[ قم ]► بچه های ناف قم !!!! ( قمی گری )

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
میبینم که مهم ترین شهر جهان اینجی غریب و مظلوم مونده
می دونم که بر و بچ قم همین دور برا می پلکن
پس برفید گلش !

;)

mandana_f

عضو جدید
من بچه قم نیستم فقط ساکن قم هستم :D

اینا رو هم نفهمیدم یعنی چی ! لهجه قمیارو بلد نیستم ! فقط اینو بلدم >>> نِه :D

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بچه قم نیستم فقط ساکن قم هستم :D

اینا رو هم نفهمیدم یعنی چی ! لهجه قمیارو بلد نیستم ! فقط اینو بلدم >>> نِه :D

عیب نداره
به هر حال خوش اومدی
ساکنین قم بیشتر مد نظر هستن
چون قم دیگه تبدیل به نیویورک ایران شده ! :biggrin: از همه ی اقوام توش هستن

بزار برات ترجمه کنم :

خوب اینجی که معلومه یعنی اینجا
پلکیدن هم که یعنی پرسه زدن
برفید گلش هم یه چیزی تو مایه های بزنید قدش هست :D

Diba1982

عضو جدید
من قمی گری بلت نیستم اما ساکن قم هستم . :smile:
تعجب داره که هیچ کس اعلام حضور نمی کنه ! بچه قمیا همیشه و همه جا خیلی فعالن . :cool:
به هر حال ما هستیم :redface:

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قمی گری بلت نیستم اما ساکن قم هستم . :smile:
تعجب داره که هیچ کس اعلام حضور نمی کنه ! بچه قمیا همیشه و همه جا خیلی فعالن . :cool:
به هر حال ما هستیم :redface:

آررر آبجی

اصن همه باشگاه زیر دست بچه ها ناف قمه ! فقه یخده خجالتین حوضور نامحسوس دارن :redface:

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب
نمردیمو یه تاپیک برای بچهای قم دیدیم

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهبه سلام بچه ها من 10 سال ساکن قم بودم
اره فقط تاپیک قم کم بود

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهبه سلام بچه ها من 10 سال ساکن قم بودم
اره فقط تاپیک قم کم بود

جدی میگی داداشه ! ( اشکال ندیره قمی اسمتو بگم ؟ منصوره :biggrin: حمیدوم میشه حمیده :D یِخده دخترونسو عیب نداره ؟ :lol: خودِمم میشِم زیبائه ! )

حال تعریف کن بیبینیم تو قم چکا میکردی ؟ خوش گذشت ؟ مهمون نوازوم که هسیمو یه کار میکنیم با مهمونا که تا آخر عمرشون قمو اَ یاد نبرن به خدا ! :D

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدی میگی داداشه ! ( اشکال ندیره قمی اسمتو بگم ؟ منصوره :biggrin: حمیدوم میشه حمیده :D یِخده دخترونسو عیب نداره ؟ :lol: خودِمم میشِم زیبائه ! )

حال تعریف کن بیبینیم تو قم چکا میکردی ؟ خوش گذشت ؟ مهمون نوازوم که هسیمو یه کار میکنیم با مهمونا که تا آخر عمرشون قمو اَ یاد نبرن به خدا ! :D

این لهجت منو کشته بخدا
بعید میدونم خودت بتونی ادای لهجه قمیها رو در بیاری
فقط بلدی اینجوری بنویسی:d

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
این لهجت منو کشته بخدا
بعید میدونم خودت بتونی ادای لهجه قمیها رو در بیاری
فقط بلدی اینجوری بنویسی:d

اتفاقا بر عکسوم هه ! اَ این که نِمدونِم صداشو به گوش برادرا برسونِم و این کیبورده اَ رسوندن لهجه عاجزه خیلیوم اعصابم خط خطیه داییه ! :wallbash:

حال خودت مال چی چی زبون مادریتو بلت نیسی ها ؟

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

تو قم زندگی میکردم:biggrin: خوش؟ بیخیال بحسو عوض کن تو قم فامیل زیاد داریم
راستی همین چند نفریم که از قم هستیم؟ باید بیشتر باشن بچه های قم راستی شما کدوم منطقه قم ساکنی؟

