كمكم كنيد ميخوام دوربين بخرم زود....

سلام دوست جوناي خودم
من 500 - 600 تومان پول دارم ميخوام دوربين بخرم
بگين چي بخرم كه بعد پشيمون نشم
Canon or Sony?
HTMI چيه ؟
فول اچ دي چه فرقي با اچ دي داره ؟
لنز Cmos بهتره يا ccd ؟

Syd Barrett

عضو جدید
من راستش یه مدت به خاطر درسها از بازار دوربین دور بودم به خاطر همین قیمت ها دستم نیست که پیشنهاد بدم فقط یه سری مطلب کلی میگم

از آخر :

اول اینکه برای کار شما و توی این رنج قیمت مهم نیست سنسور Cmos باشه یا ccd ( اینها سنسور هستن نه لنز ... دوربینی که شما تهیه میکنید لنز قابل تعویض نخواهد داشت چون دوربین های SLR بالای 2 تومن باید باشه دیگه الان ... )

فول اچ دی معمولا به فیلمبرداری با تصویری با عرض 1080 پیکسل میگن و اچ دی با عرض 720 پیکسل ، نکته ای که در فیلمبردای مهمه غیر از کیفیت تعداد فریم هایی هست که در ثانیه فیلمبرداری میکنه و با FPS نشون داده میشه و هر چی بالاتر باشه بهتره ...

HTMI نمیدونم چیه ولی HDMI که مخفف High Definition Multimedia Interface هستش از اسمش معلومه چیه ... یه رابط برای تصاویر و صداها با کیفیت بالا هستش ...

توی رده compact هم sony خوبه هم canon .... معمولا سونی برای عکس های خوش آب و رنگ ولی اندکی غیر واقعی و کنون به خاطر عکس های کاملا طبیعی و کیفیت بالا و بدون دست کاری از طرف دوربین شهرت دارن ... دیگه این مورد برمیگرده به خود شما و نیاز های شما ... .

amirkanaani

عضو جدید
با 500 600 تومن فكر خريدن دوربين خوبو از سرت بيرون كن اگه دو برابرش كني تازه ميتوني يه دوربين خوب ( كلاس كامپكت ) بگيري
1 كانن بگير
2 فول اچ دي تا رزوليشن 1080 واي اچ تا 720
3 مسلما سي موس بهتره

بالا