قبولی در ارشد پس از چند سال

sameng

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسین...
به نظرتون این فکر که وقتی مدرک کارشناسی را گرفتم...چند سالی کار کنم و با توجه به گرایشی که شناختم نسبت به آن بیشتر میشود به دنبال ارشد بروم فکر درستی است...
آیا میتوان بعد از چند سال فاصله افتادن بین کارشناسی و ارشد در کنکور رتبه خوبی آورد...
بی صبرانه منتظر نظراتتون هستم.

R*A

عضو جدید
فک کن ارشدو برا چی میخوای بخونی؟ که بعدش دکتری بخونی یا نه با ارشد کار کنی؟

• Like
واکنش ها: mnsa

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی به شرایط خودت داره
وقتی وارد بازار کار بشی یکم سخته بخوای ادامه تحصیل بدی ،
پشتکار و جدیت بالایی میخواد
خود من چند ساله کارشناسیمو گرفتم و خیلی دوس دارم ادامه بدم ولی مشغله کاری و مشکلات زیاد زندگی مانع من شدن
ولی دوستایی هم دارم که بعد از گذشت چند سال از مدرکشون دوباره شروع به خوندن کردن
یکی از دوستام بلافاصله بعد از فارغ التحصیل شدنش رفت سر کار چون مهندس بی سابقه ای بود حقوق و حجم کارش کم بود و همون سال کنکور ارشد داد و قبول شد و هم درسشو خوند و هم توی اون شرکت کار کرد
الان سه ساله که ارشدش رو گرفته و چند سال هم سابقه کار داره
و الان مدیر پروژه هست و خیلی هم موفقه
در هر شرایط بستگی به همت و تلاش خودت داره
موفق باشی
:gol:

sameng

عضو جدید
ممنون مهندس...من تا 99 درصد تصممو گرفتم...که ابتدا دو یا سه سالی کار کنم بعد برم سراغ ارشد...

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
ممنون مهندس...من تا 99 درصد تصممو گرفتم...که ابتدا دو یا سه سالی کار کنم بعد برم سراغ ارشد...
ارشد هم میشه بری دانشگاه ازاد یا ...
ولی دولتی قبول شدن بعد سه سال سخته البته ناممکن نیست ..

sameng

عضو جدید
ارشد هم میشه بری دانشگاه ازاد یا ...
ولی دولتی قبول شدن بعد سه سال سخته البته ناممکن نیست ..
احتمالا همون دانشگاه آزاد میرم چون شنیدم تو دوره ی ارشد خصوصا سال اول دانشگاه جوری کلاس میذاره که اجازه کار نمیده...البته نه هر دانشگاه آزادی مثلا مدیریت علوم و تحقیقات علاقه دارم...
با یکی از اساتیدمون صحبت کردم گفت در دوره ی ارشد بین دانشگاه آزاد و سراسری فرقی نیست...مهم کارایی...نرم افزارهای تخصصی گرایش ارشد...و میزان علم و پژوهش مهمه
البته نمیدونم تا چه حد درسته؟؟؟نظر شما چیه؟؟؟:redface:

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
سلام .

توصیه من به همه دانشجویان مهندسی عمران .

کار کار کار ...... و تا میتونید تجربه کسب کنید . ارشد برای رشته های است که با کارشناسی امیدی به موفقیت ندارن و میرن سراغ تحصیلات تکمیلی که بلکه بتونن استاد حق التدریسی بشن

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .

توصیه من به همه دانشجویان مهندسی عمران .

کار کار کار ...... و تا میتونید تجربه کسب کنید . ارشد برای رشته های است که با کارشناسی امیدی به موفقیت ندارن و میرن سراغ تحصیلات تکمیلی که بلکه بتونن استاد حق التدریسی بشن

در حال حاضر بازار کار کارشناسی عمران بهتر از ارشدش هست
اما این روند در حال تغییر هست

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
احتمالا همون دانشگاه آزاد میرم چون شنیدم تو دوره ی ارشد خصوصا سال اول دانشگاه جوری کلاس میذاره که اجازه کار نمیده...البته نه هر دانشگاه آزادی مثلا مدیریت علوم و تحقیقات علاقه دارم...
با یکی از اساتیدمون صحبت کردم گفت در دوره ی ارشد بین دانشگاه آزاد و سراسری فرقی نیست...مهم کارایی...نرم افزارهای تخصصی گرایش ارشد...و میزان علم و پژوهش مهمه
البته نمیدونم تا چه حد درسته؟؟؟نظر شما چیه؟؟؟:redface:
نه خیلی تفاوت هست .. البته مشخصه به خود دانشجو خیلی بستگی داره ولی تو دانشگاه ازاد باید خیلی انگیزه و اراده ی بالایی داشته باشی که خودت از خودت کار بکشی ..دانشگاه دولتی مجبورت میکنه ..روش های تدریس متفاوته..سختگیری بیشتره و در پایان علمی که حاصل کردی تو دانشگاه دولتی خیلی بیشتره.. من میشناسم ارشد سازه دانشگاه ازاد که هنوز یه پروژه انجام نداده و هیچی بلد نیست هیچی

mohsen2310

عضو جدید
در کل اینکه به فکر کار باشید خیلی خوبه و به نظرم میشه با درسم کار کرد چون من خیلی ها رو اینجوری دیدم. البته سال اول ارشد یکم سخته و اگه به فکر گرفتن معدل بالا هستید کار کردن همزمان با درس خوندن کمی مشکله. البته یک حقیقتی که وجود دارد اصل علم و سواد عمران مربوط به همون درسای کارشناسی هست (بخصوص دروس طراحی) و در ارشد درسها ربط چندانی به دروس کارشناسی نداره و خیلی از درسا کاربرد چندانی ندارد و این تفکر که با گرفتن ارشد سطح علمیمان خیلی بالا میرود به نظرم غلط است. همچنین اکثر پایان نامه ها و نرم افزارهایی که استفاده می گردند کارهای تحقیقاتی هست و دید مهندسیتون رو قوی میکنه اما ممکنه خیلی به درد بازار کارتون نخوره.
البته این دیدگاه شخصی بنده بود و ممکن است بقیه موافق نباشند. موفق باشید.

بالا