لطفا به من در انتخاب سیستم عامل گوشی کمک کنید

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من یه سوال دارم.
من میخام گوشی بگیرم.
بین این دو نوع سیستم عامل موندم:
1- آیفون اپل(مکینتاش)
2-آندروید
تا حالا هیچ کدوم هم از نزدیک ندیدم( باهشون کار نکردم)
یه مدتی اچ تی سی داشتم و کار با ویندوز موبایل برام راحت بود.
ولی این دو مدل رو نمیشناسم، اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم.

taraneh_de

عضو جدید
به نظر من آندروید بخر.
من خودم xperia x10 دارم و بابام galaxy tab samsung و هر دو کاملا راضی هستیم.:smile:
سیستم عامل آندروید نرم افزارهای زیادی داره و اوپن سورس هم هست. به این معنا که اگر خودت هم برنامه نویسی بلد باشی ، می تونی نرم افزار واسه گوشیت بسازی. گوگل هم روز به روز داره اقدامات بیشتری انجام می ده که از اپل جلو بزنه و داره موفق هم می شه. نمی دونم دیگه چی بگم. ولی سعی کن توی این سایت هایی که درباره آندروید و همچنین اپل بحث می کنن بری و خودت تصمیم درست رو بگیری.
موفق باشی;)

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون خانوم عزیز
ولی من میخام حتمن نظر کسایی که اپل هم دارند رو هم بشنوم

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
ممنون خانوم عزیز
ولی من میخام حتمن نظر کسایی که اپل هم دارند رو هم بشنوم
ببینید دوست عزیز هر دو گوشی از لحاظ قیمتی بالا هستند پس نهایت دقتتون رو بکنید که بعدها پشیمون نشید. به نظر من هم آندروید هم راحت تره و هم رابط گرافیکی بهتری داره.البته شما بهتره با هردوی این گوشیها کار کنید تا بتونید از بینشون یکی رو انتخاب کنید. ولی بازهم میگم پشتیبانی خوب نرم افزاری. قیمت معقول نسبت به امکانات رو آندرویدیها دارن.

یه چیزی که توی آیفون دل من رو زد بلوتوث اون بود که نمیتونست به اکثر گوشیها فایل ارسال یا دریافت کنه.

باز هم انتخاب با شماست

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز . منم به عنوان کسی که هر دو سیستم عامل رو تجربه کرده یه چیزایی واستون میگم .

ببینید سیستم عامل Ios یه جورایی برگ برنده شرکت اپل در گوشی آیفون هستش . آیفون سخت افزارش در حد گلکسیه ولی خوب چون سیستم عامل فوق العاده ای داره به راحتی با سخت افزار مچ میشه و سرعت بسیار خوبی رو بهتون ارائه میده . ( البته گلکسی هم توی رام های GB سرعتش عالیه )

مورد بعدی ساده بودن سیستم عامله ! به جرئت میتونم بگم Ios ساده ترین سیستم عامل از لحاظ اینترفیس هستش ! این سیستم عامل جوریه که هر کسی با هر دانشی به راحتی میتونه باهاش کار کنه ! ( من شخصا از این مورد اصلا خوشم نمیاد ) :redface: ولی خوب اندروید نسبت به Ios یه مقدار پیچیدست ولی خوب کارکردن باهاش خیلی لذت بخشه ! چون هر لحظه که از اینترفیس گوشی خوشتون نیاد سریعا با یه لانچر عوضش میکنین ! از طرفی توی اندروید میتونین 7 صفحه Home Screen درست کنین ولی Ios چنین قابلیتی نداره

مورد سوم محدودیت های Ios و یا بهتره بگم اپل هستش که اعصابم آدم رو خورد میکنه ! مثلا شما تنها راه ارتباطیتون Ituns هستش ! این نرم افزار هم مثل Ovi Suit یا Kies هستش ولی با این تفاوت که دردسر هاش زیاده .

توی Ios شما بلوتوث دارین ولی خوب نمیتونین ازش به عنوان وسیله ای برای ارسال فایل استفاده کنین . دلیلش هم اینه که شما فایلها و یا موزیک هایی رو که از اپل استور گرفتین نتونین واسه بقیه بفرستین . ( مسخره بازیهای اپل ) البته یه برنامه هست به اسم celcete ( اگه اشتباه نکنم ) که میتونین باهاش فایل بفرستین ولی خوب اولا باید این برنامه رو خریداری کنین . دوما نمیتونین به همه دیواس ها فایلی رو ارسال کنین .

هر دو سیستم عامل مطمئنا از WP سرتر هستن . ولی خوب به نظر من خرید اندروید به صرفه تره !

