم اصراری نداره راه غرب و بره. خدا به همه عقل داده تا راهشون و پیدا کنن البته اگه یه عده بذارن!

من بر طبق حرفای شما رجوع کردم به گفته های آنتونی گیدز راجع به طلاق جامعه بریتانیا. شمام لطف کنین رجوع کنین به فرموده های امام خمینی رحمهْ الله علیه در اوایل انقلاب که اون موقع حجاب و بر زنان اجباری نمی دونستن...

آخرین ویرایش:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
عزیزم آنتونی گیدز خیلی چیزای دیگه گفته! لابد می دونین یکی از طرفدارای پر و پا قرص دموکراسیه دیگه! اگه آنتونی گیدز و قبول دارین به نظریه هایی که راجع به دموکراسی و حقوق شهروندی و ...ارائه داده توجه کردین یا فقط چسبیدین به حرفاش راجع به طلاق جامعه بریتانیا و غرب؟! کسی هم اصراری نداره راه غرب و بره. خدا به همه عقل داده تا راهشون و پیدا کنن البته اگه یه عده بذارن!

من بر طبق حرفای شما رجوع کردم به گفته های آنتونی گیدز راجع به طلاق جامعه بریتانیا. شمام لطف کنین رجوع کنین به فرموده های امام خمینی رحمهْ الله علیه در اوایل انقلاب که اون موقع حجاب و بر زنان اجباری نمی دونستن...

فکر نمیکنم رشته ای بیشتر از مدیریت شهری در مورد حقوق شهروندی توش حرف زده شده باشه که منم در ارشد بی نصیب نبودم ازش.اینکه گفتم گیدنز، به این معنا نیست که حرفاشو 100% قبول داشته باشم و وحی منزل بدونم. فقط برای رجوع به مستنداتش. در همین حد.
دموکراسی که گیدنز بهش معتقده، همون دموکراسی بر مبنای سکولاریسمه. دموکراسی که حدودو صغورش بر مبنای قانون مشخص میشه.قانونی که یه عده آدم، با عقل محدود و تجربه محدودترشون میشینن برای یه عده آدم دیگه مینویسنو مسلط میشن به دیگران.ازین راه تا اون جایی که خودشون تعیین کنن، به دموکراسی احترام میزارن.هیچ کاریم به دین و خدا و 124 هزار تا پیامبری که اومدنو لایف استایل نشون دادن ندارن. دین باشه واسه قلب یه سریا که بزارن گوشه خونه خودشون و کاری با جامعه نداشته باشه.

درست برعکس اسلام. چون اسلام اصلا دینی که در اجتماع، اقتصاد، فرهنگ، سیاست و همه ابعاد یک جامعه جاری نباشه قبول نداره! چون همیشه شرط ایمان رو عمل قرار داده و برای همه ابعاد اجتماعی و اقتصادی جامعه، از طرف خدا برنامه داره. برنامه عملیاتی. معلومه همچین دینی که به هیچ عنوان انسان رو به تنهایی با عقل و تجربه محدودش برای برنامه ریزی جامعه کافی نمیدونه، در تناقضه. چون اگر خود انسان برای خودش بر مبنای دموکراسی سکولاریسم کافی بود، اصلا نیازی به فرستاده شدن این دین عملیاتی از طرف خالق یعنی خدا نبود.

از نظر من حجاب یه قانون کاملا اجتماعیه. کاملا بر مبنای حقوق شهروندی. دلیلشم از طرف خدا به طور کامل تبیین شده.نتایجشم همینطور. مثه خیلی از قوانین حقوقی، اجتماعی، اقتصادی و ... دیگه که فقط در حوزه عمومی قابل اجراست.

البته به اصل دموکراسی اعتقاد دارم.ولی نه دموکراسی سکولاریستیه امثال گیدنز. کما اینکه در ایران هم 40 سال پیش متفاوت بود. با دموکراسی منجر به تغییرات شد.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر نمیکنم رشته ای بیشتر از مدیریت شهری در مورد حقوق شهروندی توش حرف زده شده باشه که منم در ارشد بی نصیب نبودم ازش.اینکه گفتم گیدنز، به این معنا نیست که حرفاشو 100% قبول داشته باشم و وحی منزل بدونم. فقط برای رجوع به مستنداتش. در همین حد.
دموکراسی که گیدنز بهش معتقده، همون دموکراسی بر مبنای سکولاریسمه. دموکراسی که حدودو صغورش بر مبنای قانون مشخص میشه.قانونی که یه عده آدم، با عقل محدود و تجربه محدودترشون میشینن برای یه عده آدم دیگه مینویسنو مسلط میشن به دیگران.ازین راه تا اون جایی که خودشون تعیین کنن، به دموکراسی احترام میزارن.هیچ کاریم به دین و خدا و 124 هزار تا پیامبری که اومدنو لایف استایل نشون دادن ندارن. دین باشه واسه قلب یه سریا که بزارن گوشه خونه خودشون و کاری با جامعه نداشته باشه.

