قدم به قدم تا کنکور کارشناسی ارشد 94

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
پیشاپیش برای همه دوستان آرزوی موفقیت میکنم

موفقیت = یک درصد نبوغ + 99 درصد تلاش

Arch-Azadeh

نکته 1: اراده کنید

اراده کنید و تصمیم جدی بگیرید که واقعا برای کنکور درس بخونید.

نکته 2: برنامه ریزی کنید

تعداد ساعت مشخصی از روز را مشخص کنید و به درس خوندن اختصاص بدید.
مباحث کنکور را بنویسید، کتابها و منابع هر مبحث را مشخص کنید.
و برای هر درس میزان مشخصی از روز درس بخونید
نکته 3: به برنامه خود عمل کنید

برنامه را عقب نندازید. اگر یک روز از برنامه جا موندید نا امید نشید و روزهای بعد به برنامتون عمل کنید. هر هفته ای که تا 80 درصد به برنامه عمل کردید به خودتون جایزه بدین :d

نکته 4: هر چیزی که میتونه حواستون را پرت کنه از اطرافتون دور کنید

به نظرم این از همه نکات مهم تره. تلفن، موبایل، کامپیوتر و اینترنت، تلویزیون و .... وسایلی که هست که بلای جونه :surprised:.. وقتی دارید درس میخونید حتما حتما موبایلتون را خاموش کنید، تلفن را از پریز بکشید، کامپیوتر و لپ تاپتون را هم حتما از دسترس خارج کنید (میدونم سخته، ولی واقعا باید این کار انجام بشه!!! :smile:)

نکته 5: غیر ممکن فکر نکنید

برنامه ریزی و زمان درس خوندن را غیر واقعی تنظیم نکنید..مثلا برای هر روز 12 ساعت وقت درس خوندن نگذارید..چون بعد از مدتی خسته میشید.
برای الان، روزی حدود 5-6 ساعت کافی هست. حتی اگه سرکار میرید.. میتونید بعد از کار هرروز 4 ساعت برای درس زمان بگذارید. به شرطی که اون 4 ساعت مفید باشه.
به تدریح و با نزدیک شدن به زمان کنکور، زمان مطالعه را در روز را بالا ببرید. و 1 ماه آخر به حدود 12-13 ساعت در روز برسونید.

نکته 6: سوالات سالهای گذشته
نمونه سوالات سالهای گذشته را حتما حتما حتما بخونید و یاد بگیرید. هیچ وقت خوندن نمونه سوالات را برای روزهای آخر نگذارید. حتی شده قبل از اینکه به درس خوندن شروع کنید نمونه سوالات سالهای قبل را یه دور روخوانی کنید و جوابهاش را ببینید

Arch-Azadeh

چگونه شروع کنیم؟!!

الان که هنوز وقت هست از منابع اصلی یعنی کتابها و مقالات شروع کنید. خود کتابها را بخونید، نه خلاصه و نه جزوه هیچ کدوم به اندازه خود کتاب موثر نیستند.
جزوه ها و خلاصه ها بیشتر بر اساس سوالات سالهای گذشته هستند، پس اگز از جای دیگه ای از کتاب سوال بیاد اثری ازش در جزوات نیست!!!
و اینکه درک کتاب خیلی راحت تره چون مطالبش پیوسته است. ولی در جزوه مثلا دو خط از یک صفحه نوشته شده، دو خط از یک صفحه دیگه. درک آنها و پیدا کردن ارتباط و مفهوم اونها برای خواننده خصوصا کسانی که از رشته های دیگه (مثل معماری، جغرافیا، عمران و ... ) میخوان کنکور امتحان بدن خیلی سخته.
من به کسانی که کارشناسی شهرسازی ندارن و میخوان ارشد شهرسازی امتحان بدن، فقط توصیه میکنم که خود کتابها را بخونن. اینجوری درک مطالب شهرسازی و آشنا شدن با رشته براشون خیلی خیلی راحت تره.

کدام کتابها؟؟؟

تمامی کتابهای مربوط به شهرسازی، از اساتید معروف دانشگاه ها مثل دکتر حبیبی، دکتر بحرینی، دکتر زبردست، دکتر عزیزی، دکتر گلکار، دکتر پاکزاد،مهندس توسلی، دکتر عینی فر، دکتر بهزادفر، دکتر نوریان، دکتر پورجعفر و ... (بقیه اساتید که اسمشون را به خاطر ندارم)
چون معمولا همین اساتید سوالات را طراحی میکنند و معمولا از کتابهای خودشون سوال طرح میکنن. (حتی کتابهایی که هنوز چاپ نکردن و در حال تالیف است)

ترتیب خوندن کتابها به ترتیب سال انتشار از جدید به قدیم.

