لطفاً گوسفند نباشیم.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
یه سوال دارم.
بهداشت چه بدی داره که بعضی ها رعایتش نمیکنن؟.
بهداشتی نبودن چه خوبی یا منفعتی داره که غیربهداشتی میشن؟.

بیماری، منظره های بد، میکروب، تهوع آور بودن!، کثافت، آشغال، غوطه ور بودن تو یه محیط از همه لحاظ خراب و کثیف...

آشغال و کثیفی تا گردن بالا میاد ...نه فقط محیط های بیرون و طبیعت! که متاسفانه زیاد میبینیم!!! ....بلکه.............!

واقعاً متوجه نمیشم جریان چیه!....

چرا اعتراض داریم جهان سومیم و... ولی خودمون کوچکترین مسائل عادی روزمره رو هم انجام نمیدیم یا بد انجامش میدیم...
هیچی رو رعایت نمیکنیم؟؟؟!.....

چرا حتی اگه خودمونم رعایت میکنیم، به دیگرانی که رعایت نمیکنن، (مال هر موقعیتی که باشن)، تذکر نمیدیم به صورت دوستانه؟ یا اگر دوستانه افاقه نکرد، به یه صورت اعتراضیِ مناسب، یا حتی خلاقانه مثلاً، دیگران رو متوجه کنیم...

چرا هرکی حقمون رو بخوره یا ما رو تو موقعیت های نامناسب قرار بده، در مقابلش ساکتیم.... واسه حق خودمونم دم برنمیاریم؟. اونام فکرمیکنن همه چی خوب و عادیه؟.

و در نهایت باز هم چــــرا بهداشت رو رعایت نمیکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟. اول از همه خودتون مریض میشید عزیزان!.
اصلاً چطوری خوشتون میاد؟؟؟؟؟!؟!!!!.

چرا همکاری نداریم ماها تو هیچی؟

وحشتناکه!...

-

لطفاً بیایید اینجا بهداشت رو تعریف کنید...از منظرهای مختلف بررسیش کنم اصلا!...

هر کسی یه جمله بگه.

ممنون ...

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا هرکی تشریف میاره شمال یا اصن شمالیه و تشریف می بره جنگل گشت و گذار ، فرهنگ خونوادگیشو تو جنگلا و لب دریا جا نذاره بره... ممنون می شم فرهنگشو بذاره برا تو خونه شون... مفهومه یا جفت پا بیام تو صورتش؟:razz:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
استفاده از سرویس های عمومی!!!!

هرکار انجام میشه، لااقل 1 دقیقه زمان صرف شه برای از بین بردن بقایا....بقیه هم آدمن!

مخصوصا رستوران های بین راهی.air freshener هم واقعا هزینه زیادی نداره که در مکان های عمومی قرار بگیره.

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقایی که تو ماشین نشستی،خانم، این شیشه رو که میدین پائین بعد آشغالا رو میندازی بیرون، میفهمی که اون آشغالا دست و پا ندارن راه برن خودشونو بندازن تو سطل زباله!؟!؟
پس یکم آدم باش، بعدش هم نشینی زر مفت بزنی چرا خیابونای ژاپن و فنلاند و آمریکا خوشکلن... یه عده مث شما دور هم جمع شدن، هرچی زباله هست ریختین وسط خیابون.
مثلا فکر کردین اون شیشه رو دادین پائین و زباله رفت، دیگه رفته؟! نیست شد؟ ناپدید شد؟ خب یک نفر نباید اون رو بگرده پیدا کنه بلند کنه؟ همه نوکر شمائن؟! میفهمی نمیمیری اگر زباله رو بندازی تو یه کیسه بعد که پیاده شدی بندازی تو یه سطل آشغال... بخدا نمیمیری....

وجداناً یکبار خواستید برید یه شهری کنار پلیس راه وایسید، بشمارید چنتا بطری و پلاستیک می بینید؟ اینا تا 20نسل بعد باقی میمونن میفهمین؟! 20 نسل....
http://noronline.ir/files/images/ممسنی/زباله%20های%20در%20کنار%20جاده%20بابامیدان/زباله%20های%20جاده%20بابا%20میدان%20(4).JPG
اینا همش کار خودت و امثال خودته. نکن.جان پدرت نکن.بلاخره یروزی یوقتی اینا باید برداشته بشن.واقعا خجالت داره که مسبب ناراحتی و سختی و عذاب خیلی ها باشی.مگه نه؟!

