لطفا راهنمایی کنید

nimamiayad

عضو جدید
سلام دوستان.برای یکی از اقوام با رتبه 4000 منطقه 1 میخوام انتخاب رشته کنم.فقط هم تهران میخواد باشه و رشته برق!به نظرتون کجا قبول میشه؟
خودش میگه میتونه برای 1 سال ریاضی محض در علم و صنعت بخونه و اگر در دو ترم معدلش بالای 17 بشه میتونه تغییر رشته بده و بره برق.به نظرتون درسته؟تا حالا همچین چیزی شنیدین؟

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.برای یکی از اقوام با رتبه 4000 منطقه 1 میخوام انتخاب رشته کنم.فقط هم تهران میخواد باشه و رشته برق!به نظرتون کجا قبول میشه؟
خودش میگه میتونه برای 1 سال ریاضی محض در علم و صنعت بخونه و اگر در دو ترم معدلش بالای 17 بشه میتونه تغییر رشته بده و بره برق.به نظرتون درسته؟تا حالا همچین چیزی شنیدین؟
oomadim o be har ellat natoonest moaddel biyare oonvaght chi?
taze elm o san'at divoone khoonast maloom nist daneshkadeye riyazi ya bargh raazi beshan. moaddele bala avordan too elm o san'at ham kheili sakhte. baz amirkabir yekhorde dar o peykar dare ghanoonmande

nimamiayad

عضو جدید
خیلی ممنون از پاسختون!
به نظرتون برق شبانه قبول میشه تو تهران؟اگه آره کدوم دانشگاه.

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه توصیه :
بزارید یه کارشناس براش انتخاب رشته کنه با اینده ش بازی نکنید
این رتبه خیلی حساسه چون برای قبولی تو تهران (مهندسی) خیلی لب مرزی حساب میشه یک اشتباه یا جا به جایی تو ترتیب انتخاب ها میتونه تعیین کننده باشه

aida.ti

عضو جدید
سلام دوستان یه راهنمایی میخواستم
کسی درمورد رشته مهندسی تکنولوژی عمران_آب فاضلاب آشنایی داره؟!!! به نظرتون صنایع بهتره یا همین رشته؟ممنون میشم یه راهنمایی بکنید؟!!

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون از پاسختون!
به نظرتون برق شبانه قبول میشه تو تهران؟اگه آره کدوم دانشگاه.

آقا شما چرا یه نگاهی به پذیرفته شده‌های سال‌های قبل کانون یا سیستم انتخاب رشته‌ی مجازی خود سازمان سنجش نمی‌زنید؟ اطلاعات ما هم بر اساس اون‌ها هست.
و اینکه به دفترچه خوب نگاه کردید؟ تا جایی که من می‌دونم تهران فقط شهید بهشتی پارسال شبانه‌ی مخابرات برداشته بود (رتبه‌ی 2300 منطقه‌ی 1 جزو آخرین قبولی‌هاش بوده) که امسال ظاهراً شبانه نداره.
ولی طبق چیزی که کانون نوشته پارسال با 4000 یکی دانشگاه شاهد روزانه برق قبول شده که البته بومی تهران بوده.

یه توصیه :
بزارید یه کارشناس براش انتخاب رشته کنه با اینده ش بازی نکنید
این رتبه خیلی حساسه چون برای قبولی تو تهران (مهندسی) خیلی لب مرزی حساب میشه یک اشتباه یا جا به جایی تو ترتیب انتخاب ها میتونه تعیین کننده باشه
والا این رتبه برای برق تهران نه حساسه نه لب‌مرزی. یک انتخاب بیشتر نداره.

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا شما چرا یه نگاهی به پذیرفته شده‌های سال‌های قبل کانون یا سیستم انتخاب رشته‌ی مجازی خود سازمان سنجش نمی‌زنید؟ اطلاعات ما هم بر اساس اون‌ها هست.
و اینکه به دفترچه خوب نگاه کردید؟ تا جایی که من می‌دونم تهران فقط شهید بهشتی پارسال شبانه‌ی مخابرات برداشته بود (رتبه‌ی 2300 منطقه‌ی 1 جزو آخرین قبولی‌هاش بوده) که امسال ظاهراً شبانه نداره.
ولی طبق چیزی که کانون نوشته پارسال با 4000 یکی دانشگاه شاهد روزانه برق قبول شده که البته بومی تهران بوده.

والا این رتبه برای برق تهران نه حساسه نه لب‌مرزی. یک انتخاب بیشتر نداره.
من اسمی از مهندسی برق نیاوردم ، مهندسی رو گفتم ، ضمنا غیرانتفاعی رو فراموش نکن

hekma

عضو جدید
باسلام.
دوستان من میخوام چند روز دیگه واسه تکمیل ظرفیت ارشد ملی شرکت کنم.وضعیت کارنامه من این هست:
گرایش اول :زراعت-رتبه در سهمیه:2380
گرایش دوم:رتبه در سهمیه:1619
گرایش چهارم:رتبه در سهمیه 1475

رشته دوم امتحانی:علف های هرز:رتبه در سهمیه :201

این وضعیت کارنامه اولیه بود.که طبق اون انتخاب شهر و رشته کردم و نه روزانه و نه شبانه در هردو رشته امتحانی رو قبول نشدم.
بعدا کارنامه نهایی انتخاب رشته رو دیدم و طبق شهرهایی که زدم رتبه های جدیدی به دستم اومد.
مثلا برای علف های هرز رتبه کل من شده بود 201 و نفر اخر در ازمون بدون انتخاب رشته شده بود 289.و بعد از انتخاب رشته من علف های هرز همدان زدم و رتبه من در این دانشگاه شده 99.مثلا همین رشته در تبریز شدم 60 و به همین ترتیب.این دقیقا قضیش چیه؟

در رشته زراعت هم مثلا شهر کرمانشاه رو زدم و رتبه اونجا شده 400 در صورتی که رتبه کل من 2380 بود.اینها دقیقا قضیشون چی میشه؟

حالا برای تکمیل ظرفیت باید طبق رتبه های جدیدی که در کد رشته های شهرها زدم و رتبه جدید به دست اوردم دوباره همون شهرها رو بزنم؟

hbigdeli

عضو جدید

به نظر من اگه واقعا برق میخواد بخونه همون اول برق رو انتخاب کنه، رفتن به ریاضی محض و تغییر رشته دادن ریسکه

بالا