درست برعکس اسلام. چون اسلام اصلا دینی که در اجتماع، اقتصاد، فرهنگ، سیاست و همه ابعاد یک جامعه جاری نباشه قبول نداره! چون همیشه شرط ایمان رو عمل قرار داده و برای همه ابعاد اجتماعی و اقتصادی جامعه، از طرف خدا برنامه داره. برنامه عملیاتی. معلومه همچین دینی که به هیچ عنوان انسان رو به تنهایی با عقل و تجربه محدودش برای برنامه ریزی جامعه کافی نمیدونه، در تناقضه. چون اگر خود انسان برای خودش بر مبنای دموکراسی سکولاریسم کافی بود، اصلا نیازی به فرستاده شدن این دین عملیاتی از طرف خالق یعنی خدا نبود.

از نظر من حجاب یه قانون کاملا اجتماعیه. کاملا بر مبنای حقوق شهروندی. دلیلشم از طرف خدا به طور کامل تبیین شده.نتایجشم همینطور. مثه خیلی از قوانین حقوقی، اجتماعی، اقتصادی و ... دیگه که فقط در حوزه عمومی قابل اجراست.

البته به اصل دموکراسی اعتقاد دارم.ولی نه دموکراسی سکولاریستیه امثال گیدنز. کما اینکه در ایران هم 40 سال پیش متفاوت بود. با دموکراسی منجر به تغییرات شد.
دوست عزیز برای فهمیدن حقوق شهروندی لازم نیس رشته مدیریت شهری تو کارشناسی ارشد خوند!

بچه دست فروشی که یکی میزنن زیر سینی جاکلیدیاش و همه کسب و کارش که خلاصه شده تو یه سینی پخش میشه رو کف خیابون حقوق شهروندی بیشتر از من و شما حالیشه!

سگی که میگیرنش و سرنگ هوا بهش تزریق می کنن تا بمیره بیش تر از من و شمایی که کارشناسی و ارشد ال و بل خوندیم حقوق شهروندی حالیشه!

معلومه شما حرفای گیدز و قبول ندارین چون راه شما و اون ۱۸۰ درجه متفاوته. شما گزیده ای از حرفای ایشون که فک می کنین درسته رو قبول دارین که مسلما این حق شماس.

متاسفانه یا خوشبختانه من مثل شما عقل آدمی رو محدود نمی دونم و تجربه آدمی رو اصلا محدود تر نمیبینم! من به همین دینی که شما ازش حرف میزنی اعتقاد دارم و به عقلی که خدا به خاطرش انسان و از بقیه موجوداتش سوا کرده معتقدم.

شما تو پاراگراف بالا قانون رو زائیده عقل محدود ادمی میبینن و باعث تحمیل و تسلط یه عده به یه عده دیگه. و در پاراگراف پایین حجاب رو یه قانون کاملا اجتماعی می دونین! و صد البته بر مبنای حقوق شهروندی!!

farzaneh*memary

کاربر ممتاز

ظاهرا دموکراسی که به بعضیا رواست به بعضیای دیگه حرامه :biggrin: رایی که برای من انداخته میشه مقدس و وظیفه شرعی و اجتماعی و دموکراتیک و رایی که برای مخالف من انداخته میشه مثل ف*ح*ش*ا ست... دموکراسی سکولاریستیه گیدنز چیه ما خودمون دموکراسی اسلامی مذگان داریم :)

