قویترین دانشگاه در زمینه مهندسی مکانیک در ایران

sina_eng.m

عضو جدید
به دور از هرگونه تعصب و... بگین که قویترین دانشگاه در زمینه مهندسی مکانیک در ایران کدام میباشد؟

esmipour65

عضو جدید
سئوالت خیلی کلیه،هر دانشگاهی تو یه گرایش قوی هست.من خودم فارغ التحصیل ساخت و تولید دانشگاه نجف آباد هستم ولی به نظرم قویترین دانشگاه در زمینه مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان است.

12*12

عضو جدید
من جزيي تر مي پرسم :

بين:

اصفهان-صنعتي اصفهان-شيراز -صنعتي شيراز-فردوسي مشهد-صنعت نفت تهران

كدوم بهتره؟؟

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سئوالت خیلی کلیه،هر دانشگاهی تو یه گرایش قوی هست.من خودم فارغ التحصیل ساخت و تولید دانشگاه نجف آباد هستم ولی به نظرم قویترین دانشگاه در زمینه مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان است.

جالبه! صنعتی اصفهان فقط 1 دونه استاد تمام داره، فقط 1 دونهههههههههههههههههه
حداقلش اینه که صنعتی اصفهان خیلی مونده به شیراز برسه

من جزيي تر مي پرسم :
بين:
اصفهان-صنعتي اصفهان-شيراز -صنعتي شيراز-فردوسي مشهد-صنعت نفت تهران
كدوم بهتره؟؟
با در نظر گرفتن همه‌ی گرایش‌ها:
شریف>تهران>امیرکبیر>علم و صنعت>شیراز>خواجه نصیر>فردوسی>صنعتی اصفهان>تبریز

alireza1941

عضو جدید
بیبین...خیلی داری تند میری.......حداقل یه سر به سایت صنعتی اصفهان بزن بعد آمار بده.:evil:...در ضمن بعد از شریف و امیر کبیر ،صنعتی اصفهان بهترینه بدون هرگونه تعصبی اینو دارم میگم:smoke:......بله شیراز تو تئوری حرف نداره اما صنعتی اصفهان تو دانشکده ی مکانیک نزدیک 7 ،8 تا تیم دانشجویی فعال داره که صبح تا شب دارن تو سوله زحمت می کشن.....:w43:در ضمن اون بالا نوشته مهندسی مکانیک شما چه طور تو این جا صاحب نظر شدین..؟

mhdgho

عضو جدید
بنده خودم دانشجوي مكانيك صنعتي اصفهان هستم و توي يكي از گروه هاي خودرو فعاليت دارم. اين گروه ها واقعا خيلي فعال اند و از خيلي دانشگاه ها جلو تراند.

جالبه بدونيد كه دانشگاه صنعتي اصفهان بيشترين درآمد را از طريق فروش طرح هاش به صنعت داشته كه اكثر اين طرح ها در دانشگاه صنعتي اصفهانه. ا

12*12

عضو جدید
بیبین...خیلی داری تند میری.......حداقل یه سر به سایت صنعتی اصفهان بزن بعد آمار بده.:evil:...در ضمن بعد از شریف و امیر کبیر ،صنعتی اصفهان بهترینه بدون هرگونه تعصبی اینو دارم میگم:smoke:......بله شیراز تو تئوری حرف نداره اما صنعتی اصفهان تو دانشکده ی مکانیک نزدیک 7 ،8 تا تیم دانشجویی فعال داره که صبح تا شب دارن تو سوله زحمت می کشن.....:w43:در ضمن اون بالا نوشته مهندسی مکانیک شما چه طور تو این جا صاحب نظر شدین..؟

امكانات آزمايشگاهي كدوم دانشگاه بهتره؟؟؟

كدوم دانشگاه دانشجو ها نمره هاي بالا تري تري دارن؟؟؟

و تو كدومشون ميشه تجربه بيشتري كسب كرد؟؟؟؟

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز

یعنی شما می خوای بگی که صنعتی اصفهان از تهران بهتره؟؟؟
حداقل از لحاظ میانگین رتبه هم دانشگاه شیراز بهتر از صنعتی اصفهان است
بله من کامپیوتر می خونم ولی کارم همینه؛ موقع انتخاب رشته هم اتفاق نظر دارن ک بعد از دانشگاههای تهران، شیراز قوی ترینه