البته اگه میخواین گوشی بگیرین و در اون مورد مشاوره میخواین که بحثش جداست . ولی من در مورد دوتا سیستم عامل نظرمو گفتم !

سوالی بود در خدمتم !

موفق باشین !

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببینید دوست عزیز هر دو گوشی از لحاظ قیمتی بالا هستند پس نهایت دقتتون رو بکنید که بعدها پشیمون نشید. به نظر من هم آندروید هم راحت تره و هم رابط گرافیکی بهتری داره.البته شما بهتره با هردوی این گوشیها کار کنید تا بتونید از بینشون یکی رو انتخاب کنید. ولی بازهم میگم پشتیبانی خوب نرم افزاری. قیمت معقول نسبت به امکانات رو آندرویدیها دارن.

یه چیزی که توی آیفون دل من رو زد بلوتوث اون بود که نمیتونست به اکثر گوشیها فایل ارسال یا دریافت کنه.

باز هم انتخاب با شماست
حمید جان ممنون از راهنماییت.
آیا گوشیهای آیفون برنامه های بروز و مناسب ما دارند.
منظورم گستردگی برنامه هاشون چطوره؟

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز . منم به عنوان کسی که هر دو سیستم عامل رو تجربه کرده یه چیزایی واستون میگم .

ببینید سیستم عامل Ios یه جورایی برگ برنده شرکت اپل در گوشی آیفون هستش . آیفون سخت افزارش در حد گلکسیه ولی خوب چون سیستم عامل فوق العاده ای داره به راحتی با سخت افزار مچ میشه و سرعت بسیار خوبی رو بهتون ارائه میده . ( البته گلکسی هم توی رام های GB سرعتش عالیه )

مورد بعدی ساده بودن سیستم عامله ! به جرئت میتونم بگم Ios ساده ترین سیستم عامل از لحاظ اینترفیس هستش ! این سیستم عامل جوریه که هر کسی با هر دانشی به راحتی میتونه باهاش کار کنه ! ( من شخصا از این مورد اصلا خوشم نمیاد ) :redface: ولی خوب اندروید نسبت به Ios یه مقدار پیچیدست ولی خوب کارکردن باهاش خیلی لذت بخشه ! چون هر لحظه که از اینترفیس گوشی خوشتون نیاد سریعا با یه لانچر عوضش میکنین ! از طرفی توی اندروید میتونین 7 صفحه Home Screen درست کنین ولی Ios چنین قابلیتی نداره

مورد سوم محدودیت های Ios و یا بهتره بگم اپل هستش که اعصابم آدم رو خورد میکنه ! مثلا شما تنها راه ارتباطیتون Ituns هستش ! این نرم افزار هم مثل Ovi Suit یا Kies هستش ولی با این تفاوت که دردسر هاش زیاده .

توی Ios شما بلوتوث دارین ولی خوب نمیتونین ازش به عنوان وسیله ای برای ارسال فایل استفاده کنین . دلیلش هم اینه که شما فایلها و یا موزیک هایی رو که از اپل استور گرفتین نتونین واسه بقیه بفرستین . ( مسخره بازیهای اپل ) البته یه برنامه هست به اسم celcete ( اگه اشتباه نکنم ) که میتونین باهاش فایل بفرستین ولی خوب اولا باید این برنامه رو خریداری کنین . دوما نمیتونین به همه دیواس ها فایلی رو ارسال کنین .

هر دو سیستم عامل مطمئنا از WP سرتر هستن . ولی خوب به نظر من خرید اندروید به صرفه تره !

البته اگه میخواین گوشی بگیرین و در اون مورد مشاوره میخواین که بحثش جداست . ولی من در مورد دوتا سیستم عامل نظرمو گفتم !

سوالی بود در خدمتم !

موفق باشین !
از راهنمایی کاملتون متشکرم.

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
آیا گوشیهای آیفون برنامه های بروز و مناسب ما دارند.
دوست عزیز از لحاظ برنامه و بازی هردو در سطح بسیار خوبی قرار دارن . ولی توی بازی به نظرم Ios یه مقدار جلوتره ! به عنوان مثال برای آیفون 4 تا الان چندتا بازی اومده که با gyro کار میکنه . ولی با اینکه گلکسی هم Gyro داره ، بازی که از این قطعه استفاده کنه واسش ساخته نشده !
گستردگی برنامه های هردو هم بسیار زیاده !

من در کل نظرم روی اندروید هستش چون دردسر هاش واقعا کمتره !

