كشت و فرآوري گياهان دارويي، تجربيات شما؟

mehrdad t

عضو جدید
سلام
مي خواهيم ازين ببعد يك تاپيك اختصاصي درباره زراعت و فرآوري و كاربرد گياهان دارويي (و همچنين داروهاي گياهي)و تجربه هاي هرچند اندك دوستان در اين زمينه داشته باشيم.
دوستاني كه سابقه و يا تجربه مفيدي در اين زمينه دارند بفرمايند تا ديگران هم استفاده كنند.
:smile:

آریوداد

عضو جدید
جه گیاهی را پرورش داده اید؟

جه گیاهی را پرورش داده اید؟

سلام دوستان:gol:
هدف این تاپیک اینه که اگر عملا گیاه دارویی را کشت کردیم معرفی کنیم تا دوستان اگر سوالی دارن همدیگر را کمک کنیم.
من آویشن باغی- اسطوخودوس- بابونه- زیره- زوفا کشت کردم. اگر بتونم کمک کنم خوشحال میشم.

پیروز و بهروز باشید.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:
هدف این تاپیک اینه که اگر عملا گیاه دارویی را کشت کردیم معرفی کنیم تا دوستان اگر سوالی دارن همدیگر را کمک کنیم.
من آویشن باغی- اسطوخودوس- بابونه- زیره- زوفا کشت کردم. اگر بتونم کمک کنم خوشحال میشم.

پیروز و بهروز باشید.
ممنونم دوست عزیز
لطف کردید...
جالب بود...
من بنفشه افریقایی/اسطوخودوس/بادرنجبویه/یادم اومد باز میگم

آریوداد

عضو جدید
ممنونم دوست عزیز
لطف کردید...
جالب بود...
من بنفشه افریقایی/اسطوخودوس/بادرنجبویه/یادم اومد باز میگم
سلام
ممنون از مشارکتتون.
من اسطوخودوس را کشت کردم. سال گذشته زمستان کم بارش و سردی داشتیم سرما تقریبا همه را نابود کرد. در اوایل مهر ماه نشا کردم. زمستان آبیاری نشد. به نظر میرسه در سال اول نیاز آبی بالایی داشته باشه. درسته؟
اگر تجربه ای دارید به اشتراک بذارید لطفا.
پیروز و بهروز باشید.

polsar_rav

عضو جدید
سلام دوستان
منم یه تجربه کمی دارم چند ماه تو یه گلخونه گیاهان دارویی کار می کردم که با اینکه مساحت زیادی نداشت ولی حدود 60گونه گیاه دارویی داخلش پرورش داده بودند که بیشتر جنبه آموزشی و علمی داشت روی زمین هم کار میکردیم ولی بیشتر گلخونه

آریوداد

عضو جدید
سلام دوستان
منم یه تجربه کمی دارم چند ماه تو یه گلخونه گیاهان دارویی کار می کردم که با اینکه مساحت زیادی نداشت ولی حدود 60گونه گیاه دارویی داخلش پرورش داده بودند که بیشتر جنبه آموزشی و علمی داشت روی زمین هم کار میکردیم ولی بیشتر گلخونه

سلام. :gol:
گیاهان با نیاز آبی کم در بین این 60 گونه را حتما شناسایی کردید؟
میتونید در این مورد کمک کنید؟

polsar_rav

عضو جدید
سلام. :gol:
گیاهان با نیاز آبی کم در بین این 60 گونه را حتما شناسایی کردید؟
میتونید در این مورد کمک کنید؟
گیاهانی که نیاز آبی کمی داشتند توشون ازهمه مهمتر آلوئه ورا بود . بادرنجبویه .سداب . گل همیشه بهار . بومادران . آویشن و .... هم بود

آخرین ویرایش:

آریوداد

عضو جدید
سلام دوستان.:gol:
آویشن رو بصورت دیم در منطقه ای که از آبان تا اردیبهشت بارندگی داره میشه کشت کرد؟ یا اینکه در کنار درختان میوه با آبیاری قطره ای؟
لطف میکنید اگر اطلاعاتی دارید کمک کنبد.

polsar_rav

عضو جدید
سلام دوستان.:gol:
آویشن رو بصورت دیم در منطقه ای که از آبان تا اردیبهشت بارندگی داره میشه کشت کرد؟ یا اینکه در کنار درختان میوه با آبیاری قطره ای؟
لطف میکنید اگر اطلاعاتی دارید کمک کنبد.
سلام دوست عزیز
آویشن باغی حساس به سایه است و برای دوره رویش به نور کافی احتیاج داره
خشکی دوست و تحمل کم آبی رو داره . توی زمین های به شدت غرقابی حساسه و تو مناطق آفتابی و تو دامنه های جنوبی تپه ها بالاترین اسانس رو میده . خاکشم باید سبک باشه

roshy

عضو جدید
سلام یه سوال دارم درباره اثر کودهای ماکرو و میکرو در زراعت گیاهان دارویی به خصوص گل گاو زبان:smile:نشریه یا مقاله و کتابی تو این زمینه معرفی کنید هم ممونو میشم هم تجربیات خودتونو بگین ممنون