ضمنا من وقتی آمار میدم از روی اطلاعات هست، قوی بودن یه رشته رو استادای اون تعیین می کنه؛ صنعتی اصفهان فقط 1 استاد تمام داره، سعید ضیایی از امپریال کالج انگلستان؛ بقیش استادیار و دانشیار هستند؛ بقیشو من نمی دونم حداقل
شما اگه چیزی خلاف این میدونین بگین ما هم بهره مند بشیم

آخرین ویرایش:

alireza1941

عضو جدید
واما در مورد جواب شما دوست عزیز ......به نظر من تو بین دانشگاههایی که اسم بردین صنعتی اصفهان اوله......البته باز هم می تونین تحقیق کنین.......چون یه ضرب المثل معروفه که میگه:کس نگوید که دوغ من ترش است!!!!!

12*12

عضو جدید
واما در مورد جواب شما دوست عزیز ......به نظر من تو بین دانشگاههایی که اسم بردین صنعتی اصفهان اوله......البته باز هم می تونین تحقیق کنین.......چون یه ضرب المثل معروفه که میگه:کس نگوید که دوغ من ترش است!!!!!

چه جوري يه جاي مطمئن واسه تحقيق پيدا كنم.؟؟؟

راستي من 1728 منطقه 2 شدم مي تونم بيام اونجا يا نه؟؟؟تو شيراز چطور؟؟؟

alireza1941

عضو جدید
ببخشید...شرمنده پس استاد عظیمیان،استاد صابونچی،استاد شیرانی ......؟؟؟؟در ضمن استاد سلیمی و یکی دو سه تا استاد دیگه هم داشتیم که مثل این که تو همین یه سال که من نبودم رفتن....البته دانشیار در شرف استاد هم زیاد داریم ناگفته نمونه...در ضمن پروسه ی ارتقا رتبه ی اساتید تو دانشگاههای مختلف فرق می کنه بعضی سخت گیر ترن بعضی گلابی تر.....درمورد خود دانشگاه تهران حرفی ندارم تو رنکینگ جهانی هم رتبه ی بالایی داره ولی بقیه ی دانشگاهها مثلا علم وصنعت و خواجه نصیر دارن فقط به خاطر محلشون که تهرانه...ادعا می کنن مطمئنم....

alireza1941

عضو جدید
حقیقتش من یه 4 5 سالی از سیستم انتخاب رشته ی لیسانس دورم زمان ما صنعتی بین رتبه ی 600 تا 1100 بود رتبه هاش. از شیراز مطمئن نیستم.....

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید...شرمنده پس استاد عظیمیان،استاد صابونچی،استاد شیرانی ......؟؟؟؟در ضمن استاد سلیمی و یکی دو سه تا استاد دیگه هم داشتیم که مثل این که تو همین یه سال که من نبودم رفتن....البته دانشیار در شرف استاد هم زیاد داریم ناگفته نمونه...در ضمن پروسه ی ارتقا رتبه ی اساتید تو دانشگاههای مختلف فرق می کنه بعضی سخت گیر ترن بعضی گلابی تر.....درمورد خود دانشگاه تهران حرفی ندارم تو رنکینگ جهانی هم رتبه ی بالایی داره ولی بقیه ی دانشگاهها مثلا علم وصنعت و خواجه نصیر دارن فقط به خاطر محلشون که تهرانه...ادعا می کنن مطمئنم....
شیرانی رو عکسشو دیده بودم ولی دو تای دیگه رو نه
شما گفتین از امیرکبیر و شریف بهتره ولی من گفتم تهران هم خیلی بهتره حداقل 10 تا استاد تمام داره
علم و صنعت و خواجه نصیر به نظر من مکانیکشون ضعیف تر از اصفهان هست فقط به خاطر تهران بودنشونه؛ ولی خوب همین علم و صنعت بعضی از رشته هاش مثل صنایع و اگه اشتباه نکنم مهندسی موادش خفنه انگار