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی بابت تاپیک:gol:

نمیدونم چرا ما همش منتظریم ببینیم طرف کناریمون چیکار میکنه ما هم همون کارو بکنیم!!!

ی باری ک اشغال دستم بود و سطل نبود ی مسیر 100 متری رو رفتم تا بندازمش تو سطل کناری -دورو بری هام ی جور نگام کردن ک انگار عقب مونده ذهنی ام -حالا اگه من قرار باشه به اونا توجه کنم ک نمیشه -هی میگید فرهنگ سازی فرهنگ سازی -خوب همه چی ک نباید با حکم حکومتی و از بالا به پایین باشه -شما کار خودت رو انجام بده -طرف 2 بار ک ببینه ی عده این کار رو انجام میدن و وقتی خودش اون کارو انجام نمیدن بقیه با نگاه خوبی نگاش نمیکنن -خودش اوکی میشه

چند روز پیش داشتم از پنجره اتاقم بیرون رو نیگا میکردم دیدم 2 نفر دارن با هم بحث میکنن-دقت ک کردم به حرفاشون -بحث سره ریختن زباله بود -یه طرف قضیه کارگر شهرداری بود طرف دیگه یه مغازه دار-بنده خدا میگفت اقا کمتر اشغال بریزید دم در مغازتون و یکم بیشتر رعایت کنید -طرف هم پررو پررو میگفت تو وظیفته ک باید جمع کنی منم میخوام بریزم !!!! جایی ک محل کسب و درآمدشه رعایت نمیکنه -حالا شما انتظار داری این ادم میره بیرون زباله تو محیط زیست نریزه

فکر میکنن یه جور تیز بازی و زرنگی دارن انجام میدن -کلی هم تیریپ خبره برمیدارن ک نیگا من این کارو کردم -اوووووووو کی حال داره آشغال جمع کنه

درست یادم نیست اما یکی از تیم های تهرانی با یه تیم ژاپنی بازی داشت -طرفدار های ژاپنی بعد بازی زباله هاشون رو هر کدوم جمع کردن -تا چند وقت شده بود بحث محافل ک اره ژاپنیا چقدر کارشون درسته و فلان -از اون جریان مدت زیادیه ک گذشته -تو کدوم ورزشگاه الان هوادار ها دارن این کارو انجام میدن؟ اگه تو فلان جا انجام میشه چرا بولدش نمیکنن رسانه ها تا هم اونا تشویق بشن هم ی جوی راه بیفته تا بقیه هم اینکارو انجام بدن؟

-ی مثال دیگه از فرهنگ سازی بزنم ک البته ربطی به این موضوع نداره
من و پسر خالم یه مدتی زیاد با مینی بوس یه مسیری رو میرفتیم و میومدیم -بیشتر مینی بوس ها یه صندلی جلو دارن و طبق یه قانون نانوشته ای باید حتما ی مرد جلو باشه -یا کنار یه خانوم نمیشه یه اقا بشینه!!!وگرنه زمین و اسمون به هم میریزه !!

وای یهو میدیدی مینی بوس پر شده و فقط منتظره تا یه نفر بیاد جلو بشینه -یا کنار ی اقا خالیه فقط -و یه خانوم و همیشه این جور موقع ها از اونا ک دیگه له له اند و دیگه چیزی نمونده براشون تا از دست بدن پیداش میشد -حالا بیا و درستش کن -شرو میکرد به دونه دونه آدما ک اقا شما بیا جلو بشین من بیام جای شما و حالا باید تنظیم هم میکردن ک حتما خانوم هم کنارشون باشه و مینی بوس بهم میریخت -حالا همه منتظر و دیرشون شده :confused:

ی بار یکی از همین دوستان گفت میشه جاتون رو عوض کنید منم گفتم نمیشه و طبق معمول یه علامت تعجب رو سرش در اومد ک چرا؟!!!!!!! منم جواب دادم دلیلی نمیبینم توضیح بدم و تمام