گیاه شناسی

کاربر بیش فعال
تایج تحقیقات متعدد نشان می دهد برخی از گیاهان در درمان سرطان موثر است.اگر بیماری شما سرطان تشخیص داده شده است، با پزشک خود درباره استفاده از گیاهان دارویی مشورت کنید.به نقل از سایت «Readers Digest» همه سلول های سرطانی شبیه به هم نیست. سرطان ممکن است روی هر عضوی از بدن تاثیر بگذارد. سلول ها در یک قسمت از بدن جهش پیدا می کند و از کنترل خارج می شود و در قسمت های دیگر پخش می شود.تقریباً همه سلول های سرطانی رشد سریعی دارد اما درمان آن به نوع سرطان، مرحله بیماری و قسمتی از بدن که درگیر بیماری است، ارتباط دارد، برخی از انواع سرطان ها تنها از طریق شیمی درمانی یا دارو درمان می شود، در حالی که برخی از انواع آن به جراحی، پرتودرمانی، شیمی درمانی یا هر دو نیاز پیدا می کند. در این زمینه محققان روی گیاهان زیادی مطالعه و تاثیر آن ها را روی بهبود سرطان بررسی کرده اند.محققان امیدوارند که بتوانند از گیاهان برای درمان سرطان بیشتر از گذشته بهره بگیرند.در ادامه مطلب به برخی از این گیاهان اشاره می کنیم

گیاه شناسی

کاربر بیش فعال
▪ چای سبز: از بوته ای به نام «کامیلیا سینسیس» به دست می آید و همان بوته ای است که چای سیاه، سبز و سفید از آن به دست می آید. رنگ، طعم و مزه آن به میزان رشدبرگ ها، زمان برداشت و طرز عمل آوری آن ارتباط دارد. چای سبز با سرطان سینه، معده و پوست مقابله می کند.

takeoff

عضو جدید
سلام
منم بادرنج بویه کاشته ام تو باغچه مون.نعناع هم هست.خیلیم عالی رشد میکنن.

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
بذر گیاهان دارویی رو از کجا باید تهیه کرد ؟؟؟

nazi jooon

کاربر ممتاز
سلام
بذر گیاهان دارویی رو از کجا باید تهیه کرد ؟؟؟
سلام عزیزم.اگه شهرتون باغ گیاهان داروئی داره خب از اونجا،اگه نداره مرکز تحقیقات سازمان جهاد کشاورزی و اگه نبود بگو خودم برات میفرستم

*محیا*

کاربر ممتاز
سلام عزیزم.اگه شهرتون باغ گیاهان داروئی داره خب از اونجا،اگه نداره مرکز تحقیقات سازمان جهاد کشاورزی و اگه نبود بگو خودم برات میفرستم
سلام
ممنونم گلم
شهر ما نه مرکز تحقیفات داره نه باغ گیاهان دارویی !!!! ولی تا دلت بخواد عطاری داریم ، شاید داشته باشن !

nazi jooon

کاربر ممتاز
مطمئنا دارن ولی بذر اونا بدرد یه خانم مهندس نمیخوره.بذر باید جد و آبادش و این حرفا مشخص باشه.بذر چی رو میخوای و واسه چه کاری!؟

*محیا*

کاربر ممتاز
مطمئنا دارن ولی بذر اونا بدرد یه خانم مهندس نمیخوره.بذر باید جد و آبادش و این حرفا مشخص باشه.بذر چی رو میخوای و واسه چه کاری!؟

ممنونم عزیزم
من هر چی بیاد دستم می کارم ( البته تو باغچه خونمون میکارم )
دوست دارم با مورفولوژی و خصوصیات و مراحل رشدی گیاهان از نزدیک آشنا بشم .

nazi jooon

کاربر ممتاز
ممنونم عزیزم
من هر چی بیاد دستم می کارم ( البته تو باغچه خونمون میکارم )
دوست دارم با مورفولوژی و خصوصیات و مراحل رشدی گیاهان از نزدیک آشنا بشم .
ای ول بابا...موفق باشی.حالا بذر هرچی خواستی من در خدمتم.اگه هدف تحقیقاتی نباشه همون بذرای عطاری ها کفایت میکنه ولی مطمئن شو که بذرا مال سالای قبل نباشه

kourosh507

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال...آیا برای خربد بذور اصلاح شده گیاهان دارویی جای معتبری هست که معرفی کنید؟
با تشکر

respina633

عضو جدید
سلام دوستان.من هم میخام تو حیاطمون گیاهان دارویی بکارم ولی نمیدونم چی بکارم من گلستانی هستم به نظرتون چی خوبه؟

بالا