قدم به قدم تا کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی 1393

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
ضمن‌ آرزوي‌ موفقيت‌ براي‌ داوطلبانيكه در آزمون‌ ورودي‌ تحصيلات‌ تكميلي‌ (دوره‌هاي‌ كارشناسي‌ ارشد ناپيوسته‌ داخل‌) سال 1393 و همچنين‌ نوزدهمين دوره‌ المپياد علمي‌ دانشجويي‌ كشور ثبت‌نام‌ نموده‌اند، بدين‌وسيله‌ توجه‌ داوطلبان‌ گرامي‌ را به‌ موارد ذيل‌ معطوف‌ مي‌دارد.
الف‌- برگزاري آزمون و پرينت كارت شركت در آزمون
آزمون براي‌136 كد رشته‌‌ امتحاني‌ در نوبت صبح و بعدازظهر روزهاي چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه‌ 16، 17 و 18 بهمن‌ماه سال 1392 و براساس اطلاعات مندرج بر روي كارت شركت در آزمون رشته امتحاني مربوط برگزار خواهد شد. داوطلبان‌ متقاضي‌ هر يك‌ از كدرشته‌هاي امتحاني‌ لازم‌ است‌ به نشاني مندرج بر روي كارت شركت در آزمون مراجعه نمايند. شهرستان محل برگزاري آزمون داوطلبان با توجه به استان محل اقامت آنان به شرح جدول شماره 1 مي‌باشد.
لازم به توضيح است كارت شركت در آزمون حاوي اطلاعات ثبت‌نامي، تاريخ و محل برگزاري آزمون داوطلبان از روز يكشنبه 13/11/92 براي مشاهده و پرينت بر روي سايت سازمان به آدرس www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. داوطلبان لازم است براساس مشخصات شناسنامه‌اي (نام‌، نام‌خانوادگي، شماره شناسنامه، سال تولد) و مشخصات ثبت‌نامي (شماره پرونده و كد رهگيري) نسبت به پرينت كارت شركت در آزمون اقدام نمايند. بديهي است براي شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون و همچنين اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكسدار و ارائه آن الزامي است. لذا كليه داوطلبان بايستي شخصاً براي پرينت كارت شركت در آزمون اقدام نمايند.
تبصره- آندسته از داوطلبانيكه علاوه بر كد رشته امتحاني اصلي متقاضي شركت در يكي از 66 كدرشته امتحاني به عنوان رشته امتحاني دوم نيز بوده‌اند، مي‌بايست كارت شركت در آزمون رشته امتحاني دوم خود را نيز از سايت اين سازمان پرينت و به آدرس حوزه امتحاني مندرج بر روي كارت مراجعه نمايند.
1- آزمون‌ كدرشته‌‌هاي امتحاني 1129 (زبان و ادبيات اردو)، 1154 (مطالعات دفاعي استراتژيك)، 1155 (اطلاعات استراتژيك)، 1156 (آماد)، 1157 (مديريت بحران)، 1287 (مهندسي طراحي محيط زيست)، 1356 (نمايش عروسكي) و ‌‌1360 (مجموعه موسيقي‌)، منحصراً در شهرستان تهران‌ برگزار خواهد شد؛ لذا داوطلبان‌ هريك از كد‌رشته‌هاي امتحاني مذكور ضرورت‌ دارد براساس‌ آدرس و تاريخ مندرج بر روي كارت شركت در آزمون به حوزه امتحاني مربوط در شهرستان تهران مراجعه نمايند.
آزمون كدرشته امتحاني 1152 (مجموعه مدرسي الهيات و معارف اسلامي) منحصراً در شهرهاي مقدس مشهد و قم برگزار مي‌شود. لذا حوزه امتحاني داوطلبان اين كدرشته امتحاني با توجه به استان محل اقامت آنان (براساس تقاضانامه ثبت‌نامي تكميلي توسط داوطلبان) تعيين گرديده است كه لازم است اين داوطلبان با توجه به آدرس درج شده بر روي كارت شركت در آزمون خود به حوزه امتحاني مربوط مراجعه نمايند.
3- محل برگزاري آزمون براي 6 كدرشته امتحاني شامل كدرشته‌هاي امتحاني 1147، 1149‌،‌1150‌، 1151، 1153و‌ 1158 كه ثبت‌نام آنها توسط دستگاههاي اجرايي ذيربط و با هماهنگي اين سازمان صورت گرفته در شهرستان تهران خواهد بود و از طريق اطلاعيه‌اي كه هريك از ارگانهاي ذيربط صادر مي‌نمايند آزمون اين كدرشته‌ها در تاريخهاي پيش‌بيني شده برگزار خواهد شد. براي اين دسته از داوطلبان كارت شركت ‌در ‌آزمون از طريق سايت سازمان صادر نشده است.