معمولا از کتابهایی که جدید چاپ میشن بیشتر سوال میاد. چند بار هم شده از کتابهایی سوال اومده که 1 ماه قبل از کنکور جاپ شدن!!! پس حواستون به بازار کتاب باشه!!!
در این پست لیست منابع کنکور طراحی شهری هست، که بر اساس تعداد سوال در هر سال و تعداد تکرار در هر سال هم مرتب شده. به این ترتیب خیلی راحت میتونید کتابهایی که بیشتر سوال ازشون میاد را ببینید و برای خوندن از آنها شروع کنید. البته با جمله بالا که حواستون به سال انتشار کتاب هم باشه!!!

در این پست هم لیست منابع کنکور برنامه ریزی شهری هست، که بر اساس تعداد سوال در هر سال و تعداد تکرار در هر سال هم مرتب شده.

لیست جدید منابع طراحی شهری و برنامه ریزی شهری:
مشترک برنامه ریزی و طراحی

آخرین و به روزترین سرفصلها و منابع آزمون کارشناسی ارشد مشترک بین تمام گرایش ها
( رشته طراحی شهری و برنامه ریزي شهري، منطقه اي و مدیریت شهري
)

زبان عمومی و تخصصی:

بخش عمومی: واژگان و گرامر

Essential words for the toefl
504 absolutely essential words
Vocabulary for high school students
Advanced Grammar in use, oxford university press.

بخش تخصصی: درك مطلب

. کوان، رابرت، دیکشنري تخصصی شهرسازي، انتشارات آذرخش، 1386
. سیف الدینی، فرانک،زبان تخصصی شهرسازي، تهران: 1385

منابع تکمیلی : تمام لغاتی که در
آزمونهای سالهای قبل استفاده شده است. به نظرم بهتر و راحت تر از خوندن دیکشنری تخصصی شهرسازیه!

مباحث عمومی شهرسازی ایران:

1. طرحهاي توسعه شهري و مکانیزم هاي مربوط به آنها
1-1 سعیدنیا، احمد، کتاب سبز شهرداري(جلد 5)؛ تهران: انتشارات سازمان شهرداریها، .1382
2-1- مهندسان مشاور شارمند، شیوه هاي تحقق طرحهاي توسعه شهري در ایران -جلد 2 .1382
3-1- اصلاح نظام مدیریت و توسعه شهري ایران با رویکرد راهبردي، مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازي و معماري ایران، 1387
4-1- بهزادفر، مصطفی، طرحها و برنامه هاي شهرسازي، 1389

2. قوانین و مقررات شهري و شهرسازي
1-2- مصوبات شوراي عالی شهرسازي ایران تا سال 1388 ، وزارت مسکن و شهرسازي، 1388
2-2-احسن، مجید ، مجموعه قوانین و مقررات شهرسازي، مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازي و معماري ایران، چاپ اول 1382
3-2- سعیدنیا، احمد، ساخت و سازهاي شهري (جلد 6 کتاب سبز شهرداريها)، 1382

3. مدیریت شهري در ایران

1-3 بركپور، ناصر، مدیریت و حکمروایی شهري، انتشارات دانشگاه هنر، 1388
2-3 لطیفی، غلامرضا، مدیریت شهري، 1386
3-3 سعیدنیا، احمد، مدیریت شهري، جلد 11 کتاب سبز شهرداریها، 1382

4. شهرهای جدید
1-4 زیاري، کرامت ا...، برنامه ریزي شهرهاي جدید، انتشارات سمت، 1382

5. مسکن و مسکن مهر
1-5 عزیزي، محمد مهدي، مقالات منتشره در نشریه هنرهاي زیبا.
2-5 عزیزي، محمد مهدي، تراکم در شهرسازي، دانشگاه تهران: 1385
3-5 مجموعه مقالات و نوشتارها پیرامون مسکن مهر و اثرات آن بر شهرهاي کشور

6. سابقه برنامه ریزی در ایران
1-6 دهاقانی، ناصر، تحلیلی از ویژگیهاي برنامهریزي شهري در ایران، انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران: 1383
2-6 شیعه، اسماعیل، با شهر و منطقه در ایران، انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران، 1384

7. اصول و روشهاي طراحی و ساختار کالبدي برخی شهرهاي ایران

1-7 توسلی، محمود، اصول و روشهاي طراحی شهري و فضاهاي مسکونی در ایران، مرکز مطالعات وزارت مسکن و شهرسازي، 1375
2-7 توسلی، محمود، طراحی شهر در اقلیم گرم و خشک ایران، انتشارات مرکز مطالعات وزارت مسکن و شهرسازي، تهران: 1385

8. آمار و جمعیت شناسی
1-8- زنجانی، حبیب ا...، اصول و روشهاي شهرسازي (جلد جمعیت) تهران: 1375
2-8- مرکز آمار ایران، نتایج سرشماري عمومی نفوس و مسکن.

