قویترین دانشگاه در زمینه مهندسی مکانیک در ایران

ALI26393

عضو جدید
اما این حرف که نمیدونم نخبه میخواد و...اینا دیگه برام قابل پذیرش نیست چون خودم به عینه دیدم هیچ خبر خاصی نیست!!!!!!!!!!!

شما کجا رو دیدید؟
مگه هر کاری که می کنیم باید تو بوق کنیم
سیستم موتور و هیدرولیک و انتقال و دیفرانسیل جماران رو تو بوق نکردیم تا مشکل امنیتی برامون پیش نیاد
تو مسایقات مینی باجا و فرمول و خودرو پاک جهانی مقام اُوردیم کلا از طرف رسانه های تهرون بای کد شدیم
تو مسابقه جت اسپیریت و ماو ( همین امسال ) می خواهیم شرکت کنیم پیش پیش بای کد شدیم
...
شما باید به عینه تو سوله ها یا دفتر اساتید خوب رو می دیدید یا دفتر ارتباط با صنعت رو می دیدی

به همه توصیه می کنم مقاله
Forget Harvard & MIT
In Iran, the world's top three universities in...
را که دو سال پیش منتشر شد ببینید که مال رسانه های جهت دار تهران نیست

راستی رتبه بندی دانشگاه ها متفاوته مثلا یه جا ملاک مساحت را 100 و تعداد صندلی رو 20 امتیاز میگیره
یه جا دیگه 250 و 40

من تمام حرفم اینه که ملاک رتبه بندی تحقیقات علمی و عملی و تولید مقاله و تبدیل علم به ثروت باید باشه

در ضمن طبق رتبه بندی این موسسه http://www.surgicaltec.blogfa.com/post-70.aspx رتبه دانشگاه صنعتی اصفهان در بین دانشگاه های صنعتی سومه یعنی بعد تهران و فردوسی
ولی مطمئن باشید رتبه دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی طبق ملاک های علمی و ... اوله ولی طبق ملاک مساحت از امیرکبیر کمتره

دوستان عزیز به جای اینکه رو باد هوا بجوابی بگرد ببین می تونی یک رتبه بندی پیدا کنی که ملاک هاش همون مباحث علمی باشه نه ...

همه بگردید شاید بتونیم به نتیجه برسیم

آخرین ویرایش:

ALI26393

عضو جدید
راستی براي اولين بار در دنيا شارژ الکتريکي با لباسي که مي پوشيد آخرین افتخار کسب شده دانشگاه صنعتی اصفهان هست
http://www.iut.ac.ir/inside/article638.html
----------------------------------------------------------
این پست را برای این نوشتم تا بعضی ها به ذهن ها جهت ندهند
و نگند که تو این دانشگاه خبری نیست؟؟!

آخرین ویرایش:

ALI26393

عضو جدید
راستی آخرین افتخار دانشکده مکانیک مقاله استاد دانشگاه پربيننده ترين مقاله مجله علمي روز دنيا شد هست http://www.iut.ac.ir/inside/article608.html
-------------------------------------------------------------------
این هم یک نمونه از دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان

آخرین ویرایش:

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
در آزادها: ساخت وتولید بدون شک نجف آباد طراحی جامدات: تهران واحد جنوب سیالات :تاکستان
در سراسری : مکانیک کلا اول امیرکبیر خیلی قوی هست یعنی همیشه حرف اول رو میزنه دوم دانشگاه صنعتی اصفهان سوم دانشگاه تبریز

نمیدونم این رتبه بندی رو از کجا در اوردین.مخصوصا در زمینه آزادش!!!!!
آخه تاکستان تو چی قوی هستش که بخواد سیالاتش قوی باشه!!!!

آخرین ویرایش:

navasangroup

عضو جدید
نمیدونم این رتبه بندی رو از کجا در اوردین.مخصوصا در زمینه آزادش!!!!!
آخه تو چی قوی هستش که بخواد سیالاتش قوی باشه!!!!
یه دوستی خوب اشاره کردند رنکینگ جهانی بر حساب مساحت و تعداد صندلی هست ..
دیگه کور نیستیم که می بینیم این دانشگاهها ادعا دارند...من خودم آزاد تبریز می خونم جامدات می خونم خیلی آشغال هستش...