arc eng

عضو جدید
سلام
من همون اول گفتم كه اين كارا جزو بايد ها هست.. خصوصا الان كه خيلي وقت كمي مونده :D

اميدوارم همگي موفق باشيد...بازم منتظر گزارشاتتون هستم.. ديگه فقط مرور .. خوندن بسه :smile:

یعنی منی که این کارا رو نکردم قبول نمیشمممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry::cry::cry:

الان میخوام برم معاصر غرب و زیبایی شناسی رو دوره کنم.:)

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آزاده جووووون
من دیروز کنکور ۹۲ رو از خودم آزمون گرفتم (اولین بار بود)این درصدام:
زبان ۴۰
مباحث ۴۸
مبانی ۵۸
تاریخ ۵۰
تحلیل ۵۰
وقت هم زیاد آوردم
لطفا نظر کارشناسیتو بگوو :p:)

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: قدم به قدم تا کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی 1393

یعنی منی که این کارا رو نکردم قبول نمیشمممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry::cry::cry:

الان میخوام برم معاصر غرب و زیبایی شناسی رو دوره کنم.:)

منم از این کارا نکردم هرکسی روش خودشو داره ;)

arc eng

عضو جدید
سلام آزاده جووووون
زبان ۴۰
مباحث ۴۸
مبانی ۵۸
تاریخ ۵۰
تحلیل ۵۰
وقت هم زیاد آوردم

آوریییییییییییییییییییییییییییییییییییییین :smile: خییییییییییییییییییییییییلیییییییییییییییی عالیههههههههههههههه ;)

مخصوصا زبان که فوق العاده س. من زبانم خوب نیس. تو این مدت هم خوندم ولی ب اون چیزی ک باید نرسیدم.:redface::mad:

ایشالااااااااااااااااااااا موفق باشی !:smile:

Arch-Azadeh

سلام آزاده جووووون
زبان ۴۰
مباحث ۴۸
مبانی ۵۸
تاریخ ۵۰
تحلیل ۵۰
وقت هم زیاد آوردم

سلام

به نظر من عالییییییی.. خیلی درصدات خوبه... ایشالا سر کنکور میترکونی :D

البته اگه تحلیل را یک کم ببری بالاتر خیلی بهتر میشه

halehh

عضو جدید
درصدای من واسه کنکور 92 اینطوریه.لطفا نظرتونو بگید و بنظرتون رتبم چند میشه حدودا؟
زبان:43%
مباحث:53%
مبانی:48%
تاریخ:72%
تحلیل:56%
:huh::question::razz:

Arch-Azadeh

درصدای من واسه کنکور 92 اینطوریه.لطفا نظرتونو بگید و بنظرتون رتبم چند میشه حدودا؟
زبان:43%
مباحث:53%
مبانی:48%
تاریخ:72%
تحلیل:56%
:huh::question::razz:

سلام
با اين درصدا پارسال رتبه حتما زير 100 ميشه احتمال زياد زير 50 ;)

پاریس

اخراجی موقت
سلام و خسته نباشید من سوالی داشتم

راستش من امسال می خواستم کنکور بدم که بخاطر اینکه پایان نامه ندادن واسه همین 9 ترمه شدم ولی خوب نمی خوام خوندنمو ول کنم ولی خوب دچار بلاتکلیفی شدم ...من یکسری از کتابها رو خوندم و یکسری رو نخوندم الان موندم شرو کنم دوباره همه رو همزمان (یعنی خونده شده ها و نشده ها ) بخونم یا اینکه اول وقت بزارم تا اوایل تابستون کتابایی که نخوندم بخونم و بعد تابستون کتابایی رو که خوندم دوره کنم و از مهر کلا جزوات بخونم و مرور کنم

البته من این برنامه رو طولانی برا این گذاشتم که شرایطم جوریه که روزانه نمی تونم تعداد ساعات زیادی مطالعه کنم برا همین گفتم به مرور پیش برم
نظرتون چیه ؟؟ شما چی پیشنهاد می دید ؟؟ سر در گم شدم ؟؟؟

راستی من لیست کتابایی که تا الان خوندم و می خوام بعد بخونم براتون می زارم شما اگه اضافه کم داره بگین ..مرسی

کتابایی که خوندم :
سیر اندیشه ها 1 و 2 و 3
منشور نوشهرگرایی
کتاب لادن اعتضادی شهرسازی معاصر از نخستین سرچشمه ها تا منشور آتن
مصوبات شورای عالی
کتاب دهاقانی
کتاب موریس تاریخ شکل شهر
شار تا شهر
با شهر و منطقه
کتاب تاریخ جهان پاکزاد
فرایند طراحی شهری
کندوکاو
کتاب مبانی نظری و فرایند طراحی شهری
تحلیل مبانی نظری بحرینی
زیبایی شناسی
طراحی فضای شهری توسلی
طرح و برنامه ها
کتاب تاریخ ایران پاکزاد
کتاب ادموند بیکن ..طراحی شهرها
کتاب تاریخ ایران پاکزاد
آفرینش مراکز شهری سرزنده
اصول و روش ها توسلی
محیط پاسخده
طراحی شهری به سوی شکل پایدار تر شهر
قبادیان
طراحی شهری برای قرن شهری
شهرهای جدید زیاری

کتابایی که می خوام بخونم (چون دارمشون و وقتشم هست)
طراحی شهری جان لنگ
شهرسازی معاصر کامروا
گزیده منظر شهری
رویکردی به سوی طراحی شهری
کتاب مقدمه ای بر برنامه ریزی شهری شیعه
تاریخ شهر بنه ولو
شهر درخت نیست
مقالاتی در باب طراحی شهری
سیمای شهر
آیین شهرسازی پایدار
کتاب با شهر و منطقه دوباره چون بد خوندم
شهرسازی شهروندگرا
فضای خصوصی و عمومی مدنی پور
آفرینش نظریه معماری
به سوی شهرسازی انسانگرا
شهرسازی تخیلات واقعیات
هویت شهر
کارمونا
تحلیل فضای شهری
تئوری شکل شهر
مبانی طراحی شهری رضا زاده
ج 1 5 11 کتابای سبز

و یسری خلاصه کتابا که اصل کتابو ندارم و از نت گرفتم

خوشحال می شم راهنماییم کنین مممممممنون

bereliyant

عضو جدید
[FONT=&quot]اطلاعيه مهم سازمان سنجش آموزش كشور درخصوص تعويق زمان برگزاري آزمون كارشناسي ارشد سال 1393
ادامه مطلب از لینک[/FONT]
/Thread-[FONT=&quot]متن-خبر-سازمان-سنجش-برای-تعویق-افتادن-کنکور-ارشد93[/FONT]?pid=56670#pid56670&gsc.tab=0

arc eng

عضو جدید
سلام

راجع ب برنامه پنجم توسعه (90-94) کسی اطلاعی داره؟؟؟یا روالش اینه که بعد از تموم شدن دوره ارزیابی میشه؟

پیش پیش ممنون!

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز

[FONT=&quot]اطلاعيه مهم سازمان سنجش آموزش كشور درخصوص تعويق زمان برگزاري آزمون كارشناسي ارشد سال 1393
ادامه مطلب از لینک[/FONT]
/Thread-[FONT=&quot]متن-خبر-سازمان-سنجش-برای-تعویق-افتادن-کنکور-ارشد93[/FONT]?pid=56670#pid56670&gsc.tab=0

واقعا خبر بدی بود :mad:

Sent from my HTC Desire C using Tapatalk

Arch-Azadeh

واقعا خبر بدی بود :mad:

سلام
برای اونایی که خونده بودن و منتظر بودن کنکور تموم شه خبر بدی بود.. ولی خب برای اونایی که نخوندن خبر خوبی بود :)

به نظرم تو این یک هفته شما فقط دوره کنید و تستهای سالهای پیش را بزنید.. یک وفت استراحت نکنید!!!!

mahfa90

عضو جدید
سلام
برای اونایی که خونده بودن و منتظر بودن کنکور تموم شه خبر بدی بود.. ولی خب برای اونایی که نخوندن خبر خوبی بود :)