ی چند باری هم خودم اخرین نفر بودم و کنار یه خنوم خالی بود مثل ادم رفتم کناره خانومه نشستم -تا الان ک خبری نشنیدم ک برای اون خانوم کنار دستیم اتفاقی افتاده باشه و تغییری تو بدنش ایجاد شده باشه -9 ماه هم بیشتر میگذره از اون جریان :d

پسر خالم هم اگه این جور موقعیت ها براش پیش میومد تعریف میکرد -به چشم خودمون دیدم ک واقعا تاثیر گذاشته بود همین کار کوچیک ما و بعد 1 سال خیلی کمتر شده بود این جور خود درگیری ها و عذاب دادن همدیگه توسط مردم -شاید فکر کنی اوه اینو باش حالا فکر کرده آپولو هوا کرده یا یکی دیگه بگه شما بنیان خانواده رو بهم ریختی و ووووو :eek:

اما تو این مورد من خودم از خودم راضی ام -و این یعنی فرهنگ سازی -نه اینکه بردارن مینی بوس ها رو زنونه مردونه کنن

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی بابت تاپیک:gol:

نمیدونم چرا ما همش منتظریم ببینیم طرف کناریمون چیکار میکنه ما هم همون کارو بکنیم!!!

ی باری ک اشغال دستم بود و سطل نبود ی مسیر 100 متری رو رفتم تا بندازمش تو سطل کناری -دورو بری هام ی جور نگام کردن ک انگار عقب مونده ذهنی ام -حالا اگه من قرار باشه به اونا توجه کنم ک نمیشه -هی میگید فرهنگ سازی فرهنگ سازی -خوب همه چی ک نباید با حکم حکومتی و از بالا به پایین باشه -شما کار خودت رو انجام بده -طرف 2 بار ک ببینه ی عده این کار رو انجام میدن و وقتی خودش اون کارو انجام نمیدن بقیه با نگاه خوبی نگاش نمیکنن -خودش اوکی میشه

چند روز پیش داشتم از پنجره اتاقم بیرون رو نیگا میکردم دیدم 2 نفر دارن با هم بحث میکنن-دقت ک کردم به حرفاشون -بحث سره ریختن زباله بود -یه طرف قضیه کارگر شهرداری بود طرف دیگه یه مغازه دار-بنده خدا میگفت اقا کمتر اشغال بریزید دم در مغازتون و یکم بیشتر رعایت کنید -طرف هم پررو پررو میگفت تو وظیفته ک باید جمع کنی منم میخوام بریزم !!!! جایی ک محل کسب و درآمدشه رعایت نمیکنه -حالا شما انتظار داری این ادم میره بیرون زباله تو محیط زیست نریزه

فکر میکنن یه جور تیز بازی و زرنگی دارن انجام میدن -کلی هم تیریپ خبره برمیدارن ک نیگا من این کارو کردم -اوووووووو کی حال داره آشغال جمع کنه

درست یادم نیست اما یکی از تیم های تهرانی با یه تیم ژاپنی بازی داشت -طرفدار های ژاپنی بعد بازی زباله هاشون رو هر کدوم جمع کردن -تا چند وقت شده بود بحث محافل ک اره ژاپنیا چقدر کارشون درسته و فلان -از اون جریان مدت زیادیه ک گذشته -تو کدوم ورزشگاه الان هوادار ها دارن این کارو انجام میدن؟ اگه تو فلان جا انجام میشه چرا بولدش نمیکنن رسانه ها تا هم اونا تشویق بشن هم ی جوی راه بیفته تا بقیه هم اینکارو انجام بدن؟

-ی مثال دیگه از فرهنگ سازی بزنم ک البته ربطی به این موضوع نداره
من و پسر خالم یه مدتی زیاد با مینی بوس یه مسیری رو میرفتیم و میومدیم -بیشتر مینی بوس ها یه صندلی جلو دارن و طبق یه قانون نانوشته ای باید حتما ی مرد جلو باشه -یا کنار یه خانوم نمیشه یه اقا بشینه!!!وگرنه زمین و اسمون به هم میریزه !!