---------------------------

دوست عزیز با این رتبه خود اصفهان قبول می شین (نه صنعتی)

alireza1941

عضو جدید
:gol:واما کلام آخر.....
دوست عزیز(144)! تو هر دانشگاهی و تو هر رشته ای این شما هستی که سرنوشت آینده ات را تعیین می کنی.....الان قویترین دانشگاهها هم متاسفانه با صنعت فرسنگ ها فاصله دارن(اینو واقعی واقعی عرض کردم) .این خود شما هستی که باید این خلا نظام آموزش عالی رو پر کنی و در ضمن این که درست رو خیلی خوب می خونی سعی کنی از اوقات فراغتت و از زمان های پرتی که تو دانشگاه علی الخصوص اگه خوابگاهی بشی برات خواه نا خواه به وجود می آن نهایت استفاده رو بکنی......نرم افزار های مورد نیاز رشته ات رو یاد بگیری.تو تیم های فعال عضو بشی(البته با اولویت درس ها!!)...با استادای صنعتی رفت و امد داشته باشی و اگه به فکر ادامه تحصیل تو خارجی با استادای دارای رزومه ی قوی.....!در هر صورت امیدوارم موفق باشی...:)
در ضمن شما بهنام عزیز امیدوارم از دست من ناراحت نشده باشی قصد کل کل کردن نداشتم.....ولی حقیقتش یه مقدار بهم برخورد...!:gol::heart:

mhdgho

عضو جدید
صرفا جهت اطلاع مي گم كه امسال صنعتي ظرفيت وردويش را از 150 به 90 كاهش داده. ديگه به هيچ عنوان نميشه روي رتبه هاي پارسال حساب باز كرد.

ولي كلام آخري كه دوست عزيزيمون در كامنت قبل زدند واقعا حقيقت داري. حرف بسيار زيبايي زدند.

alireza1941

عضو جدید
واما از نظر من
دانشگاه شریف-تهران-امیرکبیر-(صنعتی اصفهان و دانشگاه شیراز)-علم وصنعت-خواجه نصیر- فردوسی مشهد -(اصفهان وصنعتی شیراز) (از دانشگاه صنعت نفت خبر ندارم...)
البته قبل و بین سه دانشگاه آخر دانشگاههای دیگه ای هم هستند.....در ضمن خودتون می تونین با مراجعه به سایت دانشگاهها از رو تعداد استادها تعداد استاد تمام ها فعال بودن یا نبودن اون دانشکده و.... جویا بشین ....البته اگه ممکنه با دانشجوهاش هم یه صحبتی بکنین.....

آخرین ویرایش:

ravagh

عضو جدید

ببخشید یه سوال!!
تو دانشگاه صنعتی اصفهان، چه استادهایی در زمینه ی مکانیک ضربه کار می کنند (تخصص دارند)؟
ممنون

ALI26393

عضو جدید
چه جوري يه جاي مطمئن واسه تحقيق پيدا كنم.؟؟؟

راستي من 1728 منطقه 2 شدم مي تونم بيام اونجا يا نه؟؟؟تو شيراز چطور؟؟؟

با این رتبه قید صنعتی اصفهان رو بزن
چون این دانشکده مکانیک به دانشجویانی با بنیه علمی و ضریب هوشی بالا نیاز داره تا بتونه در مسابقات آلمان و انگلیس و آمریکا و استرالیا مقام اول رو برای چندمین بار بدست بیاره

در ضمن به شما پیشنهاد می کنم برای کارشناسی نزدیک ترین دانشگاه را انتخاب کنید و در اون دانشگاه نهایت سعی خودتون رو بکنید تا بتونید در ارشد در بهترین دانشگاه ثبت نام کنید

