كارشناسي ارشد بيوتكنولوژي كشاورزي

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها بیو توی گرایش های مختلف داریم
مثلا بیوتکنولوژی کشاورزی
بیوتکنولوژی باغبانی
بیوتکنولوژی زراعت و...
خب میتونید راحت از طریق خوندن منابع رشته خودتون برین جلو البته ظرفیت ها خیلی کمه برای سایر رشته ها نسبت به خود بیوتکنولوژی کشاورزی و بستگی هم داره که دانشگاه های مورد نظرتون اون سال بگیرن یا نه...

ارازسو

عضو جدید
سلام بر داشجویانی کارشناسی که میخوان ارشد بیو امتحان بدن اولاٌ بگم که قبولی تو این رشته خیلی خیلیییییی...:) راحته اگه مطالب اصلی را بخونید و خود را سرگرم مطالب اضافی نکنید:book::book::book: برای بیوشیمی میتونید بیوشیمی انتشارات سیب را بخونید(راحت و تمام کننده) برای ژنتیک من خودم پارسه و کتاب ژنتیک انتشارات جهش را خوندم همراه با تست هایی که در هر دو کتاب موجود بود(همیشه تست بزنید تا با مطالبی که مد نظر طراحان سوالات است آسنا شین) و برای اصلاح پوران پژوهش و پارسه تکمیل کننده است. برای آفات و بیماری واقعاٌ قید منبع سخت است پس اگر تو رشته ی گیاه پزشکی هستین همون مطالب کلاسی را خوب بخونید و اگر رشته ی دیگر هستید وقت خود را روی زبان و درس های دیگه بزارید

Soils

عضو جدید
از دانشگاه شیراز:D
یکی از دانشجوهای دکترای تهران به نام اقای احمدی هستن ک اصل جزوه هارو میتونن بهتون بدن.

سلام دوست عزیز
با تشکر از راهنماییتون. میشه بگید چجوری میتونیم جزوه هارو از اقای احمدی بگیریم؟

samira20*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر داشجویانی کارشناسی که میخوان ارشد بیو امتحان بدن اولاٌ بگم که قبولی تو این رشته خیلی خیلیییییی...:) راحته اگه مطالب اصلی را بخونید و خود را سرگرم مطالب اضافی نکنید:book::book::book: برای بیوشیمی میتونید بیوشیمی انتشارات سیب را بخونید(راحت و تمام کننده) برای ژنتیک من خودم پارسه و کتاب ژنتیک انتشارات جهش را خوندم همراه با تست هایی که در هر دو کتاب موجود بود(همیشه تست بزنید تا با مطالبی که مد نظر طراحان سوالات است آسنا شین) و برای اصلاح پوران پژوهش و پارسه تکمیل کننده است. برای آفات و بیماری واقعاٌ قید منبع سخت است پس اگر تو رشته ی گیاه پزشکی هستین همون مطالب کلاسی را خوب بخونید و اگر رشته ی دیگر هستید وقت خود را روی زبان و درس های دیگه بزارید

سلام .شما قبول شدین؟

samira20*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
با تشکر از راهنماییتون. میشه بگید چجوری میتونیم جزوه هارو از اقای احمدی بگیریم؟

خواهش میکنم.من فعلا جزوه آفاتشونو گرفتم.خوب بود.ولی یه مدت میشه که نیستن.من فقط شماره تماسشونو دارم

Soils

عضو جدید
سلام. شما فقد همین کتاب ها رو خوندین؟

Soils

عضو جدید
کمک کمک
من خیلی سر درگمم برا کنکور ارشد بیوتکنولوژی:cry: نمیدونم چه منابعی بخونم بهتره:(
بسته ی اموزشی کدوم موسسه بهتره. خواهش میکنم کمکم بکنید:(

آخرین ویرایش:

samira20*

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمک کمک
من خیلی سر درگمم برا کنکور ارشد بیوتکنولوژی:cry: نمیدونم چه منابعی بخونم بهتره:(
بسته ی اموزشی کدوم موسسه بهتره. خواهش میکنم کمکم بکنید:(