وای یهو میدیدی مینی بوس پر شده و فقط منتظره تا یه نفر بیاد جلو بشینه -یا کنار ی اقا خالیه فقط -و یه خانوم و همیشه این جور موقع ها از اونا ک دیگه له له اند و دیگه چیزی نمونده براشون تا از دست بدن پیداش میشد -حالا بیا و درستش کن -شرو میکرد به دونه دونه آدما ک اقا شما بیا جلو بشین من بیام جای شما و حالا باید تنظیم هم میکردن ک حتما خانوم هم کنارشون باشه و مینی بوس بهم میریخت -حالا همه منتظر و دیرشون شده :confused:

ی بار یکی از همین دوستان گفت میشه جاتون رو عوض کنید منم گفتم نمیشه و طبق معمول یه علامت تعجب رو سرش در اومد ک چرا؟!!!!!!! منم جواب دادم دلیلی نمیبینم توضیح بدم و تمام

ی چند باری هم خودم اخرین نفر بودم و کنار یه خنوم خالی بود مثل ادم رفتم کناره خانومه نشستم -تا الان ک خبری نشنیدم ک برای اون خانوم کنار دستیم اتفاقی افتاده باشه و تغییری تو بدنش ایجاد شده باشه -9 ماه هم بیشتر میگذره از اون جریان :d

پسر خالم هم اگه این جور موقعیت ها براش پیش میومد تعریف میکرد -به چشم خودمون دیدم ک واقعا تاثیر گذاشته بود همین کار کوچیک ما و بعد 1 سال خیلی کمتر شده بود این جور خود درگیری ها و عذاب دادن همدیگه توسط مردم -شاید فکر کنی اوه اینو باش حالا فکر کرده آپولو هوا کرده یا یکی دیگه بگه شما بنیان خانواده رو بهم ریختی و ووووو :eek:

اما تو این مورد من خودم از خودم راضی ام -و این یعنی فرهنگ سازی -نه اینکه بردارن مینی بوس ها رو زنونه مردونه کنن

اون مثال آخرو نمیزدی نمیشد؟؟؟:biggrin:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی میبینین یه بچه تو خیابون سردرگمه و انگار گم شده واکنش نشون بدین... نگیم لابد مامان باباش همین دوروبرن... بهترین راه هم درصورتی که پدرومادر مذکور یافت نشدن اطلاع به پلیسه...

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون. همتون موارد خوبی رو گوشزد کردین.

چرا بعضی ها از w.c که درمیان، اول دستاشونو میزنن به همه لباساشون.....همه جااااا...... بعد اونوقت دستاشونو میشورن؟؟!!!.... فلسفه شستن دستاشون چیه؟؟
تازه بعضی ها فقط با آب خالی میشورن!
بعضی ها هم که کلاً نمیشورن!!!

اعتراف کنید! اعتراف کنید!:D

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
النظافت من الایمان

ما ایرانیها چیمون درسته که بهداشتمون درست باشه ... جالبه :))

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

چرا بعضی ها از w.c که درمیان، اول دستاشونو میزنن به همه لباساشون.....همه جااااا...... بعد اونوقت دستاشونو میشورن؟؟!!!.... فلسفه شستن دستاشون چیه؟؟

واییییی داغ دلم رو تازه نکن -یکی هست لامپ دستشویی رو هیچ وقت خاموش نمیکنه -کلا تو فاز کم مصرفی نیستم اصلا -تلویزیون همینجور الکی روشنه تو روز -اما رو این لامپه حساس شدم خخخخ

ووووووووی یکی ک میرم خونشون یه صابون میزارن ک مثلا با اون باید بشوری دست هاتو -اول اینکه اصلا کف نمیکنه !!! بعدشم چندشم میشه دست بهش بزنم

lord70

عضو جدید
بنظر من باید خیلی بیشتر در این زمینه فرهنگ سازی بشه مثلا یکی یه بار تو خیابون اشغال ریخت من خواستم براش دارم یه جوری نگاهم کرده که پشیمون شدم...

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
ووووووووی یکی ک میرم خونشون یه صابون میزارن ک مثلا با اون باید بشوری دست هاتو -اول اینکه اصلا کف نمیکنه !!! بعدشم چندشم میشه دست بهش بزنم
آقا، در ادامه مبحث تاپیک...