اگر دانشگاه شیراز رو انتخاب کنید با این رتبه جزو 10 نفر اول دانشکده مکانیک شیراز می شید

navasangroup

عضو جدید
در آزادها: ساخت وتولید بدون شک نجف آباد طراحی جامدات: تهران واحد جنوب سیالات :تاکستان
در سراسری : مکانیک کلا اول امیرکبیر خیلی قوی هست یعنی همیشه حرف اول رو میزنه دوم دانشگاه صنعتی اصفهان سوم دانشگاه تبریز

ALI26393

عضو جدید
در آزادها: ساخت وتولید بدون شک نجف آباد طراحی جامدات: تهران واحد جنوب سیالات :تاکستان
در سراسری : مکانیک کلا اول امیرکبیر خیلی قوی هست یعنی همیشه حرف اول رو میزنه دوم دانشگاه صنعتی اصفهان سوم دانشگاه تبریز
حرف شما درست است

ما اون اوایل که صفری بودم و سرم داغ بود
فکر می کردم رتبه بندی جهانی که بر اساس مساحت دانشگاه و تعداد استاد است درست است
ولی حالا متوجه شدم رتبه بندی درست در تحقیقات و پروژه های عملی و درآمد زایی دانشگاه است

متاسفانه دانشگاه های امیرکبیر و شریف و تهران پر شده از بچه سهمیه ای و بسیجی که صدای اساتید رو در آورده
و بار علمی دانشگاه های مذکور رو پائین آورده

در این بین دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی نماینده ایران در تمام مسابقات خودرو فرمول ، مینی باجا ، کم مصرف ، هیبرید و قایق تندرو و هواپیمای ماو بوده است
هرچند در ساخت زیر دریایی مقام خوبی را کسب نکرد
ولی در ساخت "جماران" کمک بسزایی را به سپاه پاسداران کرده است
به یاد داشته باشید اگر دانشگاه های تهرانی بار علمی و عملی بالایی داشته بودند سپاه پروژه های خود را به آن ها می داد

در ضمن دانشگاه صنعتی اصفهان رتبه اول تبدیل علم به ثروت را دارد
که از این میان درآمد زایی 100 میلیونی گروه خودرو دانشگاه در یکسال قبل نمونه بارز آن است

nmd

عضو جدید
با این رتبه قید صنعتی اصفهان رو بزن
چون این دانشکده مکانیک به دانشجویانی با بنیه علمی و ضریب هوشی بالا نیاز داره تا بتونه در مسابقات آلمان و انگلیس و آمریکا و استرالیا مقام اول رو برای چندمین بار بدست بیاره
اگر دانشگاه شیراز رو انتخاب کنید با این رتبه جزو 10 نفر اول دانشکده مکانیک شیراز می شید

اوه اوه اوه
به هیچ وجه از این خبرهام تو صنعتی اصفهان نیست
چند تا ازدوستان خودم انتقالی گرفتن رفتن صنعتی
16 رفت نزدیکای 19 شد معدلش موند
15 رفت با معدل 17.80 برگشت......معدل اوردن تو صنعتی خیلی راحتره...

در ضمن بین اون دانشگاههای که گفتید
صنعتی اصفهان- شیراز-فردوسی
بقیشونم هیچ تفاوتی نمینه بخصوص دانشگاه اصفهان که تازه مکانیک اورده (4ساله)وهرکدوم از دوستان ما که رفته بدون ناراضی بودن هنوز خیلی جا داره برای رشد...
جایی برو که هیئت علمی زیاد و قوی داشته باشه تا دستت باز باشه!!!(تودانشگاههای تو یه رنج فقط معدل بچسب)

sina_eng.m

عضو جدید
من فارغ التحصیل دانشگاه تبریزم.اونجا هم اساتید هم دانشگاه و همه و همه قوی هستن.

mohammad_444_0o

عضو جدید
سلام بچه ها ... اگه خبر داشته باشین شرایط کسی که بخواد انتقالی بگیره از دانشگاه خلیج بوشهر به صنعتی اصفهان چه جوریاس؟؟

