لطفا راهنماییم کنید،

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام یکی از آشناهامون خیلی به خودروی بنز علاقمند هست. یه بنز c280 تمیز گیر اورده مدل 2009 با موتور 3000 سی سی و 235 اسب قدرت ، حدود 100 هزارتا هم کیلومتر داره، به قیمت 180 میلیون. اما هر جا میره میگن بنز نگیر بجاش یه هیوندای یا کیا صفر تو همین قیمتا بگیر مثلا همش میگن کیا اپتیما یا هیوندای سوناتا 2015 بگیر. میگن بنز دردسر داره. میخواستم بدونم بنز چه دردسری داره؟؟؟ لطفا کامل راهنماییم کنید. ممنون.

3peh

عضو جدید
با سلام یکی از آشناهامون خیلی به خودروی بنز علاقمند هست. یه بنز c280 تمیز گیر اورده مدل 2009 با موتور 3000 سی سی و 235 اسب قدرت ، حدود 100 هزارتا هم کیلومتر داره، به قیمت 180 میلیون. اما هر جا میره میگن بنز نگیر بجاش یه هیوندای یا کیا صفر تو همین قیمتا بگیر مثلا همش میگن کیا اپتیما یا هیوندای سوناتا 2015 بگیر. میگن بنز دردسر داره. میخواستم بدونم بنز چه دردسری داره؟؟؟ لطفا کامل راهنماییم کنید. ممنون.

بنز دردسر نداره، بحث سر سلامت و دست دو بودنش هست،
بنز قطعاتش گرونتر و کم یاب تر از باقیه مواردی هست که گفتی

ماشین دست دوم ممکنه خرج بذاره روی دست آدم، ممکن هم هست خرج نذاره! ریسکیه. اینجور ماشینا هم اگه بیوفتن رو خرج حسابی می شینن به آدم! دستکاری توی کیلومتر ماشین هایِ گرانقیمتِ دست دوم توسط برادران دلال هم خیلی خیلی شایع هست. این مورد باید خیلی حواستون باشه...
ماشین صفر مثله کیا و هوندا در اکثر موارد تا چند سال اول بی خرج هستن...

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام benz و bmw از اول که دست خودت باشه تا مدتی که زیاد راه نری و به خرج نیوفته عالیه اما اگه به خرج بیوفته بیچارت می کنه

کارکردش بالاست خریدش خیلی ریسکه به نظر من سوناتا بخره بهتره اگه آزرا شد که عالی

benz و bmw تو فروشش هم اذیت میشه

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
کی گفته بنز درد سر داره ؟! :biggrin:
کسی که این حرفو زده کلا از بنز که هیچی از دنیای خودرو به دور بوده . بنز به تنها چیزی که معروفه کم دردسر بودنه . 100هزارتا کارکرد برای پژو 206 هم کارکرد بالایی محسوب نمیشه چه برسه به بنز !
اگه با همچین ماشینی خوب تا شده باشه گزینه خیلی خوبیه اما خب چیزی که وجود داره اینه که ایراد سیستم برق بنز = بدبخت شدن صاحبش :D چون عملا کسی وجود نداره بتونه ایرادشو برطرف بکنه یا حداقلش من توی ایران ندیدم کسی رو .
این ماشین باید از نظر سلامت بررسی بشه و بعد خریداری بشه . از همه نظر هم نسبت به اسباب بازیهای کره ای سره ;)
به آشناتون هم بگید اگه یه پول یهویی دستش اومده و میخواد ماشین بخیره قید ماشین های مدل بالا به خصوص آلمانی رو بزنه . چون ممکنه از پس هزینه هاش برنیاد ( البته هزینه خاصی نداره )

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی که این حرفو زده کلا از بنز که هیچی از دنیای خودرو به دور بوده . بنز به تنها چیزی که معروفه کم دردسر بودنه . 100هزارتا کارکرد برای پژو 206 هم کارکرد بالایی محسوب نمیشه چه برسه به بنز !
اگه با همچین ماشینی خوب تا شده باشه گزینه خیلی خوبیه اما خب چیزی که وجود داره اینه که ایراد سیستم برق بنز = بدبخت شدن صاحبش :D چون عملا کسی وجود نداره بتونه ایرادشو برطرف بکنه یا حداقلش من توی ایران ندیدم کسی رو .
این ماشین باید از نظر سلامت بررسی بشه و بعد خریداری بشه . از همه نظر هم نسبت به اسباب بازیهای کره ای سره ;)
به آشناتون هم بگید اگه یه پول یهویی دستش اومده و میخواد ماشین بخیره قید ماشین های مدل بالا به خصوص آلمانی رو بزنه . چون ممکنه از پس هزینه هاش برنیاد ( البته هزینه خاصی نداره )