بنده یه انتقادی از مهندسان نقشه کش دارم :|

ما رفتیم خونه یک نفر، شما به نقشه این خونه یک نگاه بی اندازید »

الآن من برم خونه این ها، بعد قرمه سبزی بخورم (خدا نکنه آش باشه)، شما مسئولیت قبول می کنید؟!
آخه این ظلم نیست؟ طرف (مهندس ـه)،شعورش نرسیده؟! بعد ببین چقدرررر دیوارا نازکن...حالا اومدیمو یه چیزی شد، آبرو و اینها رو ول کن،دیوار ریخت(!) اون موقع چه خاکی به سرمون بریزیم؟

بخدا من رفتم کامنت های شرکت فروشنده "عایق ضد صدا" رو بخونم، از 100 کامنت،87تاش مربوط به این بود »
سوال: از این عایق ها داخل درب دستشویی برای جلوگیری از صدای ناهنجار می توان استفاده کرد؟ می توان راحت برش داد و داخل درب جاسازی کرد؟ اگر خرد شود تاثیر دارد؟ پاسخ: بله، می توان به هر ابعاد و اندازه ای که می خواهید برش داده و داخل درب قرار دهید.
این هم آدرس سایت نگید دروغ می گم »8

آقا اینهایی هم که تو کامنت نوشتن "محسن هستم"، بخدا من نیستما،الکی تهمت نزنید!
در آخر برای ارتباط این پست با تاپیک » مهندسان نقشه کش عزیز، خواهشن التماسن،لطفا گوسفند نباشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

الآن من برم خونه این ها، بعد قرمه سبزی بخورم (خدا نکنه آش باشه)، شما مسئولیت قبول می کنید؟!
آخه این ظلم نیست؟ طرف (مهندس ـه)،شعورش نرسیده؟! بعد ببین چقدرررر دیوارا نازکن...حالا اومدیمو یه چیزی شد، آبرو و اینها رو ول کن،دیوار ریخت(!) اون موقع چه خاکی به سرمون بریزیم؟

بخدا من رفتم کامنت های شرکت فروشنده "عایق ضد صدا" رو بخونم، از 100 کامنت،87تاش مربوط به این بود »

این هم آدرس سایت نگید دروغ می گم »

http://www.stihvac.com/index.php?route=product/product&product_id=58

در آخر برای ارتباط این پست با تاپیک » مهندسان نقشه کش عزیز، خواهشن التماسن،لطفا گوسفند نباشید

وایییییییییی تجربش کردم خفن -ما یه فامیل داریم -دستشویی خونشون یه چی تو همین مایه هاست -اما خداروشکر یه دستشویی دیگه تو حیاط دارن ک با اینکه توش نفت نگه میدارن و همیشه بود میده خفن اما من همش از اون استفاده میکنم :biggrin: تازه درشم خرابه و همش استرس داری الانه ک یکی بیاد تو-اما حداقل یه دل سیر و با خیال راحت مشغول فکر کردن میشی :D

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من در فرنگ دیدم سیگار کشیدن در اماکن عمومی بخصوص در پارک ها ممنوع و مشمول جریمه بود !!!

Uchiha Itachi

عضو جدید

این هم آدرس سایت نگید دروغ می گم »

http://www.stihvac.com/index.php?route=product/product&product_id=58

این نقشه خیلی واسم آشناست!

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز

بعد اگه بهشون بگی دستتو بشور میگن واااااااااااااای تو چرا اینقد وسواسی:surprised:
نفرت انگیزا :hate:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من باید خیلی بیشتر در این زمینه فرهنگ سازی بشه مثلا یکی یه بار تو خیابون اشغال ریخت من خواستم براش دارم یه جوری نگاهم کرده که پشیمون شدم...
من برمیدارم... البته نگاها داره بهت می گه "عجب اسکلی!"
.
.

بعد تو داری می گی اینو ساختن؟:w01:
.
معذرت از استارتر بابت انحراف تاپیک:child:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد اگه بهشون بگی دستتو بشور میگن واااااااااااااای تو چرا اینقد وسواسی:surprised:
نفرت انگیزا :hate:

اوهوم. من دوران دانشجویی بهم میگفتن وسواسی:surprised::eek:- چون مثلاً میگفتم بدون درپوش تو یخچال غذا نذارید..استکانا با اسکاچِ جدا و بهتره با تاید شسته بشه (البته دوره ارشد دیگه کارمون از این حرفِ دومی گذشت!!.درحدی که سوسک نمیومد تو وسایل و غذاهامون جای شکرداشت!!!)، بعد... خلاصه یه سری چیزا.
(لیسانس که فارغ التحصیل شدم، دوستانی که هنوز بودن، دلشون برام تنگ شده بود. یه بار که رفتم گفتن هی باخودمون میگفتیم ببین هرچی فلانی گفت اینطوری کنید زیاد به حرفش گوش ندادیم .. خخخ).