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز

خاطره‌ای از آیت‌الله برقعی قمی

آیت الله علامه برقعی قمی در خاطرات خود می نویسد: در خاطرم هست كه روزي به قصد عيادت از بيماري در صف اتوبوس منتظر بودم كه ناگهان يك ماشين شخصي جلوي من توقف كرد و سرنشين آن مرا به اسم صدا زد و گفت: آقاي برقعي بفرماييد بالا، نگاه كردم ديدم واعظ معروف آقاي فلسفي است، سوار شدم، پس از سلام و احوالپرسي، ايشان گفت: آقاي برقعي كجاييد، چه مي كنيد؟ خبري از شما نيست؟ گفتم: جناب فلسفي به سبب عقايدم تقريبا خانه نشين شده ام و اگر مي دانستيد كه عقايدم چيست، شايد مرا سوار نمي كرديد، گفت مگر شما چه مي گوييد؟ گفتم: من مي گويم روضه خواني حرام است، كمك به روضه خواني حرام است پول دادن براي آن حرام است، گفت: چرا؟ گفتم چون روضه خوانها آنچه را كه مي گويند اكثرا ضد قرآن است و در واقع با پيامبر و ائمه دشمني مي كنند. آقاي فلسفي گفت: حتي من! و پرسيد: آيا منبر هم حرام است؟ گفتم: آري حرام است، گفت: چرا؟ براي تفهيم مطلب به او، گفتم آقاي فلسفي يادتان هست در دهه عاشورا در بازار به منبر رفته بودي؟ گفت: آري، گفتم من يكي از همان روزها كه از بازار رد مي شدم صداي شما را شناختم و ايستادم كه سخنان شما را بشنوم و شنيدم كه مي گفتي امام در شكم مادرش همه چيز را مي داند، گفت: بله، اين موضوع در روايات ما ذكر شده (مقصود فلسفي رواياتي بود كه دلالت دارد بر علم امام قبل از تولد، از جمله رواياتي كه مي گويند امام در شكم مادر از طريق ستونهاي نور كه در مقابل اوست همه چيز را مي بيند!) گفتم ولي اين مطلب اولا ضد قرآن است كه مي فرمايد: «والله أخرجكم من بطون أمهاتكم لا تعلمون شيئا = خداوند شما را در حالي كه هيچ چيز نمي دانستيد، از شكم مادرانتان خارج ساخت» ثانيا شما در آخر همان منبر گريز به صحراي كربلا زدي و گفتي هنگامي كه امام حسين (ع) به طرف كوفه مي آمد، حر جلوي او را گرفت و مانع شد كه امام به كوفه برسد، امام ناگزير راه ديگري را در پيش گرفت و «حر» نيز آنها را دنبال مي كرد تا اينكه به جايي رسيدند كه اسب امام (ع) قدم از قدم برنداشت و هر چه امام ركاب زد و كوشيد و نهيب زد و هي كرد، مركبش حركت نكرد، امام ماند متحير كه چرا اسب حركتي نمي كند، در آنجا عربي را يافت، امام او را صدا زد و از او پرسيد: نام اين زمين چيست؟ عرب جواب داد: غاضريه (قاذريه)، امام حسين(ع) سؤال كرد: ديگر چه اسمي دارد؟ عرب گفت: شاطيءالفرات، امام پرسيد: ديگر چه اسمي دارد؟ گفت: نينوا، امام پرسيد: ديگر چه اسمي دارد؟ گفت: كربلا، امام حسين(ع) فرمود: هان، من از جدم شنيده بودم كه مي فرمود خوابگاه شما كربلاست. سپس به فلسفي گفتم: آقاي فلسفي اين امامي كه شما در ابتداي منبر مي گفتي در شكم مادر همه چيز را مي داند و قرآن مي خواند، چطور به اينجا كه رسيد اول اسبش فهميد و آن سرزمين را شناخت و بعدا امام (ع)، تازه آنهم پس از پرسيدن از يك نفر عرب بياباني، محل را شناخت؟! جناب فلسفي اين چه امامي است كه شما ساخته ايد كه نعوذ بالله اسبش پيش از او مطلع مي شود؟! آيا اين است حب ائمه؟ آيا اينست معارف اسلام؟ چرا در مورد روايات بيشتر دقت و تأمل نمي كنيد؟

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو قم زندگی میکردم:biggrin: خوش؟ بیخیال بحسو عوض کن تو قم فامیل زیاد داریم
راستی همین چند نفریم که از قم هستیم؟ باید بیشتر باشن بچه های قم راستی شما کدوم منطقه قم ساکنی؟

:biggrin: چرا ؟

نه خیلی بیشتریم ولی 90 درصدشون بی بخارن :D یا از هویتشون فرار میکنن

من بچه ی صفائیه هستم یعنی اونجا بزرگ شدم

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا روی آدرس اینترنت به جای یک دبلیو ؛ سه تا دبلیو می گذارند ؟ چون کار از محکم کاری عیب نمی کند!

- اگر اسکلت از بالای دیوار بپرد پایین چه می شود ؟ هیچ وقت این کار را نمیکند چون جیگرشو ندارد!

- نصف النهار چیست ؟ همان شام است که در واقع نصف نهار است که برای شام مانده است!

- اگر کسی قلبش ایستاده بود چه می کنید؟ برایش صندلی می گذاریم !

- دارچین رو چگونه درست می شود؟ وقتی یک چینی را دار بزنند!

- چرا لک لک موقع خواب یک پایش را بالا می گیرد ؟ چون اگر هر دو تا رو بالا بگیرد ؛ می افتد!

- اگر شخصی خیلی سر شناس باشد ؛ به نظر شما چه کاره است ؟ آرایشگر!

- چرا دود از دودکش بالا می رود ؟ چون ظاهرا چاره ی دیگری ندارد!

- فرق باتری با مادر زن در چیست ؟ باتری حداقل یک قطب مثبت دارد اما مادر زن هیچ چیز مثبتی ندارد!

- خط وسط قرص برای چیه ؟ برای این که اگر با آب پایین نرفت با پیچگوشتی بره !

oyamaa

عضو جدید
مخلص همه قمی ها... که ما رو به لیست دوستاشون اضافه نمیکنن