قالبگیری با PVC

hoseinsa

عضو جدید
با سلام
من می خواستم برای قالبگیری از مجسمه از گرانول pvc استفاده کنم. خیلی هم در نت گشتم میخواستم از دوستان خواهش کنم اگر تجربه ای دارند کمک کنند.
از یکی شنیدم pvc را با دو ماده دیگر مخلوط کرده و حرارت می دهند و از آن استفاده می کنند کسی از ان دو ماده چیزی می داند!

با سلام
من می خواستم برای قالبگیری از مجسمه از گرانول pvc استفاده کنم. خیلی هم در نت گشتم میخواستم از دوستان خواهش کنم اگر تجربه ای دارند کمک کنند.
از یکی شنیدم pvc را با دو ماده دیگر مخلوط کرده و حرارت می دهند و از آن استفاده می کنند کسی از ان دو ماده چیزی می داند!

اگه پودر PVC امولسیونی (بهش PVC-E می گن) رو تهیه کنید، بهش مقداری روغن DOP و مقدار خیلی جزئی (کمتر از 3% وزنی) بهش پایدار کننده حرارتی (بهش استبیلایزر میگن) اضافه کنید و سیستم رو خوب بهم بزنید که یکدست مثل عسل بشه و روی مجسمه-تون بریزید و تا دمای بالاتر از 80 درجه گرمش کنید و بزارین مدت کوتاهی بمونه، بعد از سرد شدن، اون ماده عسلی شکل فرم مجسمه رو به خودش می گیره و اینجوری میتونید از مجسمتون قالب گیری کنید ولی این قالب خیلی نرم و ارتجاعی هست.

پ ن: اگه تهران هستید میتونید تمام این مواد رو از خیابون سرپولک تهیه کنید

sasan110

عضو جدید
سلام دوست عزیز من جهت روکش کردن دستکش به فرمول پی وی سی حلالی نیاز دارم که بتونم پی وی سی رو از طریق حلال سیکلوهگزانول به حالت زله ای درش بیارم واز طریق هوا خشک خشکش کنم لطفا کمک کنید

moaqfe

کاربر بیش فعال
سلام دوست عزیز من جهت روکش کردن دستکش به فرمول پی وی سی حلالی نیاز دارم که بتونم پی وی سی رو از طریق حلال سیکلوهگزانول به حالت زله ای درش بیارم واز طریق هوا خشک خشکش کنم لطفا کمک کنید

منظورتون روکش دستکشهای ضد برش هست؟

bghmgh

عضو جدید
سلام . این سایت واقعا کارش درسته . بچه ها بدون هیچ چشمداشتی اطلاعاتشون را در اختیار هم میگذارند .:gol:

bghmgh

عضو جدید
تولید چسب pvc

تولید چسب pvc

آیا کسی از دوستان میتونه من را در ضمینه تولید چسب pvc راهنمایی کنه :que::que::que:

safa_1032

عضو جدید
ساخت قالب pvc

ساخت قالب pvc

سلام دوست عزیز
من یک کارگاه کوچک تولید سنگ مصنوعی دارم و قالبهام همه سیلیکونی هستش ولی به دلیل زیاد بودن این قالبها هزینه سنگینی برام داره و از یکی از دوستان شنیدم که میشه از pvc قابل بازیافت استفاده کرد که هزینش هم یک دهم سیلیکون هستش اگه ممکنه کمی راهنمایی کنید و طرز کار با پی وی سی رو با توضیحات کامل بنویسید ممنون میشم و من در شهرستان هستم اگه امکان داره شماره یکی از مواد فروشان رو در تهران رو بدید ممنون میشم یا اگه شماره ای بدید که بتونه بهتر راهنماییم کنه که بسار عالی میشه این هم
با تشکر:gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mjtbfrh

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

سلام
دوستان عزیز منم مثل این دوستمون تولید سنگ مصنوعی دارم اگر میتونید به منم کمک کنید واقعا درگیرم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mehdi.noori

عضو جدید
سلام
دوستان مهندسین کسی میتونه منو تو تولید قالبpvcکمک کنه مطمئن باشه ک لطفی ک در حقم میکنه رو بدون پاسخ نمیزارم ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pakepk

عضو جدید
سلام من در باره ساخت قالب PVC ميتونم كمكتون كنم اگه سوالي داريد قيمت توليد قالب با PVC تقريبا يك دهم سيليكون هست و قابل بازيافت هم هست و ميشه ازش قالب ژله اي ساخت ولي يك إيرادي كه وجود داره در زمان توليد گاز و بخار سمي ازش خارج ميشه برا همين بايد دقت فراوان كرد و بهتر است در فضاي باز حرارت دهي شود مواد لازم برأي اين كار گرانول PVC و روغن dop هستش كه به مقدار يك به يك بايد مصرف بشه روش كار به اين صورت است كه اول روغن رو در ظرف ريخته و حرارت ميدهيم تا ١٧٠ درجه (با شعله ملايم كار كنيد كه فرصت كافي برأي هم زدن داشته باشيد) بعد گرانول را به روغن أضافه ميكنيد و آنقدر با شعله ملايم هم ميزنيد كه مواد مثل عسل به دست بياد و گرانول ها كاملا آب بشند تو روغن بعد از اين كار آماده ريختن روي نمونه قالب گيري است فرصت زياد نيست و از روي شعله كه ورداشتين سريع مواد رو بريزين رو نمونه كه اماده كردين

🔆مراحل سوختن اول زرد ميشه بعد نارنجي بعد قرمز و بعد بنفش ميشه و سياه ميشه كه ديگه به درد نمي خوره به رنگ ها در زمان هم زدن روي شعله دقت كنيد و اجازه ندين مواد بسوزه

🔆هرچه روغن بيشتر باشه ماده حاصل ژله اي تَر و چسبناك خواهد بود و هرچه گرانول بيشتر باشه مواد سفت تَر

🔆بعضا جهت به صرفه بودن از پر كننده و فيلر هم استفاده ميشه مانند كربنات كلسيم و ... كه من زياد پيشنهاد نمي كنم

🔆من يك همزن برقي ساختم كه راحت تَر باشم اگه مقدار توليدتون زياد هست شما هم با همزن توليد كنيد كه هم خسته نميشين هم توليد بيشتر ميشه

🖋🖋سوالي بود در خدمتم موفق باشيد 🖋🖋

Taghi.a

عضو جدید
با سلام
ببخشید میشه نوع pvc و نوع روغن dop رو هم مشخص کنید
با تشکر

سلام لطف میکنید ایمیلتون رو به بنده بدید درمورد قالب پی وی سی و طرز تهیه قالب ژله ای برای ساخت گچبری چند تا سوال دارم اقای pakepkممنون

آخرین ویرایش:
اگه پودر PVC امولسیونی (بهش PVC-E می گن) رو تهیه کنید، بهش مقداری روغن DOP و مقدار خیلی جزئی (کمتر از 3% وزنی) بهش پایدار کننده حرارتی (بهش استبیلایزر میگن) اضافه کنید و سیستم رو خوب بهم بزنید که یکدست مثل عسل بشه و روی مجسمه-تون بریزید و تا دمای بالاتر از 80 درجه گرمش کنید و بزارین مدت کوتاهی بمونه، بعد از سرد شدن، اون ماده عسلی شکل فرم مجسمه رو به خودش می گیره و اینجوری میتونید از مجسمتون قالب گیری کنید ولی این قالب خیلی نرم و ارتجاعی هست.

پ ن: اگه تهران هستید میتونید تمام این مواد رو از خیابون سرپولک تهیه کنید

دقیق تر بگین دوست عزیز .پی وی سی رو با چه گریدی خریداری کنیم؟؟روغن دو او پی چه مارکی باشه؟

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ؛ لطفا اگر کسی قالبگیری pvc رو امتحان کرد و نتیجه گرفته به منم یاد بده ، ممنونم ????????????

ارش۲

عضو جدید
سلام گرانول پی وی سی رو با رو غن دوپ و مقداری استابلایزر قاطی کنید گرم کنید خوب هم بزنید قالب بگیرید

Mojtabaassem

عضو جدید
سلام . من در زمینه دستکش کار از چه مواد پی وی سی و به چه صورت استفاده کنم . اگر کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه ممنون میشم