ALI26393

عضو جدید
سلام بچه ها ... اگه خبر داشته باشین شرایط کسی که بخواد انتقالی بگیره از دانشگاه خلیج بوشهر به صنعتی اصفهان چه جوریاس؟؟
10 خوان رستم

1 - معدل بالای 17 در دانشگاه مبدا
2 - رقابت در بین تمام در خواستی ها ( فقط 10 نفر حق انتقالی را دارند )
3 - داشتن 500 هزار تومن برای هر ترم ( در 2 ترم بضرب میشه 1 میلیون )
4 - بدست آوردن معدل بالای 10 درصد نفرات برتر دانشکده ( ورودی 88 معدل = 19 و ورودی 87 معدل 19.30 )
این بند 4 خیلی سخته ! چون هفته ای 6 تکلیف ماهی 4 تا کوئیز و 3 تا امتحان و حضور در 8 کلاس TA در هفته و امتحان های خیلی سخت را باید به جانت بزنی
قانون نا نوشته : اگر در تحقیقات گروه های خودرو (4 گروه ) یا قایق یا هواپیما شرکت نکنی رئیس دانشکده شما را به عنوان یک فرد نمره گرا می داند و شما دیگر رنگ صنعتی را نمی بینید
5 - تحمل مسافت دور بین دانشکده ها و سلف و کتابخانه و مسجد ( فاصله دانشکده مکانیک و سوله مکانیک قریب 19 دقیقه کوه پیمایی هست ! )
6 - دختر بودن! ( کلا پسرا مقیم دانشگاه نمی شوند )
7 - داشتن تبحر خاص در نرم افزار یا درسی بخصوص تا نظر رئیس دانشکده را جلب کنی
8 - قید سرویس دانشگاه را زدن ( چون نمی تونی کلاس های بعد 4.5 رو از دست بدی )
9 - صبر ایوب
10 - ....

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز

جون من شریف رو هم بگنجون دلشون نشکنه !

ALI26393

عضو جدید
این امیر کبیر فقط اسم در کرده حداقل تو کارشناسی
گفتم که رتبه بندی جهانی بر اساس زیر بنای آموزشی + تعداد استاد + تعداد کلی مقاله ثبت شده است
======================================================
ولی به نظر من باید تحقیق ها و کار علمی و عملی و تولید ثروت جای این ملاک ها را بگیره
======================================================
من پیار سال نسبت به مقاله زیر آشنا شدم
Forget Harvard & MIT
In Iran, the world's top three universities in ...
به همه توصیه می کنم آن را مطالعه کنند

آخرین ویرایش:

nmd

عضو جدید
شما فرق دانشگاه صنعتی اصفهان را با دانشگاه اصفهان می دانید؟؟!

شما بعد از ماه رمضان بفرمائید اصفهان من تمام دانشگاه صنعتی اصفهان را به شما نشان می دهم و ظهر هم می برمتان رستوران اساتید

اگر می شود اسم اون فردی که گفتید معدلش 19 شد بفرمائید تا بروم دفتر آموزش دانشکده ببینم راست می گید یا فقط دارید درو.. می گید

هنوز سر حرفم هستم ( رستوران + آشنایی با دانشگاه ) اگه موافق بودی پیغام خصوصی بده تا هماهنگ کنم

دوست من اولا که شما متن من درست نخوندید دانشگاه اصفهان که کلا تعطیله!!!!!!!
صنعتی هم ارزش مدرکش خوبه و امکاناتش
اما این حرف که نمیدونم نخبه میخواد و...اینا دیگه برام قابل پذیرش نیست چون خودم به عینه دیدم هیچ خبر خاصی نیست!!!!!!!!!!!
در ضمن تهمت دروغ زدن خیلی زشته..منم اسم فردا نمیتونم اینجا بیارم
اما میتونید از آموزش مکانیک سوال کنید معدل انتقالی های دانشگاههای دیگه که امسال فارغ التحصیل شدن!!!!!!!!خیلی راحت!!!!!!

بالا