قرار دادن تصاویر فضای سبز وتحلیل آنها

نسیم معمار

عضو جدید
Re: قرار دادن تصاویر فضای سبز وتحلیل آنها

بنا به درخواست دوستان از تصاویر فضای سبز ایران و همین طور تصاویری که خود دوستان تهیه کردن و منبع نتی نداره, میزارم!:)

این عکس رو خودم گرفتــم

نظر شما در مورد این فضای سبــز چیه ؟!

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=198359&d=1393761780

به نظر من به مبلمان توجه خاصی داشته هم نیمکت استراحت هم اون میز یا آبنما خیلی زیبا بهشون توجه شده اینکه مبد رو زیر درخت مو گذاشته رومانتیک شده کفپوش سنگ لاشه ای هم منظره رو تبدیل به سبک پارکهای کوهستانی کرده
تنتاب نوع گیاه برای کاشت با توجه به عدم نیاز به هرس و نگهداری بوده که بازهم تصویر جنگهای کوهستانی رو تشدید کرده
دیگه فعلا همین

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

حمید 88

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
به نظر من انبوه درخت و بوته یک فضای دنج ، جنگلی و با سایه بالا ایجاد کرده که میتونه فضایی خاص در یک منطقه شلوغ و شهری باشه و با توجه به تجهیز به مبلمان یک استراحتگاه در یک محیط سرسبز
طرح میز به نظر من قشنگه اما طرح نیمکتش نه

نسیم معمار

عضو جدید
Re: قرار دادن تصاویر فضای سبز وتحلیل آنها

نظر شما در مورد فضایِ سبز این پشت بام چیه؟:D

برخلاف نظر بقیه من فکر میکنم که فضای سبز روی پشت بام مخصوص شهر یا کشور خاصی نیست چون دو حالت داره یا باغچه دایمیه یا موقت در حالت دوم که زیر سازی خاصی نداره با کمی سلیقه و خلاقیت با گلدانهای مختلف پرش میکنیم
میمونه سه تا نکته 1. سایبان مناسب 2 پوشش گیاهی مقاوم به آفتاب شدید و احتمالا باد و 3 مبلمان مقاوم به پوسیدگی در مقابل آفتاب در هوای بارونی که کلا هر جنسی باشه باید جمعش کرد
چوبی با دوکش لایه های پر رزین میتونه مقاومت کنه و فلزی با روکش ضد زنگ و رنگ هم خوبه
در حالت دیگه یعنی باغچه باید زیر سازی خوبی پیش بینی بشه که نشتی به سقف طبقات پایینتر نداشته باشه بقیه شرایط تقریبا با حالت دیگه یکیه

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام این عکس از منبع نت نیست.

این عکس از ایران گرفته شده .نظرتون رو در مورد فضای سبز این عکس هم توضیح بدید:)

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=201218&d=1395310995

پیوست ها

• 4.jpg
    4.jpg
    68 کیلوبایت · بازدیدها: 0

landscape3

مدیر تالار مقالات علمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

خوب كار شده_اما از لحاظ دسترسي از اين نما يكم ضعيف هست_از گياهان بهتري هم ميشد براي طراحي كاشتش استفاده كرد

maten110

عضو جدید
نور پردازیش خوبه .اما تو عکس زیاد مشخص نیست چه کردید یه عکس از روز و افتابشم بگذاریم بالام جان

safir sabz

عضو جدید
بسیار طراحی خوبی داره اما جا داشت که از گیاهان رنگی منظورم درختان با برگ های قرمز استفاده میکرد عکس از روز قرار بدید ببینیم

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
چه تاپیک جالبی.کاش هنوزم ادامش میدادین.تازه دیدمش
سلام
مشکلی نیست دوباره ادامش میدیم

بسیار طراحی خوبی داره اما جا داشت که از گیاهان رنگی منظورم درختان با برگ های قرمز استفاده میکرد عکس از روز قرار بدید ببینیم
سلام
به نظر من بستگی به سایت و محیط اطراف هم داره یعنی طبق اونها باید گیاهان و المان ها رو انتخاب کرد.

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز

بهتر بود از این فضا عکس روز هم گذاشته می شد تا پوشش گیاهی انتخاب شده بهتر مورد نقد و برری قرار می گرفت. به نظر نورپردازی مناسبی نداره. فضا بسیار کم نور و در واقع بی روحه. از ابنما به خوبی استفاده نشده. بهتر بود زیر پله ها (زیر گذر آب) نور رنگی کار می شد. به نظر میاد آلاچیق ها هم از نور مناسبی بهره مند نیستن. خیلی متوجه پوشش یاهی نمیشم. خصوصاً وضعیت سایه گسترشون که بتونه جوابگوی افتاب روزانه باشه. در عکس دسترسی ها هم مشخص نیست. شاید بد بودن عکس، این منظر رو زیر سوال برده باشه.

khansa

عضو جدید
درود
باتوجه به اینکه فضاش کوچیکه باید اصول طراحی و جوری بکار میبرد که منظرش بزرگ جلوه کنه به چشم
به نظرم اصن منظور نداشته آب رد کنه وگرنه موقع عکس آب بود این تیکه خیلی بیخود به نظر میرسه چون باعث شده قسمتی از فضا پرت بمونه جای اون تیکه وسط میتونست یه آلاچیق بزنن
کلن خوشم نیومد با اینکه هیچی خودم حالیم نیست:redcard::w08::w10:

بالا