اما دانشگاه صنعتی اصفهان:
من خیلی رفتم اونجا حتی با دکتر ضیایی یه کاری انجام دادم و دو سه تا از ارشداش ماره عملی کردیم.بلی درسته صنعتی اصفهان خیلی قوی هست چرا؟
هر چی استاده خوب و با سواد داره ریخته اونچا چون پول و امکانات خوبی میده مدیریت دانشگاه خیلی قوی هست داخل هیئت علمی هاش غیر اصفهانی راه نمی دن (یه جورایی حس ناسیونالیستی!)
سپاه پول های خوبی به حساب دانشگاه واریز می کنه و پروژه هاشو اونجا انجام میده چرا؟
دانشگاه تبریز 2 برابره اونجاست امکانات کارگاهی هم از اونجا بیشتر چرا سپاه اونجا سرمایه گذاری نمی کنه؟
اصفهانی ها هم زیاد دور برندارند سپاه الان برحسب تبعیض قومیتی اونجا خوب سرایه گذاری کرده فردا پس فردا دستشو از اونجا بکشه ببینم چی کار می کنید؟
10 سال پیش شریف رو بورس بود آخه سرمایه گذاری رو اون بود حالا ببین شریف مکانیکش کجاست .؟

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه دوستی خوب اشاره کردند رنکینگ جهانی بر حساب مساحت و تعداد صندلی هست ..
دیگه کور نیستیم که می بینیم این دانشگاهها ادعا دارند...من خودم آزاد تبریز می خونم جامدات می خونم خیلی آشغال هستش...

اما دانشگاه صنعتی اصفهان:
من خیلی رفتم اونجا حتی با دکتر ضیایی یه کاری انجام دادم و دو سه تا از ارشداش ماره عملی کردیم.بلی درسته صنعتی اصفهان خیلی قوی هست چرا؟
هر چی استاده خوب و با سواد داره ریخته اونچا چون پول و امکانات خوبی میده مدیریت دانشگاه خیلی قوی هست داخل هیئت علمی هاش غیر اصفهانی راه نمی دن (یه جورایی حس ناسیونالیستی!)
سپاه پول های خوبی به حساب دانشگاه واریز می کنه و پروژه هاشو اونجا انجام میده چرا؟
دانشگاه تبریز 2 برابره اونجاست امکانات کارگاهی هم از اونجا بیشتر چرا سپاه اونجا سرمایه گذاری نمی کنه؟
اصفهانی ها هم زیاد دور برندارند سپاه الان برحسب تبعیض قومیتی اونجا خوب سرایه گذاری کرده فردا پس فردا دستشو از اونجا بکشه ببینم چی کار می کنید؟
10 سال پیش شریف رو بورس بود آخه سرمایه گذاری رو اون بود حالا ببین شریف مکانیکش کجاست .؟

من اطلاعات زیادی از دانشگاه صنعتی اصفهان ندارم ولی خب کسایی که فارغ التحصیل اونجا بودند معمولا خیلی با سواد بودند.
معمولا رتبه بندی دانشگاها بر اساس تعداد مقالات و هیئت علمی انجام میشه.که تو دانشگاهای ایران شریف بیشترین مقالات و استاد تمام رو داره.ولی بنظرم این مقایسه خیلی خوبی نمیتونه باشه.بنظرم دانشگاه شریف بیشتر نون دانشجوهای قویش رو میخوره تا اساتیدشو .چون معمولا نفرات برتر رشته ریاضی دانشگاه شریف رو انتخاب میکننند .واین عامل باعث شده که سطح علمی دانشگاه بالا بره. شما فرض کنید اگه استاد دانشگاه شریف باشید راحتر میتونید با دانشجو کار علمی انجام بدید و باعث میشه تعداد مقالات بیشتری بدید و درجه علمیتون خیلی زودتر بالا میره. ولی اگه احیانا اگه تو یه دانشگاه متوسط و حتی سطح پایین باشید نمیتونید به خواسته های خودتون برسید!!!