پول یهویی یعنی چی؟ خیلی وقته دنبال بنز هست. ولی واسه همین حرف ها "چون ممکنه از پس هزینه هاش برنیاد" نمیره سمتش. آخرش هزینه داره یا نداره؟ الان فک کن من میخوام بنز بخرم، آدمی هم هستم که از تعمیرگاه و خرابی متنفرم، متنفر. از ماشین هم خوب کار میکشم. بنز بگیرم یا نگیرم؟

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
پول یهویی یعنی چی؟ خیلی وقته دنبال بنز هست. ولی واسه همین حرف ها "چون ممکنه از پس هزینه هاش برنیاد" نمیره سمتش. آخرش هزینه داره یا نداره؟ الان فک کن من میخوام بنز بخرم، آدمی هم هستم که از تعمیرگاه و خرابی متنفرم، متنفر. از ماشین هم خوب کار میکشم. بنز بگیرم یا نگیرم؟
منظورم از هزینه ، هزینه های مصرفیشه ... روغن و لنت و ...
من میگم اگه ماشین سالم گیرت میاد بگیر . بنزای پلیسا الان راحت توشون میتونی 1 میلیون کیلومتر هم پیدا کنی که تنها ایرادی که دارن ایراد برقیه ولی آخ نگفتن توی این کارکرد

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم از هزینه ، هزینه های مصرفیشه ... روغن و لنت و ...
من میگم اگه ماشین سالم گیرت میاد بگیر . بنزای پلیسا الان راحت توشون میتونی 1 میلیون کیلومتر هم پیدا کنی که تنها ایرادی که دارن ایراد برقیه ولی آخ نگفتن توی این کارکرد

1 میلیون کیلومتر!!!! خیلیه هاو مطمئنی؟؟؟؟؟

بنظرت رمز خراب نشدن ماشینهای المانی مثل بنز و همینطور ماشینای ژاپنی چیه؟

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی از دردسر هاش همون نبود سیم کشیه که خودتون گفتید

بعله مگه ماشین نیست مگه قطعات نداره ، مگه دست ایرانی جماعت نیست چرا هست

هرچه قدرم باهاش خوب رفتار شده باشه بازم خرج داه و خدای ناکرده کمرت می شکنه که بخوای اگه به خرج بیوفته

ESPEranza

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ....
احيانا اكر دوستتون نخريد .... بفرماييد برم بخرمش .... :cool:

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
1 میلیون کیلومتر!!!! خیلیه هاو مطمئنی؟؟؟؟؟

بنظرت رمز خراب نشدن ماشینهای المانی مثل بنز و همینطور ماشینای ژاپنی چیه؟
آره مطمئنم . ماشین های پلیس که توی مزایده ها فروخته میشن همگی کیلومترهاشون نزدیک به 1 میلیون کیلومتر هست ( پلیس های جاده ای )

رمز خراب نشدنش فقط دانش فنی بالا و کیفیت بالای مواد اولیه هستش .

یکی از دردسر هاش همون نبود سیم کشیه که خودتون گفتید

بعله مگه ماشین نیست مگه قطعات نداره ، مگه دست ایرانی جماعت نیست چرا هست

هرچه قدرم باهاش خوب رفتار شده باشه بازم خرج داه و خدای ناکرده کمرت می شکنه که بخوای اگه به خرج بیوفته​

دوست گلم قصد جسارت ندارم اما شما تا حالا بنز داشتین ؟ اگه آره چه مدت زمانی و چند کیلومتر ؟
به خدا ما اینجا داریم راجع به بنز صحبت میکنیم نه پراید ! بنده همین الان میتونم یه پژو 206 تیپ 2 نشونتون بدم که +300 هزارتا کارکرده و داخلش بی صدا تر از ماشین های صفر حال حاضره . حتی این ماشین یه بار هم واشر نزده . خب وقتی این یه 206 بوده که باهاش خوب رفتار شده به نظر شما اگه با بنز باهاش خوب رفتار بشه چند کیلومتر کار میکنه ؟

اون ایرادهای سیستم برق که گفتم کسی ازش سر در نمیاره سیمکشی نیست !! درواقع ایراداتی هستش که توی سیستم مالتی پلکس پیشرفته این ماشین ممکنه به وجود بیاد . حالا اگه خواستین در مورد این بیشتر توضیح میدم .

وقتی طرف توی بنز یا BMW ش روغن موتور بهران میریزه و به جای 5000 تا 12000 تا باهاش ره میره یعنی با این ماشین درست برخورد نشده . تازه با این حال بازم ماشین آخ نگفته بود :D

برای خودرو های بنز و BMW تقریبا هر سرویس 500 تومن هزینه داره که معمولا هر 5000 تا انجام میشه . البته این مقدار توی نمایندگی ممکنه به 1 میلیون تومن هم برسه اما خب دیگه خیالتون راحته جنس تقلبی بهتون نمیدن .