مخالفت با طرح انقلاب سفید

در دی‌ماه ۱۳۴۱ طرحی جدید توسط شاه با عنوان «انقلاب سفید» یا «انقلاب شاه و میهن» با اصولی شش‌گانه اعلام شد.[SUP][۳۴][/SUP] معروف‌ترین بند این اصول شش‌گانهٔ انقلاب سفید، الغای رژیم ارباب و رعیتی بود.[SUP][۱۹][/SUP] شاه در دی‌ماه ۱۳۴۱ اصول شش‌گانهٔ اصلاحات خود را اعلام کرد و از مردم درخواست کرد که به پای صندوق‌ها آمده و به‌آن رأی بدهند.[SUP][۵۱][/SUP] خمینی این اصلاحات را بیش از هر چیز به سود شاه و سلطنت او و زمینه برای نفوذ بیشتر آمریکا و اسرائیل به ایران می‌دانست.[SUP][۱۹][/SUP] بنابراین او در نشست علمای قم، خواهان تحریم رفراندوم شد.[SUP][۵۱][/SUP]
شاه وارد قم شد تا نظر موافق علمای دین در مورد برنامه‌های خود را بگیرد.[SUP][۵۱][/SUP] سرانجام این رفراندوم انجام شد و رسانه‌های دولتی خبر از تصویب آن با اکثریت آراءدادند.[SUP][۵۵][/SUP]
به دنبال آن، خمینی مردم ایران را به مبارزه منفی علیه حکومت فراخواند و شاه را به تمکین در برابر اسلام و علماء.[SUP][۵۶][/SUP] شاه نیز در ۲۳ اسفند آن سال در سخنانی تند، کسانی را که رفراندوم را تحریم کرده بودند به سرکوب و شدت عمل تهدید کرد. متقابلاً خمینی، طی بیانیه‌ای نوروز سال جدید، یعنی ۱۳۴۲ را عزای عمومی اعلام کرد.[SUP][۵۱][/SUP] او در این بیانیه از انقلاب سفید شاه به «انقلاب سیاه» تعبیر کرد و آن را هم‌سو با اهداف آمریکا و اسرائیل دانست.[SUP][۳۴]

[/SUP]

زنان

دربارهٔ حق رای زنان، خمینی در آغاز مخالف قانونی شدن حق رای زنان بود. او به همراه ابوالقاسم کاشانی از کسانی بودند که با اعطای حق رای به زنان در پیش‌نویس لایحه انتخابات در دوران نخست وزیری مصدق مخالفت کردند. در ۶ آبان ۱۳۴۱ نیز در جمع تعدادی از کاسبان بازار تهران اعلام کرد که «از ۱۰ میلیون نفر جمعیت زن ایران، فقط یک صد نفر زن هر جایی مایل هستند که این کار بشود». با این حال بعدها مخالفتش با حق رای زنان را به دلیل شرایط خفقان سیاسی حاکم بر ایران دانست و گفت که در جایی که مردان هم حق واقعی رای ندارند حق رای زنان ابزار سیاسی است.[SUP][۱۰۱]
[/SUP]

آخرین ویرایش:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
ظاهرا دموکراسی که به بعضیا رواست به بعضیای دیگه حرامه :biggrin: رایی که برای من انداخته میشه مقدس و وظیفه شرعی و اجتماعی و دموکراتیک و رایی که برای مخالف من انداخته میشه مثل ف*ح*ش*ا ست... دموکراسی سکولاریستیه گیدنز چیه ما خودمون دموکراسی اسلامی مذگان داریم :)

دقیقا همینطوره. چون از نظر غرب دموکراسی که نتیجه اش سکولاریسم نشه، قابل قبول نیست و باید از بین بره. واسه همینه که مثه ایران، مصر، سوریه، عراق. یعنی مردمی که با دموکراسی به انتخاب مواضعی به غیر از خواسته های اونا تن بدن، یا باید تحریم شن، یا درگیر جنگو تروریسم. به همین خاطر امثال فوکویاما رسما اعلام میکنن که در این کشورهای مخالف ، دیکتاتوری بهتر از دموکراسیه.انقدر بهشون فشار وارد شه تا مواضعشون هم خط زورگوترین و قولدورترین قدرت مسلط بر جهان بشه. بقیه هم نوکریشو کنن.

برخلاف شانتاژ رسانه ایشون، کاملا دموکراسی غرب ایدئولوژیکه و تقویت تروریسم و جنگ افروزی در برابر مردمان مخالف ایدئولوژی سکولاریسمشون باید از بین برن.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا همینطوره. چون از نظر غرب دموکراسی که نتیجه اش سکولاریسم نشه، قابل قبول نیست و باید از بین بره. واسه همینه که مثه ایران، مصر، سوریه، عراق. یعنی مردمی که با دموکراسی به انتخاب مواضعی به غیر از خواسته های اونا تن بدن، یا باید تحریم شن، یا درگیر جنگو تروریسم. به همین خاطر امثال فوکویاما رسما اعلام میکنن که در این کشورهای مخالف ، دیکتاتوری بهتر از دموکراسیه.انقدر بهشون فشار وارد شه تا مواضعشون هم خط زورگوترین و قولدورترین قدرت مسلط بر جهان بشه. بقیه هم نوکریشو کنن.