9. سایر مباحث عمومی (اطلاعات عمومی) شهري و شهرسازي در ایران.
اطلاعات مورد نیاز این بخش غالبا در منابع مشخص و به صورت مدون جمع اوري نشده است. داشتن اطلاعات کافی از مسائل متفرقه و روز شهرسازي ایران از طریق منابع خبري مختلف (اینترنتی، نشریات، روزنامه و ...) میتواند نقش مهمی در موفقیت داوطلبان در پاسخگویی به این دست سوالات ایفا نماید.

Arch-Azadeh

ادامه آخرین و به روزترین سرفصلها و منابع آزمون کارشناسی ارشد شهرسازی

اختصاصی رشته برنامه ریزي شهري، منطقه اي و مدیریت شهري

مبانی نظری برنامه ریزی

1. سیر اندیشه های شهرسازی
1-1 استروفسکی، واتسلاف؛ شهرسازي معاصر، از نخستین سرچشمه ها تا منشور آتن؛ ترجمه:. لادن اعتضادي؛ تهران: مرکز نشر دانشگاهی؛ 1378
2-1 پاکزاد، جهانشاه، سیر اندیشه هاي شهرسازي(جلد 1 تا 3 با تاکید بر جلد 1)؛ تهران، 1388

2. مبانی، مفاهیم، مکاتب و نظریه هاي برنامه ریزي و برنامه ریزي شهري.
1-2 مهدي زاده، جواد، برنامه ریزي راهبردي توسعه شهري. تهران: انتشارات مرکز مطالعات و . تحقیقات شهرسازي و معماري ایران، 1382
2-2 شیعه، اسماعیل، مقدمه اي بر مبانی برنامه ریزي شهري؛ تهران: دانشگاه علم و صنعت ایران، مرکز انتشارات، 1379
3-2 سوزان فین اشتاین و اسکات کمپل، نظریه برنامه ریزي( 1)، ترجمه عارف اقوامی مقدم، تهران: انتشارات آذرخش، 1388
4-2 دانشپور، زهره، نظریه هاي برنامه ریزي و برنامه ریزي شهري؛ تهران، انتشارات دانشگاه شهید بهشتی، 1387
5-2 مهندسان مشاور شارمند، شیوه هاي تحقق طرح هاي توسعه شهري درایران؛ تهران: انشارات . وزارت کشور، 1381

3.مقدمه اي بر مبانی و روشهاي طراحی شهري و فضاهاي عمومی
1-3- مدنیپور، علی، فضاهاي عمومی و خصوصی شهر، انتشارات شرکت پردازش و برنامه ریزي شهري،تهران: 1388
2-3 بنتلی، یان و دیگران، محیطهاي پاسخده، انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران، 1382

4. برنامه ریزي کاربري زمین
1-4- سعیدنیا، احمد، جلد 2 کتاب سبز شهرداریها(کاربري زمین)؛ تهران: انتشارات سازمان شهرداریها، 1382

5.برنامه ریزي حمل و نقل شهري
1-5 قریب، فریدون، شبکه ارتباطی در طراحی شهري، انتشارات دانشگاه تهران، تهران: 1389

6. برنامه ریزي مسکن
1-6- عزیزي، محمدمهدي ، تراکم و کاربردهاي آن در شهرسازي؛ تهران، انتشارات دانشگاه تهران 1385

7. زیرساخت های شهری
1-7- بهزاد فر، مصطفی، تاسیسات شهري؛ تهران، 1388

8.نظریه ها، مکاتب و شیوه هاي مدیریت شهري
1-8 برك پور، ناصر، مدیریت و حکمروایی شهري، انتشارات دانشگاه هنر، 1388
2-8 لطیفی، غلامرضا، مدیریت شهري، 1386

9. مبانی و روشهاي برنامه ریزي منطقه اي
1-9- زیاري، کرامت ا….؛ اصول و روشهاي برنامه ریزي منطقه اي، دانشگاه یزد؛ 1378
2-9 معصومی اشکوري،سید حسن؛اصول و مبانی برنامه ریزي منطقه اي؛ 1376

10. محیط زیست و توسعه پایدار
1-10- مدرس، علی، شهر و محیط زیست، ترجمه منوچهر طبیبیان، انتشارات دانشگاه تهران، 1389
2-10 بهرام سلطانی، کامبیز، مجموعه مباحث و روشهاي شهرسازي، محیط زیست؛ تهران:. انتشارات وزارت مسکن و شهرسازي، 1375

11. اقتصاد شهري
2-11-عابدین درکوش، درامدي بر اقتصاد شهر، انتشارات سمت.