navasangroup

عضو جدید
من اطلاعات زیادی از دانشگاه صنعتی اصفهان ندارم ولی خب کسایی که فارغ التحصیل اونجا بودند معمولا خیلی با سواد بودند.
معمولا رتبه بندی دانشگاها بر اساس تعداد مقالات و هیئت علمی انجام میشه.که تو دانشگاهای ایران شریف بیشترین مقالات و استاد تمام رو داره.ولی بنظرم این مقایسه خیلی خوبی نمیتونه باشه.بنظرم دانشگاه شریف بیشتر نون دانشجوهای قویش رو میخوره تا اساتیدشو .چون معمولا نفرات برتر رشته ریاضی دانشگاه شریف رو انتخاب میکننند .واین عامل باعث شده که سطح علمی دانشگاه بالا بره. شما فرض کنید اگه استاد دانشگاه شریف باشید راحتر میتونید با دانشجو کار علمی انجام بدید و باعث میشه تعداد مقالات بیشتری بدید و درجه علمیتون خیلی زودتر بالا میره. ولی اگه احیانا اگه تو یه دانشگاه متوسط و حتی سطح پایین باشید نمیتونید به خواسته های خودتون برسید!!!
حرف شما متین
ولی همشون تئورسین هستند دانشگاه باید چند تا کار عملی انجام بدند تو همون خودروی هیبریدی هنوز موندیم؟
پروژه ای کار نمی کنند همش فقط زرت زرت مقاله ...بس کی می خان این مقاله رو عملی کنند؟
شاید تا کارشناسی برای شریف خوب باشه ولی من خودم زیاد برای ارشد مکانیک با شریف موافق نیستم حتی در انجمن دانشجویان ایرانی در خارج همشون با ارشد مکانیک در شریف راضی نبودند می گفتند: ارشد مکانیک فقط امیر کبیر و صنعتی اصفهان .دیگه جایی سواده درست حسابی و استاد درست حسابی نداره..
البته من فقط مکانیک رو عرض می کنم

ALI26393

عضو جدید
کلا 3 نوع مقاله داریم
1 . مقاله هایی که پس از ارائه جذب صنعت می شوند ( دانشگاه صنعتی اصفهان رتبه اول در زمینه تبدیل علم به ثروت را کسب کرده )
2 . مقاله هایی که فقط سر و صدا می کنند
3 . مقاله هایی که پس از ارائه بایگانی می شوند ( دانشگاه ش. و ا. بزرگترین بایگانی را در ایران دارند )

آخرین ویرایش:

navasangroup

عضو جدید
کلا 3 نوع مقاله داریم
1 . مقاله هایی که پس از ارائه جذب صنعت می شوند ( دانشگاه صنعتی اصفهان رتبه اول در زمینه تبدیل علم به ثروت را کسب کرده )
2 . مقاله هایی که فقط سر و صدا می کنند
3 . مقاله هایی که پس از ارائه بایگانی می شوند ( دانشگاه شریف و امیرکبیر بزرگترین بایگانی را در ایران دارند )
===============================================================================
همین حالا متوجه شدم در دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان از 3 طرح بزرگ رونمایی شده ( دل امیرکبیری ها و شریفی ها بسوزه )
1 - اژدر والفجر
2 - موتور دريايي بنيان 1
3 - موشك قادر
اگر دانشگاه های تهرانی بنیه علمی داشتند الان جای مالک اشتر اصفهان بودند ولی خُب حالا که این طور نیست
===============================================================================
به امید روزی که بوجه های علمی کشور در دانشگاه های خوب ( مثلا مالک اشتر اصفهان و صنعتی اصفهان ) صرف شود

تو هم ما رو با صنعتی اصفهانت کشتی...بابا قبول شما خوبید بهترینید:biggrin:

ALI26393

عضو جدید
برای کارشناسی بهتر است دانشگاه ها را به جای رتبه بندی دهک بندی کنیم

این دهک بندی دانشکده های مکانیک است و دلیلی بر رتبه خود دانشگاه نیست
مثلا:
1 - صنعتی اصفهان = امیر کبیر = تهران
2 - شریف = شیراز = فردوسی = نجف آباد
3 - علم و صنعت = خواجه نصیر
...
10 - تبریز = ...