برخلاف شانتاژ رسانه ایشون، کاملا دموکراسی غرب ایدئولوژیکه و تقویت تروریسم و جنگ افروزی در برابر مردمان مخالف ایدئولوژی سکولاریسمشون باید از بین برن.
خانوم اول مفهوم دموکراسی رو بدنید بعدا برای دموکراسی غرب ایراد بگیرین . برای غربی که همین قانون اساسی و حقوق شهروندی و تکنولوژی تون رو مدیون اونها هستین وگرنه در عصر القاعده و داعش و طالبان باید زندگی می کردیم.
کشورهایی مثل مصر و سوریه و عراق ریشه جاهلیت شون خرافات مذهبی و افراط در مذهب هست. همون سوریه و مصر رو فرانسه و انگلیس با مدرنیته آشنا کردند البته با استعمار و چپاول .
دموکراسی اسلامی و غیر اسلامی نداریم جامعه ای که با اجبار عقیده اداره بشه حق نداره از دموکراسی صحبت کنه چون اصلا دموکراسی وجود ندارد.

farzaneh*memary

کاربر ممتاز

کاش جای به کار بردن کلمات قلنبه سلمبه به قول دوست مون یه کم در مورد مفهوم کلمات فکر میکردین بعد حرف میزدین!!! آخه جوهر دین بنا بر دیکتاتوریه چه طور نتیجه دموکراسی میتونه یه حکومت دینی باشه که حکومت های غربی بخوان قبولش کنن یا نه! :biggrin: اینکه فک می کنین صرفا با رای گیری از یه سری ملت از همه جا بی خبر حکومت منتخب حاصل دموکراسیه مث این می مونه که با دیدن مسابقات اسکی از تلوزیون، یه روز بی هوا بدون کوچکترین آموزش یا حتی مطالعه تئوری، لباس اسکی بپوشین از بالا کوه قل بخورین بیایین پایین و تصور کنین که اسکی کردین!!! اگر به مردم اون زمان اقتصاد و تفکر اقتصادی و آینده نگری یاد می دادن، اجازه میدادن کسروی و امثال کسروی ها هم آزادانه بین مردم حرف شونو بزنن بدون اینکه به دست مومنین سلاخی شن، اگه خمینی تا آخرین لحظه قبل از پیروزی انقلابش برنامه های واقعی شو تو مصاحبه هاش مخفی نمی کرد و ... و ... بعدش که میومدن وعده حکومت اسلامی با برقو آب رایگان می دادنو از مردم رای میگرفتن -به نظرتون در چنین شرایطی آیا مردم بازم رای میدادن اصلا؟!- اون وقت می شد گفت حکومت تشکیل شده مبتنی بر دموکراسیه!!! تو مملکتی که ملت امضا نداشتن، انگشت زدن برا آری گفتن نتیجه اون رای هر چیزی که باشه قطعا دموکراسی نیست اسمش!!!

بعدشم جوابتون کوچکترین ربطی به کامنت من نداشت چون من گفتم اگه انقد به رای مردم معتقدین مردم مدت ها قبل از انقلاب سیاه به انقلاب سفید رای داده بودن پس چرا قبول نکردین؟!!!

آخرین ویرایش:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چیزی که من ازین 27 سال اندی سال عمرم فهمیدم اوضاع این مملکت درست بشو نیست.

جایی که تو رو اذیت میکنه باید ازش دور شد.. مملکتی که این همه توش دروغ و حق خوری و مفت خوری هست ارزش موندن رو نداره، مگه چقدر عمر میکنیم.

خیلی از جوونا دارن نابود میشن فقط صداشون در نمیاد چون حق حرف زدن ندارن.