12. سیستمهاي اطلاعات و (GIS) جغرافیایی پشتیبان تصمیم گیري (DSS)
1-12- نوریان، فرشاد، مقدمه اي برسیستم هاي اطلاعات جغرافیاي شهري ( GIS) تهران: شرکت پردازش و برنامه ریزي شهري تهران، 1385

13. سایر مباحث
1-13- - پاپلی یزدي، حسین و رجبی سناجردي، نظریه هاي شهر و پیرامون، انتشارات سمت، 1385
2-13 شیعه، اسماعیل، کارگاه برنامه ریزي شهري، تهران: انتشارات دانشگاه علم و صنعت، 1386
3-13 زیاري، کرامت ا...، مبانی و تکنیکهاي برنامهریزي شهري، انتشارات دانشگاه چابهار، 1389
4-13 شیعه، اسماعیل، آهنگ صنعت، اواي شهر، انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران، 1388
5-13 غمامی، مجید، درباره مسائل شهرسازي ایران امروز، نشر آگاه، 1389

تاریخ شهر و شهرسازی

1.تاریخ شهر و شهرسازی
1-1- موریس، جیمز؛ تاریخ شکل شهر، تا انقلاب صنعتی؛ ترجمه: راضیه رضازاده؛ تهران: انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران، چاپ دوم، 1374
2-1 بنه ولو، لئوناردو، تاریخ شهر؛ تهران، 1382
3-1 پاکزاد، جهانشاه، تاریخ شهر از آغاز تا انقلاب صنعتی، انتشارات آرمانشهر، 1389
4-1- بیکن ادموند، طراحی شهرها، تهران: 1375

2.تاریخ شهر و شهرسازی ایران
1-2 حبیبی، سید محسن؛ از شار تا شهر؛ تهران: دانشگاه تهران؛ 1378
2-2 سلطانزاده، حسین، مقدمه اي بر تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران؛ تهران، 1375
3-2 مجیدزاده، یوسف، اغاز شهرنشینی در ایران، مرکز نشر دانشگاهی، تهران: 1389
4-2 دهاقانی، ناصر، تحلیلی از ویژگیهاي برنامه ریزي شهري در ایران، 1383
5-2 شیعه، اسماعیل، با شهر و منطقه در ایران، انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران، 1384
6-2 اشرف، احمد، ویژگیهاي تاریخی شهرنشینی در ایران، نامه علوم اجتماعی، 1355
7-2 کامروا، سید محمدعلی کامروا، شهرسازي معاصر ایران، انتشارات دانشگاه تهران، 1385

آمار و فنون

1. آمار و فنون در شهرسازی
1-1- طورانی، محسن، امار و احتمال، موسسه آموزش عالی آزاد پارسه، 1390
2-1 رنجبران، هادي، آمار و احتمال، 1385
3-1 لی کولین، مدل ها در برنامهریزي شهري و مطنقهاي، 1355
4-1 مدل هاي در جغرافیا و برنامه ریزي.

Arch-Azadeh

آخرین و به روزترین سرفصلها و منابع آزمون کارشناسی ارشد
رشته طراحی شهری

مبانی نظری طراحی شهری

1. سیر اندیشه هاي شهرسازي
1-1 استروفسکی، واتسلاف؛ شهرسازي معاصر، از نخستین سرچشمهها تا منشور آتن؛ ترجمه:لادن اعتضادي؛ تهران: مرکز نشر دانشگاهی؛ 1378
2-1 شواي، فرانسوا؛ شهرسازي، تخیلات و واقعیات؛ ترجمه: دکتر سید محسن حبیبی؛ تهران:دانشگاه تهران، موسسه انتشارات و چاپ، 1375
3-1 پاکزاد، جهانشاه، سیر اندیشه هاي شهرسازي(جلد 1 تا 3)؛ تهران، 1388
4-1 آرندت، رندال، منشور نوشهرگرایی، 1388