به نظرم تو این یک هفته شما فقط دوره کنید و تستهای سالهای پیش را بزنید.. یک وفت استراحت نکنید!!!!
من از این بابت گفتم تصمیم درستی بود چون تو این وضعیت آب و هوا من دیر به سر جلسه میرسیدم یعنی تو بهترین شرایط که 5 از خونه می اومدم بیرون ساعت 8 میرسیدم با کلی استرس و بدو بدو.وگرنه منم کلی خوندم.

mahfa90

عضو جدید
سلام دوستان.من رو چنتا سوال مشکل دارم یعنی به نظرم پاسخنامه ها گزینه اشتباه رو زدن.لطفا نظرتون رو بگید.
1-زیگورات چغازنبیل بنایی مربع شکل به ضلع....متر .... طبقه با.....بلندا است.
1)105-پنج-52 2) 105_سه_25 3)150_سه_25 4)150_پنج_52
پاسخنامه زده گزینه 2.مگه گزینه 1 نمیشه؟
2_ دوران توسعه و شکوفایی اصفهان از چه قرنی آغاز شد؟
1)قرن دوم هجری 2)قرن سوم هجری 3)قرن چهارم هجری 4)قرن پنجم هجری
پاسخنامه زده گزینه 3.بر چه اساسی؟
3)تئاتر از تمدن یونان برگرفته از کدام فعالیت ساکنین بوده است؟
1) جشن های مذهبی 2)فعالیت های اجتماعی 3) فعالیت های سیاسی 4) گذران اوقات فراغت
پاسخنامه زده گزینه 1.مگه گزینه 4 درست نیست؟
4(کدام عبارت درباره مقایسه رابطه توده و فضا در شهر سنتی و مدرن ایرانی صادق است؟
1)در اولی فضا نقش و در دومی زمینه توده است.
2)در اولی فضا و در دومی توده نقش است.
3)در هر دو تودهنقش و زمینه است.
4) در هر دو فضا نقش و زمینه است.
پاسخنامه زده گزینه 1.ولی به نظر من 2 درسته.
5) در تغییرات مورفولوزیک شهری کدام یک از عناصر زیر بیشترین تغییر را در طی زمان شامل می شوند؟
1) ساختمانها 2)کاربری ها 3) بلوک های شهری 4)شبکه ارتباطی
پاسخنامه زده گزینه 2.ولی ساختمان ها عمرشون از همه کمتره .یک قطعه زمین ممکنه کاربریش سالیان سال مسکونی باشه ولی چند بار یک خونه خراب بشه باز ساخته بشه یعنی کاربری ثابت بوده ساختمان عوض شده.که میشه همین رو به دیگر کاربری ها تعمیم داد.پس گزینه 1 درسته.
دوستان لطفا کمک کنید ابهامات بر طرف بشه.مرسی:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

mahfa90

عضو جدید
دوستان من میخولم دفترچه سوال هامو از سر جلسه بیارم بیرون.واسه اینکه درصدامو بگیرم چون گزینه هایی که زدم رو یادم میره.کسی تجربه ای در این زمینه داره؟.البته صفحه اول و اخرش رو (جلدش)میدم بهشون.مشکلی پیش نمیاد به نظرتون؟

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام دوستان.من رو چنتا سوال مشکل دارم یعنی به نظرم پاسخنامه ها گزینه اشتباه رو زدن.لطفا نظرتون رو بگید.
5) در تغییرات مورفولوزیک شهری کدام یک از عناصر زیر بیشترین تغییر را در طی زمان شامل می شوند؟
پاسخنامه زده گزینه 2.ولی ساختمان ها عمرشون از همه کمتره .یک قطعه زمین ممکنه کاربریش سالیان سال مسکونی باشه ولی چند بار یک خونه خراب بشه باز ساخته بشه یعنی کاربری ثابت بوده ساختمان عوض شده.که میشه همین رو به دیگر کاربری ها تعمیم داد.پس گزینه 1 درسته.

در مورد سؤال اول منظور شرایط فعلی زیگوراته که الان ۳ طبقه مونده
در مورد سوال ۴ کاملا باهات موافقم.طبق کتاب مبانی نظری پاکزاد ۲ درسته
سؤال آخر هم شما فقط بر اساس کابری مسکونی تحلیل کردی.اما مثلا یه مغازه رو در نظر بگیر.بارها کابریش عوض میشه
در ضمن چون عمر مفید ساختمان تو ایران کوتاهه شما این برداشتو کردی
و سؤال دوم.احتمالا شروع رونق اصفهان رو دوران آل بویه در نظر گرفته و اوجش رو صفویه.به نظرم درسته

آخرین ویرایش:

arc eng

عضو جدید

در مورد سوال 3 عین جمله تو کتاب تاریخ اروپای پاکزاد هست. درسته.