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
خانوم اول مفهوم دموکراسی رو بدنید بعدا برای دموکراسی غرب ایراد بگیرین . برای غربی که همین قانون اساسی و حقوق شهروندی و تکنولوژی تون رو مدیون اونها هستین وگرنه در عصر القاعده و داعش و طالبان باید زندگی می کردیم.
کشورهایی مثل مصر و سوریه و عراق ریشه جاهلیت شون خرافات مذهبی و افراط در مذهب هست. همون سوریه و مصر رو فرانسه و انگلیس با مدرنیته آشنا کردند البته با استعمار و چپاول .
دموکراسی اسلامی و غیر اسلامی نداریم جامعه ای که با اجبار عقیده اداره بشه حق نداره از دموکراسی صحبت کنه چون اصلا دموکراسی وجود ندارد.

تا جایی که من میدونم، طالبانو داعشو القاعده، همشون دست پرورده آمریکای مدعی دموکراسین نه ایران! یکیش که طالبان باشه، بخاطر فروپاشی شوروی سابق ایجاد شد. همه این مظاهر افراطی گرایی و تکفیریایی که مثال زدین، بزرگترین قراردادهای تسلیحاتی قرن رو با آمریکا و متحدینش بستنو میبندن و از هیچ جنایتی فروگذار نکردنو نمیکنن.اینایی که گفتین هیچ ربطی نه به اسلام دارن و نه حکومت اسلامی.

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
کاش جای به کار بردن کلمات قلنبه سلمبه به قول دوست مون یه کم در مورد مفهوم کلمات فکر میکردین بعد حرف میزدین!!! آخه جوهر دین بنا بر دیکتاتوریه چه طور نتیجه دموکراسی میتونه یه حکومت دینی باشه که حکومت های غربی بخوان قبولش کنن یا نه! :biggrin: اینکه فک می کنین صرفا با رای گیری از یه سری ملت از همه جا بی خبر حکومت منتخب حاصل دموکراسیه مث این می مونه که با دیدن مسابقات اسکی از تلوزیون، یه روز بی هوا بدون کوچکترین آموزش یا حتی مطالعه تئوری، لباس اسکی بپوشین از بالا کوه قل بخورین بیایین پایین و تصور کنین که اسکی کردین!!! اگر به مردم اون زمان اقتصاد و تفکر اقتصادی و آینده نگری یاد می دادن، اجازه میدادن کسروی و امثال کسروی ها هم آزادانه بین مردم حرف شونو بزنن بدون اینکه به دست مومنین سلاخی شن، اگه خمینی تا آخرین لحظه قبل از پیروزی انقلابش برنامه های واقعی شو تو مصاحبه هاش مخفی نمی کرد و ... و ... بعدش که میومدن وعده حکومت اسلامی با برقو آب رایگان می دادنو از مردم رای میگرفتن -به نظرتون در چنین شرایطی آیا مردم بازم رای میدادن اصلا؟!- اون وقت می شد گفت حکومت تشکیل شده مبتنی بر دموکراسیه!!! تو مملکتی که ملت امضا نداشتن، انگشت زدن برا آری گفتن نتیجه اون رای هر چیزی که باشه قطعا دموکراسی نیست اسمش!!!

بعدشم جوابتون کوچکترین ربطی به کامنت من نداشت چون من گفتم اگه انقد به رای مردم معتقدین مردم مدت ها قبل از انقلاب سیاه به انقلاب سفید رای داده بودن پس چرا قبول نکردین؟!!!

40 ساله بدترین تحریم های اقتصادی و اجتماعی رو مردم ایران وضع شده تا حکومتشونو تغییر بدنو ندادن.اصل مشکل، در فهمیدن حقیقت مردم و جنس مطالباتشونه.هیچ دیکتاتوری ای با این همه پشتیبانی مالی برای فروپاشیش از جانب کل کشورهای مدعی دموکراسی دنیا، 40 سال بدون حمایت مردم همون کشور، دووم نمیاره.
سالهاست که در مرزهای کشوری که توش زندگی میکنیم، 29 تا کشور عضو ناتو چمیاتمه زدن ، ازون ور دنیا، از یه قاره دیگه پا شدن اومدن، تا به محض رسیدن بوی فروپاشی حکومت، بریزنو چپاول کنن.همون بلایی رو سرما بیارن که سر افغانستانو عراقو سوریه میخواستن بیارن و با حضور ایران حتی در همون کشورها هم، تا حالا که هیچ غلطی نتونستن کنن.ازین به بعد هم انشاالله هیچ غلطی نمیتونن کنن.سختی داره، اما بالاخره ان نتصروالله ینصرکم و یثبت اقدامکم