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز از لحاظ برنامه و بازی هردو در سطح بسیار خوبی قرار دارن . ولی توی بازی به نظرم Ios یه مقدار جلوتره ! به عنوان مثال برای آیفون 4 تا الان چندتا بازی اومده که با gyro کار میکنه . ولی با اینکه گلکسی هم Gyro داره ، بازی که از این قطعه استفاده کنه واسش ساخته نشده !
گستردگی برنامه های هردو هم بسیار زیاده !

من در کل نظرم روی اندروید هستش چون دردسر هاش واقعا کمتره !
ممنون
توی آندروید ها کدوم برند؟
من یا سونی اریکسون میخام یا سامسونگ
نظر شما کدوم برند هست، جدای از مدل

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
دوست عزیز به نظر من سونی اریکسون رو بیخیال شو !
سخت افزارهاش در حد سامسونگ نیست ( خواستی با دلیل توضیح میدم )
به عنوان مثال آرک که تازه اومده بازم چیپ گرافیکیش قدرتش از یه گوشی مثل گلکسی اس کمتره و ...
من نظرم روی سامی هستش !
گوشیهاش عالین .

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز به نظر من سونی اریکسون رو بیخیال شو !
سخت افزارهاش در حد سامسونگ نیست ( خواستی با دلیل توضیح میدم )
به عنوان مثال آرک که تازه اومده بازم چیپ گرافیکیش قدرتش از یه گوشی مثل گلکسی اس کمتره و ...
من نظرم روی سامی هستش !
گوشیهاش عالین .
برتنده ای دیگه چطور
مثل اچ تی سی

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
دوست گلم HTC هم گوشیهای خوبی داره ! ولی من سامی رو بیشتر میپسندم !!!
چون اصولا سخت افزار هاش قویتره و با تولید دو نکسوس توسط سامسونگ مسلما ساپورتش بهتر از HTC و بقیه برند هاست .

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست گلم HTC هم گوشیهای خوبی داره ! ولی من سامی رو بیشتر میپسندم !!!
چون اصولا سخت افزار هاش قویتره و با تولید دو نکسوس توسط سامسونگ مسلما ساپورتش بهتر از HTC و بقیه برند هاست .
خیلی ممنون از راهنماییاتون
توی گوشی های سام سونگ هم حتمن گلکسی رو معرفی میکنید. نه؟

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
خیلی ممنون از راهنماییاتون
توی گوشی های سام سونگ هم حتمن گلکسی رو معرفی میکنید. نه؟
دوست گلم گلکسی مدل زیاد داره !!! شما باید بودجتون رو بگین + انتظارات تا من و دوستان دیگه بتونیم به خوبی راهنماییتون کنیم !
فقط اینو بگم که قدرت اندروید با گوشی I9000 Galaxy S معلوم شد !!!

اردلان هامان

عضو جدید
حالا که بحسش شده.......احیانا کسی میدونه بهترین انتخاب برای مهندسا ( مخصوصا اونا که خیلی مهندسن یعنی ما مکانیکا !!!!!!;)) چه از نظر سیستم عامل و پشتیبانی اپ ها (َApps) و چه از نظر مدل گوشی و ارگونومیک .... چیه؟

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
حالا که بحسش شده.......احیانا کسی میدونه بهترین انتخاب برای مهندسا ( مخصوصا اونا که خیلی مهندسن یعنی ما مکانیکا !!!!!!;)) چه از نظر سیستم عامل و پشتیبانی اپ ها (َApps) و چه از نظر مدل گوشی و ارگونومیک .... چیه؟

دوست گلم من نظرم روی سیستم عامل اندروید هستش . IOS هم توی این زمینه خیلی خوبه ولی خوب آی دیوایس ها یه مقدار گرونن و اینکه محدودیت هاشون هم زیاده !!!
مدل گوشی هم دیگه بستگی به سلیقه خودتون داره . ولی توی اندرویدی ها به نظر من دیوایس های گوگل خوش دست ترین دیوایس های اندروید بودن ...

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز

خب شما اگر بخواید هزینه زیادی بپردازید بهتره برید سمت iPhone و مدلهایی مثل 4s که گرافیک و پردازنده بالایی دارند. برنامه های مکانیکی و .... هم زیاد براش هست ولی اپل پرخرج هست....
اما ارزشش رو داره. یکم محدود هستید ولی بازم دستتون بسته نیست.

اما اندروید؛ برای اینکه یک گوشی مهندسی داشته باشید گلکسی نوت بهترینه (بهتره بهش بگن یه تبلت جیبی نه گوشی بزرگ!)

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم من آندروید خیلی خوبه فقط یه کم امنیتش پایینه....

بالا