2. مبانی، مفاهیم، مکاتب و نظریه هاي طراحی شهری
1-2- پاکزاد، جهانشاه، مبانی نظري و فرآیند طراحی شهري، 1386
2-2 بحرینی و دیگران، تحلیلی بر نظریه هاي طراحی شهري، تهران: 1389
3-2 لنگ، جان، آفرینش نظریه معماري، ترجمه علیرضا عینی فر، 1382
4-2 گلکار، کوروش، کندوکاوي در تعریف طراحی شهري
5-2 لنگ، جان، طراحی شهري: گونه شناسی رویه ها، تهران: 1386

3. مبانی و روشهاي طراحی شهري و فضاهاي عمومی
1-3 مدنی پور، علی، فضاهاي عمومی و خصوصی شهر، انتشارات شرکت پردازش و برنامه ریزي شهري،تهران: 1388
2-3 مدنی پور، علی، طراحی شهري با توجه به فرآیندهاي اجتماعی و مکانی، 1382

4. معماری معاصر غرب
1-4- قبادیان، وحید، مبانی و مفاهیم در معماري معاصر غرب، 1382
2-4 مزینی، منوچهر، از زمان و مهماري، 1378
3-4 مزینی، منوچهر، فضا، زمان و معماري، 1375

5. حمل و نقل شهري
1-5 قریب، فریدون، شبکه ارتباطی در طراحی شهري، انتشارات دانشگاه تهران، تهران: 1389

6. فرآیند طراحی شهری
1-6- بحرینی، حسین، فرآیند طراحی شهري، تهران: 1375
2-6 پاکزاد، جهانشاه، مبانی نظري و فرآیند طراحی شهري، 1386

7. زیرساخت های شهری
1-7- بهزاد فر، مصطفی، تاسیسات شهري؛ تهران، 1388

8. اسناد هدایت طراحی شهري
1-8- کوان، رابرت، سناد هدایت طراحی شهري، تهران، 1385

9. کیفیت های طراحی شهری
1-9 گلکار، کوروش، مولفه هاي سازنده کیفیت طراحی شهري، 1382
2-9 بنتلی، یان و دیگران، محیطهاي پاسخده، انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران، 1382

10.
محیط زیست و توسعه پایدار
1-10- مدرس، علی، شهر و محیط زیست، ترجمه منوچهر طبیبیان، انتشارات دانشگاه تهران، 1389
2-10 برند فري، هیلدبرند، طراحی شهري به سوي شکل پایدارتر شهر، 1385

11.
کیفیت،نیاز، فعالیت و رفتار در طراحی شهری
1-11 پاکزاد، جهانشاه، مبانی نظري و فرآیند طراحی شهري، 1386
2-11 لنگ، جان، آفرینش نظریه معماري، ترجمه علیرضا عینی فر، 1382

12.
زیبایی شناسی
1-12- گروتر، زیبایی شناسی در معماري، ترجمه جهانشاه پاکزاد، 1385

تاریخ معماری و شهرسازی
1. تاریخ شهر و شهرسازی در جهان
1-1 موریس، جیمز؛ تاریخ شکل شهر، تا انقلاب صنعتی؛ ترجمه: راضیه رضازاده؛ تهران: انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران، چاپ دوم، 1374
2-1 بنه ولو، لئوناردو، تاریخ شهر؛ تهران، 1382
3-1 پاکزاد، جهانشاه، از آغاز تا انقلاب صنعتی، انتشارات آرمانشهر، 1389
4-1 بیکن ادموند، طراحی شهرها، تهران: 1375
5-1 کوئنو، پائولو، تاریخ شهرسازي جهان اسلام، انتشارات وزارت مسکن و شهرسازي، 1384

2. تاریخ شهر و شهرسازی ایران
1-2 حبیبی، سید محسن؛ از شار تا شهر؛ تهران: دانشگاه تهران؛ 1378
2-2 سلطانزاده، حسین، مقدمه اي بر تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران؛ تهران، 1375
3-2 مجیدزاده، یوسف، اغاز شهرنشینی در ایران، مرکز نشر دانشگاهی، تهران: 1389
4-2 دهاقانی، ناصر، تحلیلی از ویژگیهاي برنامه ریزي شهري در ایران، انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران: 1383
5-2 شیعه، اسماعیل، با شهر و منطقه در ایران، انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران، 1384
6-2 اشرف، احمد، ویژگیهاي تاریخی شهرنشینی در ایران، نامه علوم اجتماعی، 1355
7-2 کامروا، سید محمدعلی کامروا، شهرسازي معاصر ایران، انتشارات دانشگاه تهران، 1385

3.تاریخ معماری ایران و جهان
1-3. زارعی، محمد ابراهیم، آشنایی با معماري جهان، 1379
2-3 پیرنیا، محمد کریم، سبک شناسی معماري ایرانی، 1384

