كشت و فرآوري گياهان دارويي، تجربيات شما؟

n.taranom

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان . یکنفر به من پرورش گیاهان دارویی را پیشنهاد داده،البته زمین و سایر هزینه هاش رو هم خودش تقبل کرده.ار اونجایی که کشاورزی-آّب خوندم ودر این زمینه هیچ اطلاعاتی ندارم میخواستم بدونم چه طوری میتونم از پس این کار بر بیام؟اصلاًمیتونم این کارو انجام بدم؟

آخرین ویرایش:
سلام من مدتی در تولید گیاهان دارویی و عرقیات مشغول بودم گیاهایی که کشت کردم به لیمو ،بادرنجبویه ،مریم گلی ،رزماری،آویشن ولگار،گاوزبان بوراگو،آلوئه ورا بوده

hormoz23

عضو جدید
اویشن کوهی رو معمولا به صورت دیم با متوسط بارندگی 400تا 450 میلیمتر در سال میکارند ولی اویشن باغی نه نیاز ابیش بیشتره و باید به صورت غرقابی ابیاری بشه .معمولا فاصله کاشتو خودم نیم متر میگیرم چونکه بسیار روندس .کاشتش هم راحته اول به صورت نشا میکارم بعدش هم بوته رو تقسیم میکنم تو کرت با فاصله مناسب .نمیدونم کدوم منطقه ای شما ولی تو کرمانشاه تو فروردین میکاریم و اواسط تیر تا اوخر تیر ماه به بذر میره

hormoz23

عضو جدید
بله میتونی انجام بدی با مراجعه به منابع طبیعی استانتون مشاوره رایگان از بخش بهره برداری یا جنگلداری شمارو راهنمایی میکنن البته باید طرحتون توجیح اقتصادی داشته باشه .

سلام دوستان
راجع به کاشت گل گاو زبان و میزان برداشتش در هکتار سوال داشتم.دوستانی که تجربه کاشتشو دارن بفرمایند آیا مقرون بصرفه هست این کاشت. ؟با اب و هوای منطقه ما (خراسان ) سازگار هست؟

بالا