حالا اینم اضافه کنم؛
اگر زمانی به راه راست هدایت شدید (یه عده خاص) و آشغالا رو انداختید تو سطل زباله، اینم فراموش نکنید که "یه سری آشغالا!" هست که تو هر سطل زباله ای و هر جایی نمیشه انداخت!!!!....اونا سطلشون مخصوص و جداست!!!خیلی واضحه آخه!. ایهالناس!.....
و این؛
هرجایی هستید، موهاتون رو که شونه میکنید یا ناخن کوتاه میکنید یا... نندازید رو زمین یا تو روشویی ها و..... ! . اونارو هم جمع کنید بندازید سطل زباله.
تازه باید دعا کرد یه سری چیزای عجیب غریب توی راه آب ها و...انداخته نشه!.

راستی این نقشه خونه خیلی خنده دار بود.خخخ. عجب نقشه پیچیده ایه.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
این پیج رو ببینید. جالبه.

https://instagram.com/p/-MsIeYmf8Z/

اینا اعتراض کردن و خودشونو گوسفند فرض نکردن. خخخ.

من هم یه بار یادمه ظرفهای سلفمون از بس کثیف بود و هیچ کسی هم اعتراض نمیکرد، رفتم گفتم شما این ظرف ها رو میشورید یا دستمال میکشید؟!....بهشون برخورد و دیگه سعی کردن تمیزتر بشورن.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید ولی لطفاً مثل گوسفند نباشید که هر مطلب خزعبلی، هر به اصطلاح جوکی...هرچیزی که غیرت ما رو .... دین و ایمان ما رو.... اعتقادات و مقدسات ما رو نشونه گرفته (به صورت غیرمستقیم) به دستمون رسید، بهش بخندیم و پخشش کنیم بدون اینکه به معنی یا تبعاتش فکرکنیم...
همه چیز داره واسمون عادی میشه.
بیخیال دوروزه دنیا بذار خوش باشیم.اینا رو به هرچیزی ربط ندیم وازاینحرفا. خوشی اینه؟؟.اشتباه گرفتیم جانم.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا بیمارستانا وقتی یه بچه دنیا میاد و به هردلیلی مثلاً زردی میزارنش تو دستگاه، خیلی خیلی گوسفندن و نمیزارن مامانش یا کسی حتی اگه بچه خودشو بکشه از بس گریه کنه نزدیکشم بشه؟!...نمیدونن بچه از همون اول به روحش لطمه میخوره؟!؟؟...اونم بااون شرایط نگهداری و چشم بندایی که بهشون میزنن بچه میترسه؟و....الی آخر.

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا بیمارستانا وقتی یه بچه دنیا میاد و به هردلیلی مثلاً زردی میزارنش تو دستگاه، خیلی خیلی گوسفندن و نمیزارن مامانش یا کسی حتی اگه بچه خودشو بکشه از بس گریه کنه نزدیکشم بشه؟!...نمیدونن بچه از همون اول به روحش لطمه میخوره؟!؟؟...اونم بااون شرایط نگهداری و چشم بندایی که بهشون میزنن بچه میترسه؟و....الی آخر.

عزیزم دستگاه توش ازین لامپا مثل لامپ مهتابی یا کم مصرف داره نورش باعث میشه زردی بچه کم بشه ...خونم بیارن بچه رو باید زیر این لامپا باشن طفلیا ...

