قابل توجه شهرسازا

mohamad_a226

اخراجی موقت
خوشحالم اکثر بچه ها دوست دارن که یه تالار جداگانه داشته باشیم. ایشالا که شهرسازی خیلی زود به جایگاه اصلی خودش تو ایران میرسه.

خوب دقیقاً همینیه که شما می گین
در واقع اگه بخواییم بهتر عنوان کنیم باید بگیم که:

ما اگه به شهر مثل یه مشکل نگاه کنیم که همینطور هم هست برای حل یک مشکل باید ابعاد و جنبه های مختلف اون مشکلو شناخت که شامل زمینه ها و تخصص های مختلفی میشه که یکی باید اینارو به هم ربط بده که همون شهرسازی باشه. که البته این خودش میان رشته ای بودن شهرسازیو میرسونه:)

سلام،به نظرتون اگه زير گروه معماري بوديم بهتر از اين نبود؟؟؟؟؟؟ا
الان تو اين شرايط برا پيدا كردن تاپيكامون قاطيه اين همه تاپيك اذيت نمي شيد؟؟؟؟؟؟
اگه زير گروه معمارا باشيم حداقل فايده اينه كه از علم معماري هم استفاده مي كنيم و در ضمن فعال تر هم ميشيم!!!!!!!
تو اين 2سالي كه عضو باشگاه هستم شخصا كمك زيادي از تالار معماري گرفتم كه فكر ميكنم برل شما هم همينطور باشه....
خلاصه بين بد و بدتر بيايد بد رو انتخاب كنيم و بريم زير گروه بشيم.:)

سلام ولی به نطر من دارین اشتباه می کنین
تو نظام مهندسی که از هم جدا شدیم اینجام بشیم

تازه اونایی هم که می خوان از مطالب معماری استفاده کنن می تونن برن تو تاپیکای معماری فعالیت کنن

اینجا حرف سر اینه که یه جایی واسه خودمون داشته باشیم و البته فک میکنم شهرسازی اونقد دامنه فعالیتش گسترده باشه که یه جای جدا داشته باشه
اگه ما بخوایم بریم با هر رشته ای که یه مشترکاتی با شهرسازی داره یه تاپیک بزنیم فقط معماری نیست که باید با اونا باشیم با خیلی رشته های دیگه هم مثل جغرافیا،عمران و.......باید کار کنیم:smile::smile:

M.sam.F

عضو جدید
سلام به همه مهندسين عزيز
من دانشجوي ترم 1 هستم و وروديه بهمن
ميخواستم اطلاعاتي از اين رشته داشته باشم!
اول اينكه چقدر رياضي داره؟من انتخابم معماري بود با توجه به اينكه رياضي قوي ندارم اما انتخاب معماري قبول نشدم بنابراين شهرسازي رو انتخاب كردم كه شبيه معماريه!از رياضي هم به شدت ميترسم و علاقه اي هم بهش ندارم!رياضيم هم هميشه ضعيف بوده
دوم اينكه درآمد آينده اين رشته چطوريه؟
سلام -درسایی که خاصه ریاضی داشته باشه:ریاضی1 و2 و معاذلات.
اما درسایی مثل اقتصاد و مدلهای کمی و حمل و نقل هم ریاضی داره
و کلا درسای گرایش برنامه ریزی ریاضی بیشتری داره.
راستی ورودتون به این رشته مبارک باشه.ان شا الله موفق باشید.حسابی تو این رشته فعال باشید تا موفق باشید. و در مورد درامد ما وارد بازار کار نشدیم ولی اساتیدمون میگن روزی که شما برید سر کار از شما معدلتون رو نمی پرسن برگه میذارن جلوتون میگن طرح بدید و اینکه میگن آینده اش به خاطر بازار کار نسبتا خلوتش خوبه.;);)

M.sam.F

عضو جدید
سلام ولی به نطر من دارین اشتباه می کنین
تو نظام مهندسی که از هم جدا شدیم اینجام بشیم

تازه اونایی هم که می خوان از مطالب معماری استفاده کنن می تونن برن تو تاپیکای معماری فعالیت کنن