تحلیل فضاهای معماری و شهری
1.تحلیل فضاهاي معماري و شهري جهان
1-1 بنتلی، یان و دیگران، محیطهاي پاسخده، انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران، 1382
2-1- بیکن، ادموند، طراحی شهرها: 1378
1-3 کالن، گوردون، گزیده منظر شهري، ترجمه منوچهر طبیبیان، 1381
1-4- لینچ، کوین، سیماي شهر، تهران: 1375
1-5- لینچ، کوین، تئوري شکل شهر، تهران: 1382
1-6-توسلی، محمود، قواعد و معیارهاي طراحی شهري، 1375
1-7- توسلی، محمود، طراحی فضاي شهري ( 1و 2)
1-8- بهزادفر، مصطفی، آفرینش مراکز شهري سرزنده، تهران: 1389

2.تحلیل فضاهاي معماري و شهري ایران
1-2- توسلی، محمد، اصول و روشهاي طراحی شهري و فضاهاي مسکونی در ایران، تهران: 1375
2-2- -توسلی، محمود، ساخت شهر در اقلیم گرم و خشک ایران، تهران: 1382
3-2- بحرینی، سید حسین، تحلیل فضاهاي شهري، تهران: 1382
4-2- بهزادفر، مصطفی، هویت شهر، تهران: 1388
5-2- پاکزاد، جهانشاه، راهنماي طراحی فضاهاي شهري در ایران، 1386

Arch-Azadeh

لیست کتابهایی تاکنون به صورت pdf درسایت قرار گرفته و به عنوان منبع برای کنکور شهرسازی در مقاطع مختلف کارشناسی ارشد و دکترا استفاده میشود.

مجموعه كتابهاي سبز شهرداري

اصول و روشهای طراحی شهری و فضاهای مسکونی در ایران - جلد دوم

جزوه تاريخ شهر و شهرسازي ايران- خانه شهرسازان

دانلود کتاب سرانه کاربری های شهر : دکتر حبیبی و مسائلی

خلاصه کتاب تاریخ شکل شهر

طراحی شهری در بخش مرکزی شهر تهران

طراحی شهری خیابان کارگر

اصول و روشهای طراحی شهری و فضاهای مسکونی در ایران

***مکانهای عمومی، فضای شهری ( ابعاد طراحی شهری) - نویسنده ماتیو کرمونا

خلاصه کتاب طرح ها و برنامه های شهرسازی دکتر بهزاد فر

خلاصه کتاب محیط های پاسخده

خلاصه کتاب فضای شهری (راب کریر)

اسناد هدایت طراحی شهری

کندوکاوی در تعریف طراحی شهری

مجموعه مباحث و روشهای شهرسازی و جمعیت

خلاصه کتاب شهرسازی شهروندگرا (تیبالدز)

جزوه مدل های کمی در شهرسازی

خلاصه کتاب سیر اندیشه ها در شهرسازی (پاکزاد)

خلاصه کتاب تاریخ شهر و شهرنشینی در اروپا

چند نکته درباره تمدنهای اولیه

جزوه تاریخ شهر و شهرسازی

گزیده نتایج سرشماری سال 1390

با اضافه شدن کتابها این پست آپدیت خواهد شد

Arch-Azadeh

موسسات و دانشجویان

موسسات و دانشجویان

موسسات و دانشجویان :d

من خواهش میکنم انقدر دنبال موسسه و کلاس رفتن نباشید.
برای دروسی مثل تاریخ و مباحث و تحلیل و .. کلاس رفتن به نظر من مثل کلاس رفتن برای تعلیمات دینی و جغرافیا میمونه!!!!
:surprised:
برای وقت و پول خودتون ارزش قائل باشید. سعی کنید اگر موسسه دوره برگزار میکنه، دوره های خوب و به درد بخورش را شرکت کنید. برای هیچ مبحثی کلاس نرید به جز برای امتحان عملی. اون حتما کلاس میخواد.

زبان تخصصی:
برای درس زبان تخصصی کافیست
1- تمام لغات کتاب 504 را بلد باشید (خصوصا درسهای آخرش را درسهای اولش که راحته)
2- تمام سوالات زبان ارشد شهرسازی (سراسری و آزاد) سالهای گذشته (10 سال گذشته) را مطالعه کنید. لغات و گرامرهایی را که بلد نیستید یادداشت کنید. معانیش را از دیکشنری در بیارید.

در آخر یک دفتر پر از لغت های عمومی و تخصصی زبان خواهید داشت و مطمئن باشید سوالات زبان از دایره این دفتری که دارید فراتر نخواهد رفت.
(بعد که همه را جمع کردید متوجه میشید که طراحان سوال انگار 504 را گذاشته بودن جلوشون!!!)