آخرین ویرایش:

nmd

عضو جدید
ببین اخوی شما به کسی که میخواست بیاد صنعتی گفتی نیاد که اونجا نخبه باید باشی واز این حرفها
منم گفتم اصلا از این خبرا نیست یعنی زیاد تفاوتی با سایر جاها تو پاس کردن درس نداره حتی از بعضی جاهای دیگه راحتر هم هست!!!
فکرمیکنم شما از اون اصفهانی های دو آتیشه ای ها!!!!شایدم سده ای.....درهرحال این نظر من بود!!!!!!
راستی از اموزشتون هم حتما سوال کن بد نیست!!!!!

alzizou

عضو جدید
سلام.

من ورودی 84 لیسانس مکانیک صنعتی اصفهان هستم. دو سال هم توی گروه خودرو بودم . گروه خودروی هیبرید آپادانا رو هم من تأسیس کردم ( ببخشید که خیلی من من شد ! ).
در ضمن ورودی 89 ارشد طراحی کاربردی تهران هم هستم. نظر کلی من در مورد بحث اینه :

- دانشگاه صنعتی اصفهان ، دانشگاه خوبیه.
- ولی دانشجویان لیسانس دانشگاه تهران از لحاظ علمی و عملی از دانشجویان لیسانس صنعتی اصفهان سرتر هستند
- توی دانشگاه تهران کارهای براساس علم ( knowledge-base ) بیشتر و وسیعتر صورت می‌گیره.
- توی دانشگاه صنعتی اصفهان بیشتر کارها روی تجربه و حرف ( ! ) انجام می‌شه.
- توی دانشگاه صنعتی اصفهان، فضا و جو برای انجام کارهایی مثل گروه‌های خودرو و ... بازتره.
- در کل فکر می‌کنم اگر لیسانس هم دانشگاه تهران بودم، فرد قوی‌تری هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ شخصیتی می‌شدم.

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف شما متین
ولی همشون تئورسین هستند دانشگاه باید چند تا کار عملی انجام بدند تو همون خودروی هیبریدی هنوز موندیم؟
پروژه ای کار نمی کنند همش فقط زرت زرت مقاله ...بس کی می خان این مقاله رو عملی کنند؟
شاید تا کارشناسی برای شریف خوب باشه ولی من خودم زیاد برای ارشد مکانیک با شریف موافق نیستم حتی در انجمن دانشجویان ایرانی در خارج همشون با ارشد مکانیک در شریف راضی نبودند می گفتند: ارشد مکانیک فقط امیر کبیر و صنعتی اصفهان .دیگه جایی سواده درست حسابی و استاد درست حسابی نداره..
البته من فقط مکانیک رو عرض می کنم
این که کشور ما اکثرا تو کار تئوری هستند توش هیچ شکی نیست.در کل در زمینه کار عملی حرفی برای گفتن نداریم.حالا فرقی نمیکنه کدوم دانشگاه باشه.اگرم فرق باشه در حد اپسیلونه .چون همشون تئوری کار میکنند.
در ضمن شما به امکاناتی که در اختیار دانشگاها میزارند دقت کنید.تو دانشگاهای ما آزمایشگاه درست و حسابی وجود نداره چه برسه که آزمایشگاهی برای کارای علمی بزرگ باشه که در اختیار دانشگاها بزارند !!!
یک دلیلی هم که بیشتر اساتید ما تئوری محض شدند همینه.چون امکانات آزمایشگاهی در حد حرفه ای وجود نداره.به همین دلیل پروژه های تعریفی از سوی اساتید همش تئوری هستش!!!

یکجورایی دانشگاه ها مجبورند تئوری کار کنند .اونهاییم که ادعا میکنند از لحاظ عملی فلان دانشگاه از لحاظ عملی قوی هستش باید بگم که این بدلیل وجود امکانات بهتر بوده .!!!

من خودم اساتیدی رو میشناسم که از لحاظ علمی تو سطح پایینی قرار دارند ولی خوب یه جورایی به سپاه وصل هستند به همین خاطر هر چی خواستند در اختیارشون گذاشته میشه و با خیال راحت کار خودشونو میکنند !!!

ALI26393

عضو جدید
این مقاله را به دقت بخوانید

Forget Harvard As The best University All over The World

In 2003, administrators at Stanford University's Electrical Engineering Department were startled when a group of foreign students aced the notoriously difficult Ph.D. entrance exam, getting some of the highest scores ever. That the whiz kids weren't American wasn't odd; students from Asia and elsewhere excel in U.S. programs. The surprising thing, say Stanford administrators, is that the majority came from one country and one school: Sharif University of Science and Technology in Iran.
Stanford has become a favorite destination of Sharif grads. Bruce A. Wooley, a former chair of the Electrical Engineering Department, has said that's because Sharif now has one of the best undergraduate electrical-engineering programs in the world. That's no small praise given its competition: MIT, Caltech and Stanford in the United States , Tsinghua in China and Cambridge in Britain .
Sharif's reputation highlights how while Iran makes headlines for President Mahmoud Ahmadinejad's incendiary remarks and its nuclear showdown with the United States , Iranian students are developing an international reputation as science superstars. Stanford's administrators aren't the only ones to notice. Universities across Canada and Australia , where visa restrictions are lower, report a big boom in the Iranian recruits; Canada has seen its total number of Iranian students grow 240 percent since 1985, while Australian press reports point to a fivefold increase over the past five years, to nearly 1,500.

Iranian students from Sharif and other top schools, such as the University of Tehran and the Isfahan University of Technology, have also become major players in the international Science Olympics, taking home trophies in physics, mathematics, chemistry and robotics. As a testament to this newfound success, the Iranian city of Isfahan recently hosted the International Physics Olympiad—an honor no other Middle Eastern country has enjoyed. That's because none of Iran 's neighbors can match the quality of its scholars.
Never far behind, Western tech companies have also started snatching them up. Silicon Valley companies from Google to Yahoo now employ hundreds of Iranian grads, as do research institutes throughout the West. Olympiad winners are especially attractive; according to the Iranian press, up to 90 percent of them now leave the country for graduate school or work abroad.
So what explains Iran 's record, and that of Sharif in particular? The country suffers from many serious ills, such as chronic inflation, stagnant wages and an anemic private sector, thanks to poor economic management and a weak regulatory environment. University professors barely make ends meet—the pay is so bad some must even take second jobs as taxi drivers or petty traders. International sanctions also make life difficult, delaying the importation of scientific equipment, for example, and increasing isolation. Until recently, Iranians were banned from publishing in the journals of the Institute for Electrical and Electronics Engineers (IEEE), the industry's key international professional association. They also face the indignity of often having their visa applications refused when they try to attend conferences in the West.

Yet Sharif and its ilk continue to thrive. Part of the explanation, says Mohammad Mansouri, a Sharif grad ('97) who's now a professor in New York, lies in the tendency of Iranian parents to push their kids into medicine or engineering as opposed to other fields, like law. Sharif also has an extremely rigorous selection process. Every year some 1.5 million Iranian high-school students take college-entrance exams. Of those, only about 10 percent make it to the prestigious state schools, with the top 1 percent generally choosing science and finding their way to top spots such as Sharif. "The selection process [gives] universities like Sharif the smartest, most motivated and hardworking students" in the country, Mansouri says.
Sharif also boasts an excellent faculty. The university was founded in 1965 by the shah, who wanted to build a topnotch science and technology institute. The school was set up under the guidance of MIT advisers, and many of the current faculty studied in the United States (during the shah's era, Iranians made up the largest group of foreign students at U.S. schools, according to the Institute of International Education ). Another secret of Sharif's success is Iran 's high-school system, which places a premium on science and exposes students to subjects Americans don't encounter until college. This tradition of advanced studies extends into undergraduate programs, with Mansouri and others saying they were taught subjects in college that U.S. schools provide only to grad students.
Several Sharif alumni point to one other powerful motivator. "When you live in Iran and you see all the frustrations of daily life, you dream of leaving the country, and your books and studies become a ticket to a better life," says one who asked not to be identified. "It becomes more than just studying," he says. "It becomes an obsession, where you wake up at 4 a.m. just to get in a few more hours before class."
Iran's success, in other words, is also the country's tragedy: students want nothing more than to get away the moment they graduate. That's a boon for foreign universities and tech firms but a serious source of brain drain for the Islamic republic. There simply are not enough quality jobs for graduates in Iran , says Ramin Farjad Rad, another Sharif grad ('97) who's now an executive at Aquantia in Silicon Valley . What's worse, star students who stay in Iran and try to launch businesses complain that predatory government officials demand a cut of their profits or impose unnecessary obstacles. Thus many Iranians who can't make it to the West head to Dubai instead. As one Sharif grad in the Persian Gulf port city puts it, "Here, our education is properly valued. We are given freedom to succeed. In Iran , we are blocked."
Such frustrations augur ill for Iran 's future. True, it's produced a startling number of top students in recent years. And the country's history is rich with achievement, featuring Avicenna (also known as Ibn Sina), the medieval world's greatest scientist; Muhammad al-Khwarizmi, the ninth-century inventor of the mathematical algorithm (the basis of computer science), and Omar Khayyam, the famed mathematician and astronomer. That's a fine legacy. But unless the Islamic republic changes directions soon, all of that history and potential could be squandered.
Molavi has reported from Iran for The Washington Post and Reuters, and is the author of ‘The Soul of Iran

من انتظار ندارم همه این مقاله را بخوانند چون می دانم بیشتر پست های قبلی و بعدی با تعصب روی تبریز و تهران و ... یا در جهت تخریب سپاه آمده است

آخرین ویرایش:

ALI26393

عضو جدید
Iranian students from Sharif and other top schools, such as the University of Tehran and the Isfahan University of Technology, have also become major players in the international Science Olympics, taking home trophies in physics, mathematics, chemistry and robotics. As a testament to this newfound success, the Iranian city of Isfahan recently hosted the International Physics
این مقاله مال سال 2003 هست و تو این7 سال ( حدودا ) دانشگاه های مذکور با هم رقابت های زیادی کردند
و با نگاهی به رسانه های غیر جهت دار می توانید بفهمید که کدام پیشرفت کردند
================================================================
خوش حال میشوم بقیه هم با دلیل و مدرک در عین احترام نظرات خودشان را ارائه دهند

آخرین ویرایش:

navasangroup

عضو جدید
این مقاله مال سال 2003 هست و تو این7 سال ( حدودا ) دانشگاه های مذکور با هم رقابت های زیادی کردند
و با نگاهی به رسانه های غیر جهت دار می توانید بفهمید که کدام پیشرفت کردند

====================================================================
لطفا از در کردن غمپز در مورد دانشگاه های ش. ت. ا. خودداری فرمائید و با مدرک و دلیل پست ارسال فرمائید
پایین بری بالا بیایی آخرش ایران هستین....
نصف پولی که سپاه و دولت به شما میده به دانشگاه علمی کاربردی بده از شما قویتر میشن..
این همه دانشگاتون رو به رخ همه نکش...

navasangroup

عضو جدید
این که کشور ما اکثرا تو کار تئوری هستند توش هیچ شکی نیست.در کل در زمینه کار عملی حرفی برای گفتن نداریم.حالا فرقی نمیکنه کدوم دانشگاه باشه.اگرم فرق باشه در حد اپسیلونه .چون همشون تئوری کار میکنند.
در ضمن شما به امکاناتی که در اختیار دانشگاها میزارند دقت کنید.تو دانشگاهای ما آزمایشگاه درست و حسابی وجود نداره چه برسه که آزمایشگاهی برای کارای علمی بزرگ باشه که در اختیار دانشگاها بزارند !!!
یک دلیلی هم که بیشتر اساتید ما تئوری محض شدند همینه.چون امکانات آزمایشگاهی در حد حرفه ای وجود نداره.به همین دلیل پروژه های تعریفی از سوی اساتید همش تئوری هستش!!!

یکجورایی دانشگاه ها مجبورند تئوری کار کنند .اونهاییم که ادعا میکنند از لحاظ عملی فلان دانشگاه از لحاظ عملی قوی هستش باید بگم که این بدلیل وجود امکانات بهتر بوده .!!!

من خودم اساتیدی رو میشناسم که از لحاظ علمی تو سطح پایینی قرار دارند ولی خوب یه جورایی به سپاه وصل هستند به همین خاطر هر چی خواستند در اختیارشون گذاشته میشه و با خیال راحت کار خودشونو میکنند !!!

جاهایی رو که قرمز کردم شرایط صنعتی اصفهانه ..سپاه اونجا رو آباد کرده وگرنه دستشو بکشه ببینم بعده 5 سال چی میشه

ALI26393

عضو جدید
یک رتبه بندی دیگری هم هست که در سال 2010 ارائه شد که براساس تعداد مقاله هست
در این میان دانشگاه تهران با داشتن مقاله بیشتر رتبه اول را دارد

ولی این را هم بدانید که دانشگاهی که تعداد بیشتری رشته و دانشکده را داشته باشد به خودی خود از دانشگاه های صنعتی بالاتر می رود

نام دانشگاه یا مرکز پژوهشیرتبه در ایرانرتبه در جهان
دانشگاه تهران1474
دانشگاه صنعتی شریف2546
دانشگاه علوم پزشکی تهران3691
دانشگاه تربیت مدرس4855
دانشگاه علم و صنعت ایران5923
دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)6932
دانشگاه شیراز71062
دانشگاه صنعتی اصفهان81252
دانشگاه شهید بهشتی91367
دانشگاه فردوسی مشهد101398

آخرین ویرایش:

navasangroup

عضو جدید
دوست عزیز لطفا مدارک خودتونو از ارائه این مطالب معرفی نمائید
من منتظر هستم و مطمئن باشید بعد از ماه رمضان پیگیری خواهم کرد
================================================
ما همه مهندس هستیم و بهتره هر حرفی می زنیم با مدرک و دلیل باشه
سندات پیش رییس داانشگاهه تونه برو ازش بگیر ملت رو ... فرض نکن ؟
نصف بودجه مملکت تو اصفهان خرج میشه اینو همه میدونند ..اونوقت هنوز تو که ادعای مهندسی داری مفهوم تبعیض رو نفهمیدی؟

ALI26393

عضو جدید
بعضی از رتبه بندی ها هم بر اساس سایت هر دانشگاه است
و اصلا برای یک محل علمی میزان و ملاک خوبی نیست

رتبه 7 دانشگاه ایرانی در رتبه بندی وب سنجی
نام دانشگاه – رتبه جهانی دانشگاه – اندازه صفحات وب – قابلیت مشاهده دیگران – فایل قابل دسترسی – میزان ارجاعات

دانشگاه تهران -
۹۳۸ – ۸۱۹ – ۹۷۴ – ۹۶۶ – ۷۸۹

دانشگاه فردوسی مشهد - ۱۰۰۲ – ۷۹۵ – ۲۴۶۳ – ۵۹۹ – ۲۶۰

دانشگاه علم و صنعت ایران - ۱۲۵۱ – ۹۸۹ – ۲۸۳۷ – ۱۶۳۴ – ۸۳۶

دانشگاه صنعتی شریف – ۱۴۰۴ – ۲۳۶۵ – ۲۷۹۴ – ۱۵۶۰ – ۱۰۲۱

دانشگاه صنعتی اصفهان - ۱۴۱۴ – ۲۲۶۲ – ۳۰۷۵ – ۲۹۰۸ – ۴۵۵

دانشگاه شهید بهشتی - ۱۴۲۲ – ۲۴۵۳ – ۲۶۶۳ – ۱۴۶۴ – ۱۱۸۰

دانشگاه صنعتی امیرکبیر - ۱۴۵۱ – ۲۸۵۱ – ۳۰۳۹ – ۱۴۶۷ – ۱۰۷۰

آخرین ویرایش:

navasangroup

عضو جدید
امین فقط به خاطر تو جوابش رو نمی دم اما به وقتش همینجا آمارشو دارم ..
وقتی پول من تو رو به جیب اصفهانی ها بریزن اینطوری هم پررو می شند