اینجا حرف سر اینه که یه جایی واسه خودمون داشته باشیم و البته فک میکنم شهرسازی اونقد دامنه فعالیتش گسترده باشه که یه جای جدا داشته باشه
اگه ما بخوایم بریم با هر رشته ای که یه مشترکاتی با شهرسازی داره یه تاپیک بزنیم فقط معماری نیست که باید با اونا باشیم با خیلی رشته های دیگه هم مثل جغرافیا،عمران و.......باید کار کنیم:smile::smile:
آقا ما تتتتتتسسسسسسسسسسسللللییییممممممممممممم دیم همینجا بمونیم.پس حالا که اکثرا با رفتن مخالف هستن بیایم یک کم تو همین قسمت فعالیتامون رو منظم تر کنیم.با این که دیگه موافقید؟؟/؟؟؟؟؟؟;)

M.sam.F

عضو جدید
آقا اینجا مطعلق به خودته این چه حرفیه

با نظرت موافقم
خوب من با تاپبک بچه های شهرسازا همه با هم(تحقیقاتی در باب شهرسازی) شروع کردم و هرکی هم که میتونه به نحوی کمک کنه بسم الله

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=152325
سلام.خوبه.به نظرم یه چارتی برا فعالیتهای منظم تر داشته باشیم.مثلا
عکاس خانه(هرکی عکسای مرتبط با رشتمون داره بذاره و اینکه اگه عکسا مربوط به درسی هست ذکر بشه.)
مقالات(مقاله مربوط به درسا و رشته مون-اگه هم تو کلاسا مقاله ای ترجمه شده هم بذارن)
ترجمه کتابا(اگه کسی ترجمه ای از کتابای لاتین داره بذاره.)
توضیحی در مورد درسا(اینکه منابع درسشون چی بوده.استادشون ازشون چی خواسته و تجارب رو برای ارائه بهتر بقیه دوستان گفته شود.)
و
.....
حالا شما که تقریبا از ماها باتجربه تر و فعال تر هستید یه تجدید نظر داشته باشید.ممون;)

;)
عکاس خانه(هرکی عکسای مرتبط با رشتمون داره بذاره و اینکه اگه عکسا مربوط به درسی هست ذکر بشه.)
مقالات(مقاله مربوط به درسا و رشته مون-اگه هم تو کلاسا مقاله ای ترجمه شده هم بذارن)
توضیحی در مورد درسا(اینکه منابع درسشون چی بوده.استادشون ازشون چی خواسته و تجارب رو برای ارائه بهتر بقیه دوستان گفته شود.)
و
.....
حالا شما که تقریبا از ماها باتجربه تر و فعال تر هستید یه تجدید نظر داشته باشید.ممون;)

سلام
اگه منظورت اینه که بریم قاطی معمارا sorry ما یکی نیستیم
ولی با این اینکه فعالیتا منظم تر بشه کاملا موافقم
من تا حایی که بتونم کمک مبکنم

M.sam.F

عضو جدید
;)

سلام
اگه منظورت اینه که بریم قاطی معمارا sorry ما یکی نیستیم
ولی با این اینکه فعالیتا منظم تر بشه کاملا موافقم
من تا حایی که بتونم کمک مبکنم
سلام،منظورم قاطی شدن با معمارا نــــــــــــــــــــــــــــبود!!!!!!!!!!
پس منظم تر فعالیتامون رو انجام میدیم.tanx;)

سبز باش

عضو جدید
سلام دوست عزيز من يك مقاله ي خوب راجع به شهر در باستان مي خوام. راستش مطلب جديدي براي ارائه دادن لازم دارم.

mahla2009

عضو جدید
و
.....
منم كاملا موافقم چون اين طوري ميتونيم بيشتر به هم كمك كنيم
مرسي از پيشنهاد خوبت

mahla2009

عضو جدید
سلام بچه ها ما 1پروژه به اسم خانه من داريم كه بايد توش به بررسي نقشه هاي شهرسازي شهرمون بپردازيم و بعد هم برسيم به نقشه خونمون
استادمون گفته طرح هاي جامع شهراي مختلفو ببينيم شايد تو فهميدن مسائل شهرمون كمك كنه با اين حساب اگه فايل طرح جامع هر شهري رو داريد لطفا به آدرس ايميل من:mlashkari2009@yahoo.com بفرستيدش
مرسي

آخرین ویرایش:

M.sam.F

عضو جدید
سلام بچه ها ما 1پروژه به اسم خانه من دارم كه بايد توش به بررسي نقشه هاي شهرسازي شهرمون بپردازيم و بعد هم برسيم به نقشه خونمون
استادمون گفته طرح هاي جامع شهراي مختلفو ببينيم شايد تو فهميدن مسائل شهرمون كمك كنه با اين حساب اگه فايل طرح جامع هر شهري رو داريد لطفا به آدرس ايميل من:mlashkari2009@yahoo.com بفرستيدش
مرسي
سلام مهلا جان
اول نقشه ایران رو میذاری بعد مشهد بعد منطقه ای که زندگی میکنی بعد پلان خونه نمای خونه و ایزومتریکش رو میزنی معایبی رو هم که تو خونه میبینی مثلا خونه پشت به نوره ودر تراس کوچیکه مرز دسشوییی و حموم مشخص نیس و تهویه ای برای هوای آشپز خونه نیست.ارتفاع بالای سر تا سقف مناسب نیس رو با کروکی های کوچیک و تعداد کمی عکس مشخص کن. نکاتی که باید رعایت کنی و برا استاد مهمه 1-شمال برای نقشه2 scale
3-با فلش بین نقشه ها رو نشون بده که از ایران به مشهد و منطقه و خونه رسیدی(با فلش یا با عدد)4- بیشتر کروکی بزن و جاهایی از شیتت رو هم با عکس میتونی پر کنی.;)

آخرین ویرایش:

mahla2009

عضو جدید
سلام مهلا جان
اول نقشه ایران رو میذاری بهد مشهد بعد منطقه ای که زندگی میکنی بعد پلان خونه نمای خونه و ایومتریکش رو میزنی معایبی رو هم که تو خونه میبینی مثلا خونه پشت به نوره ودر تراس کوچیکه مرز دسشوییی و حموم مشخص نیس و تهویه ای برای هوای آشپز خونه نیست.ارفاع بالای سر تا سقف مناسب نیس رو با کروکی های کوچیک و تعداد کمی عکس مشخص کن نکاتی که باید رعایت کنی و برا استاد مهمه 1-شمال برای نقشه2 scale
3-با فلش بین نقشه ها رو نشون بده که از ایران به مشهد و منطقه و خونه رسیدی(با لش یا با عدد)4- بیشتر کروکی بزن و جاهایی از شیتت رو هم با عکس میتونی پر کنی.;)
مرسي دوست من
خيلي لطف كردي:smile:

bpcom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهسا خانوم
کتاب مرتبط با شهرسازی به صورت PDF اگه داری ممنون میشم برام بفرستی

bpcom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز من يك مقاله ي خوب راجع به شهر در باستان مي خوام. راستش مطلب جديدي براي ارائه دادن لازم دارم.
سلام من یه تحقیق نسبتا جامع در مورد شهرهای سومری و کلا تمدن سومر دارم اگه به کارت میاد بهم بگو برات بفرستم

bpcom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام،به نظرتون اگه زير گروه معماري بوديم بهتر از اين نبود؟؟؟؟؟؟ا
الان تو اين شرايط برا پيدا كردن تاپيكامون قاطيه اين همه تاپيك اذيت نمي شيد؟؟؟؟؟؟
اگه زير گروه معمارا باشيم حداقل فايده اينه كه از علم معماري هم استفاده مي كنيم و در ضمن فعال تر هم ميشيم!!!!!!!
تو اين 2سالي كه عضو باشگاه هستم شخصا كمك زيادي از تالار معماري گرفتم كه فكر ميكنم برل شما هم همينطور باشه....
خلاصه بين بد و بدتر بيايد بد رو انتخاب كنيم و بريم زير گروه بشيم.:)
سلام سام عزیز
من زیاد با این نظر موافق نیستم . شهر سازی رشته بسیار قویه و کاملا مستقل هر چند در کار با خیلی از رشته های دیگه همکاری داره.به نظرم ما باید مستقل بودنمون رو حفظ کنیم و در کنارش همکاری خوب و سازنده ای بین بچه های هر دو رشته برقرار کنیم چون در بعضی از درسا و پروژه ها میتونیم از کمک های هم استفاده کنیم.....

بالا