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره مطمئنم . ماشین های پلیس که توی مزایده ها فروخته میشن همگی کیلومترهاشون نزدیک به 1 میلیون کیلومتر هست ( پلیس های جاده ای )

رمز خراب نشدنش فقط دانش فنی بالا و کیفیت بالای مواد اولیه هستش .

دوست گلم قصد جسارت ندارم اما شما تا حالا بنز داشتین ؟ اگه آره چه مدت زمانی و چند کیلومتر ؟
به خدا ما اینجا داریم راجع به بنز صحبت میکنیم نه پراید ! بنده همین الان میتونم یه پژو 206 تیپ 2 نشونتون بدم که +300 هزارتا کارکرده و داخلش بی صدا تر از ماشین های صفر حال حاضره . حتی این ماشین یه بار هم واشر نزده . خب وقتی این یه 206 بوده که باهاش خوب رفتار شده به نظر شما اگه با بنز باهاش خوب رفتار بشه چند کیلومتر کار میکنه ؟

اون ایرادهای سیستم برق که گفتم کسی ازش سر در نمیاره سیمکشی نیست !! درواقع ایراداتی هستش که توی سیستم مالتی پلکس پیشرفته این ماشین ممکنه به وجود بیاد . حالا اگه خواستین در مورد این بیشتر توضیح میدم .

وقتی طرف توی بنز یا BMW ش روغن موتور بهران میریزه و به جای 5000 تا 12000 تا باهاش ره میره یعنی با این ماشین درست برخورد نشده . تازه با این حال بازم ماشین آخ نگفته بود :D

برای خودرو های بنز و BMW تقریبا هر سرویس 500 تومن هزینه داره که معمولا هر 5000 تا انجام میشه . البته این مقدار توی نمایندگی ممکنه به 1 میلیون تومن هم برسه اما خب دیگه خیالتون راحته جنس تقلبی بهتون نمیدن .

benz و bmw نداشتم اما هستن افراد نزدیگی که داشات و دارن سوار میشن

خوبه بقول خودتون که فرمودید برای روغن آخ نمیگه اما یهو یاتاق می زنه قشنگ صداش در میاد

مهندس متفکر دادا برو بخر هر ایرادی داشت این دوستمون جوابگو هست

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوبه بقول خودتون که فرمودید برای روغن آخ نمیگه اما یهو یاتاق می زنه قشنگ صداش در میاد

باشه ولی من از سری CLS بیشتر خوشم میاد، نظرتون چیه؟ لجند مسئولیت قبول میکنی خراب شد میام پیشت خودت باید درستش کنی!

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز

بحث جوابگو بودن نیست . بحث سر اینه که شما میگی ماشینی که اونقدر کارکرده باشه خرج رو دست آدم میذاره منم گفتم اینطور نیست . اگه ماشین اذیت نشده باشه و توی خریدش دقت کنید به هیچ وجه برای صاحب جدیدش مشکل به وجود نمیاره .
باشه ولی من از سری CLS بیشتر خوشم میاد، نظرتون چیه؟ لجند مسئولیت قبول میکنی خراب شد میام پیشت خودت باید درستش کنی!
مگه میخوای بخری که میگی نظرتون چیه ؟! :D
از نظر من بنز فقط S Class 2014 به بالا :D
BMW هم از افتضاح ترینش تا بالاترینش همه عالین :D دیروز یه I8 دیدم محشر بود این ماشین ...

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث جوابگو بودن نیست . بحث سر اینه که شما میگی ماشینی که اونقدر کارکرده باشه خرج رو دست آدم میذاره منم گفتم اینطور نیست . اگه ماشین اذیت نشده باشه و توی خریدش دقت کنید به هیچ وجه برای صاحب جدیدش مشکل به وجود نمیاره .

مگه میخوای بخری که میگی نظرتون چیه ؟! :D
از نظر من بنز فقط S Class 2014 به بالا :D
BMW هم از افتضاح ترینش تا بالاترینش همه عالین :D دیروز یه I8 دیدم محشر بود این ماشین ...

bmw هم خیلی خوبه ولی اسپرتیه، بنز ولی پیرمردیه، لُردیه، بنظرم با کلاس تره، بنز میگه "همه خفه من اومدم!" بنز مشت محکمی است بر دهان یاوه گویان، همه اون تازه به دوران رسیده هایی که بخوان واست افه بیان:D

یه مقدار پول جمع کردم راستش واسه آینده و ازدواج اما چند وقت هست به سرم زده بیخیال، یه بنز بگیرم حالشو ببرم:D مد نظرم هم cls350 هست. البته پولم کمه:D

آخرین ویرایش:

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
bmw هم خیلی خوبه ولی اسپرتیه، بنز ولی پیرمردیه، لُردیه، بنظرم با کلاس تره، بنز میگه "همه خفه من اومدم!" بنز مشت محکمی است بر دهان یاوه گویان، همه اون تازه به دوران رسیده هایی که بخوان واست افه بیان:D

یه مقدار پول جمع کردم راستش واسه آینده و ازدواج اما چند وقت هست به سرم زده بیخیال، یه بنز بگیرم حالشو ببرم:D مد نظرم هم cls350 هست. البته پولم کمه:D

یعنی تو 300-400 میلیون تومن واسه ازدواجت میخوای هزینه کنی !؟ :|

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی تو 300-400 میلیون تومن واسه ازدواجت میخوای هزینه کنی !؟ :|

منظورم CLS350 مدل 2006 - 2009 هست (همینی که تو عکس میبینی) بین 180 تا 240 تومنه نه 300-400 تومن، تازه گفتم که پولم کمه. ملت وسه ماشینشون بالا یک میلیارد هزینه میکنن 300 400 میلیون واسه زندگی و ازدواج زیاده؟ مراسم عروسی، خونه، ماشین، پول واسه کاسبی و بیزنس و ... اینا همه هزینه داره دیگه

3peh

عضو جدید
ببخشید ولی چرا؟

ماشین دست دوم هست 6 سال از عمرش میگذره،100 هزارتا کارکرده،شرایط نگهداریش معلوم نیست چطور بوده. از طرفی مالک جدید قراره حسابی ازش کار بکشه و از تعمیرگاه رفتن هم بیزاره.
خب با این شرایط احتمال داره ماشین نیاز به رسیدگی پیدا کنه که ظاهرا با روحیات مالک جدید سازگار نیست.
پس بنظر من بهتره با این پول ماشین صفر بخره، ژاپنی یا کره ای مثلا

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماشین دست دوم هست 6 سال از عمرش میگذره،100 هزارتا کارکرده،شرایط نگهداریش معلوم نیست چطور بوده. از طرفی مالک جدید قراره حسابی ازش کار بکشه و از تعمیرگاه رفتن هم بیزاره.
خب با این شرایط احتمال داره ماشین نیاز به رسیدگی پیدا کنه که ظاهرا با روحیات مالک جدید سازگار نیست.
پس بنظر من بهتره با این پول ماشین صفر بخره، ژاپنی یا کره ای مثلا

آخه بنزهای دهه 70 80 90 دارند هنوز مثه ساعت کار میکنن، :(
ماشین ژاپنی؟؟ تویوتا آریون رو دوست دارم، با میتسوبیشی لنسر ، نظرتون چیه؟

آخرین ویرایش:

3peh

عضو جدید

درسته اما به این معنی نیست که هیچوقت خراب نشدن یا نیاز به تعمیر یا قطعه پیدا نکردن!
بله من خودم با بیوک مدل 1364 حدود 2000 کیلومتر سفر کردم! زدم به جاده باهاش! آخ هم نگفت! ولی کاملا اورهال شده بود.

از صحبت های منم برداشت نشه که بنز بده! مهندسی،شخصیت و حس سواری بنز یه چیز دیگس واقعا!
الانم نمیگم اگر بخری حتما خرج میذاره رو دستت! ماشین دست دو هست،ممکنه نیاز به رسیدگی پیدا کنه،هزینه تعمیرات و لوازم در صورت نیاز بالاتره، 180 میلیون هم به هر حال کم پولی نیست و از توضیحات شما هم از روحیات خریدار بنظرم آمد که اگر نخرید بهتره،همین. من فکر می کنم بقیه هم صرفا به همین دلایل و احتمالات بوده که گفتن نخرید یا دردسر داره و از این حرفا...حالا باز تصمیم با خودتونه...

بنظر من اکثر افراد با این پول ترجیح میدن ماشین نو یا صفر ژاپنی،کره ای،فرانسوی .... بخرن. این موضوع با نگاه گذری از ماشین های توی خیابون قابل درکه!

در مورد ماشین های ژاپنی راستش چون تجربه ای نداشتم نظر خواستی ندارم، اما برخی مدل ها مثل کمری واقعا ماشین ها شناخته شده ای هستن و با این پول فکر می کنم بشه یه صفرشو خرید، دیگه تا چند سال خیالتون راحته... از نظر فروش و لوازم و ... هم ماشین تقریبا جا افتاده ای در ایران هست.