كار با ماشين حساب casio fx 5800p

omid.asadi

عضو جدید
درون یابی

درون یابی

واقعا ممنون . یعنی کسی برنامه نویسی با این ماشین حساب رو بلد نیست ؟!!

2 تا روش هست برای درون لابی با ماشین حساب casio 5800 :
روش اول :
استفاده از حالت پیش فرض ماشین حساب به صورت زیر :
1- (mode 4 (REG
2- وارد کردن اعداد مورد نظر :
X1------Y1
X2------Y2
3- هنگامی که خواستید x3 را وارد کنید بعد از تایپ عدد (بدون زدن EXE) به منوی function رفته stat را انتخاب کنید
حال وارد var شده فلش پایین را زده تا به صفحه اخر برسیم کلید شماره 7 را انتخاب کنید : (Y^)
EXE فشار دهید
نکته بسیار مهم : توجه داشته باشید که در قسمت REG تمام قسمت های ماتریس به جز فیلد های پرشده توسط شما فاقد داده (حتی عدد صفر ) باشد در غیر این صورت روی هر فیلد رفته با کلید DEL آن را خالی کنید.
پایان
روش دوم :
استفاده از حالت برنامه نویسی (بسیار جذاب )
1. (mode 5 (PROG
2. NEW
3.اسم دلخواه را وارد کنید : Anter pole
4.Comp را انتخاب کنید
5.وارد کردن دستور زیر:
(برای وارد کردن حروف ، کلید ALPHA را زده حرف مورد نظر را انتخاب می کنید
برای وارد کردن دستور های برنامه نوبیس کلید FUNCTION را زده PROG را انتخاب می کنید
)

(EXE) کلید INPUT X1 ="?→A"
(EXE) کلید INPUT Y1 ="?→B"
(EXE) کلید INPUT X2 ="?→C"
(EXE) کلید INPUT Y2 ="?→D"
(EXE) کلید INPUT X3 ="?→E"
(EXE) کلید CLS
(EXE)کلید " Y3 ="
(EXE)کلید D-B)(E-A))/(C-A))+B)→F))))
(EXE)کلید STOP

کلید EXIT

(CLS و STOP جز دستورات برنامه نویس هستند )

حال (mode 1 (COMP را انتخاب کرده کلید FILE را زده فایل Anter pole را پیدا کرده و انتخاب کنید

پایان
اگر به دردتون خورد یک صلوات بفرستید
التماس دعا

َ

آخرین ویرایش:

H4med-LN

عضو جدید
سلام.
کار با اعداد مختلط برای ماشین حساب 5800 روش خاصی داره؟؟ من هرچی عبارت کسری میدم بهش اشتباه محاسبه میکنه!!

لطفا کمک کنید 5شنبه امتحان دارم!

آخرین ویرایش:

omid.asadi

عضو جدید
سلام.
کار با اعداد مختلط برای ماشین حساب 5800 روش خاصی داره؟؟ من هرچی عبارت کسری میدم بهش اشتباه محاسبه میکنه!!

لطفا کمک کنید 5شنبه امتحان دارم!
سلام
برای نشان دادن صحیح عداد مختلط 3 روش وجود دارد:
1. کلید Shift را زده سپس (mode (steup را فشار دهید --- عدد 8 را انتخاب کرده (Norm)-----عدد 1 را انتخاب کنید
2. استفاده از حالت Base_N : کلید Mode را زده عدد 2 را فشار دهید (Base_N) (استفاده از این حالت توصیه نمی شود )
3. استفاده از مد Comp : کلید Mode را زده عدد 1 را فشار دهید (Comp)------حال بعد از تقسیم کردن برای مشاهده جواب به صورت عدد مختلط کلید S↔D را فشار دهید

آخرین ویرایش:

H4med-LN

عضو جدید
سلام
برای نشان دادن صحیح عداد مختلط 3 روش وجود دارد:
1. کلید Shift را زده سپس (mode (steup را فشار دهید --- عدد 8 را انتخاب کرده (Norm)-----عدد 1 را انتخاب کنید
2. استفاده از حالت Base_N : کلید Mode را زده عدد 2 را فشار دهید (Base_N) (استفاده از این حالت توصیه نمی شود )
3. استفاده از مد Comp : کلید Mode را زده عدد 1 را فشار دهید (Comp)------حال بعد از تقسیم کردن برای مشاهده جواب به صورت عدد مختلط کلید S↔D را فشار دهید

خیلی ممنون از شما.. متاسفانه بعد از امتحان دیدم.. البته خودم حسابی باهاش کار کردم و به همه قسمتاش پی بردم.. بازم ممنون بابت توجهتون :)

amanolyaei

عضو جدید
سلام دوستان
توی ماشین حساب من بال سمت راست علامت fix رو نشون میده و وقتی که هر چیر محاسبه میکنم مثلا 1 تقسیم بر1 جواب رو به صورت 1.000000000 نشون میده که بخاطر همین علامت fix هستش من میخوام که این علامت از اون بالا حذف بشه. باید چکار کنم؟ لطفا راهنمایی کنید؟

چاو شین

اخراجی موقت
سلام دوستان
توی ماشین حساب من بال سمت راست علامت fix رو نشون میده و وقتی که هر چیر محاسبه میکنم مثلا 1 تقسیم بر1 جواب رو به صورت 1.000000000 نشون میده که بخاطر همین علامت fix هستش من میخوام که این علامت از اون بالا حذف بشه. باید چکار کنم؟ لطفا راهنمایی کنید؟
سلام
توی صفحه 12 دفترچه راهنما (Specifying the Display Digits) توضیح داده شده...
موفق باشید :gol:

amanolyaei

عضو جدید
من میخوام کلا علامت fix توی صفحه نمایش نشان داده نشه ولی اگه هر یک از اعداد یک تا نه رو انتخاب کنم علامت fix هست آیا تنظیمی هست که مثل اول بشه که این علامت نبود ولی تا نه رقم اعشار هم حساب میکرد؟

بالا