بقیه رو هم که جواب دادن

arc eng

عضو جدید
دوستان من میخولم دفترچه سوال هامو از سر جلسه بیارم بیرون.واسه اینکه درصدامو بگیرم چون گزینه هایی که زدم رو یادم میره.کسی تجربه ای در این زمینه داره؟.البته صفحه اول و اخرش رو (جلدش)میدم بهشون.مشکلی پیش نمیاد به نظرتون؟

:eek: فکر نکنم بدون مشکل باشه. نکن این کارو. ب جاش کارتتو از روی صندلیت جدا کن و پشت اون بنویس شماره جواباتو.;)

mahfa90

عضو جدید
در مورد سوال 3 عین جمله تو کتاب تاریخ اروپای پاکزاد هست. درسته.

بقیه رو هم که جواب دادن
ولی تو کتاب تاریخ شکل شهر موریس صفحه 43 گفته فعالیت های اجتماعی و گذران اوقات فراغت در تئاتر انجام میشده.و صفحه 41 گفته بخش مقدس و مذهبی شهر آکرو پلیس بوده.

arc eng

عضو جدید
ولی تو کتاب تاریخ شکل شهر موریس صفحه 43 گفته فعالیت های اجتماعی و گذران اوقات فراغت در تئاتر انجام میشده.و صفحه 41 گفته بخش مقدس و مذهبی شهر آکرو پلیس بوده.

بله ولی صفحه 67 تاریخ اروپای پاکزاد توضیح داده..

08022014780.jpg

فقط ببخشید بی کیفیته.

Arch-Azadeh

سلام
فكر نميكنم بتوني سوالات را بياري بيرون. من خودم پشت اون برگه اي كه شماره ام را رو صندلي زده بود جوابام را نوشتم. همينجوري پشت هم مينوشتم مثلا 1و2و3و2و2و ...و اگر هم نزده بودم خط فاصله ميذاشتم هر 10 تا هم شماره ميزدم كه يك وقت اشتباهي پاسخنامه را را ننوشته باشم.
اينجوري كه درصدام را بعدا گرفتم ، درصدهام تقريبا هموني بود كه تو كارنامه زدن.

kamyar1

عضو جدید
سلام. دوستانی که کنکور ارشد شهرسازی تو حوزه تهران دارن تو کارتشون حوزه امتحانی رو کجا زده؟ (برای برادران) یکی از دوستان کار مهمی داشت هیچکدوم از بچه هامونم کنکور شهرسازی ندارن امسال که بپرسیم، اگه بگید ممنون میشم.

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام آزاده جون، مرسی :gol:
وای من خیلی دلم می سوزه با اینکه اون همه گفتی سوالای سالای قبلو خوب بخونین من سهل انگاری کردم، یه سوالو دیدم به نظرم آشنا اومد برگشتم خونه دیدم عیییییین سال 92... یه سری سوال شبیهم بود که چون دقیق یاد نگرفته بودم نتونستم بزنم... 3 درس مبانی / تاریخ/ تحلیل سوالای ساده زیاد داشتن برای منی که نخونده بودم (هر درس دست کم 10 تا) البته من خودم 8-9 تا زدم چون بعضیاش خوب یادم نمیومد، ولی 15 تای دیگه رو نظری ندارم چون منابع تخصصی نخونده بودم و نمی دونم سوالایی که ازشون طرح شدن سخت بود یا آسون.... زبانش برام خیلی سخت بود با اینکه فک می کردم زبانم خوبه، حتی دوستمم که زبان معماریو بالای 70 می زنه می گفت ریدینگاش سخت بود و شاید 40-50 شه درصدم، شایدم آسون بوده چون ما هیچ آشنایی با زبان تخصصی شهرسازی نداشتیم این طور فک می کنیم... مباحثم که فقط 2 تا زدم :redface:
تو هر درسم یکی دو تا سوال تابلو رو نزدم فقط به خاطر شک داشتن، حالا می بینی از اونایی که زدم غلط درمیان :(
دعا کنین مجاز شم حداقل امسال جلسه ی اسکیسو تجربه کنم برا سال بعد :heart:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا