قانون جذب،وجود ندارد.

قانون جذب،وجود ندارد.

• مجموع رای دهندگان
    59

javaza

عضو جدید
جبر یا اختیار؟

جبر یا اختیار؟

خوب....همه چیز به اذن خداست!!!!این چه چیزی رو عوض می‌کنه؟؟چطور همهٔ دلایل من رو رد مکنین!!!چطور میگید هیچ ارتباطی‌ بین چیزایی که گفتم و جذب نیست...اصلا جذب چیه؟درخواست ،تجسّم،دریافت که برای تسهیل روند سپاسگزاری شادی و احساس خوب رو بهش اضافه می‌کنن...من دقیقا از مکالمات ۱۴۰۰ سال پیش پیامبر با اعراب اطلاعاتی‌ ندارم.نمیدونم چرا وحی و برقراری ارتباط با خدا (اصل وجود) به جای اینکه توانایی فردی حساب شه،نشانه ضعف آدمه..اما به هر حال اگر فکر می‌کنین ما موجودات ضعیفی هستیم که قرار بوده به دنیا بیایم اون نقشی‌ که خدا برامون در نظر گرفته رو بازی کنیم و کل عمر هم از اینکه اون مارو برای این نقش برگزیده تشکر کنیم و مراتب بدبختی و ضعف خودمونو به استحضار شون برسونیم...باید بگم کاملا مختارید.زندگی‌ خودتونه این هیچ چیزو در مورد نیروی ذهنی‌ ما عوض نمی‌کنه!!!راستی‌ هنوز هم تمایز بین نیروی ذهن و جذب رو نفهمیدم.لطفا توجیهم کنین!!!!
از نظر شما کلمه جذب به چه معنایی است؟و آیا این جواب همان معنی مورد نظر است که ما در موردش بحث میکنیم؟و اگر نیست پس دیگر چه جوابی مانده است؟ در وجود داشتن قدرت ذهن ،هم در قرآن کریم از این مسئله سخن به میان آمده و هم در احادیث ائمه اطهار.اما مسئله دیگر اینجاست که آیا قدرت ذهن برای جذب آن چیزیست که در ذهن ما یا خواست ماست؟و یا این که سیستم فکری و نگرش ما را به دنیا عوض میکند و در اختیار خود میگیرد؟(به پست های قبلی رجوع کنید،به مثال بیمارستان و رنگها).انسان یک موجود بالقوه است و این را من در پست های قبلی به آن اشاره کردم.اما مسئله این است که آیا انسان همه چیز میتواند باشد؟جواب هم آریست و هم نه.نه،به این خاطر است که هر کسی در زندگی علایق و سلایق خواست خودش را دارد که این علاقه قضا و قدر را رقم میزنند(خدا بهتر از هر کس دیگری میداند که ما برای کامل شدن به چه احتیاج داریم و باید چه مسیر هایی را برویم(در پست های قبلی به مثال خیابانها و جغرافیای سرنوشت و عالم هستی دقت کنید)) و میتوان گفت که علاقه انسان ها به چیزهای مختلف که باعث تعیین سرنوشت میشوند یک نوع الهام الهی است.(در پست های قبلی به این اشاره شد که "خواسته های ما،داشته های ماست و داشته های ما،خواسته های ما").و در ضمن این را باید گفت که انسان اختیار آین را دارد که خود سرنوشت خود را رقم زند(اما این که ما نیز راه درست را "انتخاب" می کنیم یا نه بسته به خواست ماست(خیابان درست را برویم و یا غلط،به خواست خود تن دهیم و یا خواست خدا.همگی بر عهده ماست))(سرنوشت شما بسته به اعمال شماست(سوره مدثر))ودر جای دیگری در قرآن کریم در سوره اسرا آمده است که:"و آن هنگام که پرده ها فرو میریزند همه خواهند دید که هرچه کرده اند به اختیار خود بوده".ولی این جا یک مسئله ای هست که آیا انسان هرآنچه خواسته است،به دست آورده؟جواب مطمئنا مثبت نیست.و حضرت علی(ع)در جایی با همین جواب خداوند را اثبات میکنند.اگر بخواهم بیشتر از این سولات جواب دهم ،تکرا پست های قبلی است.پست های قبلی را بیشتر مطالعه کنید و همچنین دلیل و اثبات خود را برای قانون جذب بیاورید.اثبات یعنی :دلیلی برای وجود،نه تعریفی برای ثبوت.تمامی اثبات های شما رفرنس دادن و مثال زدن از برخی توانایی های بشر مثل قدرت تجسم و غیره است.(در این مورد نیز در پست های قبلی بهشون اشاره شده).کار ما،"پیمودن" راه است،نه آفرینش راه.

آخرین ویرایش:

javaza

عضو جدید
مسئله این است: خود پرستی یا خداپرستی؟

مسئله این است: خود پرستی یا خداپرستی؟

دوست عزیز بیایید ازاینکه جمله خواستن توانستن است و توانستن داشتن آنچه که میخواهیم را ملل دیگر یا گروهی از متفکران جهان به عنوان قانون جذب نامگذاری میکنند نهراسیم ... ما در بین متفکران اسلامی وبزرگان دین آسمانیمان بسیار عبارات و روایات داریم که قدرت خواستن بشر را در بدست آوردن آنچه که آرزو دارند تردید ناپذیر دانسته و علاوه بر آن حتی آیات الهی ما نیز وجود چنین نیرویی در خواستن بشر و به فعلیت رسیدن آن را بارها ذکر نموده اند .امام حسن ع : آنچه را که از دنیا خواسته ای و به آن نرسیده ای ، طوری فرض کن که هرگز به ذهنت نیز خطور نکرده استامام کاظم ع : هرکس خود را به اندوه میزند اهل اندوه میشودحدیث قدسی: من در ظن بنده مومن هستم ، هر گونه به من گمان برد با او رفتار میکنم .و در آخرزیباتر از همه که خداوند در قرآن میفرماید با یاد او دلها آرام میگیرد .اینها همه نشانگر این است که قدرت اندیشه و فعل خواستن ما در آنچه که میخواهیم در دل یا دست داشته باشیم انکار ناپذیر است
جمله شما درست است ولی بهتر این است که بگوییم :داشته های ما خواسته های ماست و خواسته های ما داشته های ما.اینکه در اسلام در مورد ذهن و قدرت آن سخن های زیادی به میان آمده شکی نیست.در جایی از قرآن کریم خدا به پیامبر اکرم(ص)گفته است که به کسی تلقین بد نکن که یعقوب(ع)به پسرانش تلقین بد کرد و گفت :یوسف را گرگ نخورد(در صورتی که گرگ هیچ گاه به یک پسر نوجوان با آن قد و قامت حمله نمی کند و همچنین با وجود گوسفندان زیاد . ولی برادران یوسف همین را بهانه کردند).و یا در جای دیگر که خداوند به مسلمانان میگوید:من بودم که ترس شما را بر دل دشمنانتان انداختم و دشمنانتان را در چشم شما کوچک و اندک کردم تا شما به قدرت خود امیدوار شوید.//ولی جدای تمامی این گفته ها مسئله ی اصلی از طرح این تایپیک این است که تفکر اومانیست با بهره گیری از دانش نوپای قدرت ذهن سعی در سم پاشی و حذف خداوند از صحنه زندگی خویش دارد!!! که گرچه مضحک است ولی باید آن را باور کنیم.قانون جذب یکی از این دسیسه هاست.در مورد قانون فهم و درک ،هر آنچه باید گفته شود در پست های قبلی گفته شده است و نیازی به تکرار نیست.خداوند دعایی را بر زبان بنده ای جاری نمیسازد مگر آنکه استجابت آن را قرار داده باشد.(فکر کنم این حدیث از پیامبر اکرم(ص)باشد).

forum_baz

عضو جدید
همین امروز وفرداست که مفسرین قرآن اثبات کنن که قوانین فیزیک و شیمی و ...وجود نداره و همچیز تحت اراده خداست
شده قضیه همون رشاد خلیفه که معجزه دروغین عدد 19 رو ابداع کرد وبعد از همین عدد و ایات به این نتیجه رسید که رسالت به اتمام نرسیده و ادعای نبوت و رسالتش شد و از بعد لا اله الا الله رو از اذان حذف کرد ...

قانون جذب یه ماهیت علمی داره بسان همون چیزی که مرتاضا باهاش قطار رو نگه میدارن ،رو هوا معلق میشن ، 40 روز زنده به گور میشن و زنده میمون
رو اتیش و اب راه میزن و ....
در ضمن در هیچ کجای قانون جذب خدا کنار گذاشته نشده و تاکید به شکر گذاری وعفو بخشش دیگران شده

mohsignal

عضو جدید
من به اینجور حرفها اعتقادی ندارم که برم تو قرآن رو بخونم.آن چیزی که من به عینه دیدم قبول دارم.وقتی موج مثبت و منفی وجود داره و تمام اشیا و جانداران از خود موج ساطع میکنند،و وقتی حسش میکنم و علم هم ثابت میکنه ولی چیزی در این مورد هم در قرآن نیاورده شده!!!!
قانون جذب هم همینطور.وقتی انسان قدرتش به حدی هست که میتونه اشرف مخلوقات باشه و روح خدا در اون دمیده شده پس این قدرت را هم داره که بتونه اشیاء را به سمت خودش جذب کنه.بهتره دیدمان را امروزی کنیم.:cool:
حرفهایی که شما زدید خیلی برای من جالب بود.شما که اعتقادی به قران نداری چه جوری میگی انسان اشرف مخلوقاته؟!!
شما میدونی منظور از روح خدا چیه؟شما مگر امواج ذره ها رو میبینی که میگی هر چی رو ببینم قبول دارم .خیلی چیزهایی دیگه هم توی قران نیست!:D
قانون رمز فقط سعی در کنار گذاشتن خدا رو داره ومیگه تو خودت میتونی به هر چی بخوای برسی که این یک تفکر امانیستی هست.

SaDaF7

عضو جدید
کاربر ممتاز
قانون جذب وجود داره..
من عاشق کسی بودم که از من متنفر بود..با تفکرات مثبت جذبش کردم..
حالا...
اون از من عاشقتره...خدارو شکر..

Ameri20

عضو جدید
مراقب افکارت باش که گفتارت می شود
مراقب گفتارت باش که رفتارت می شود
مراقب رفتارت باش که عادتت می شود
مراقب عادتت باش که شخصیتت می شود
مراقب شخصیتت باش که سرنوشتت می شود.
کلام حضرت امیرالمومنین علی (ع) در رابطه با قانون جذب

غربی ها از این کلام استفاده می کنند. ولی ما فقط بلدیم شعار بدهیم, و صحبت کنیم.
:warn::smile:

hamidmilano

عضو جدید
سلام بچه ها راستش دیدم خیلی در این مورد بحث شده حیفم اومد تجربیاتمو با دیگران شریک نشم....مخصوصا اینکه خیلیا واقعا درگیر این قضیه هستن حالا چه به خاطر شرایط زندگی یا هرچی....
اینم میدونم که این تاپیک فعال نیست ولی خب شاید به درد یکی خورد.همونطوری که خودم اتفاقی باهاش برخورد کردم
حتما خیلیاتون فیلم راز رو دیدین.راستش منم وقتی این فیلمو دیدم کلی خندیدم..!!D: ولی با کمال تعجب دیدم بعضیا واسشون قضیه جدیه!!!!! عجب!!!!
:surprised: ما هم گفتیم خب آدمیزاده دیگه.کارای عجیب زیاد میکنه.مدتی بیخیالی طی شد...ولی یه روز نمیدونم چی شد که قضیه رفت تو مخم.گفتم آخه حرف حساب اینا چیه آخه.منم که کلا آدم سیریش :d
پیچیدم به قضیه تا تهشو در بیارم.کلی مطالعه کردم.سایتای اکثرا خوشحال ایرانی سایتای خوب و بد خارجی کتاب فیلم و حتی حرف زدن با آدمای بی سواد و باسواد.
آرا و نتایج رو ریختم رو هم.....یکی میگفت قانون جذب راسته ولی فیلم راز دروغه.یکی میگفت نه فیلم راز که راسته یعنی فیلم راست میگه ولی همه شو نمیگه.یکی میگفت اینارو از متون جادوگری فلان جای خفن آوردن.اون یکی این قانون رو با یکی از خطبه های نهج البلاغه تطبیق داده بود.یکی با همون رویکرد دینی کلا رد میکرد.این یکی میزد تو فاز کوانتوم و این داستانا............:confused: بببببببببهههههههههللللللهههههه !!!!
خلاصه.نتایجی دستگیرم شد که البته با برداشتهای شخصی آمیخته شده و دلیلی نداره شما هم با نگرش من موافق باشی ولی در کل سعی میکنم فقط مستند حرف بزنم.
واقعیت اینه که دوستای من این مسئله هنوز اثبات نشده.همه این چیزایی هم که از فیزیک کوانتوم و این چیزا گفته میشه هنوز به هیچ عنوان ثابت نشده.نه اینکه سیاه بازی باشه ولی اگه بخوای با این دید وارد این قضیه بشی به بن بست خواهی خورد.....اما من از بچگی تخس بودم:d اگه بخوای علمی تر به قضیه نگاه کنی میتونی از نقد دوم کانت کمک بگیری.وقتی که همه مدرن ها زیرآب هر چی ماوراءالطبیعه رو زده بودن ولی یه مرد بزرگی مثل کانت اومد......و جرقه پست مدرن هم همینجا زده شد البته....."ما با بود زندگی مواجه نیستیم ما با نمود زندگی مواجهیم." و مثل همیشه دستاوردهای علوم پایه به علوم دیگه نقش میده.
این در صورتیه که بخواید از نقطه نظر علمی وارد این داستانا بشین:) ضمنا من کلا به این نتیجه رسیدم که بچه هایی که از کانال دین میخوان وارد این مباحث بشن کلا به مشکل میخورن.البته در این مورد خود منم ابهام زیاد دارم ولی دوستانی که دین رو به خصوص نه به صورت عامی و بلکه با کیفیت تر دنبال میکنن به آموزه هایی برمیخورن که ایجاد مشکل میکنه.البته شک نکنید اینایی که میگم زمینه ای برای رد این قانون ایجاد نمیکنه.قضیه خیلی حرفه ای تر از این حرفاست.اینا رو گفتم که یکم از اصطکاک نگرشهای مختلف کم بشه و همدیگه رو تحمل کنیم.
خلاصه حوصله تایپ کردن ندارم برم سر اصل مطلب.یه چیزایی هست که باید اگزیستانسی باهاشون برخورد کرد.یعنی باید تجربه شون کرد.لمس کرد.باید بری تو دلش.فراتر از دو دو تا چهار تای متداول ذهن.باید با تمام وجود تجربه کنی.ممکنه مثل خیلیای دیگه ازش نتیجه بگیری و از اینکه نتیجه ایمانتو دیدی حال کنی.ممکنم هست نتیجه نگیری و همه بهت گفتن که ایمانت به اندازه کافی قوی نبوده و مثل من این سوال برات پیش بیاد که من ایمانمو چطوری متر کنم؟از کجا معلوم هروقت کم میارید این حرفو نمیزنید؟اصن کی میدونه ایمان من باید چند متر باشه؟
ولی دوستای من مخلص کلام.صرفنظر از همه این حرفا و استدلالها.....یه سری چیزا دلیه.عقل یه چیز نسبیه.یه چیزایی رو باید ادراک کرد.باید دریافت کرد.;) به نظر من تو این دنیا هیچ چی باحالتر و قشنگتر از ایمان داشتن و اعتقاد داشتن به یه چیز!!!! نیست.حالا کاری ندارم که چی.ولی خیلی قشنگه که دور قلبت حصار بکشی و توش از یه چیزی مراقبت کنی.مخصوصا اگه اون "چیز" یه چیز نادیدنی باشه.نمیدونم کدوم یکی از بچه ها بود که نمیدونم از کی:redface::d نقل کرده بود که: ایمان یعنی اعتقاد به یه چیز نادیدنی و پاداشش هم دیدن اون چیزه....یه چیز تو همین مایه ها بود جمله اش فک کنم!!!!:d

خلاصه دوست گلم این زندگی توئه.تصمیم با توئه.میخوای قبول کن نمیخوای نکن.به قلبت رجوع کن.هیچوقت از کسی نپرس که آیا این میشه یا نمیشه آیا اون هست یا نیست.کسی صلاحیتشو نداره بهت بگه آره یا نه.این تویی و اینم زندگیته.زندگی کردن حوصله و جرات میخواد.انتخاب کن.با قلبت انتخاب کن و مسئولیت انتخابتم به عهده بگیر.....فقط یادمون باشه انتخابمون هر چی که بود...مسیر زندگیمون هر چی که بود اینقد معرفت داشته باشیم که به رویاها یا اعتقاد کسی نخندیم.

پسر تایپ کردن چقد سخته ها!!!!!!!!:wallbash: شماها چطوری اینقد هر روز هر روز اینقد تایپ میکنید؟:biggrin::d

من این مطلبو تو چن تا تاپیک مرتبط دیگه هم کپی پیست میکنم.امیدوارم به درد کسی بخوره.این شکلکم(اسمایلی) همینجوری میذارم خیلی باهاش حال کردم ته خنده اس!!!:w02:

آخرین ویرایش:
سلام
نمیدونم هدفتون از زدن این تاپیک اثبات چی هست !!!! ولی میخوام این رو به عنوان یه منتقد ازم قبول کنید(قصد جسارت هم ندارم فقط دوستانه هست حرفام)
با این آیات نمیتونید قانون جذب رو انکار کنید خداوند هم در کتاب مسحیان و هم در قرآن میفرماید: بخواهید که به شما داده خواهد شد.پس این چی ؟
من هم مثل بقیه ی دوستان این سوال رو رد میکنم و میگم اصلا قبولش ندارم.موفق باشید.

عزیزم خواستن به این معنا نیست که چشاتو ببندی و تجسم کنی! خواستن یعنی تلاش کردن. خداوند در قرآن هم فرموده: لیس للانسان الا ما سعی ( برای انسان چیزی جز تلاشش نیست)!