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چند مورد گوسفند بودنم من میگم چون خیلی جدیدا باهاش سرکار دارم :
1-اون کارمندای بانکی که حتی اول صبح هم حال جواب سلام دادن ندارن و خیلی بد برخورد میکنن انگار رییس بانک مرکزین ...
2- اونایی که تو ایستگاه تاکسی اول مسیر پیاده میشن ولی اولم میشینن برا اینکه پیاده شن باید دونفر آلاخون والاخون شن
3-اونایی که تو صف نونوایی فکر میکنن هر کی صداش ارومتره و محجوبتر باید سواستفاده کننو داد بزنن و نونشونو بگیرن
4- اون راننده هایی که فرق داخل شهرو خارج شهرو نمیدونن و جوری میرونن که انگار تو آزاد راهن و انگار نه انگار سر راه مدرسه ای هست بچه ای داره رد میشه
5-اون فروشنده هایی که تا میری قیمت بگیری یا بپرسی چی داری چی نداری انگار حتما باید یه چیزی از مغازش بخری وگرنه نه حق ورود داشتی نه حق خروج
6-اون مغازه دارایی که پول خرد دارن ولی بجای پونصد تومن پنج تا شکلات میدن یا داروخونه که الکی بهت چسب زخم میدن ...ما هم میتونیم متقابلا پونصد تومن نداشتیم شکلات یا چسب زخم بدیم ...همیشه نه ها اونایی که دارنو پول خرد نمیدن ...
7-ازاون موردایی که استارتر گذاشت منم زیاد میبینم خیلی زیاد...فک کنین صب زود که خیابونا تمیزه رفتگرای بیچاره شبو تو سرما خیابونو تمیز کزدن یهو یه از خدا بیخبررشیشه ی ماشینو میکشه پایین یه چی پرت میکنه وسط خیابون :(
8-گوسفند اونایین که نمیدونن مثلا ساعت 12شب یا اول صبح خداقل فکر خواب مردمو بکنن صدای ضبط ماشیناشونو کمار کنن شاید یکی مریض داره یکی بچه داره به زور خوابوندتش ...مگه خونه هامون چحوری ساخته شدن ؟...تا یه صدا میاد تموم ذرو پنجره میلرزه
9-....

آخرین ویرایش:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم دستگاه توش ازین لامپا مثل لامپ مهتابی یا کم مصرف داره نورش باعث میشه زردی بچه کم بشه ...خونم بیارن بچه رو باید زیر این لامپا باشن طفلیا ...

میدونم عزیز... من که نمیگم درشون بیارن....ولی وقتی زیاد گریه میکنن، مامانش میتونه یه نوازشی بکنه که....نمیتونه؟... یا یه لحظه درش بیارن مثلا بغلش کنه یا اگه گرسنش باشه. یه دریچه فکرکنم داره آخه. مدتهای طولانی اون توباشه خوب نیس پشت سر هم بنظرم. به روحش لطمه میخوره .

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میدونم عزیز... من که نمیگم درشون بیارن....ولی وقتی زیاد گریه میکنن، مامانش میتونه یه نوازشی بکنه که....نمیتونه؟... یا یه لحظه درش بیارن مثلا بغلش کنه یا اگه گرسنش باشه. یه دریچه فکرکنم داره آخه. مدتهای طولانی اون توباشه خوب نیس پشت سر هم بنظرم. به روحش لطمه میخوره .

مامانا روزی چند بار بهشون شیر میدن ...من پسرداییم دقیقا یه ماه پیش همینطوری تو دستگاه بود ...اخرم دستگاهو اجاره کردن اوردن خونه
چرا؟..تو موردی دیدی که نذارن بغل کنن مامانا؟!!!:surprised:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
مامانا روزی چند بار بهشون شیر میدن ...من پسرداییم دقیقا یه ماه پیش همینطوری تو دستگاه بود ...اخرم دستگاهو اجاره کردن اوردن خونه
چرا؟..تو موردی دیدی که نذارن بغل کنن مامانا؟!!!:surprised:

خخ میذارن ولی فکرکنم یه مورد دیدم که میگفت بچم زیاد گریه میکرده،،،میگفتن دیگه فعلا نباید بری!. خب اون بچه بیچاره قبض روح میشه.

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خخ میذارن ولی فکرکنم یه مورد دیدم که میگفت بچم زیاد گریه میکرده،،،میگفتن دیگه فعلا نباید بری!. خب اون بچه بیچاره قبض روح میشه.

اخی ...ایشالا اینی که گفتی مورد اول و اخر بوده:smile:

بالا