مباحث، تاریخ، تحلیل، مبانی نظری،
واقعا به نظرتون کلاس میخواد؟؟؟؟

تو این کلاسها همون مباحث جزوات و که در واقع خلاصه نکات مهم کتاب ها هستن تدریس میشه. و وای به حال اون استادی که مثلا یه نکته تو کتابی از دستش در رفته باشه و یا به چشمش نخورده باشه. نتیجه این میشه که هیچ کدوم از دانشجویان سوال مربوطه را نمیتونن جواب بدن. به خدا خوندن خود کتاب از همه چی بهتره :surprised:

آمار و روشها --->
به نظر میاد این درس شاید کلاس بخواد

serafina

عضو جدید
سلام! مرسي بابت اين تايپيك! ميشه ادامه بدين؟
برا اسكيسم همينطور!
ممنون مي شيم راهنمايياتون رو اينجا با ما به اشتراك بذارين تا استفاده كنيم!
بازم مرسي!

f_fafa

عضو جدید
سلام آزاده جان.
ميبينم بازم دست بكار شدي. متاسفانه سال پيش بخاطر بعضي مشكلات نشد كه امتحان بدم.يكيشم نتونستم منابع رو جور كنم.
اميدوارم بتوني راهنماي خوبي باشي و بتونم امسال نتيجه بگيرم.منتظر پستات هستم.

O . P . O . S

عضو جدید
سلام ازاده خانوم...ممنونم به خاطر راهنماییی هات..

من میخوام یه ازمون ثبت نام کنم وبابرنامش و مشاورش پیش برم....شما کجاروپیشنهاد میکنی؟

O . P . O . S

عضو جدید
چرا اینجا هیشکی نیس؟؟ :surprised::eek:

بیاین باهم بخونیم...اطلاعاتمون رو با هم به اشتراک بذاریم...

architect@

عضو جدید
سلام.
بچه ها من یه سری کتابا و منابع رو پیدا کردم از فردا هم جدی شروع میکنم به خوندن.
ولی احساس میکنم برنامه ریزیم کامل نیس . میشه کمکم کنید؟

O . P . O . S

عضو جدید
دوست عزیز با هم که نمیشه خوند....................
ازشا چه خبر میخونی وعیچه جوره؟

عزیزم منظور این نبود که بشینیم صفحه به صفحه کتابها رو برا هم توضیح بدیم.....................................................

ولی میتونیم اطلاعاتی که درباره ی منابع جزوه ها کتاب ها ازمون های ازمایشی .شیوه های خوندن برای کنکورارشد و....داریم رو اینجا بذاریم تا هم اطللاعات خودمون کامل تر شه هم بتونیم دراختیار بقیه بذاریم هم به هم انگیزه بدیم !

البته ازاستارتر عزیز،ازاده جون دعوت میکنم تا اخرراه باتجربه هاشون بچه های این تایپیک روهمراهی کنند:gol:

ودرباره خودم...کارشناسی معماری بودم و میخوام ارشد طراحی شهری بخونم ولی هنوز به طورجدی شروع نکردم.تصمیم دارم همین روزها یک ازمون ثبت نام کنم وبا برنامش پیش برم.

arc eng

عضو جدید
سلام! خوبید دوستان؟
تو این چند وقته تو کما بودم واسه نمره اسکیس و نتیجه ای که گرفتم و اصلا نمیدونم بازم بخونم واسه کنکور یا نه؟؟؟؟!!!! اما هر کمکی از دستم بربیاد کوتاهی نمیکنم.

arc eng

عضو جدید
سلام ازاده خانوم...ممنونم به خاطر راهنماییی هات..

من میخوام یه ازمون ثبت نام کنم وبابرنامش و مشاورش پیش برم....شما کجاروپیشنهاد میکنی؟

این که میخوای با ی برنامه پیش بری خیلی خوبه اما خیلی هم به این موسسات نیازی نیست. مهم فقط خودت و انگیزته. واقعا تئوری خوندن فقط و فقط خودتو میخواد و البته وجود آزاده خانم نعمت خیلی بزرگیه واسه مشاوره. بچه های پارسال هم اینجا هستن و حتما تجربه هاشونو در اختیار میذارن. ایشالا موفق باشی!

arc eng

عضو جدید
سلام.
بچه ها من یه سری کتابا و منابع رو پیدا کردم از فردا هم جدی شروع میکنم به خوندن.
ولی احساس میکنم برنامه ریزیم کامل نیس . میشه کمکم کنید؟

تا شروع نکنی معلوم نمیکنه کجای کارت اشکال داره یا برنامه ت ناقصه. چند تا کتاب واسه هفته اولت انتخاب کن و همونا رو بخون. با کتابی شروع کن که باهاش راحتی ازش خوشت میاد. من خودم از شار تا شهر رو واقعا دوست دارم و البته جزو منابع مهم هم هست .... حالا ببین چه کتابایی برات این حکم رو دارن با اونا شروع کن که خدای نکرده انگیزتو از دست ندی.

mahfa90

عضو جدید
سلام! خوبید دوستان؟
تو این چند وقته تو کما بودم واسه نمره اسکیس و نتیجه ای که گرفتم و اصلا نمیدونم بازم بخونم واسه کنکور یا نه؟؟؟؟!!!! اما هر کمکی از دستم بربیاد کوتاهی نمیکنم.
سلام دوست عزیزم:gol:خوبی؟..منم دقیقا وضعیتم مثل تو هست هنوز تو شوک نمره اسکیسم:eek:.مرددم که بخونم یا نه...:(اصلا دست و دلم به کتاب نمیره...

O . P . O . S

عضو جدید
این که میخوای با ی برنامه پیش بری خیلی خوبه اما خیلی هم به این موسسات نیازی نیست. مهم فقط خودت و انگیزته. واقعا تئوری خوندن فقط و فقط خودتو میخواد و البته وجود آزاده خانم نعمت خیلی بزرگیه واسه مشاوره. بچه های پارسال هم اینجا هستن و حتما تجربه هاشونو در اختیار میذارن. ایشالا موفق باشی!

مرسی دوست عزیز:gol::gol::gol::gol::gol:

من چند هفته هست میخوام جدی بخونم ولی هنوز سردرگم هستم فکرکردم با ثبت نام یک ازمون ازمایشی بتونم یه برنامه مشخص برا خودم تعریف کنم وازین سردرگمی بیام بیرون.

شما رتبت چند بوده ؟ اسکیس چند شدی که ناراضی هستی؟ میخوای بازبخونی؟

arc eng

عضو جدید
مرسی دوست عزیز:gol::gol::gol::gol::gol:

من چند هفته هست میخوام جدی بخونم ولی هنوز سردرگم هستم فکرکردم با ثبت نام یک ازمون ازمایشی بتونم یه برنامه مشخص برا خودم تعریف کنم وازین سردرگمی بیام بیرون.

شما رتبت چند بوده ؟ اسکیس چند شدی که ناراضی هستی؟ میخوای بازبخونی؟

رتبه تئوریم شد 275 و اسکیس 1%:surprised: برام سوال بود آقایون چطور نمره دادن :question: راستش اصلا قدرت تصمیم گیری ندارم. همش این تو ذهنمه که وقتی هیچ معیار مشخصی وجود نداره واسه اسکیس چرا خودمو عذاب بدم و از طرفی هم واقعا دلم میخواد ادامه بدم:(

هنوز رو غلتک نیفتادی که میگی سردرگمی.... راه میفتی ی کم دیگه. نگران نباش:smile: ی کوچولو که همت کنی حتما رتبه خوبی میاری. :)

O . P . O . S

عضو جدید
رتبه تئوریم شد 275 و اسکیس 1%:surprised: برام سوال بود آقایون چطور نمره دادن :question: راستش اصلا قدرت تصمیم گیری ندارم. همش این تو ذهنمه که وقتی هیچ معیار مشخصی وجود نداره واسه اسکیس چرا خودمو عذاب بدم و از طرفی هم واقعا دلم میخواد ادامه بدم:(

هنوز رو غلتک نیفتادی که میگی سردرگمی.... راه میفتی ی کم دیگه. نگران نباش:smile: ی کوچولو که همت کنی حتما رتبه خوبی میاری. :)

اسکیس 1 درصد؟؟؟ خیلی عجیبه:eek: :eek::eek:..شاید اشتباهی شده..

بیابا هم بخونیم...حتما امسال نتیجه بهتری میگیری..

بابت روحیه دهیت هم ممنونم...

نمیدونم ازکجای این غلتک شروع کنم که زودترراه بیفته:cry::smile:

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اسکیس 1 درصد؟؟؟ خیلی عجیبه:eek: :eek::eek:..شاید اشتباهی شده..

بیابا هم بخونیم...حتما امسال نتیجه بهتری میگیری..

بابت روحیه دهیت هم ممنونم...

نمیدونم ازکجای این غلتک شروع کنم که زودترراه بیفته:cry::smile:

امسال خیلیا درصداشون ایطو بوده
اصن وضیه

بالا