ALI26393

عضو جدید
نمیشه به صورت کلی دسته بندی کرد باید تو هر کدوم از گرایش ها بررسی کرد

مثلا گرایش مکاترونیک که یک گرایش بین رشته ای هست ( مکانیک ( علم دینامیک ) - برق ( علم کنترل ) )

در دانشگاه علم و صنعت علاوه به بر کارشناسی ، کارشناسی ارشد هم ارائه می شود که بهتر است از اول تو این دانشگاه تحصیل کنید

یا اینکه در دانشگاه صنعتی اصفهان هم استاد های خوبی و همین طور بنامی در زمینه سیالات هست

یا اگه به با شخصیت بودن دانشجویان اهمیت می دهید بروید دانشگاه تهران ( به بقیه بر نخوره ها قصد توهین ندارم )

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دوستان عزیز یه تقاضا دارم و اونم اینه که اینجارو تبدیل به یه تاپیک تبلیغاتی نکنند!!!!!
متاسفانه هر کسی داره از دانشگاه خودش تعریف میکنه.!!!!

ariyaii

عضو جدید
حالا که هرکی داره دانشگاه خودشو میگه منم میگم طبق نظر سنجیه بچه های کلاسمون دانشگاه آآآآآزاد ابهر مکانیکش یک ایران نه نه یه دنیاااست:biggrin:
بابا بیخیال حالا این همه جرو بحث واسه چیه باور کنین رتبه بندی مثلا 1:تهران 2:شریف 3:امیرکبیر 4: صنعتی اصفهان و شیراز و مشهدو ... رتبه 1با 2یا 3 یا 4 فرق آنچنانی برای مقاطع لیسانس و ارشد ندارن . بعدشم این سوال خیلی کلیه , چون در چه قسمتی قوی هستند مگه مکانیک یه گرایش داره ؟؟؟؟ مثلا شریف قطب تبدیل انرژی یا امیر کبیر قطب(انرژي و كنترل) و (ترمو الاستيسيته) و هوافضاي محاسباتي... یا شیراز قطب علمي مكانيك محاسباتي یا علم و صنعت قطب علمی مکانیک جامدات تجربی ودینامیک . پس جواب کلی نمیشه داد بعدشم تو مقاطع لیسانس و ارشد فرق آن چنانی ندارن با هم پس بیخیااااال. ;)

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا که هرکی داره دانشگاه خودشو میگه منم میگم طبق نظر سنجیه بچه های کلاسمون دانشگاه آآآآآزاد ابهر مکانیکش یک ایران نه نه یه دنیاااست:biggrin:
بابا بیخیال حالا این همه جرو بحث واسه چیه باور کنین رتبه بندی مثلا 1:تهران 2:شریف 3:امیرکبیر 4: صنعتی اصفهان و شیراز و مشهدو ... رتبه 1با 2یا 3 یا 4 فرق آنچنانی برای مقاطع لیسانس و ارشد ندارن . بعدشم این سوال خیلی کلیه , چون در چه قسمتی قوی هستند مگه مکانیک یه گرایش داره ؟؟؟؟ مثلا شریف قطب تبدیل انرژی یا امیر کبیر قطب(انرژي و كنترل) و (ترمو الاستيسيته) و هوافضاي محاسباتي... یا شیراز قطب علمي مكانيك محاسباتي یا علم و صنعت قطب علمی مکانیک جامدات تجربی ودینامیک . پس جواب کلی نمیشه داد بعدشم تو مقاطع لیسانس و ارشد فرق آن چنانی ندارن با هم پس بیخیااااال. ;)

کاملا موافقم

farzad1991

عضو جدید
سلام به همه
من نظر ندم بهتره!
مگه قرار نشد دور از تعصب باشه؟!
اگه اینجوریه ولک چمران شاخ مکانیک خاور میانست!:D

بالا