1-ژنتیک ضزیب 3
مبانی ژنتیک بهمن صمدی یزدی و طباطبایی-ژنتیک استانسفیلد انتشارات فاطمی) 400 صفحه اول- جزوه ژنتیک مولکولی دکتر صمدی یزدی*- -تست دیباگران و پوران پژوهش- جزوه ژنتیک میبدی و میر لوحی دانشگاه صنعتی اصفهان *- واژه نامه ژنتیک و اصلاح نباتات دکتر ارزانی
2- اصلاح نباتات ضریب 3
اصول اصلاح نباتات باقری و فارسی-اصلاح گیاهان زراعی ارزانی- جزوه اصلاح نباتات عمومی و خصوصی دکتر ولی الله محمدی دانشگاه تهران* -جزوه اصلاح نباتات عمومی دکتر مقدم ذانشگاه تبریز*- جزوه اصلاح نباتات خصوصی دکتر مقدم دانشگاه تبریز* - جزوه دکتر میر لوحی دانشگاه صنعتی اصفهان* - تست دیباگران و پوران پژوهش
3-بیوشیمی ضریب 2
(در صورت داشتن وقت کتاب بیوشیمی لنینجر + تست دیباگران) و در صورت نداشتن وقت (بیوشیمی جزوه باقری *دانشگاه شیراز-چکیده یوشیمی پروین پاسالار-تست یوشیمی کشاورزی دیباگران) - و یا کتاب بیوشیمی لنینجر یک کتاب کامل اما بسیار سنگین و پر حجم است
4-فیزیولوژی گیاهی ضریب 2
مقدمه ای بر فیزیولوژی گیاهی احسان زاده واحمدی جلد 1 و2-فیزیولوژی گیاهان زراعی سی سه مرده و احمدی- جزوه فیزیولوژی گیاهی دکتر علی احمدی دانشگاه تهران( خلاصه تایزوزاگر) * - تست فیزیولوژی گیاهی پوران پژوهش
5- آفات و ببماری هاضریب 2
اصول مبارزه با آفات رسولیان دانشگاه تهران *-جزوه آفات گیاهان زراعی دکتر رسولیان دانشگاه تهران*-جزوه آفات گیاهان باغی دکتر سراج دانشگاه چمران اهواز*- آفات سبزی و صیفی دکتر رسولیان دانشگاه تهران*-جزوه بیماری های زراعی رسولیان دانشگاه تهران *-جزوه بیماری های درختان میوه دانشگاه شیراز*-جزوه اصول مبارزه با بیماری هااحمد زاده دانشگاه تهران*جزوه بیماری های سبزی و صیفی دانشگاه تهران*-- تست اصول مبازره با آفات وبیماری های انتشارات پوران پژوهش

samira20*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. بچه هایی که امسال کنکور دادن چی شدن؟بیوتکنولوزی نداشتیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

yasin۶۶

عضو جدید
قبولی ارشد بیوتکنولوژی

قبولی ارشد بیوتکنولوژی

سلام دوستان من دانشجوی کشاورزی دانشگاه پیام نورهستم خواستم بدونم واسه ارشدم دانشگاه تهران امید قبولی هست؟درضمی ۳تامقاله هم دارم

nazi jooon

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان من دانشجوی کشاورزی دانشگاه پیام نورهستم خواستم بدونم واسه ارشدم دانشگاه تهران امید قبولی هست؟درضمی ۳تامقاله هم دارم
سلام دوست گرامی..اگه واسه کنکور خوب بخونین چرا که نه...امتیاز دانشگاه رتبه رو حدود 20،30 تا جابجا میکنه..اصل کار خودتونید...البته واسه دکترا یه کم قضیه فرق میکنه ولی واسه ارشد اگه یکم تلاش کنید مطمئن باشید جواب میگیرین..توکل به خدا

Soils

عضو جدید
سلام
بچه ها رتبتون چند شده؟
من اصلا راضی نیستم از رتبم :(

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
رتبه ی من 400 شده :(
خیلی بده :(
اشکال نداره انشالله با تجربه ای که به دست آوردی و تلاشی که می کنی سال دیگه تک رقمی میاری http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gif

Soils

عضو جدید
مرسی از دلداریت :smile:
امسال 2 ماه خوندم فقد.باید بیشتر تلاش بکنم

sara14@

عضو جدید
سلام دنبال کتاب ژنتیک خوب باتست های کنکور سال های قبل که پاسخ تشریحی کامل داشته باشه میگردم .
لطفا کمکم کنید.
اگردارید میشه بذارید روی سایت ماهم استفاده کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟

BEHYAN

عضو جدید
سلام من که گیج شدم چقد منابع بیوتکنولوژی کشاورزی زیاد و گیج کننده اس !! کجا میشه منابع درست رو پیدا کرد؟؟هر سایت یه چیزی گفته :razz:

nazi jooon

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام من که گیج شدم چقد منابع بیوتکنولوژی کشاورزی زیاد و گیج کننده اس !! کجا میشه منابع درست رو پیدا کرد؟؟هر سایت یه چیزی گفته :razz:
رفرنس ها اینان...
آفات و بیماری ها...
قیزیولوژی گیاهی..
ژنتیک..
اصلاح نباتات..
بیوشیمی..
زبان تخصصی و عمومی..
همین....
حالا باید منابعتون رو با توجه به اینا انتخاب کنین...

BEHYAN

عضو جدید
اینارو میدونم :D
مثلا برا ژنتیک 6 تا کتاب بهم معرفی کردن !!! مساله اینه که کدام کتاب مطالب رو بهتر توضیح داده

samira20*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. دوستان من یه سری کتاب و جزوه بیوتک دارم، واسه کنکور ارشد.
اگر کسی نیاز داره پیام بدید:smile: